Skoči na vsebino

E34 in sneg

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
Skip
Skip
  • Uporabnik
  • Sporočil: 176
  • Avtomobil: E34&E39

Kakšne izkušnje imate z E34 v snegu? Sam sem se namerno zaganjal v zasnežene klance in gre brez problema skozi vse dokler se kdo pred teboj ne ustavi. Potem nisem več mogel naprej, ne v 3. ne v 2. ne v 1. prestavi, nazaj do ravnine in spet gas v hrib. Če bi zmontiral ketne bi verjetno šlo naprej. Imam pa 25% zaporo diffa.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 794

Bmwji so najboljsi za v sneg, potem dolgo nic. Na drugem mestu dokaj zadaj so nekje subaruji s svojim 4wd. Potem spet dolgo nic.

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 029
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | * | ⚡

520i Touring je bil vrhunski za v sneg! :)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 046
  • Avtomobil: študentski

Tank za v sneg sploh z špero. e34 in e32 sta za v sneg zakon kar je kasnejših modelov ni več takega občutka za volanom ter avto zdrsne skoraj nekontrolirano.

Urejal blackberet, 07.02.2018, 21:06.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Skip
Skip
  • Uporabnik

Res gre kot tank, pa nimam čisto novih in najboljših gum. Tu pa tam sem hotel drseti pa se ne pusti kar tako. Ko pa že drsiš imaš za volanom zelo dober nadzor.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Res gre kot tank, pa nimam čisto novih in najboljših gum. Tu pa tam sem hotel drseti pa se ne pusti kar tako. Ko pa že drsiš imaš za volanom zelo dober nadzor.

To tudi pove zakaj ne moreš speljati v hrib,ko se ustaviš.

Urejal blackberet, 08.02.2018, 12:01.

Prikaži več možnosti

Skip
Skip
  • Uporabnik

Definitivno drži :-D Trenutno vozim na zimskih Fuldah, ki imajo že dve sezoni za seboj. Drugo leto pa obvezno po nove in kvalitetnejše gume.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 046
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Tudi jaz imam presenteljivo dobre izkušnje z e34 touring in odprtim diferencialom. Zdrsne težje kot je e39 (verjetno tudi zato ker je ima tds dosti manj navora kot 3.0 m57) in bolj kontrolirano.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi jaz imam presenteljivo dobre izkušnje z e34 touring in odprtim diferencialom. Zdrsne težje kot je e39 (verjetno tudi zato ker je ima tds dosti manj navora kot 3.0 m57) in bolj kontrolirano.

Nima veze motor. e39,e38 to gre kar nekam po svoje sploh prvi konec na hitro nekontrolirano brez nekih feedbackov začne avto zdrsavati. Pri e34 in e32 je čisto druga pesem sprednji in zadnji konec imaš čisto pod nadzorom vse čutiš kaj se dogaja pod kolesi.

Urejal blackberet, 08.02.2018, 12:27.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz sem mislil na vožnjo, ko v npr. drugi skozi ovinek dodajaš plin. Pri tds-u na 1500 obratov zahodiš se ne zgodi nič. Absolutno nič. Na 3.0 m57 (po možnosti čip) pa že začne migat, na 2000 imaš že sigurno kolesa, ki se vrtijo v prazno (na snegu oz. mokri podlagi seveda).

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 029
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | * | ⚡

Tudi pri visokih hitrostih je 520i Touring z odprtim diferencialom zelo lepo nadzirljiv.

Tole na spodnji sliki je po vstopu v ovinek v 2.prestavi na polno, če me spomin ne vara, pri okoli 90km/h.

E34 520i Touring drift

Prikaži več možnosti
    • E39-530d je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 593
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

E34 gre super v sneg ce imas spero in dobre zimske gume! Sem deset let nazaj sel na Pohorje po cesti kjer prides v naselje Bolfenk. Je malo druga zgodba kot glavna cesta, 180° ovinki in konkretne serpentine. Ampak moras se premikat, ne se ustavljat, pa ne v prvi, ima prevec navora in premalo hitrosti naberes.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 794

:rofl  moras se premikati. zmoznost dobre voznje po snegu nekako zaobjame vse mozne scenarije in tudi speljevanje je eno izmed teh. nekako pri vrhu pomembnosti bi se reklo. tud kamion prikolicar na 455 gumah gre kot 10 tankov po avtocesti. Ce mora ustaviti pred rondojem tomacevo in potem speljati pri 1% naklonini in ne gre... mu ne pomaga tud sveti peter.

dajmo si ze naliti enkrat cistega vina in priznajte, da bmwji niso za nikamor po snegu. ok nekateri delate 3000, 4000km letno, pozimi na avtobuse in vse kar konjicki vidijo so zasnezena parkirisca pa se potem kandelabre razbijate, jaz toliko prevozim v enem mesecu in rabim avto za vse primere.

tele teme me spominjajo na tiste pastirje iz baš čaršije ko v življenju niso videli civilizacije in jim je top hrana ovčji loj zalit z mlekom in hvalijo to na vse pretege.

Urejal jjjernej, 08.02.2018, 15:43.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

haha, duhovito res. Jaz speljujem brez vseh elektronskih pomagal. Prva do konca, če se ne izkopljem prestavim kar v drugo pa če ne gre še v drugi, še v tretjo. Enkrat sem na zasneženem parkirišču v klanec pod mariborsko vzpenjačo speljal šele v četrti, ko so si gume odmaknile sneg pod seboj in prišle na trdo. Seveda pa ta metoda ne pride v poštev, če si obtičal kje kjer je pod snegom mehka podlaga. Pa seveda je priročno, če se ti ne vrti samo eno zadnje kolo :)

Prikaži več možnosti

Skip
Skip
  • Uporabnik

:rofl  moras se premikati. zmoznost dobre voznje po snegu nekako zaobjame vse mozne scenarije in tudi speljevanje je eno izmed teh. nekako pri vrhu pomembnosti bi se reklo. tud kamion prikolicar na 455 gumah gre kot 10 tankov po avtocesti. Ce mora ustaviti pred rondojem tomacevo in potem speljati pri 1% naklonini in ne gre... mu ne pomaga tud sveti peter.

dajmo si ze naliti enkrat cistega vina in priznajte, da bmwji niso za nikamor po snegu. ok nekateri delate 3000, 4000km letno, pozimi na avtobuse in vse kar konjicki vidijo so zasnezena parkirisca pa se potem kandelabre razbijate, jaz toliko prevozim v enem mesecu in rabim avto za vse primere.

tele teme me spominjajo na tiste pastirje iz baš čaršije ko v življenju niso videli civilizacije in jim je top hrana ovčji loj zalit z mlekom in hvalijo to na vse pretege.

Nihče ni rekel, da je BMW "ultimate" avto za sneg. Debatiramo o E34 in kako se obnese v teh razmerah. Pa mislim, da ne veš kje je baš čaršija.

Prikaži več možnosti
    • agent47 je všeč

agent47
agent47

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: BMW E34

Moj 525i z 3.46 razmerjem takoj vrti hehe. Pa imam kar solidne pnevmatike. Sezono stare Nexen Winterguart "sport". Po suhem in mokrem res držijo, za v sneg pa niso neki presežek. Izkušenj v snegu z E34 nimam ker če se le da se ga izogibam :D
Prikaži več možnosti

subby
subby

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: 2.5XT '06

Ko za kakšen vikend pade sneg, grem zjutraj hitro par krogov preden splužijo. Po ravnem se pelje normalno, v hrib je kul atmosferski navor, se pelješ v vsioki brzini z nizkimi obrati. Razen če hočeš da krpa, potem pa druga in rev limiter. Samo ko se ustaviš sred hriba, ti pri odprtem diffu tudi TS860 in speljevanje z 2. 3. 4. brzino ne pomaga, če je južen sneg.

Veja na cesti najbolj glup primer, še posebej če maš zanič ročno, kar je standard pri teh avtih.

img20180203115653.jpg

Sem pa to zimo probal nekajkrat splezat na gorjance z e34. Enkrat se je ustavlo tik pred trdinovim vrhom, sem obupal po par poskusih in šel do gospodične na čaj.

gospodicna26nov2017.jpg

Se da zabavat, sam so limiti. Upam da bo še kaj snega zapalo, ko bo subaru zrihtan ter registriran.

Prikaži več možnosti

Jvfkovic
Jvfkovic
  • Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: e36 318iS 95'

Ja touring gre definitvno bolje kot limo. Touring+špera+dobre gume je recept za dober pogon po snegu. Jst od tega imam samo touringa haha. Ko je sneg, ne razmišljam dosti kam grem lahko in kje se bom zakopal. Dam gor ketne in grem. Tko pac je, ce zivis na 500m in maš punco doma na 780m, ki dela obcasno na 870m. Velik snega.

Njen e36 pa ponavadi počaka kar pod snegom...

Pripete slike za predogled

• IMG_2414.JPG
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 593
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

:rofl moras se premikati. zmoznost dobre voznje po snegu nekako zaobjame vse mozne scenarije in tudi speljevanje je eno izmed teh. nekako pri vrhu pomembnosti bi se reklo. tud kamion prikolicar na 455 gumah gre kot 10 tankov po avtocesti. Ce mora ustaviti pred rondojem tomacevo in potem speljati pri 1% naklonini in ne gre... mu ne pomaga tud sveti peter.

Ce ni nujno, se probas v plazenju v hrib z avtom ne ustavit? Zakaj ze? Fizika se rece temu :ok Cisto vino je za mene samo izjemoma, ce ze pijem potem spricer kot ga pijemo ;) Metafora na tvoje da je vse crno ali belo, ni res.

Drugace pa sem z e34 imel par konkretnih dogodivscin po sneznih nevihtah. Tako da lahko te anekdote prodajas nekomu drugemu, seveda takemu ki nima lastnih izkusenj in lastnistva dveh e34-tk, v obdobju 7 let :ok. Recimo bobu bob, da eni komaj cakamo da pade sneg in imamo le bmwje pri hisi. Ostali ki pa svicnete kakot hitro zaslisite besedo zadnji pogon, bi pa priporocal menjavo znamke, na kaj bolj civilnega, mogoce celo ljudskega. Kajti bmwji in zima niso za vsakogar :ok

Urejal MajoR, 11.02.2018, 11:42.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • agent47 je všeč