Skoči na vsebino

Huda škoda na motorju X6

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
95 odgovorov v temi
Miran Tombik
Miran Tombik
  • Uporabnik
  • Sporočil: 28
  • Avtomobil: Bmw X6

No, niti na uradnem bmw servisu v Švici ne vejo kaj se je točno zgodilo ampak baje je nekaj bilo v dizlu in je natedilo hudo škodo na mojem x6 4.0d 2011 letnik. Zdaj bi oni zamenjali rezervoar, 6 šob, visokotlačilno črpalko in še kup drugih delov. Cena: neverjetna.

Me zanima koliko bi v SLO prišlo podobno popravilo? Okvirno? Mogoče se vleka do SLO splača.

Pripete slike za predogled

• L851109 2.gif
  • L851109.gif
Prikaži več možnosti
    • Ales82 je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 854
  • Avtomobil: študentski

Nič takega. Renault-ov simptom. Zaradi opilkov moraš zamenjati vse od pumpe do šob kjer pač gre gorivo.

Drugače se pa to dogaja kakor berem tudi pri okoli 50.000km. Koliko kilometrov ima tvoj avto?

2013 je bila sprememba pri tej visokotlačni črpalki ter je bila zamenjana z drugo kataloško številko se pravi so verjetno nareditli kakšno izboljšavo.

Verjetno je bil to vzrok za tresenje.

Kopiram tvoj post:

Avto je parkiran v garaži in ko ga prižgem včasih se ful trese dokler ne speljem. Se pravi, približno 3 sekunde se ne trese, potem se 3 sekunde kr trese in tako naprej se cikel ponavlja dokler ne speljem.

Kaj bi to lahko bilo?

Dizel 4.0d. Letnik 2011. 135.000 km. 

Urejal blackberet, 19.02.2018, 20:58.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Miran Tombik
Miran Tombik
  • Uporabnik

Kilometrov: 140 000
Prikaži več možnosti

330i
330i

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 340
  • Avtomobil: 530dA/F10, 420dA/F33

Kontaktiraj uporabnika Mihold in ti bo povedal okvirne stroske popravila, potem se pa odlocis, kaj bos naredil. Po mojem se ga splaca pripeljati v SLO, glede na cene v Svici.

Urejal 330i, 19.02.2018, 21:41.

What's the difference between men and boys?
The price of their toys!
Prikaži več možnosti

Miran Tombik
Miran Tombik
  • Uporabnik

Kaj pa avtovleka? Ve kdo za okvirno ceno? 700 km.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Sigurno se ga splača pripeljat v SLO, najboljši mehanik za te zadeve je Mihold. Kar se tiče okvare pa v Švici serviserji očitno nimajo pojma, napaka je standardna, krivec je visokotlačna črpalka, ki je izdelana iz premehkega materiala. Ob pomanjkanju mazanja (presuha nafta) crkne na ta način, da pošlje opilke v sistem in potem je treba zamenjat čisto vse, od injektorjev do pump, cevi, itd. NITI EN SAM (!) opilek ne sme ostat v sistemu, čene boš spet ostal nekje na cesti. Jebeno delo za mehanika in temu primerno drago. No pri nas pomojem vseeno 2/3 ceneje, kot v Švici. V prihodnje pa svetujem tankanje Miholdovega aditiva, sploh ko se voziš kje v tujini, z dodajanjem tega aditiva se okvaram sistema dovoda goriva izogneš.

Kaj pa avtovleka? Ve kdo za okvirno ceno? 700 km.

Okvirno nekaj čez 1000 eur pomojem, za bolj točno jih boš moral pa poklicat.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 912
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Kje pa prodajajo takšno krš nafto, da se vem izogniti?

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

če je avto zavarovan v Sloveniji, pokličeš asistenco in ti ga odpeljejo k Miholdu .....
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kje pa prodajajo takšno krš nafto, da se vem izogniti?

Bolj kot greš južneje slabša je nafta (tudi pri nas je naprimer slabša kot v D ali AUT, čeprav še ni kritično), tako da za na jug obvezno, očitno pa se tudi v bolj razvitih državah včasih zgodi, da pride na pumpo slabo gorivo... ampak to je bolj izjema kot pravilo, Miran očitno res ni imel sreče.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 922
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Kje ste dobili ceno 1000 eur?
Jaz sem za 1100 km iz bemcije placal 350 eur ko sem uvazal avto
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 548
  • Avtomobil: Mesanec

Bolj kot greš južneje slabša je nafta (tudi pri nas je naprimer slabša kot v D ali AUT, čeprav še ni kritično), tako da za na jug obvezno, očitno pa se tudi v bolj razvitih državah včasih zgodi, da pride na pumpo slabo gorivo... ampak to je bolj izjema kot pravilo, Miran očitno res ni imel sreče.

Jerry je spet v elementu. Edinokrat, ko se mi je prizgala lucka zarad slabe nafte je bilo v AT, pa sem tankal v HR, Bosni, Srbiji, ČG, Romuniji, Albaniji pa ne vem kje še vse ...edino v ČG je takratni focus malo bolj kadil, drugače pa težav ni bilo.

Res pa je, da noben od teh avtov ni bil BMW

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kje ste dobili ceno 1000 eur?
Jaz sem za 1100 km iz bemcije placal 350 eur ko sem uvazal avto

Tisto je špedicija, kjer tvoj avto naložijo na šlepar. Avtovleka dvomim da bo šla kakšna iz Slovenijo v Švico za dosti manj kot jurja, lahko pa da se motim, ker tega res še nisem nikoli prakticiral. Povem samo podatek ki sem ga dobil od avtovlek, ko sem spraševal za podobne transporte. Verjetno bo res boljše dobit špedicijo, vseeno pa mora tudi človek nekako prit domov, ne vem koliko to stane, na šlepar ne moreš prisest. Bo treba malo preračunat, kaj se splača. 

Jerry je spet v elementu. Edinokrat, ko se mi je prizgala lucka zarad slabe nafte je bilo v AT, pa sem tankal v HR, Bosni, Srbiji, ČG, Romuniji, Albaniji pa ne vem kje še vse ...edino v ČG je takratni focus malo bolj kadil, drugače pa težav ni bilo.

Res pa je, da noben od teh avtov ni bil BMW

V elementu boš ti, ko (če) boš kdaj vozil BMW in tankal nafto v omenjenih državah. Ne primerjaj jabolk in hrušk, če se ne spoznaš na motorje.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

0,5€/km sedaj pa računajte.

Ljubljana-Zurich 713km se pravi 713€.

Urejal blackberet, 19.02.2018, 22:44.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

0,5€/km sedaj pa računajte.

V eno ali v obe smeri?

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

V eno ali v obe smeri?

Eno. Pa še nazaj. se pravi tja in nazaj 1400km x0,5€ = 700€

Take je najbolj pogosta tarifa po SLO.

Ker se gre v tujino in tako daleč pa sigurno še kakšen euro več za sendvič ter pingo sok. Tako da si pomojem kar zadel 1000€.

Urejal blackberet, 19.02.2018, 22:48.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Eno. Pa še nazaj. se pravi tja in nazaj 1400km x0,5€ = 700€

Take je najbolj pogosta tarifa po SLO.

To je pomojem realno, ja... s tem da se hitro naredi še kak ovinek in si nekje na 800 eur.

Prikaži več možnosti

kelih
kelih

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: e90 325i

Če so vse razdrl boš jurja vrjetno še za diagnozo pustil, pa jurja vleka..

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 203
  • Avtomobil: BMW logicno

Miran, ne morem verjeti, da imaš spet tako srečo, vendar po draguljarskih cenah ksenon žarnic v Švici mi je jasno, da se vse splača, samo ne tam popravljati. 

Me pa zanima čisto tako, ker imam podoben avto sicer 3.0 d  , in ja hvala bogu tankam samo OMV ali MOL, Petrola se izogibam, torej kako veš, da se to začne dogajati oziroma, je kvaliteta res tako bedna BMW jev, da polek kardanov, verig sedaj odletavajo še pumpe ?

Miran imaš prevozniške forume, kjer daš povpraševanje, avto lahko tudi naložiš na prazen kamion...... če ni iz danes na jutri, si vzami čas....,   sicer pa gre za strojelom, preveri ali imaš morda kaj takega morda zavarovano ?

Pa daj še kardan pregledati, pa še kaj, ko bo že pri naših.......

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Če so cene tako švicarske bi se mu še splačalo prodati avto tam.Verjetno bi tam dobil za nevoznega isto kot tukaj voznega.   :ok2

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

je kvaliteta res tako bedna BMW jev, da polek kardanov, verig sedaj odletavajo še pumpe ?

Po mojih do zdaj zbranih podatkih (vir: izkušnje mehanikov) je življenjska doba teh pump nekje cca 300.000 km, seveda pa odvisno kje in kaj tankaš.

Prikaži več možnosti