Skoči na vsebino

Homologacija predelav

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
14 odgovorov v temi
Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 770

Kakšen je trenuten postopek za homologacijo predelav na avtomobilu, natančneje me zanima za športno podvozje (amortizerji + vzmeti)?

Je še vedno tako kot je bilo 10+ let nazaj, se pravi potrdilo o strokovni vgradnji, izpis iz optike, potem pa na RTI ali LPP?

Urejal Matejd7, 01.02.2018, 09:33.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: MINI karavan s polžekom

Je še vedno tako kot je bilo 10+ let nazaj, se pravi potrdilo o strokovni vgradnji, izpis iz optike, potem pa na RTI ali LPP?

Je tako, s tem da ti vpis lahko opravijo že skoraj na vsakem tehničnem (Avto Krka, Miklavc, Avto kontrol, ...)

Prikaži več možnosti
    • Matejd7 je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 350
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Je tako, s tem da ti vpis lahko opravijo že skoraj na vsakem tehničnem (Avto Krka, Miklavc, Avto kontrol, ...)

Pa izpis iz optike mora biti v nulo, brez rdečih cifer.
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa izpis iz optike mora biti v nulo, brez rdečih cifer.

Zi ziher? jst sm mel camber v rdečem pa ni blo panike. :)

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 770

Hvala. :) 

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 626
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Kako je pa s homologacijo "serijskih" zadev? Torej če zamenjaš normalno podvozje s športnim (originalnim) - torej komponente, ki so serijsko na avtu, če vzameš športno podvozje. Je tudi potrebna homologacija oz. kje se sploh vidi to - dvomim da na tehničnih gledajo vin in primerjajo z opremo?

Urejal bpavsic, 01.02.2018, 15:22.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 626
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Original delov ni potrebno homologirati. Za neoriginal predelave pa kot rečeno, potrebuješ tuv certifikat in potrdilo o strokovni vgradnji, pri homologaciji vzmeti pa še izpis optike.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako je pa s homologacijo "serijskih" zadev? Torej če zamenjaš normalno podvozje s športnim (originalnim) - torej komponente, ki so serijsko na avtu, če vzameš športno podvozje. Je tudi potrebna homologacija oz. kje se sploh vidi to - dvomim da na tehničnih gledajo vin in primerjajo z opremo?

Načeloma imaš (teoretično) večji problem z neoriginalnimi deli (Bilstein, Febi ipd) kot z OE.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Aha, no to sem želel vedeti. Enkrat bo itak treba menjat vzmeti in amortizerje (10 let star avto).

Če torej namesto navadnih vzamem tale komplet, je to potem kot da bi avto že v štartu imel m podvozje.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 691
  • Avtomobil: Citroen

tut če bi vzel h&r, eibach . tiste k spustijo tvoj avto za 25mm in jih pobarvaš v črno ne bo panike... dokler ne bo prenizek avto ne bo noben težil..

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

tut če bi vzel h&r, eibach . tiste k spustijo tvoj avto za 25mm in jih pobarvaš v črno ne bo panike... dokler ne bo prenizek avto ne bo noben težil..

Saj se ne gre za homologacijo. Ce je potrebno, bi jo pac naredil. Bolj me je zanimalo ali jo je sploh potrebno naredit.

Ko sem gledal performance suspension kit je pisalo, da se avto zniza za 25mm (pri normal) in 10mm (pri sportnem). Iz tega sklepam, da je razlika med sportnim in normalnim 15mm, kar je max, kolikor bi ga spustil (na vsakodnevni voznji imam par lokacij, kjer moram ze zdaj paziti, da spredaj ne nasedem). Eibach in ostalo je vse 25-40mm kar mi je ful prevec.

Urejal bpavsic, 01.02.2018, 17:29.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 626
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Tako je, navadno in M športno podvozje se razlikuje za nekje 15mm. 

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 871
  • Avtomobil: bmw

Zanima me glede homologacije sirjenih blatnikov.torej na e36 compactu mi zdaj ko sem posiril felge zadaj gledajo vn 4cm.zadnje robe bom posiril ali celo zadnja zamenjan z robom od e46.zanima me se da homologirati?
Kramp pa lopata:metalc
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

Porsche911
Porsche911

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 246
  • Avtomobil: E60 525dA

Ali mogoce kdo ve kako je s tem,  ce je imelo tovorno vozilo  v kasonu delavnico (omare) in je prav tako homolgirano kod potujoca delavnica..   in sedaj ce teh omar vec ni notri oz. bi rad dal not  ene druge ali morajo biti enake dimenzije  kot so bile predhodne?

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 350
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Če je zadeva homologirana ti ne bo noben tečnaril okoli tega kakšne omare imaš zdaj noter. Po moje ni frke, ko bi vedel koliko je teh camper-kombi variant ko se naredijo ravno toliko skupaj da pridobijo homolomo, potem pa se po homolomo dodelujejo-predelujejo dalje. :)
Prikaži več možnosti