Skoči na vsebino

Moj dnevnik:-) Drift in ostale bedarije iz oči LMG

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 562
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Že vidim, da ne bo nič iz  " Fau- cen" (beri V10)...  :jok

Res pa je da boš iz polžka spravil več HP ven in strošek vzdrževanja bo morda malenkost nižji. Ti je kaj ostalo od prvotnega idejnega projekta? Jaz iščem getribe od e90/92 M3 za eksperiment...

Racunaj na 600 do 1000 € za menjalnik

Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

ghost rider
ghost rider

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 581

Racunaj na 600 do 1000 € za menjalnik

Kje ga imaš?

Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 562
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Kje ga imaš?

Take so bole cene ko sem ga jaz za svojga dirkalca kupoval leto do leto in pol nazaj

Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti
    • ghost rider je všeč

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 455

A je E46-10? :-D

Kako to, da sedaj voziš tako kratke prestavne ročice na avtu? Kolikor se spomnem časov izpred kakega desetletja, si vedno imel zelo dolgo ročico, da je bila blizu volana.

E46 žal ni V10. Prvotni plan je bil narediti s54 turbo, vmes je prišel preblisk in plan se je spremenil na v10, N/A se mi bolj dopade. Dejansko smo tudi že začeli z vgradnjo, V10 motor in menjalnik smo imeli že v avtu, napol narejene nosilce, narisan osnutek suhega karterja in delno pripravljen kardan.

Potem pa se je ustavilo, ker ni bilo mogoče dobiti dobrega motorja. (ta, ki smo ga imeli v avtu je imel okvaro ležaja) in v določenem trenutku se mi ni dalo več čakat in smo se vrnili na prvi plan. Sliko "poskusa" lahko najdete v priponki. 

Visokih ročk pa se že kar nekaj časa izogibam, saj so ubijalke menjalnikov. Daljša ročica v kombinaciji s shortshifterjem pomeni več sile in manj občutka, to pa vodi do pogostih "zašaltanj". Sedaj vozim serijske oz. minimalno višje ročice obvezno brez shortshifterja.

Že vidim, da ne bo nič iz  " Fau- cen" (beri V10)...  :jok

Res pa je da boš iz polžka spravil več HP ven in strošek vzdrževanja bo morda malenkost nižji. Ti je kaj ostalo od prvotnega idejnega projekta? Jaz iščem getribe od e90/92 M3 za eksperiment...

V10 je še vedno v planu, tudi druga karoserija je že pripravljena:-) Bo pa moral projekt malo počakat ker finance kot tudi čas niso neomejene.

Kar se tiče stroška vzdrževanja pa mislim, da zna biti V10 vseeno bolj denarnici prijazen. Turbo projekti ponavadi nimajo prav dolgega roka delovanja:-)

Drugače pa projekt kar hitro in lepo napreduje, na avtu je že večina podvozja, zadaj so nastavljive roke, nameščeno je Bilstein clubsport podvozje, spredaj so že nameščeni vsi hladilniki, končan je izpušni kolektor... Sedaj moram počasi že resno razmišljat kje dobiti streho, brez se bo bolj težko vozit:-)  Nekaj slik napredka v priponki, update kmalu...

Pripete slike za predogled

• 19807453_1516680091730310_676485084_o.jpg
  • IMG_20180328_123156.jpg
  • IMG_20180328_124553.jpg
  • IMG_20180328_122521.jpg
  • IMG_20180328_122712.jpg
  • IMG_20180328_122741.jpg
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 956
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sicer sem mislil z E46-10=E36 :-D ampak vseeno hudo tole z V10. :ok2
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 486
  • Avtomobil: UFO

Karbonska streha, za dokaj normalen denar, edino za pošiljanje bi se bilo treba pozanimat

https://www.geoffste...or-roof-skin-3/
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 212
  • Avtomobil: 3er

https://www.ebay-kle...801343-223-1718

http://www.pesch.cz/...r-bmw-e46-coupe ?

Čeprav sem prepričan, da avtor bolje od naju pozna ponudbo/cene :)

Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik

Sicer sem mislil z E46-10=E36 :-D ampak vseeno hudo tole z V10. :ok2

Aha, jaz zgleda najprej pomislim na bedarije :-D Mogoče pa enkrat nastane tudi e36 v10, nikoli se ne ve...

Karbonska streha, za dokaj normalen denar, edino za pošiljanje bi se bilo treba pozanimat

https://www.geoffste...or-roof-skin-3/

Ta varianta je kar ok, sem jih že kontaktiral. Problem je ker dolgo traja da zadevo naredijo, cca 2 meseca. Jaz bi včeraj :)

https://www.ebay-kle...801343-223-1718

http://www.pesch.cz/...r-bmw-e46-coupe ?

Čeprav sem prepričan, da avtor bolje od naju pozna ponudbo/cene :)

Pesch.cz je sicer poceni, nekaj stvari sem že kupil tam, kvaliteta pa zelo (in tudi vedno bolj) šepa tako da se bi raje ognil...

Prvi link pa je zanimiv- ima kdo kako idejo glede transporta? 

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 998
  • Avtomobil: 330d F31

Po moje najbolje, da konaktiraš par špediterjev oz. kar direktno prevoznikov. Je pa verjetno delikatno, ker je tole zelo "handle with care" in je veliko ljudem zelo težko dopovedati, da tole je pa res treba paziti kot punčico svojega očesa.

Čisto tako informativno, sem poslal tale ebay link kolegu, ki se ukvarja s špedicijo. Če bo kakšen pozitiven odgovor, mu posredujem tvojo številko, pa se dogovorita.

Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 215

@lukamarko, nekaj takega kot Luka Fink :-D

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik

Spet (pre)dolg premor, rabil bi nekoga da mi organizira čas oz bi se moral klonirat, drugi jaz pa bi slikal, snemal in pisal po netu :-)

Od zadnjega javljanja se je zgodilo kar nekaj zanimivosti. vezanih na BMW tematiko:

-V Slovenskem podjetju Akrapović so se odločili, da me vzamejo pod okrilje, stranski produkt le-tega pa je nov, povsem po meri izdelan titan izpuh na E36GTRu. Prvi in edini tovarniški E36 Akrapović na celem svetu. Sedaj se bom poizkušal izogibati izletom v pesek:-)

GTRa z novim izpušnim sistemom smo premierno predstavili na srečanju prestižnih vozil Cars&Coffee, kjer je bil premierno predstavljen tudi Akrapovićev izpuh za novi M5.

-Nastopil sem na srečanju evropskih BMW klubov (BCE) v marini Portorož, kjer sem brez slabe vesti zganjal hrup in motil javni red in mir. In spet uničil veliko gum in menjalnik:-)

-Dokončal sem e36 S54 touring, v ta projekt je šlo največ časa ter živcev, ampak na koncu se vse povrne, vsaj v obliki super občutkov ko (skoraj) vse deluje in opravlja svoje poslanstvo. Zdaj je dobil še hujšega naslednika ne samo GTR iz leta 2009, temveč tudi e36 S50 touring iz leta 2009:-))) Ob priložnosti naredim kakšno fotko.

-E46 turbo. Prvi vžig, dosti več pa se ni premaknilo, saj nimam časa priti niti na obisk v ZG.

-Nova pridobitev e36 Compact z 2.8 motorjem. Namen: avto za drift akademijo ter zabavo kadar je škoda obeh ostalih dirkalnikov. Prejšnji lastnik je pravtako forumaš, ki je avto že super dodelal, res se odlično premakne, vseeno pa sem se lotil spremeniti in izboljšati kar nekaj stvari. Trenutno se vgrajuje varnostna kletka...

V naslednjem javljanju pa predstavim še eno novost. Če bo takrat sploh še novost:-)

Pripete slike za predogled

• IMG_20180527_113450.jpg
  • _MG_9321.JPG
  • IMG_20180526_155617.jpg
  • IMG_20180803_151356.jpg
Prikaži več možnosti
    • MG, nightmare, DJ Falco in 3 ostalim je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 956
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kateri motor ima GTR?

Čakamo slikce touringa. :ok2
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik

Na YouTube-u lahko najdete še čisto svež novi LMGlog, kjer na kratko razložim moje avtomobilsko življenje v zadnjih mesecih, ter naredim nekaj krogov z M50 compactom.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč