Skoči na vsebino

X3 F25 3.0 M paket

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
23 odgovorov v temi
nomad
nomad
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: f11 530xd, Cooper S R56

Odločam se za nakup X3 3.0 (f25) letnik 2011-2012 M paket, do cca. 190.000 km. Na mobile.de jih imam nekaj nagledanih. Stare mačke tukaj bi prosil za nasvet ali kakšno opozorilo pred nakupom. Nikoli nisem imel priložnosti preizkusiti ta model, zato ga bom najbrž kupil "na pamet". 

Najbrž bom moral najprej zamenjati verigo "za ziher", oziroma, vesel bom vsakega nasveta tukaj. In pa, ali vas ga je tukaj že dosti vozilo - kakšna izkušnja ? 

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 902
  • Avtomobil: Rog

https://www.volan.si...-x3-xdrive-20d/

Prikaži več možnosti

nomad
nomad
  • Uporabnik

Hvala, ampak ta je 2.0, jaz se zanimam za 3.0

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 678
  • Avtomobil: BMW logicno

Jaz vse, kar lahko napišem je, da vzemi FL model od 2014 dalje ............

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 840
  • Avtomobil: LPP Urbana

Jaz vse, kar lahko napišem je, da vzemi FL model od 2014 dalje ............

Tako je, ce le imas opcijo vzemi FL model... ne le da izgleda lepo ampak res izgleda lepo :ok

Sem imel za kratek cas X3 2016 2.0 bencinarja...je zelo prostoren, velik in trd kar je logicno glede na to, da gre za X model ( vsaj meni je bilo to logicno).

Zelo sem bil navdisen nad pojavo X3 ker je izgledal na hip kot bi gledal X5.

Napram ostalim v tem segmentu je/bi lahko rekel, da je med najvecjimi po merah.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 086
  • Avtomobil: SHARK

Odločam se za nakup X3 3.0 (f25) letnik 2011-2012 M paket, do cca. 190.000 km. Na mobile.de jih imam nekaj nagledanih. Stare mačke tukaj bi prosil za nasvet ali kakšno opozorilo pred nakupom. Nikoli nisem imel priložnosti preizkusiti ta model, zato ga bom najbrž kupil "na pamet". 

Najbrž bom moral najprej zamenjati verigo "za ziher", oziroma, vesel bom vsakega nasveta tukaj. In pa, ali vas ga je tukaj že dosti vozilo - kakšna izkušnja ? 

Težko boš našel koga ki je vozil 3.0, pri nas so same kosilnice. Za moje pojme nimaš kaj razmišljat, 3.0 je že v prvi seriji X3 fantazija za vozit, F25 mora bit samo še boljši. Ta avto je zelo preprosto narejen in je verjetno med najbolj kvalitetnimi bavarci, X trojke so od vseh serij najmanj pokvarljive. Zamenjaj tisto verigo in uživaj v fantastični motorizaciji.

P.S.: FL ali PFL nima veze, če je 3.0 motor notri... to igra vlogo samo pri 2.0 jajcih, ko moraš imet novejši menjalnik če hočeš da je avto vsaj približno normalno vozen (pa mogoče v X5, ki je zelo težka krava), pri 3.0 X3 ni važno.

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti

nomad
nomad
  • Uporabnik

Hvala za odgovor @Jerry in ostali. 

O:K., nabavim 3.0 F25 (mogoče facelift - če bo cena prava) 

Ko pripeljem, pa tudi tu kaj napišem. Lep pozdrav vsem. 

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 061
  • Avtomobil: bel traktore

https://www.avto.net...: xDrive30d Avt.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 112
  • Avtomobil: BMW

Podpiram nakup 3000ccm motorja,ker raznih mlinčkov do 2000ccm itd si jaz v tem avtu enostavno ne morem predstavljati. Avto ima x-drive pogon,večji zračni upor,široke gume,teža in tukaj je pomembno ,da je motor močen saj se veliko moči porazgubi.

Urejal blackberet, 19.02.2018, 10:20.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 327
  • Avtomobil: Tomos

Priporocam ti, da rajse gledas Fl. Je veliko lepsa zunanjost, notranjost so malcek izboljsali in predvsem izolacija je bolsa. Drugace pa avto ma odlicno pozicijo za volanom, edino kar me je motilo je da je trd skoraj prevec ze z navadnim podvozjem, vendar more bit ce se hocs po ovinkih mal hitreje peljat. @jerry menjalnika sta v Pfl in Fl 8stopenjska ;)
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 145
  • Avtomobil: :)

Jaz sem vozil 35iA FL. Bi se navadil, le rabil bi službeno kartico za tankanje :)

Edit: je govora o "d" ali "i"?

Urejal Bavaria fan, 19.02.2018, 11:39.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 028
  • Avtomobil: prdalica

predrago...zelo predrago. Prednost je samo ta, da je edini naprodaj v SLO. Se prodaja že dologo in se dolgo tudi bo. 

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

nomad
nomad
  • Uporabnik

Po preizkusu X3 mi nekako ni sedel, in sem namesto X3 nabavil 530xd, f11. Hvala vsem za odgovore in nasvete.

Prikaži več možnosti
    • bmw328ci je všeč

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 706
  • Avtomobil: F11 530da

Cestitke za nakup. Pravilno si se odlocil :ok
Si uzel pfl ali fl?
:ok
Prikaži več možnosti

nomad
nomad
  • Uporabnik

Hvala, fl; adaptivnimi  led, luxury, z M 19 275/35, head up...  

Prikaži več možnosti

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 706
  • Avtomobil: F11 530da

Hvala, fl; adaptivnimi  led, luxury, z M 19 275/35, head up...

Zakon! Le predstavi ga tukaj na forumu :)
:ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 678
  • Avtomobil: BMW logicno

Mislim, da si sfalil, razen, če boš delal relacije velike in rabiš cruzerja !

Prikaži več možnosti

nomad
nomad
  • Uporabnik

okej @BMW328ci, si vzamem čas, ampak v novi temi, saj je to tema X3.

@Mat xxl; Za aktivno vožnjo imam Cooperja S, s katerim resnično uživam v vsakem kilometru, še posebej, če so ti kilometri ovinkasti, in v modusu Sport z izklopljeno elektroniko je vse skupaj še bolj direktno in zabavno. 

Z f11 530xd pa sem se ravno vrnil iz nemških avtocest, kjer sem ga na  odsekih brez omejitev izkoristil "do konca" in tudi po 1.000 km nisem čutil utrujenosti, ampak sem imel še vedno voljo do vožnje. Komfort sedeži so se izkazali za izredno udobne in z možnostjo nastavitve bočnega oprijema primerni tudi za bolj agresivno vožnjo v ovinkih. Run Flat pnevmatike zadaj 19 275/35, ki jih vem da tukaj ne marate preveč, so se izkazale kot zelo kompaktne in mi je ravno prav ustrezala trdota, saj v bolj konkrtenih ovinkih ni bilo zazavati prevelikega nagiba. Skratka, tako kot si rekel @Mat xxl; to je cruzer, še vedno pa se čutijo bmw geni v tem, da napram ostalim cruzerjem ala audi A6 in mercedes, kljub poudarku na udobnosti volja do vožnje in vsaj še nekaj občutka stika s cesto ostaja tipično bmw-jeva in je tako konkurenca še bolj pasivna. Pred kratkim sem naredil 500 km z novim Audijem, modelom Q7, ki je tehnično in inovativno dovršen avto, ampak enostavno mi ni vzbudil nobenih emocij in mi je še vedno bolj blizu "konekšen" s cesto na starem X5 kot na novem Q7 ki je v vseh parametrih objektivno boljši avto.

Zato dragi bmw feni, izkoristimo še teh nekaj let, ko lahko kdaj pritisnemo na plin in zaslišimo naše cilndre tudi v "telesu", saj najbrž prihodnost nakazuje na to, da bo vožnja postala vedno bolj pasivna. Mogoče ni več daleč čas, ko nam bodo v vozila namestili gps-e in bodo imeli kontrolo nad našim načinom vožnje. 

Zato uživajmo še teh nekaj let v vožnji in upajmo da se BMW ne bo preveč podredil trendu sodobnega trga, ki si želi vedno bolj pasivno vožnjo. 

Urejal nomad, 17.05.2018, 17:56.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, fp4492, Mat xxl in 3 ostalim je všeč

Kvatro
Kvatro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: LagunaII

Ravno razmišljam o družinskem avtu, žena je forsirala tiguana, pa sva govorila s kolegom ki jih šraufa, mora za vzdrževanje baje, potem pa naleti na tole glasbo za moja ušesa:

Ta avto je zelo preprosto narejen in je verjetno med najbolj kvalitetnimi bavarci, X trojke so od vseh serij najmanj pokvarljive.

Par postov prej je bila omenjena X3 za 19, rečeno kako predrago.. pa me zanima za teledva, https://www.avto.net... 1.LASTNIK K...

https://www.avto.net...I-2xPDC-BiXE...

Kako se vam kaj zdita? Meni se zdi zelo v redu cena, v kolikor ne gre za a) tip pogoltnih slo posrednikov z kreativnostjo pri kilometrih ali b) zakaj je po kozmetičnem udarcu v odbijač avto na prikolici (čudno le meni?). Prvi, tisti za 18k; na sliki mi zgleda volan z malo več obrabe kot le 90kkm..

BMW fan, Renault driver:/
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 112
  • Avtomobil: BMW

Ravno razmišljam o družinskem avtu, žena je forsirala tiguana, pa sva govorila s kolegom ki jih šraufa, mora za vzdrževanje baje, potem pa naleti na tole glasbo za moja ušesa:

Par postov prej je bila omenjena X3 za 19, rečeno kako predrago.. pa me zanima za teledva, https://www.avto.net... 1.LASTNIK K...

https://www.avto.net...I-2xPDC-BiXE...

Kako se vam kaj zdita? Meni se zdi zelo v redu cena, v kolikor ne gre za a) tip pogoltnih slo posrednikov z kreativnostjo pri kilometrih ali b) zakaj je po kozmetičnem udarcu v odbijač avto na prikolici (čudno le meni?). Prvi, tisti za 18k; na sliki mi zgleda volan z malo več obrabe kot le 90kkm..

Raje kupi prvo serijo pa nabitega z opremo ,ker ko pogledaš te goliče postaneš žalosten.

Tiguan-a sem pa ravno včeraj gledal je pa taka žalost ,ko pogledaš notranjost navzven pričakuješ ,da boš imel kaj videti od notranjosti.

Sedaj pa primerjaj F25 z tem kar ti gledaš,kot da bi gledal čisto drug avto.

https://www.youtube....h?v=jLHq3_IuZhc

maxresdefault.jpg

Urejal blackberet, 13.06.2018, 21:07.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti