Skoči na vsebino

CPP - A kategorija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
123 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

Tudi sam imam v druzini znanca, ki je dobil dozivljenske posledice zaradi voznje na motorju. On na sreco je prezivel in je sedaj ok dokler jemlje zdravila. Njegiv kolega-voznik motorja je pa umrl, glava mu je pocila na pol ko so mu dali celado dol.

Takrat sem bil star cca 17 let in nisem imel blage ne o prometu ne o tem kaj je motor. Ko se je ta nesreca zgodila sem obiskal bratranca na intenzivni in me je tist moment preprical, da si motorja ne kupim pa ceprav je takrat slo za moped do 125ccm, nic posebnega a to je takrat veljalo za vau faktor za nas U18. :ok2

Uglavnem to da motorja takrat nisem kupil je bila dobra odlocitev saj sem v naslednjih 15-16 letih dozorel in voznisko napredoval in voznjo dojemam drugace kot je gas gas gaaaaas...

Tudi ko sem imel 335i nisem vozil na noz, ok 1x sem ga stisnil do konca kolikor je sel in sem si rekel ‘to je to’, ne rabim vec tega. Meni je bolj bil uzitek pri 335i pospesek iz mesta ipd te koncne hitrosti mi niso bile nikoli kaj posebnega.

Dozivljam pa motoristicno sceno takole:
- za po mestu si bom verjetno vzel Beverly 500 ( od doma do sihta pa za malo naokrog kruzat).
- za kaj vec pa imam v mislih Ducatija Monster ( motor, fotoaparat v torbi in via gorski prelaz) lagano :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Monsterja boš kupil novega?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

Monsterja boš kupil novega?

Najprej moram izpit narest, da bo uradno :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Sedaj bo 3 leta, odkar vozim Suzuki Bandit 650cc. Postal mi je mal prešfoh, še posebej ko imam njo od zadaj...

Naslednja bo Honda VFR, ta stari model: :mljask

Honda_VFR_2006_18_1024x768.jpg

Super motorček, ga ime kolega. Ciklistika super, ne kvari se, po izgledu še vedno svež. Glej le, da boš kupil letnik 2006 naprej. Takrat so malo posodobili VTEC, da se ne vklaplja in izklaplja pri istih obratih. Je kr neprijetno, ko so vtec sredi ovinka vklopi ali izklopi in motor počepne.

Prikaži več možnosti
    • kroskris je všeč

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi sam imam v druzini znanca, ki je dobil dozivljenske posledice zaradi voznje na motorju. On na sreco je prezivel in je sedaj ok dokler jemlje zdravila. Njegiv kolega-voznik motorja je pa umrl, glava mu je pocila na pol ko so mu dali celado dol.

Takrat sem bil star cca 17 let in nisem imel blage ne o prometu ne o tem kaj je motor. Ko se je ta nesreca zgodila sem obiskal bratranca na intenzivni in me je tist moment preprical, da si motorja ne kupim pa ceprav je takrat slo za moped do 125ccm, nic posebnega a to je takrat veljalo za vau faktor za nas U18. :ok2

Uglavnem to da motorja takrat nisem kupil je bila dobra odlocitev saj sem v naslednjih 15-16 letih dozorel in voznisko napredoval in voznjo dojemam drugace kot je gas gas gaaaaas...

Tudi ko sem imel 335i nisem vozil na noz, ok 1x sem ga stisnil do konca kolikor je sel in sem si rekel ‘to je to’, ne rabim vec tega. Meni je bolj bil uzitek pri 335i pospesek iz mesta ipd te koncne hitrosti mi niso bile nikoli kaj posebnega.

Dozivljam pa motoristicno sceno takole:
- za po mestu si bom verjetno vzel Beverly 500 ( od doma do sihta pa za malo naokrog kruzat).
- za kaj vec pa imam v mislih Ducatija Monster ( motor, fotoaparat v torbi in via gorski prelaz) lagano :ok

Pri motorju je, kot pri vsem v življenju.... Veliko je odvisno koliko imaš v glavi. Če ti je namenjeno pa tak nima veze, bo ti padel cigel na glavo in te več ni. 

Prva sezona je itak privajanje....Drugo sezono, se ti zdi, da se že znaš kr peljat...potem pride, do kakšne nepredvidljive situacije in vidiš da si še vedno čisto zelen... V tretji sezoni, se mi zdi, da šele začneš dejansko nekako obvladat tehniko vožnje...Da motor čutiš, ga spoznaš....isto kot pri avtu. Veliko je sicer odvisno koliko se voziš oz narediš km (ne po ravni cesti :) ).

Če si malo večje postave, boš imel na monsteru težave, ker ti bo premajhen.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 582
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Super motorček, ga ime kolega. Ciklistika super, ne kvari se, po izgledu še vedno svež. Glej le, da boš kupil letnik 2006 naprej. Takrat so malo posodobili VTEC, da se ne vklaplja in izklaplja pri istih obratih. Je kr neprijetno, ko so vtec sredi ovinka vklopi ali izklopi in motor počepne.

Thanks!

Vedno se popolnoma poglobim v izbiro večjega nakupa in 2006+ je pogoj.

Pa še ABS bi tudi bil fajn.

Kako pa se kaj obnese tale dual braking sistem, kjer je zadnje kolo povezano s sprednjo zavoro? Mogoče ima kolega glede tega kakšen komentar?

VTEC KICKED IN YO! :laugh

Urejal kroskris, 28.02.2018, 10:09.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

@kroskis raje ti svojo navadi vozit motor kot pa da ti kupuješ močnejšega, bo bolj zabavno.

Jaz ne maram nobenega sopotnika,ker v določenih situacijah ne moreš reagirati kot bi lahko,ne veš kako bo reagiral sopotnik ter odgovoren si za še enega več kot le za sebe.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Raje nebi,... problem je ker je hitrejša od mene! :laugh

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 584
  • Avtomobil: CLSZ4AD

@Kroskris, dual braking deluje super. Zaviraš samo s sprednjo zavoro in ni strahu da boš z zadnjo pregrob, sploh v ovinku... Ampak če ravno kupuješ, bi ti svetoval CBR 1100 XX. Dosti več motorja, ne boš pogrešal ničesar, ne prostora, sploh pa ne moči... Sploh če boš vozil v dvoje, če ni ravno bajsika, sploh ne boš vedel, da je zadaj. Imel sem dve, modro in mat sivo z zlatimi platišči let. 2004. Best bike ever!

Prikaži več možnosti
    • kroskris, fp4492 in j4n3k uporabnikom je všeč to sporočilo

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Thanks!

Ampak sem se iz varnostnih razlogov omejil na 100 konjev.

Že teh 80 konjev ki jih ima Bandit, včasih ožemam do konca in sem že imel par situacij, ko je šlo preveč na ozko.

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Thanks!

Vedno se popolnoma poglobim v izbiro večjega nakupa in 2006+ je pogoj.

Pa še ABS bi tudi bil fajn.

Kako pa se kaj obnese tale dual braking sistem, kjer je zadnje kolo povezano s sprednjo zavoro? Mogoče ima kolega glede tega kakšen komentar?

VTEC KICKED IN YO! :laugh

Meni je všeč... Jaz imam sicer glih cbr 1100xx, kot forumaš nad mojim postom, ampak ima isti princip dbs-a. Motor dosti manj počepne na sprednjo kolo pa tudi se mi zdi, da je bolj stabilno vse skupaj pri bremzanju. Pazit moreš edino v ovinku. Jaz sem na vfr-u v ovinkih velikokrat uporabil zadnjo bremzo za minimalne popravke... Tukaj pa pritisk nožne bremze aktivira tudi sprednjo. Sicer v manjšem obsegu, kot če bremzaš z ročico, ampak vseeno..Moreš pazit, da te ne dvigne :)

Prikaži več možnosti
    • kroskris je všeč

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Thanks!

Ampak sem se iz varnostnih razlogov omejil na 100 konjev.

Že teh 80 konjev ki jih ima Bandit, včasih ožemam do konca in sem že imel par situacij, ko je šlo preveč na ozko.

Drugače pa glede teh 100 konjev. Imel sem vfr 750 in sedaj xx-a. vfr ima 105 konjev, ta sedaj 165. Če potegnem črto je xx definitivno hitrejši, ampak spet ne toliko kot si nekdo predstavlja... Mogoče je malo večja razlika nad 150km/h.

Z xx je vožnja manj stresna. Prehitevanje je lažje in bolj sigurno, ker skoraj ne rabiš dol šaltat. Že na splošno je zaradi navora precej manj ukvarjanja z menjavanjem. Motor je v hitrejših ovinkih bolj stabilen. Bremze boljše. Čuti se sicer v zaprtih ovinkih, da ima daljšo medosno razdaljo in da je malo težji.

Sta pa obadva motorja že v osnovi tak hitra, da je limitiranje z konji tukaj prezpredmetno. Kvečjemu, te kakšen dodatni konjič pri precenitvi lahko reši.

Predlagam, da pelješ obadva in boš videl, kateri ti bolj odgovarja.

Prikaži več možnosti
    • kroskris in nixx uporabnikom je všeč to sporočilo

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 713
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Kolikor je motor močnejši in s tem hitrejši ter ob neumni uporabi posledično bolj nevaren je po drugi strani ob uporabi z glavo bolj varen saj so vse komponente na njem boljše. Vstopni modeli imajo zavore, vzmetenje,.... primerno vstopnemu modelu in ceni, da se kupec pač odloči zanj.

Top motorji v svojem razredu so glede tega vedno opremljeni z opremo katera je tisti trenutek bila oz. je nekje na vrhu ponudbe dobaviteljev pri švohejših modelih pa je tam samo toliko, da opravlja funkcijo pri skoraj da lahko rečem podpovprečnem/nezahtevnem motoristu.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Martini Racing in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: E46

Jaz bom tudi spomladi delal izpita. Kaj bi mi priporčili za vožnjo in učenje, ko bom izpit naredil?

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bom tudi spomladi delal izpita. Kaj bi mi priporčili za vožnjo in učenje, ko bom izpit naredil?

Kako to misliš? Kateri motor? Vaje?

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 301
  • Avtomobil: Chevrolet Kalos 1.4

Take vaje ki se jih dela na poligonu (med stožči, zaviranje ter umik oviri...) so super! Povprašaj kako je s tem če prideš tja vadit!

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Take vaje ki se jih dela na poligonu (med stožči, zaviranje ter umik oviri...) so super! Povprašaj kako je s tem če prideš tja vadit!

Če je mislil na vaje potem verjetno kakšna varna vožnja z motorjem

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 779
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Varna vožnja je obvezna, ampak šele po šestih mesecih od izpita se lahko udeležiš. mene to letos čaka. tisti ki pa so opravili izpit do 1.1.2017 pa jim ni potrebno, zadostuje varna vožnja B kategorije.

Drugače pa največ se naučiš s tem, da se čimveč voziš... tudi vaje kot jih na poligonu učijo so fajne, poiščeš prazno parkirišče pa vadiš osmice recimo (načeloma ne rabiš stožcev, glavno da delaš prav), pospešuješ pa zaviraš (se poskušaš ustaviti čimprej), itd. itd.

Urejal DJ Falco, 01.03.2018, 16:12.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Najboljši nasvet je ,da se motorja ne bojiš se z njim pogovoriš ga zgrabiš za roge in mu j...m.... če hoče kaj po svoje ritat. Uglavne, treba ga je zdresirati. :ok2

Prikaži več možnosti

Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: E46

Kako to misliš? Kateri motor? Vaje?

Kateri motor je dober za začetnike? To sem mel v mislih.

Prikaži več možnosti