Skoči na vsebino

Trenutna ponudba E60 na avto.netu

* * * - - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
685 odgovorov v temi
jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 198

Ne spuscaj se na osebni nivo, da ti ne bo zal.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 664
  • Avtomobil: E61 535D

Čakam še Jerry-ja da pokomentira tesnila vrat ... :-D

Ne bo to komentiral ;) E6x niso imeli težav s tesnili vrat, so pa zato tu druge težave  :metalc

Urejal panki_86, 03.11.2019, 17:47.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 412
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne bo to komentiral ;) E6x niso imeli težav s tesnili vrat, so pa zato tu druge težave  :metalc

Bo kar držalo. Zanimivo, ampak pri E60 se tesnila vrat praviloma ne obrabljajo tudi pri zelo visokih kilometrinah, čeprav so popolnoma enaka, kot pri E39  :-D To samo še dodatno potrjuje da se pri E39 obrabljajo zaradi specifične konstrukcije/oblike karoserije, kar lahko uporabimo kot dokaj natančen indikator realne kilometrine. E39 je tu izjema, tega ni kolikor vem pri nobenem drugem modelu, ima pa seveda vsak model svoje značilnosti, ki nam povedo marsikaj  :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 619

Bo kar držalo. Zanimivo, ampak pri E60 se tesnila vrat praviloma ne obrabljajo tudi pri zelo visokih kilometrinah, čeprav so popolnoma enaka, kot pri E39  :-D To samo še dodatno potrjuje da se pri E39 obrabljajo zaradi specifične konstrukcije/oblike karoserije, kar lahko uporabimo kot dokaj natančen indikator realne kilometrine. E39 je tu izjema, tega ni kolikor vem pri nobenem drugem modelu, ima pa seveda vsak model svoje značilnosti, ki nam povedo marsikaj  :ok

Pri e60/61 je indikator visoke kilometrine enota Ccc :-D
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pri e60/61 je indikator visoke kilometrine enota Ccc :-D

V kakšnem smislu? Te zadeve žal crkavajo tako stohastično (naključno, neurejeno), da se iz tega ne da potegnit nobenega zaključka o kilometrih. Za določanje kilometrov rabiš strojni element ki ima zelo natančno določeno oziroma iz prakse utemeljeno življenjsko dobo, oziroma takega, na katerem je obraba lepo vidna in se veča premo sorazmerno s številom kilometrov. Elektronika ne izpolnjuje nobenega od teh pogojev, žal.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 866
  • Avtomobil: E61 525D

Tako..naprimer jermenice ki gredo med 150-200k ravnotako sesalne lopute..vsaj kolikor je meni znano...

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Tako..naprimer jermenice ki gredo med 150-200k ravnotako sesalne lopute..vsaj kolikor je meni znano...

Loput facelift nima vec... jermenice naceloma pri m57 zelo dolgo drzijo
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 486
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Na M57TU2 (tisti, ki ima ze alu blok) se lopute ne obrabljajo. Njegov predhodnik pa je imel tovrstno tezavo, ja.

Urejal zok, 03.11.2019, 21:02.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 198

Glede na vse prebrano zadnje case bom kar na japoncih ostal. :)

Prikaži več možnosti
    • bmwziga in Lebn47 uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Na M57TU2 (tisti, ki ima ze alu blok) se lopute ne obrabljajo. Njegov predhodnik pa je imel tovrstno tezavo, ja.

Jaz jih nimam... niti ni videti da bi jih kdo blindiral

Glede na vse prebrano zadnje case bom kar na japoncih ostal. :)

Kaj si pa tako hudega prebral, da te je minilo? :-D

Pripete slike za predogled

• 53EA040C-DE45-4E16-9476-D61C2C3DA5C2.jpeg
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz na to dvoje nebi stavil. Je življenjska doba teh dveh komponent preveč ohlapno določena, oziroma odvisna od prevelikega števila različnih faktorjev. Študij obrabe materialov (industrijska arheologija) je moj hobi že desetletja in osebno nisem zadovoljen dokler ne najdem elementa, katerega obraba je zares natančna in enakomerna. Pri starejših modelih (recimo E34, s katero sem začel) je bilo dokaj enostavno, pri E39 tudi, E60 je pa že večja uganka in še ne morem rečt da sem ji prišel na čisto, čeprav sem že precej blizu. Ta model ima ravno tiste elemente ki so ponavadi najbolj zgovorni izdelane tako kvalitetno da zlepa ne crknejo oziroma se ne obrabijo, po drugi strani ima pa druge take da kar naprej crkujejo, žal kot rečeno stohastično. In verjemi da zdaj že poznam vsak delček tega avta, nihče ga ne pozna bolje od mene, z izjemo mogoče mehanikov. Določanje realnih kilometrov je tako pri seriji E60 veliko bolj zapleteno kot pri starejših modelih, pa tudi če uganeš prave kilometre nisi s tem še nič kaj dosti naredil, ker se pasti lahko skrivajo drugje, ne na obrabi kot posledici kilometrov. Avtomobile je zato treba presojat individualno in gledat večje število indikatorjev, prav tako je obvezen tudi pregled na dvigalu in priklop na tester, kar včasih ni bilo nujno. No jaz že vem ali je nek avto za kupit ali ne tudi brez tega ker mi občutek pri vožnji pove dovolj, je pa vseeno boljše če se ne zanašaš samo na občutek pač pa na trdne dejavnike, saj je možnost za napako v tem primeru vseeno nekoliko manjša.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Jaz jih nimam... niti ni videti da bi jih kdo blindiral

Moj jih ima (170 kW), vseh 6 popolnoma brez zracnosti. :ok

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Moj jih ima (170 kW), vseh 6 popolnoma brez zracnosti. :ok

Meni je to zanimivo, iste motorje imava in moj nima loput... je pa tudi mehanik komentiral, da prvič vidi m57tu2 brez loput v originalu :laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko je govora o loputicah, pri E39 je bilo tako da so jih imeli samo motorji v avtomobilih z avtomatskim menjalnikom, tisti z ročnim jih niso imeli. Verjetno je to razlog da jih ti nimaš Donki kong, ker imaš ročnega. Sicer pa na stanje loputic najbolj vpliva način vožnje in/ali vzdrževanje motorja, uničijo jih usedline in če se te ne nabirajo oziroma če se jih redno čisti, bodo zdržale lahko tudi 5 ali 10x dlje kot če se zabašejo s svinjarijo. Ravno zaradi tega po njih ne moremo določat kilometrov, so veliko preveč nepredvidljive.

Meni je to zanimivo, iste motorje imava in moj nima loput... je pa tudi mehanik komentiral, da prvič vidi m57tu2 brez loput v originalu :laugh

Očitno servisira predvsem avtomatike, kar me ne čudi, saj je velika večina E60/61 avtomatikov  :-D

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Ko je govora o loputicah, pri E39 je bilo tako da so jih imeli samo motorji v avtomobilih z avtomatskim menjalnikom, tisti z ročnim jih niso imeli. Verjetno je to razlog da jih ti nimaš Donki kong, ker imaš ročnega. Sicer pa na stanje loputic najbolj vpliva način vožnje in/ali vzdrževanje motorja, uničijo jih usedline in če se te ne nabirajo oziroma če se jih redno čisti, bodo zdržale lahko tudi 5 ali 10x dlje kot če se zabašejo s svinjarijo. Ravno zaradi tega po njih ne moremo določat kilometrov, so veliko preveč nepredvidljive.

Očitno servisira predvsem avtomatike, kar me ne čudi, saj je velika večina E60/61 avtomatikov  :-D

A dejansko ročni nimajo loput? hja pa sem izvedel nekaj novega :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A dejansko ročni nimajo loput? hja pa sem izvedel nekaj novega :ok2

Za E6x ne bom trdil, E39 jih pa 100% niso imele, ja  :ok

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 951
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Tako je, tudi kataloske so druge.
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 722
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Tudi z ročnim menjalnikom jih imajo, sem jih odstranil že karnekaj.
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

tvoj izgleda kot 779219, ki je bil v E38, E39 (glede na katalog tako auto kot manual - verjetno odvisno od trga), E46 in E53: https://www.realoem....txref?q=7792019

Kolikor sem gledal po katalogu, naj bi tudi LCI imeli 780585, torej enak kolektor kot vsi drugi (3, 5, 6, x3, x5, x6, 25d, 30d, 35d - z vgrajenimi loputami), in tudi jaz se nisem bidel E6x brez loput - tako pri rocnem, kot pri avtomatu.

Nisem siguren ce ima tvoj res retrofitan kolektor brez loput, je pa koristno vedeti, da obstaja fabriska alternativa odstranitvi loput.  :ok

Urejal zok, 03.11.2019, 22:05.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tudi z ročnim menjalnikom jih imajo, sem jih odstranil že karnekaj.

Potem imajo pa verjetno različne eko norme, odvisno od trga za katerega so delani, oziroma od naročila. Saj pravim, E39 z ročnim menjalnikom so bili vsi brez loputic, E60 brez pa tudi jaz še nisem videl, so zelo redke, ampak očitno obstajajo.

Prikaži več možnosti