Skoči na vsebino

Trenutna ponudba E60 na avto.netu

* * * - - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
871 odgovorov v temi
Đony
Đony

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: BMW f20, BMW e61

Zamenjana pumpa v rezervoarju (f20 ima samo to, une pod pragom ki so jo imeli prejšnji modeli nima vec), zamenjana venturi cev, zamenjan tank, zamenjan "nek rele" ki je v naslonu zadnjih sedežev, preverjene vse cevi.... brez uspeha. Menjal nisem edino bosch pumpe, ki je pa predraga za ugibanje bo ali ne bo.

Je pa zadeva taka, da ko pride nafta pod četrtino tanka, začne avto tezje vzigati - manj nafte kot je, dalj časa vergla pred vzigom.
<p>EX: e87 120d, e46 230d, e46 323i, e36 325i, e30 325i, e36 320i, e36 318is
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 684

https://www.avto.net...asp?id=15169089

Tale avtoček je tudi bleda senca, kar je bil...

Imel ga je forumaš, takrat je bil zelo lep, zdaj je kanta, pa kilometri so že sigurno pet let isti...

Mislim da jih ima +400000 km...

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 249

https://www.avto.net...asp?id=15169089

Tale avtoček je tudi bleda senca, kar je bil...

Imel ga je forumaš, takrat je bil zelo lep, zdaj je kanta, pa kilometri so že sigurno pet let isti...

Mislim da jih ima +400000 km...

Se na fejsbuku že lep cajt prodaja če bi bil vozen bi ga verjetno vsaj cigani kupli ...

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Zok, daj prosim napisi resitev tezave s precrpavanjem nafte in posledicnem nevzigu ob bolj praznem tanku, ce ti uspe razvozlati uganko.

Imam enako tezavo na f20, pa sem po enem letu in lepem stevilu mehanikov obupal. Sedaj pac tankam ko pride na cetrt...

Update SZL modula (modul volanske konzole), ki je konstantno zbujala kompleten avto preko K-CAN linije. Od updatea naprej (in nekaj caranja glede kodiranja CAS modula) avto spi kot zaklan.  :ok2

Daj se pozanimaj oz. preveri kako je z neizzvanim zbujanjem avta - kljuce imej dalec vstran, da jih avto ne "vidi", naj bo zaklenjen, ne dotikaj se kljuk kadar je parkiran itd... Ce se ti zbuja, lahko, da imas isto tezavo kot sem jo imel jaz (oz. moj kolega).

Pa si že zamenjal venturi cev?

Z desnega v levega? :eek pol se tud pumpa v kontra vrti v taki situaciji? 

Venturija nisem menjal, niti se pumpa ne vrti kontra, hec je bil, da se je avto ob vsakem prebujenju (kot bi za delcek sekunde dal kontakt), vzgal crpalko za ta isti delcek sekudne - ne ve verjamem, da je bilo dlje kot pol sekunde. To se je dogajalo razlicno pogosto, med 20 sekundami in 4 minutnimi periodami, nekaj casa nakljucno, nekaj casa pa tocno na 120 sekund. CAS sem imel sprogramiran, da avto v spanje preklopi po 60 sekundah, v globoko spanje pa po 120, in crpalka se je aktivirala tocno 2 sekundi po preklopu v globoko spanje, s tem pa se je zalaufal kompleten pogonski del (brencanje izpod motornega prostora, poraba po tokovni spici ostala na 5 do 7 amperov ipd).

Kaj je stos - vsakic ko je SZL zbudil avto, je crpalka zacela crpati, in se preden bi se tokovi ustalili (preden je pretok dovolj narastel, da bi venturi ucinkovito deloval), se je crpalka ze nazaj ugasnila. S tem je vsakic znova v levi del tanka priteklo vec nafte kot jo je iz njega odteklo, zato se je desni del praznil, levi pa polnil. Ker je teh aktivacij bilo cez noc ohoho (avto pa je bil na 25 A polnilcu, zato se akku ni izpraznil), je to pocelo dokler ni bila desna polovica tanka povsem prazna.

Te aktivacije sem preprecil samo na tri nacine: ali sem izklopil akumulator (seveda), ali sem izklopil SGM modul, ki je gateway, torej sem locil SZL (K-CAN bus) od modula naftne crpalke (ekp modul - pt-can bus), ali pa ko sem odklopil SZL modul in s tem odstranil povzrocitelja zbujanja. Ko sem vzrok napake tocno lociral (SZL), sem pred zamenjavo opravil se posodobitev softvera na eno izmed kasnejsih verzij (Daten v66), in tezave s porabo in pretakanjem nafte so koncno izginile.

Urejal zok, 18.03.2020, 15:13.

Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 469
  • Avtomobil: Mašina

Super, bere se vse zelo logično in pohvale za uspešno odkrito napako! :) 

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

^^Vsaj eden, ki ga razume. :-D

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 378
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Imel ga je forumaš

Kateri?

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Kateri?

A veš da se ne spomnim, ampak se mi zdi da je bil na forumu...

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A veš da se ne spomnim, ampak se mi zdi da je bil na forumu...

OK. Jaz se namreč ne spomnim, da bi bil lastnik tega avta kdo od forumašev.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

OK. Jaz se namreč ne spomnim, da bi bil lastnik tega avta kdo od forumašev.

Možno da sem zaj…, je pa bil tema že dostikrat tukaj,tudi prej ko je še skup stal kokr treba :ok2

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Možno da sem zaj…, je pa bil tema že dostikrat tukaj,tudi prej ko je še skup stal kokr treba :ok2

Jaz se ga spomnim samo od takrat ko se je prodajal na reno servisu v Kranju, če je to ta avto. Takrat so se forumaši zanimali za nakup, ampak kupil ga potem kolikor vem ni nihče, je stal tam še par let. Kdo ga je potem vzel pa ne vem, poznam samo trenutnega lastnika, ampak mislim da ni forumaš  :)

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz se ga spomnim samo od takrat ko se je prodajal na reno servisu v Kranju, če je to ta avto. Takrat so se forumaši zanimali za nakup, ampak kupil ga potem kolikor vem ni nihče, je stal tam še par let. Kdo ga je potem vzel pa ne vem, poznam samo trenutnega lastnika, ampak mislim da ni forumaš  :)

Ja ga je kar malo škoda,redek model 530ixAT,panorama,komfortni sedeži...

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.