Skoči na vsebino

Vsi moji bivši oldtimerji - največja zbirka za časa mlade Slovenije :)

* * * * * 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
128 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 083
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

modelčki slikani danes.

jerry, si imel kakega v merilu 1:1

Dobra fotka, zaradi tlakovcev in sence dreves izgleda zelo realistično, sem že mislil da se zafrkavaš in so avtomobili pravi, pa sem potem videl da so pri hrošču kolesa pomaknjena preveč navznoter in me je šele to prepričalo, da gre zares za modelčke (poleg še par drugih detajlov, ampak hrošč mi je prvi padel v oči) :D

Od teh ki so tu na sliki sem imel Hrošča (v bistvu malo morje njih, od letnika '55 s faldahom dalje, bilo jih je toliko da se vseh niti ne spomnim), mercedesa W124, žabo DS (v bistvu ID 19, ampak karoserija je enaka - moja je bila sestavljena v Cimosu) in GS, čeprav na sliki je CX. Hrošč (Ovali) in Žaba sta bila v nulo restavrirana, imel sem še par zelo lepih primerkov hroščev, W124 pa v času mojega lastništva še niti ni bil oldtimer, to je postal šele letos (bil je letnik '89 če se prav spomnim) in ne verjamem, da je še vedno med živimi :ok Res me zanima kje je končal moj Ovali, bil je črne barve in kot rečeno s faldahom (platneni šibedah čez celo streho, lahko bi rekli tudi panorama), verjetno je že zdavnaj kje v tujini, ali pa v kaki garaži nabira prah. Aja, Ovalija sem imel dva, drugi je bil tudi vozen, čeprav še zdaleč ne tako lep kot prvi in kot zanimivost, bil je USA model. Za tiste ki ne veste tega, Ovali je vzdevek ki si ga je ta model prislužil zaradi ovalnega zadnjega okna, en model pred tem je bil Brezel (dvojno zadnje okno - ovalno, ločeno s pregrado na sredini), vmes je bil pa še Zwitter, ta je med zbiratelji nekako najbolj čislan, ker združuje starejši videz (dvojno zadnje steklo) z novejšo mehaniko, ima recimo hidravlične zavore (Brezel je imel mehanske, na štangice kot pri starih biciklih) in sinhronizirane vse prestave v menjalniku razen prve (Brezel je imel še stari, nesinhronizirani menjalnik). Zwitterja so delali zelo kratek čas, če se ne motim samo par mesecev leta '54 ali '55, tam nekje (govorim po spominu, lahko da sem se za kako leto zmotil), tako da so zelo zelo redki :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jerry, to so pravi avti na sliki, ne modelčki. ;)

Urejal Rottie, 23.04.2019, 09:21.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 782
  • Avtomobil: star Bmw

haha, enkrat se je tudi bog zmotil..

ne vem, kako mi je tak fajn ratalo slikat.

Pripete slike za predogled

• 000000000000.jpeg
  • levo.jpeg

Urejal antasi, 23.04.2019, 15:53.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 075
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Saj se veckrat, samo prizna tezko.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

haha, enkrat se je tudi bog zmotil..

ne vem, kako mi je tak fajn ratalo slikat.

Če si šel na streho plezat za tole, si pa res zaslužiš pohvalo - dobro si me  :laugh

Saj se veckrat, samo prizna tezko.

Za 500 eur vse priznam, druga opcija je pa da na streho splezaš, kot tvoj kolega forumaš - tretje opcije ni ;)

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 000
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Če si šel na streho plezat za tole, si pa res zaslužiš pohvalo - dobro si me  :laugh

Dron?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Dron?

Kaj, a na drona je splezal?

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 782
  • Avtomobil: star Bmw

ne, slikal sem iz stolpa gradu Podsreda,

priporočam ogled in slikanje :-D

• 1111111111122.jpg
Prikaži več možnosti
    • Jerry in soulfly uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Gremo naprej s primerki iz moje nekdanje zbirke, ki kapljajo na avtonet. Ni jim videti konca, kar lepo prikazuje, kako obširno zbirko sem nekoč imel  :-D Tokrat vam predstavljam Opel Kapitana iz leta '51 do '53, točen letnik ni znan, ker je avto brez dokumentov. V bistvu gre samo za karoserijo brez motorja in brez notranjosti, je pa pločevina zato presenetljivo dobro ohranjena in se ga bo nekoč verjetno nekdo polotil restavrirat. Kot zanimivost lahko povem da sem ta avto zasledil dvakrat, našel sem ga na Dolenjskem kjer sem ga tudi kupil, kasneje pa je nekaj časa stal pri znanem varilcu Jermanu v Depali vasi. Žal se ne spomnim več kako je prišel tja, mislim da ga je on kupil od tega ki sem mu ga jaz prodal in tudi ne spomnim se če sem ga potem jaz še enkrat odkupil od njega ali ne, dostikrat sem si kakšen avto lastil po dva ali večkrat. Tale je menjal veliko lastnikov ker je nekompleten in se ni nihče lotil obnove, je pa zanimivo da je avto ves čas odkar jaz vem za njega (kar je že krepko več kot 20 let) preživel pod streho in je še danes točno tak kot je bil pred 20 - 25 leti, stanje se mu ni niti malo poslabšalo - že takrat je bil v temeljni barvi, ki ga je očitno kar dobro zaščitila. Tule je link do oglasa in fotka, če bi slučajno oglas izginil z avtoneta:

https://www.avto.net...asp?id=14171287

• kapiten.jpg

Prikaži več možnosti
    • dogg1410 je všeč