Skoči na vsebino

Trenutna ponudba E60 na avto.netu

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
520 odgovorov v temi
BMWgeek
BMWgeek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 524
  • Avtomobil: BMW

A to je slabost?

Zame, definitvno.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 695
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Zame, definitvno.

Jaz pa pravim drugače: ne da je slabost: povsem nepotreben je X pogon, glede na mile zime......edino če res nisi iz kakšnih hribov ''bogu izza nogu''. Zakaj bi vlačil cca.100 kg s seboj, pa plačeval dodatno 1l goriva/100 km....no point. Velja isto za quattro, pa 4motion, 4matic.....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 320
  • Avtomobil: Bmw e61

Jaz pa pravim drugače: ne da je slabost: povsem nepotreben je X pogon, glede na mile zime......edino če res nisi iz kakšnih hribov ''bogu izza nogu''. Zakaj bi vlačil cca.100 kg s seboj, pa plačeval dodatno 1l goriva/100 km....no point. Velja isto za quattro, pa 4motion, 4matic.....

No, 4x4 je top tudi na suhi ali mokri podlagi, seveda še toliko bolj, ce je naklon... skratka takšen avto je tank ne le za zimo ampak čez vso leto :ok
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 567
  • Avtomobil: Bicikel

No, 4x4 je top tudi na suhi ali mokri podlagi, seveda še toliko bolj, ce je naklon... skratka takšen avto je tank ne le za zimo ampak čez vso leto :ok

V primeru e60 samo se dodatna stvar ki bo slej kot prej za popravit. Ce pa kupujes nov avto in ti je ideja vsec pa zakaj ne.
Res pa da normalni uporabnik res nima nobene rabe za 4x4. Kupis dobre gume iz vozis z glavo in nikoli nebos vedel da je, oziroma ni 4x4...
Prikaži več možnosti
    • Rally fan je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 307
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Zame, definitvno.

V primeru e60 samo se dodatna stvar ki bo slej kot prej za popravit. Ce pa kupujes nov avto in ti je ideja vsec pa zakaj ne.
Res pa da normalni uporabnik res nima nobene rabe za 4x4. Kupis dobre gume iz vozis z glavo in nikoli nebos vedel da je, oziroma ni 4x4...

Pa ga je kdo od vas treh ze imel?

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 695
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

No, 4x4 je top tudi na suhi ali mokri podlagi,   :ok

Absolutno, če imaš M5, Aventador, P911 Turbo :beer

X drive (še)ne, 4motion ali pa quattro pa že....brezveze. Dobre M+S gumme povsem zadostujejo. Še enkrat (da tema ne zaide..), pustimo izjeme (hribovci, poklici, ki to zahtevajo).

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 567
  • Avtomobil: Bicikel

4x4 ja, e60 samo z zadnjim
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Nimam v mislih hribovcev, ampak ce nisi ravno doma v mestu, in ne vozis ravno kot kaka pi*ka, sploh nima veze katere gume imas - tudi meni z x-drive vcasih katero kolo obrne v prazno - je na cesti pesek, zavijas v hrib, v pocasnem zavoju se cesta mocno vzpne ali je po cestiscu pesek z bankin, v mokrem kriziscu ujames luknjo v nasprotnem prometu za hitro speljevanje pri zavijanju levo ipd. - to so vse situacije, pri katerih z x-drive niti ne studiras, da bi se nanje moral prilagoditi ali pripraviti - preprosto jih izvedes. Ja, izvedes jih tudi z RWD, ampak ti pri tem DTC drzi avto na vajetih. Ob tem bo obraba pnevmatik veliko bolj izenacena spredaj/zadaj kot pri RWD - na to marsikdo niti ne pomisli.

Vozim vsake toliko tudi RWD in FWD avte - hvala lepa, ce bo le moznost, ne bom vec imel avta z dvokolesnim pogonom.

Samo primer - kolegov E92 335d na katerem sem delal servis menjalnika - glej lucko za DTC - in to pri voznji naravnost (cesta je bila malenkost vlazna - pravkar je zacelo rositi, gume niso bile ravno sailun, nexen ali kako podobno sranje):

In tisto, da je to ena stvar, ki bo slej ko prej za popravit - prosim lepo. Na bmw forumu je ocitno vse ze vnaprej pokvarjeno.

over & out.

Urejal zok, 04.08.2019, 21:45.

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, Donki kong in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 505
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

jaz sem prvič v življenju kupil 4x4 ali xdrive. Sicert sem ga preklel ker je ckrnil ampak ko se je popravil pa moram biti pošten in napisati, da je to dobra zadeva. Dobra v snegu z dobrimi zimskimi gumami,dobra po dežju dobra za pospeševanje v kak ovinek tudi po suhem. Avto se drži kot na tirnicah in nisem še obstal na cesti nikjer pozimi. OK priznam. Enkrat sem šel na gol travnik in sem porival sneg pred seboj dokler mi ni dvignilo avta spredaj. Snega je nabralo pod avto tako da sem si naredil kupček in obstal na tem kupčku. ni me rešil 4x4. Rešil me je X5 potem:)

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 487
  • Avtomobil: E61 535D

Jaz ga nimam na 535d, ker ga niti v E60 in E61 nikoli ni bilo s tem motorjem. Doma sem na bregu, nikoli nisem imel težav z zadnjim pogonom. Ceste so tudi očiščene če/ko pade sneg. V pol metra snega pa res ne rinem z avtom... Samo dobre pnavmatike gor, pa vse 4 enake (širine mislim), pa gre brez težav. Do zdaj sem imel zimske Pirelli SottoZero3 245/45 R18, pa mislim da bom letos tudi enake pnevmatike kupil...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 496
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Karaven je malo bolj tank, sploh v hrib :ok
Prikaži več možnosti
    • bedolin in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 487
  • Avtomobil: E61 535D

Karaven je malo bolj tank, sploh v hrib :ok

Možno ja :-D

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

zok
zok
  • Uporabnik

Okroglih 100 kg je tezji od limuzine, od le te pa se razlikuje bolj ali manj samo od B stebricka nazaj, tako da tole o tanku verjetno drzi.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

tadejMB
tadejMB

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 222
  • Avtomobil: SDI

https://www.avto.net...asp?id=14471716

pozna kdo slučajno? z e60 imam izkušnje in se zavedam felerjev, iščem nekaj za silo rešit kakšno leto dni.. vem da so z avtomati znane težave, kako je z ročnim? na kakšnem glasu je pogovorno prodajalec/prodajalka?

za raznorazne M-optik variante mi je vseeno tud če jih nebi bilo, dopade se mi ker je bencin, in ročni menjalnik.

lp

Urejal tadejMB, Včeraj, 16:18.

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 650
  • Avtomobil: E61 525D

pozna kdo slučajno? z e60 imam izkušnje in se zavedam felerjev, iščem nekaj za silo rešit kakšno leto dni.. vem da so z avtomati znane težave, kako je z ročnim? na kakšnem glasu je pogovorno prodajalec/prodajalka?

za raznorazne M-optik variante mi je vseeno tud če jih nebi bilo, dopade se mi ker je bencin, in ročni menjalnik.

lp

Če je tak kot piše pa en dober pregled na testerju pa pelješ ga da vidiš kak se pelje itd pomoje nimaš kaj zgrešit..

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 628
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

M optik je tako bullshit. Ali je M sport ali pa ni.
Tale ma naknadno obešene odbijače kar je že dobro preverit zakaj. Pisna garancija na km je tudi enako kot 0...
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 090
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

lp

Ročni menjalniki so bulletproof, če ni preveč podrt ga vzemi. Gre pa tudi meni v nos neoriginalen MTech, jaz bi vzel raje originalnega, tudi če ima navadne odbijače. Redke so tiste predelave ki so dobro narejene, če se ni potrudil niti da bi sedeže zamenjal za športne že to nekaj pove.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 066
  • Avtomobil: 316ti Compact

Zadnja desna vrata imajo tudi nek svoj odtenek srebrne

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 090
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zadnja desna vrata imajo tudi nek svoj odtenek srebrne

Niso delali preliva ja, je bilo očitno predrago - nič nenavadnega ko vidiš "M" odbijače in navadne sedeže v avtu :D

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 234
  • Avtomobil: e61, r55

Luba duša, avto je 15 let star, koliko jih pa je v prvi barvi (no naš zaenkrat z izjemo odbijačov še je).

Objavljena slika
Prikaži več možnosti