Skoči na vsebino

Huda škoda na motorju X6

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
95 odgovorov v temi
the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 533
  • Avtomobil: -

Poklices par prevoznikov, preveris kdaj so s sleperji na tistih koncih, se dogovoris za prevzem in gotovo. Pazi le kot omenjeno zgoraj, da zrihtas placilo stroskov diagnostike, lezarine itd. Seveda je vse bistveno lazje, ce si ob prevzemu v Svici in ne v SLO.
V tem primeru bos pomojem pod 500 EUR v roku par tednov imel avto v SLO. Ce bos poklical pa avtovleko, da gre tja po tvoj avto in ga pripelje nazaj bo pa minumum x2 od omenjene cifre.

Nateg zavarovalnice je kaznivo dejanje in s tem se za prihranek par 100 EUR ni za zajebavati. Sploh ker bi se poleg vsega moral pobrigati se za to, da se avto odstrani iz servisa, da se zakrije do sedaj opravljena dela, da se zbrise objave na internetu z imenom in priimkom (ce je ime pravo seveda) itd. Zavarovalnice niso butaste, firme ki jim opravljajo asistencne storitve, kot tudi konci izvajalci, pa tudi gledajo na te zadeve. Hitro postane jasno kdaj nekdo nateguje :)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Hecno je napisal. In ja gor poti ti kamion ne zaračuna. Leipzig Lj 360 eur z ddv. Samo ni edini avto in ni kateri koli dan v tednu. Srecno avtorju teme. Tole bo fajn zajebancija.

Hecno si si ti predstavljal,jaz sem napisal že prav.Če bi pogledal kakšen post nazaj ko sem odgovarjal @jerry-ju bi vedel.

Drugače pa AMZS najboljšo asistenco za mislim da tistih 75€ in si zmagal.

Urejal blackberet, 20.02.2018, 10:02.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

tom-bmw
tom-bmw

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: Patrol GR ,Passat DSG

Meni so dva passata pripeljali iz Velbert-Graz 987 km za 350€. Pogoj avto mora biti vozen.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 160
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Meni so dva passata pripeljali iz Velbert-Graz 987 km za 350€. Pogoj avto mora biti vozen.

Ja pri novejših BMW-jih je to hudič, oziroma je to bolj poredko. :crazy

Prikaži več možnosti
    • Cdriver in gepl uporabnikom je všeč to sporočilo

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: 525tds Touring

Tak so končavali karioero M57 s cca.450-500kkm - kovinski prah/opilki so šli po sistemu pa je bilo treba vse zamenjat če se hoče še nekaj časa voziti :(

Kriva je bila ena črpalka samo se ne spomnim katera...

Želim da čimboljše zriktate!

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 127
  • Avtomobil: BMW & Audi

No, niti na uradnem bmw servisu v Švici ne vejo kaj se je točno zgodilo ampak baje je nekaj bilo v dizlu in je natedilo hudo škodo na mojem x6 4.0d 2011 letnik. Zdaj bi oni zamenjali rezervoar, 6 šob, visokotlačilno črpalko in še kup drugih delov. Cena: neverjetna.

Me zanima koliko bi v SLO prišlo podobno popravilo? Okvirno? Mogoče se vleka do SLO splača.

Daj nam zaupat kakšna je ta neverjetna cena? hvala

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 698
  • Avtomobil: LPP Urbana

Na koncu bo placal vleko in delo pri nas kot bi ga servis prisel v CH :rofl

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Daj nam zaupat kakšna je ta neverjetna cena? hvala

Kolikor poznam švicarje, bi bila cifra blizu 5 mestni ali celo čez  :-D

Na koncu bo placal vleko in delo pri nas kot bi ga servis prisel v CH :rofl

Brez skrbi, ne bo  :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor poznam švicarje, bi bila cifra blizu 5 mestni ali celo čez  :-D
Brez skrbi, ne bo  :ok

Jerry se vedno ne poznamo cene servisa v CH...

Predvidevam, da je cena za servis nekje 5.000-7.000chf kar bi bilo za nase razmere nekje 2.000-3.000eur...se motim?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Uffff dvomim da je 6 šob, črpalka ter ostali deli in DELO v Švici zgolj 3000eur... poznam nekoga ki hodi gor sezonsko pomagat montirat pnevmatike k enemu vulkanizerstvu v Zurich... sicer sem pozabil ampak bolane številke že za samo menjavo, centriranje itd... 2-3k še pri nas na pooblaščencu nevem če prideš skoz... zelo zelo težko... No saj bo povedal :)

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 655
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

motiš se...to bi lahko bila cena materiala
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko misliš da je original nova šoba za 4.0d na BMW servisu? A ni to včasih bilo po 500EUR in podobne cifre...?

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

soba min 350 kom, kje je sele crpalka, drobni material, delo.....
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej se ne motim kaj dost :) Material je sigurno gori vsaj 4000eur. Delo pa tudi, za 1000eur ti še pokrova motorja ne odprejo...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tu niso za zamenjat samo šobe in črpalka, pač pa VES sistem dovoda goriva - po švicarsko. To pomeni kompleten tank, vse 3 črpalke (visokotlačna in obe nizkotlačni), celotna napeljava od tanka do šob (vse cevke), šobe, common rail enota s senzorjem tlaka, filter goriva z ohišjem in senzorjem in še vsaj enih 5-6 stvari sem sigurno pozabil. Bo Miran povedal kolikšen je bil predračun, ampak pomojem sem še premalo rekel... :)

Torej se ne motim kaj dost :) Material je sigurno gori vsaj 4000eur. 

Tole cifro pomnoži z 2, pa bo pomojem kar blizu realni  :ok2

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

4.000 eur je za njih kot pri nas 1.500 eur. Pa se to sem prevec uposteval kot razmerje.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

po moje je 5 mestna cifra
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 418
  • Avtomobil: BMW logicno

No, ker vem nekaj več, menim, da dotični ne bo jezen, če povem, da Jerry dobro predvideva ....  gre za čez 5 mestno cifro.  

Kot sem sam na svojem v vmesnem času preveril, je še problem, da so kolesa zablokirana, ker ta model nima, kot stari , da vtakneš sklopko ........  skratka, ko motor ne sme vžgati ali ne vžge tudi v N ne gre se pravi blokirana kolesa ....,  potem pa ali kardan razdreti ali pa vozičke pod kolesa, da se ga naloži.....

Če kdo ve kako gre v N, naj pove, me prav zanima, tudi priznani mehanik ni ugotovil in nazadnje na mojem avtu (lom kardana) podrl do konca še drugi kardan.

Je pa vse skupaj res eno sranje, da ti takole zariba pumpa, pa ne bi rekel, da bi bilo to v kaki Bolgariji, samo za Švico pa res ne pričakuješ tako slabe nafte ali gre pač za naključje .....

Urejal Mat xxl, 26.02.2018, 22:43.

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

Na menjalniku spodaj je en m6 vijak, katerega se privije in avto je v N. Vsaj tako sem videl na mojem, ko je bil na dvigalu in sem firbcal zakaj je ta vijak
Prikaži več možnosti

Catipy69
Catipy69

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 328
  • Avtomobil: F80 M3 LCI, Golf 7R

Včeraj mi je ravno en omenil, da gre v CH next week, samo ne vem ali pelje gor ali dol.

Če mu je ime Albert, potem pelje iz CH v SLO. Preverjeno ;)

Where too Much is just right! ;)

Prikaži več možnosti