Skoči na vsebino

Nakup 525d,530d PFL,FL

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
70 odgovorov v temi
div
div
  • Uporabnik
  • Sporočil: 55

Veliko je bilo že napisanega na temu formu glede nakupa F10/F11 ampak sem vseeno odprl novo temo... 

Namreč doma  imamo 2x BMW e60 eno FL eno PFL in 1x E39 FL. No vsi smo najbolj navdušeni nad E39 kljub temu, da je avto že stara krava... Fotr pa naj bi kupoval nov avto ker se mu njegova E60 FL nekako ne dopade več in se vozi več časa z E39.

Zanima me katero F10/F11 se trenutno najbolj splača vzet kljub temu, da cena pada kot pri vsemu PFL ali FL?

Sitnosti s ketno pri teh motorju baje da ne uideš ?? Namreč meni se osebno bolj dopade FL 2014 do 2016 look. Kot PFL ki bi mogel biti po mojem mnenju vsaj M optic če ga vzeli, ker zgleda nekako bolj solidno.

Fotr se odloča za med petko F10/11 in X6 letnik nekje med 2009-2012.

Moje mnenje je nekako naj vzame petko on pa govori nekako kontra. Ja X6 je dokaj lep avto in zelo upadljiv ampak če ga vzameš bi ga vzeli z 3.5 motorjem ne pa 3.0. X6 je OK ampak se mi notranjost ne dopade več v primerjavi z F10/F11 ki je znotraj kot vesoljska ladja.

Zanimajo me predvsem vaša mnenja glede kaj vzeti, kaj bi vi vzeli, oz. če ima kdo izkušnje od obeh avtomobilov? 

LP

Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 868
  • Avtomobil: bel traktore

Iz izkušenj ti povem, fotar bo vzel tisto, kar je njemu všeč. 

Prikaži več možnosti
    • zok in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 091
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Veliko je bilo že napisanega na temu formu glede nakupa F10/F11 ampak sem vseeno odprl novo temo... 

Namreč doma  imamo 2x BMW e60 eno FL eno PFL in 1x E39 FL. No vsi smo najbolj navdušeni nad E39 kljub temu, da je avto že stara krava... Fotr pa naj bi kupoval nov avto ker se mu njegova E60 FL nekako ne dopade več in se vozi več časa z E39.

Zanima me katero F10/F11 se trenutno najbolj splača vzet kljub temu, da cena pada kot pri vsemu PFL ali FL?

Sitnosti s ketno pri teh motorju baje da ne uideš ?? Namreč meni se osebno bolj dopade FL 2014 do 2016 look. Kot PFL ki bi mogel biti po mojem mnenju vsaj M optic če ga vzeli, ker zgleda nekako bolj solidno.

Fotr se odloča za med petko F10/11 in X6 letnik nekje med 2009-2012.

Moje mnenje je nekako naj vzame petko on pa govori nekako kontra. Ja X6 je dokaj lep avto in zelo upadljiv ampak če ga vzameš bi ga vzeli z 3.5 motorjem ne pa 3.0. X6 je OK ampak se mi notranjost ne dopade več v primerjavi z F10/F11 ki je znotraj kot vesoljska ladja.

Zanimajo me predvsem vaša mnenja glede kaj vzeti, kaj bi vi vzeli, oz. če ima kdo izkušnje od obeh avtomobilov? 

LP

Jaz bi vzel F10/11 530d ali 535d s čimveč opreme in čim boljše ohranjeno, letnik ne igra nobene vloge. X6 je totalen jajc za vozit, meni se je zagabil, če ima tvoj oče rad E39 se bo njemu tudi, ker je popolno nasprotje E39. X6 je šminka, za vozit je F10/11.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

div
div
  • Uporabnik

Jaz bi vzel F10/11 530d ali 535d s čimveč opreme in čim boljše ohranjeno, letnik ne igra nobene vloge. X6 je totalen jajc za vozit, meni se je zagabil, če ima tvoj oče rad E39 se bo njemu tudi, ker je popolno nasprotje E39. X6 je šminka, za vozit je F10/11.

To je res kot pribito. To mu tudi jaz dopovedujem. Še to mi povej ker vem ,da zadevo obvladaš. Praviš da letnik pri F10/F11 ne igra vloge, vem da od 2011 nima petka več 6 cilindrov in jih ima 4. Mnenja naprimer med 530d ali 535d s šestimi ali štirimi razlike? oz. Prednosti slabosti? 

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 534

4cilinderska izvedba je prisla samo v modelih z ozako 520d ter 525d po letu 2011 ostalo so se zmeraj sest valjniki(kar je vec kot 525d)
Prikaži več možnosti

div
div
  • Uporabnik

4cilinderska izvedba je prisla samo v modelih z ozako 520d ter 525d po letu 2011 ostalo so se zmeraj sest valjniki(kar je vec kot 525d)

Ooo moja napaka. Potem pa ok mi je vse jasno.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 091
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tako je, 525d obstaja v izvedbi 4 ali 6 ognjev, 530d je pa vedno taprav stroj  :-D  :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Kriko07
Kriko07

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: BMW 320d

Zanimam se za nakup f10. Vendar sem sedaj malo v dilemi med 525d in pa 530d. Najraje bi vzel 6-valjnika. Ampak katera mi vi priporočate. Imam zmerno nogo. Kateri ima več hib,stroškov zdrževanja itd. Je dost dražje vzdrževanje napram e90?

Urejal Kriko07, 26.02.2018, 13:08.

Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 502
  • Avtomobil: W447

6valjev... 

Ce ze 4 pa 520 pa cip tko mam jest in je ok.

Moje mnenje brez argumentov :D

Prikaži več možnosti

Kriko07
Kriko07

Začetnik

• Uporabnik

Sem se peljal z 520 in gre tudi super, vendar mi nekako diši 6 valjev :D

Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Meni je iskreno žal, da sem vzel 4cil. ampak je ne bom prodal ker sem prevec vlozil (v nadgradnje ) in jo bom vozil se eno leto pol pa 6 cil. serija pa se nevem vrjetn 3 :D

Prikaži več možnosti

Kriko07
Kriko07

Začetnik

• Uporabnik

Zakaj pa boš šel na 3jko, če ni skrivnost? :D

Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

5ka mi je za preganjanje po ovinkih prevelka. 3ka deluje kompaktno in je bolj vozna.

Nevem pogresam mojo bivso :D :D :D 

Prikaži več možnosti

Kriko07
Kriko07

Začetnik

• Uporabnik

Pa bi vzel 330? :D

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 215
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ta dva sta identična in se pri lastniku prodaja že dlje časa, komisijska pa je še malce dvignila ceno, po opremi sodeč je verjetno uvoz, 1. lastnik pa tudi treba preveriti...  no vsaj oglas bi potem lahko vseboval recimo SLO poreklo :)

https://www.avto.net...asp?id=13023322

https://www.avto.net...asp?id=13033061

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 447
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

Za ta denar se da ze g30 pripeljat iz Nemcije.
Prikaži več možnosti

div
div
  • Uporabnik

Za ta denar se da ze g30 pripeljat iz Nemcije.

Res je. Sicer je F10/F11 m look ali facelift vsaj meni lepši od samega G30 :-D Mogoče se ga morem navadit kot F10 ki je bil na začetku vsem grd :ok2

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 215
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ko smo že pri mlinčkih, kateri motor in kot celota vse skupaj je bolj zanesljivo 520d z 191ps ali 525d z 218ps N47T? razlike sem bral printal v osnovi gre za isti motor, razlika je predvsem v tehnologiji 25d ima dvojno turbolader, piezo injektor max 1800 bar, 20d pa magnet ventil injektor 2000 bar, razlika še velikosti spr. diskov, masa cca. 30 kg,...  ali je več ali manj jasno da pri 140-150kkm sledi preventiva menjava servis ketna, menjalnik, blazine,...? :)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 926
  • Avtomobil: prdalica

x25d iima velike probleme z vžigi motorjev ker so turbini nagneteni v motorni prostor, kot da je okoli 5.0. Imaš malo morje tudi v SLO zagorenih vozil

itd...

https://www.bmwslo.c...-525xd-zagorel/

Urejal mihaing, 05.05.2018, 18:49.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: BMW

Prav pri 525d je smotrno, čene celo nujno menjati olje na 15.000km. Je pa voznja petice z tem motorjem super. Žal so nekatere zgorele, ampak tu na goriškem se vozijo 3, pa vse imajo cez 150.000km in o ognju ne duha ne sluha.

Predvsem bi se osredotočil na krajše servisiranje, kar pa bo težka. :)
Prikaži več možnosti