Skoči na vsebino

Nakup 525d,530d PFL,FL

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
70 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 334

Motor je fajn, saj a ni tezava ko zacne eno tesnilo puscati pru turbini? Cca. teden nazaj je ena f10 525d fcl pri postojni zagorela ko smo sli na dopust tako da jih je letos ze par v slo zagorelo...
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66
  • Avtomobil: F10 LCI 6cyl

Ko smo že pri mlinčkih, kateri motor in kot celota vse skupaj je bolj zanesljivo 520d z 191ps ali 525d z 218ps N47T? razlike sem bral printal v osnovi gre za isti motor, razlika je predvsem v tehnologiji 25d ima dvojno turbolader, piezo injektor max 1800 bar, 20d pa magnet ventil injektor 2000 bar, razlika še velikosti spr. diskov, masa cca. 30 kg,...  ali je več ali manj jasno da pri 140-150kkm sledi preventiva menjava servis ketna, menjalnik, blazine,...? :)

Vse x5d verzije imajo piezo injektorje, pa tudi pri 40d. 525d injektorji so max. 2000bar, 520d N47 pa max.1800bar. Pri 525d je ketno dosti težje menjati kot pri 520d, ker je motorni prostor dodobra natlačen. Pomojem je najbolj optimalna verzija kak B47 520d, po potrebi z xDrive. Če bi bilo moči premalo pa je tu še M Performance Power Kit :)

Servis pa itak pri x25d obvezno malo prej. Moja F10 pre-LCI zaenkrat laufa BP, trkam na les. Če izključimo potencialne težave je zelo luštna motorizacija.

LP
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

@snowlotus saj ves da sta n47 in n47T na videz zelo podobna in oba 4valjnika. Tvoja 525d je verjetno se 6valjnik ane?
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik

@snowlotus saj ves da sta n47 in n47T na videz zelo podobna in oba 4valjnika. Tvoja 525d je verjetno se 6valjnik ane?

Seveda sem mislil N47T...:)

Jaz sem sicer iskal 525d z N57 motorjem, ampak je potem priložnost nanesla na 525d z N47T motorjem in xDrive (ki mi resnično pride prav), tako da bo naslednji tudi xDrive.

Urejal snowlotus, 06.05.2018, 09:49.

Prikaži več možnosti

recaro
recaro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 773
  • Avtomobil: BMW 320D E92

Sem tudi pred nakupom F11 (letnik 2014/15) in me zanima ali se še da kje drugje, kot na uradnem servisu preveriti zgodovino avtomobila po VIN številki?

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 084
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Sem tudi pred nakupom F11 (letnik 2014/15) in me zanima ali se še da kje drugje, kot na uradnem servisu preveriti zgodovino avtomobila po VIN številki?

Ena opcija je tudi v samem vozilu po BC (če zapis seveda obstaja). Mene so po različnih pogovorih nekako prepričali, da se trenutno bolj nagibam k iskanju 20d B47 140kW. Pustmo a je to zadosti ali ne, k 6 cyl. je itak druga zgodba. :)  

Urejal Taucher, 09.05.2018, 14:17.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 495
  • Avtomobil: /

Občutek imam, da eni niso obveščeni, da je 525d do nekega meseca v 2011 šestvaljnik, potem v 2012 in naprej pa štirivaljnik.

Zvok in zato počutje v avtu seveda ni enako.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 143
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

tudi jaz sem bil pred nakupom v dvomih in se nato kljub temu da ja glava pravila ne, odlocil raje za 530d.

Ampak, sedaj niti priblizno zal :)

Urejal damci, 09.05.2018, 14:58.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

recaro
recaro

BMW fanatik

• Uporabnik

Ena opcija je tudi v samem vozilu po BC (če zapis seveda obstaja). Mene so po različnih pogovorih nekako prepričali, da se trenutno bolj nagibam k iskanju 20d B47 140kW. Pustmo a je to zadosti ali ne, k 6 cyl. je itak druga zgodba. :)  

Tako sem se tudi jaz omejil, na B47 140kW. Kako pa je kaj x-drive, je to pri F11 "must have" zadeva ali se da tudi brez tega preživet?

Prikaži več možnosti
    • GerS je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

B47 je kar fajn ja tudi tek je bolj miren kot pri n47. Glede xdriva je pa tko sej je fajn za po snegu ni nobenih skrbi. Ampak za normalnega uporabnika ki ne zivi v hribu je to nvm, nepotrebno. Avo je tezji, treba je bolj na gume mirkat, poraba visja, na moci se tut pozna... ce si iz hribv doma, ali pa imas klanc kaksen v okolici potem ja drugace bv.
Prikaži več možnosti
    • GerS je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Tako sem se tudi jaz omejil, na B47 140kW. Kako pa je kaj x-drive, je to pri F11 "must have" zadeva ali se da tudi brez tega preživet?

Pravijo da če res ne nucaš, da nisi v takih krajih in višavah, da imaš s tem samo več zadev pred očmi: poraba, gume, ostali problemi,... tako da sam gledam v osnovi non xdrive. Do sedaj kamorkoli sem šel samo z RWD, sem še vedno prišel do cilja. Pomemben je voznik, občutek za avto in volan, elektr. na off in pa seveda v prvi vrsti, dobre odlične pnevmatike. :ok

Urejal Taucher, 11.05.2018, 11:25.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

recaro
recaro

BMW fanatik

• Uporabnik

Pravijo da če res ne nucaš, da nisi v takih krajih in višavah, da imaš s tem samo več zadev pred očmi: poraba, gume, ostali problemi,... tako da sam gledam v osnovi non xdrive. Do sedaj kamorkoli sem šel samo z RWD, sem še vedno prišel do cilja. Pomemben je voznik, občutek za avto in volan, elektr. na off in pa seveda v prvi vrsti, dobre odlične pnevmatike. :ok

Hvala za mnenja! Sicer bo to tretji BMW, ampak prva petka, zato me je zanimalo če je x-drive res tako nujen. Drugače morem reči, da nisem imel pri prvih dveh nobenih težav, kljub temu, da nista bila x-drive, vedno sem prišel do cilja, tudi pozimi in po snegu!

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

A je tega šel kdo pogledat, se ve kaka dodatna informacija, je morda forumski-top shit? ;) zame skoraj po opremi in opisu pravi če premižim prevožene km, (ker je že poplava cvajnul-ov na trgu), a črnega že imam, bi tokrat rajši belo barvo na dvorišču :ok

https://www.avto.net...asp?id=13125411

Urejal Taucher, 15.05.2018, 06:51.

Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: F11

Samo preveri koliko je bil ruknjen, pa mal zgodovine, ker ni nič označil, drugače pa lep. 

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Mi je pa zanima primerjava recmo za 30 flik kaj izbrati, čeprav so krogci mi čist nepoznani, a zunanja oblika šestice mi je priznam všečna, a črna petica mi nekak M zunanjost ne pride ravno do izraza (belo barvo sem si vcepil v glavo da je groza :) )

@bavarecfun MB ;)  kaj ti meniš sedaj ko si šel na krogce? je dizel 4 cyl za imet al bom klel k majmu, kaj tvoje mnenje? 

šestak spet na oglasu:

https://www.avto.net...asp?id=13255128

primerjava 4cyl. bmw vs audi

https://www.avto.net...asp?id=13032186  (po moje predrag kar nudi?) 

https://www.avto.net...asp?id=13191719  (primerna cena ali mu kaj fali ali napaka pri letniku ?)

Urejal Taucher, 28.06.2018, 14:03.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 095
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Jaz sem bil jako skeptičen glede 2.0d v petici, ampak moram reči, da B47 zelo dobro funkcionira in ne glede na to, kaj se tukaj gor bere, ne gre za nepremičnino. :ok2  Lahko rečem, da je tam-tam z E46 330xd 204ps (tega res malo ubija kremenčkov avtomat). Poraba je pa z lepo vožnjo lahko že skoraj smešna... sploh glede na težo (katera je btw primerljiva z E61), xdrive in avtomat... no če ga šponaš itak da gre visoko, ampak vseeno...

Jaz  zaenkrat nimam pripomb... prefural sem pa cca 15kkm do sedaj.

Bi pa imel rad kako bonbočkasto opremo ( recimo HUD, LED lampe, memory) več, ampak meni je pravagala mala kilometrina in slo poreklo z znano zgodovino. Je pa za pogledat avto razlika, ali ima 50kkm, ali pa 150kkm... se vidi :cool :laugh

Anyways... F11 je fajn avto za vozit, vsaj meni... :beer

https://www.auto-dat...73&carId3=21169

Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik

Jaz sem bil jako skeptičen glede 2.0d v petici, ampak moram reči, da B47 zelo dobro funkcionira in ne glede na to, kaj se tukaj gor bere, ne gre za nepremičnino. :ok2  Lahko rečem, da je tam-tam z E46 330xd 204ps (tega res malo ubija kremenčkov avtomat). Poraba je pa z lepo vožnjo lahko že skoraj smešna... sploh glede na težo (katera je btw primerljiva z E61), xdrive in avtomat... no če ga šponaš itak da gre visoko, ampak vseeno...
Jaz  zaenkrat nimam pripomb... prefural sem pa cca 15kkm do sedaj.

Bi pa imel rad kako bonbočkasto opremo ( recimo HUD, LED lampe, memory) več, ampak meni je pravagala mala kilometrina in slo poreklo z znano zgodovino. Je pa za pogledat avto razlika, ali ima 50kkm, ali pa 150kkm... se vidi :cool :laugh

Anyways... F11 je fajn avto za vozit, vsaj meni... :beer

https://www.auto-dat...73&carId3=21169

Se strinjam glede B47. Je resnično optimalna izbira, res pa da ni R6 (ja ni ga čez miren tek več kot 4ih cilindrov!), ampak za to je lineup od 530 navzgor. Kar je super je, da se da na x20d in x30d verzijo komot namesti M PPK, če primanjkuje moči. Potem si že tam tam s 525d motorjem + novejši B47. Jaz sem vozil 520d xDrive (B47), pa če ga primerjam s 525d xDrive, je slednji bolj sunkovit, na AC hitrostih hitreje pridobiva hitrost, tam kjer B47ke zmanjka. Je pa dokaj živahna in res prijetna za peljat, pa tudi za uvoz ugodna.

Smem vprašat kakšno imaš porabo na svojem? Moj N47 525d popije 5,5L če ga šparam. Sicer pa z normalno vožnjo z občutkom in tudi dinamiko 6-6,5L. Naredim ponavadi čez 1000km s polnim tankom, pa na 15.000km ga nafutram z aditivom ali dvema, seveda od BMW :) Aja, 520ka me izpod 7L po BC ni nagradila - verjetno sem jo imel premalo časa, da bi lahko meril porabo s celim tankom.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 095
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Poraba je vedno jabolko spora, kako in kje se furaš... jaz se dnevno kresam na relaciji, ampak tudi moram splezati čez prelaz, tako, da je daleč od tega, da bi se samo po ravnem fijakal... ter da ne omenjam še vedno (beri dve leti plus)trajajočo obnovo ceste in s tem posledično semaforji ( :damn :damn ). In ne glede na relativno nizko povprečno brzino, je poraba za moje pojme zelo nizka... vozim pa pač v D in Comfort načinu, start stop izklopljen.

Slika bc iz današnje fure domov:

img20180704163042resized.jpg

Tukaj je pa skupno povprečje (nimam pojma, kdaj se je nazadnje to resetiralo... verjetno februarja na servisu :confused )

img20180704163055resized.jpg

In da ne bo kdo mislil, da sem se danes zaradi slike jajcal po cesti, statistika tega tanka goriva govori zase.. 785 prevoženih in še 425 dometa...

img20180704163127resized.jpg

Glede porabe sem jaz bil zelo presenečen... tega priznam nisem pričakoval pri takem avtu.. :) :)

Prikaži več možnosti
    • RobertH in snowlotus uporabnikom je všeč to sporočilo

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik

Moram priznat, da me je BMW zelo pozitivno presenetil kar se tiče porabe. Zna bit pravi šparovec  :), pa nisem lovec na porabo, sem pa zelo zadovoljen z dosegom. Jaz imam ponavadi stalne relacije (ponavadi proti KP ali LJ in nazaj, tako da je klanec v vsakem primeru, 60km v eno stran, oziroma do LJ 30-40km več), na daljših relacijah poraba pade še bolj. Za po mestu se fijakat imam eno drugo vozilo, BMWja mi je škoda. Sploh zdaj ko imam nove verige...mater ga šparam :-D. Pa še kot zanimivost, peljal sem tudi novo G32, 630d xDrive in je BC na relaciji KP-LJ kazal zelo lepe številke, vožnja pa nikakor ne ležerna, po omejitvah in brez cincanja. :cool

No, da ne filozofiram preveč, mislim da BMW zna delat živahne in varčne motorje (imam izključen Start Stop), zdej pa naj samo verige čimdlje zdržijo in olje večkrat menjavat pa bodo zadeve super tekle. :ok

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Evo ena stara B47 520XDRIVE iz Kr gore:

Pripete slike za predogled

• Screenshot_2018-07-04-22-58-05.png
Prikaži več možnosti