Skoči na vsebino

CPP - A kategorija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
123 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ker sem se odlocil, da opravim izpit za A kategorijo me zanima koga bi priporocili za opravljanje izpita oz katero avto-moto druzbo?

Izkusnje ipd zazeljeno...

Hvala :)

Urejal bancnik, 15.02.2018, 17:55.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 170
  • Avtomobil: Megane , Scarabeo 200

Jaz sem lansko leto delal tukaj

http://as-amtk.si/

pa so prijazni.

Kot povsod min. 22, 23 ur.

Pa 650ccm te čaka:)

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Da ne bo kdo rekel zakaj ‘ne poklices ipd’ bi najprej sprejel nekaj mnenj, koga oz katero avto solo poklicati.

Si imel kaj tezav z prilagodljivostjo ‘urnika’ vozenj?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 170
  • Avtomobil: Megane , Scarabeo 200

Ni bilo problemov. Ponavadi po 2 uri naenkrat. Torej 11-12x greš in to je to.

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

hvala :)

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 582
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Prav si se odločil.

Motor je zakon! :ok2

Pure freedom machine!

Pa priporočam mal teorije o sami vožnji motorja, začneš lahko tukaj:

Celoten film:

Knjiga:

https://www.amazon.c...st of the wrist

Potem pa šele pride na vrsto vožnja... :ok2

Glede prometa pa je glavno pravilo samo eno.

Drugi te ne vidijo in ne znajo ocenit tvoje hitrosti, tako da ne se čudit, ko ti kdo vzame prednost!

Pa srečno!

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Super.Podpiram! Upam da nas bo čimveč da naredimo kakšen meet :ok

Glede avtošole pa tista katera ti je blizu. Še bolj pomembno od vsega je pa kakšne motorje imajo.

Jaz sem delal izpit na čoperju kateri sploh ni moj stil in sploh ne stil za avtošolo kjer rabiš okreten normalen motor.. Da pa ne govorim o razluftanosti. Števec je bil na tanku tako da si moral nonstop gledat dol,števec je skakal gor dol tako da si se peljal bolj po občutku. V ovinek si šel in čutil luft vse povsod,slab občutek. Imel sem vožnjo tudi po AC v smeri iz PO do mislim da Divače ravno tisti dan je padal dež ter močno pihalo bočno. Peljal sem se na nekih varnih 100-110km/h,glede na razluftanost in še čoper si morate mislit kakšen je bil občutek,nakar začne inštruktor kričati daj gas gas 130 130. Sem si rekel ok kurc gleda vse ,če se raztreščim se pa raztreščim tako da sem dal po gasu počasi je nabrala šajtrga tistih 130,bilo je adrenalinsko ampak sem preživel  :crazy  :laugh .

Ko pa sem delal izpit še za 50cc z "legendarnim" APN 6 modre barve, sem se pa peljal v dežju po klancu navzdol in seveda kot pravi motorist bremzal bolj z prvo manj z zadnjo nakar je počilo ,desna ročka je postala mehka no v tistem počasnem posnetku ko si rečeš ahh in že veš kaj te čaka(po vseh teh Tomos-ih dobiš 6ti čut kdaj se kaj zgodi-ker vedno nekaj je) je zablokiralo prvo kolo in sem seveda že drsal po tleh. Krivo pa je bilo to da je prvi boben dobesedno razneslo in zato zablokiralo prvo kolo. Ker smo kot mulci vse to prešraufali sem zadevo hitro rešil na licu mesta pobral kose razletelega bobna se odpeljal do garaže ter zamenjal za drugo legendo APN 6 rdeče barve. :laugh

Kaj lahko to temo moderatorji prestavite pod BMW motocikle ,da bi bilo vse na enem mestu kar se tiče dveh koles?

Urejal blackberet, 15.02.2018, 20:13.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 460
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Drugi te ne vidijo in ne znajo ocenit tvoje hitrosti, tako da ne se čudit, ko ti kdo vzame prednost!

Res je. In to je potrebno imeti v glavi vsako sekundo voznje.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Dizenje pavarotke na prosto ukaznjat ... :rofl

Se bom se ruscine naucil iz tistega videa :ok

Coper tudi meni ni neki kar bi vozil ampak ok bom poiskal solo, ki bo imela nekaj kar bo bolj okretno od coperja.

Urejal bancnik, 15.02.2018, 21:03.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 776
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Večina avtošol ima naked motorje, ki so za učenje super :) nato pa je od tebe odvisno, kakšen motor ti (naj)bolj ugaja  :ok 

Jaz sem vozil po 3 ure skupaj, mine en dva tri, sploh ko uživaš v vožnji :) najbolj pomembno pa je, da se navadiš da kamor gledaš tja greš ter da zaviraš pred ovinkom ne v njem in pa v ovinku dodajaš plin postopoma :)

in res je, da se letos kdaj z motorji srečamo kot je blackberet zgoraj omenil  :metalc

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekaj info sem ze pridobil...sedaj pa sledijo priorave na cpp in gasa :)

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

pitbul
pitbul

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 375
  • Avtomobil: Brez

Manjša pomoč še iz moje strani...

Link s katerim si boš lahko pomagal pri pripravah na test.V primeru nejasnosti si lahko pomagaš z orodnimi vrsticami na levi, kjer so razložena prometna pravila.

http://www.tecajcpp.com/cpp/

In pa link na katerem so vpašanja identična vprašanjem na testu.

http://teorija-priprava.gov.si/moodle/login/index.php

Srečno :ok

Ps. Priporočam avtošolo Retos :ok

Urejal pitbul, 20.02.2018, 23:41.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

Jaz sem delal pri AS Janez Maselj v domzalah. V dveh tednih sem imel izoit, sva pa vozila intenzivno. Kot neizkusen motoristti lahko povem, da sem bil po dveh ali treh urah voznje orenk zjeban. Postopek je bil pri meni tak: najprej zdravniski, nato CPP, nato voznje in potem izpit. Kot receno vsec mi je bilo, da je slo hitro vse skupaj skozi.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 922
  • Avtomobil: prdalica

Adis, pa zmeni se z inštruktorjem za glavno vožnjo v Jesenicah. Ga ni lažjega narediti izpit kot tam. Se zapelješ iz poligona skozi mesto (en semafor in en krožni) na avtocesto in po 5km spet nazaj na poligon.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 317
  • Avtomobil: Citroen AX

LAhko priporocam AMZS. Instruktor Dejan. ;) 

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 317
  • Avtomobil: Citroen AX

Manjša pomoč še iz moje strani...

Link s katerim si boš lahko pomagal pri pripravah na test.V primeru nejasnosti si lahko pomagaš z orodnimi vrsticami na levi, kjer so razložena prometna pravila.

http://www.tecajcpp.com/cpp/

In pa link na katerem so vpašanja identična vprašanjem na testu.

http://teorija-priprava.gov.si/moodle/login/index.php

Srečno :ok

Ps. Priporočam avtošolo Retos :ok

Tale teorija je kul, za preverjanje znanja ;)

Edino, ustvarit sem moral nov racun, z drugega maila, ker sem pozabil geslo, le tega pa ni mogoce ponastaviti, skrbnik racuna pa se ne odziva. 

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

@pitbul:

- hvala za linka, prvega priznam da nisem niti pogledal na začetku, ker mi izgleda "češko" je pa res, da ima pa nekaj info, ki sem jih iskal :ok

tist online cpp pa že pridno vadim, sem na cca 96 poskusu  :ok2 test rešujem v cca 2-3 min s tem, da včasih vprašanja niti ne preberem do konca pa kliknem napačen odgovor :laugh

@miha: uf jesenice bi ble pa komedija ja :laugh

@simonzan: nisem vedel, da imaš izpit...stroj je ob strani?

@miha84: hvala za namig.

Urejal bancnik, 21.02.2018, 08:10.

Prikaži več možnosti

Picinni
Picinni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 780
  • Avtomobil: kit car

Se pridružujem pohvali. Moj sin je tam delal za A in je bil zelo zadovoljen.

Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 787
  • Avtomobil: Bmw

Adis, pa zmeni se z inštruktorjem za glavno vožnjo v Jesenicah. Ga ni lažjega narediti izpit kot tam. Se zapelješ iz poligona skozi mesto (en semafor in en krožni) na avtocesto in po 5km spet nazaj na poligon.

Sedaj more samo še upoštevat, da se je z letošnjim letom izpitna vožnja za A kat. podaljšala na uro in pol in se bodo delale relacije. Z motorjem se pa pride že kar nekam v uri in pol...

lp.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 743
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Tudi jaz sem se odločil za A kategorijo. Vprašanje:zadnjič sem vozil APN6 pred cca.20 leti, a bo ornk panika k bom prvič zajahal ornk motor v avto šoli? Me bodo najprej uro-dve mučili na parkirišču?
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti