Skoči na vsebino

F31 zamenjava instrumentne plošče

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
23 odgovorov v temi
man007
man007

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: BMW F31 320d M Touring

Živjo.

V svojem F31 želim zamenjati originalno ploščo za tole:

Cluster+3.jpg?format=500w

Ima kdo kakšne izkušnje? Oznaka je 6wb. Na netu sem gledal, da so okol 1200 EUR, kar je veliko.  

BMW. Ostalo so le prevozna sredstva.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 054
  • Avtomobil: Ruzak

Zamenjas, kodiras in to je to. Racunaj se kodiranje cca 300 400 eur.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 337
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Tudi sam bom v kratkem verjetno vgradil 6WB.

Toliko pa res ne pride kodiranje, pred vsem tem pa je treba stevec postaviti na 0, problemi s kodiranjem so baje tudi z dolocenimi HW verzijami (midlim da 7 in vec).

Cena pa ustreza - no najdes cenejse, ampak ne vem kako je tma z zaupanjem da deluje zadeva

Urejal damci, 21.02.2018, 15:00.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Pride. Toliko vzame Andraz, Schumi in ostali mojstri njihovega kova.
To ne more delat vsak. En napacen korak in lucka se prizge/manipulcija.
Potem je pa potrebno menjat celo zadnjo plato, ki zoper stane par sto eur.

Urejal M Kompakt, 21.02.2018, 16:18.

Prikaži več možnosti

man007
man007

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: BMW F31 320d M Touring

Če se dokupi že pri novem avtu, je strošek 417 EUR. Da je res taka razlika, za naknadno vgradnjo? Moj ima tudi Head-up displej in še kar nekaj opreme, ali je to pomembno? Obstaja več različic, ali je en model za vse?

BMW. Ostalo so le prevozna sredstva.
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 697
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

6WB je za F10 na voljo že lep čas, medtem ko je za F30 prišel ven šele lani in jih ni veliko rabljenih na voljo. Medseboj pa ne pašeta!

Če kupiš original novega devičnega, te pride kodiranje nekoliko cenej kot pri rabljenih, kjer je potrebno znanje in preciznost za devičenje.

Damci ima prav, 6WB števce novejših hardwarov je zelo težko nadevičit.

Lahko ti jaz uredim kodiranje, napiši mi na ZS če te kaj več zanima.
Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

yazz
yazz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: BMW 335 XDR A F31

Pozdravljeni,

našel sem vašo temo in našel sem tudi na ebay-u primeren Instrument cluster 6WB, ki ima konektor za HUD. Ima do zdej kdo že kakšne izkušnje z nadgradnjo. Zasledil sem nekaj imen, ki se okvarjajo s kodiranjem. Mi lahko kdo v privat napiše ali pa tu kaj in kako. Mogoče ima kdo v Sloveniji te števce in se jih da odkupiti...

Hvala za odgovore...

Vsem skupaj lep pozdrav...

M. 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 122
  • Avtomobil: BMW

Jaz sem tudi tole hotel, saj števci so enaki za več serij, potem sem pa opazil, da je veliko težav s temi števci, ko matrika crkne in spet ni poceni popravilo, potem sem pa raje opustil vse skupaj.......

Prikaži več možnosti

yazz
yazz

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

uspešno zamenjani... polepšajo in bistveno izboljšajo uporabnost...

LP. M.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 645
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Napiši malo več o menjavi, kaka slika ipd. :ok 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

yazz
yazz

Začetnik

• Uporabnik

Živjo,

torej želja je bila po menjavi iz 6WA na 6WB instrument cluster. Navdušil sem se ob iskanju primerne trojke v tujini. Še preden sem uvozil v avto sem vedel, da bom menjal oz. nadgradil v primeru, da jih ne bo v vozilu ob nakupu. Sicer je kar bilo nekaj kandidatov, kateri so že imeli tovarniško vgrajene, vendar je bila "kalvarija" oz. vojna z vsemi dealerji in fizičnimi osebami v nemčiji preden sem uspel prepričati, da sem pravi za nakup. Ko je bil avto tu v Sloveniji sem vse skupi raziskal na internetu in k sreči tudi na koncu našel vse na enem mestu. V Črnučah BSM Avtoelektronika dobavi in zamenja dokaj ugodno. Zgodba si je sledila nekako tako. Po sorazmerno kar dolgem pregovarjanju s prodajalcem na eBayu sem se odločil, da za solidno ceno vzamem komplet ponudbo pri Avtoelektroniki. Sama vgradnja je bila hitra vse skupaj je vzelo majstru dobre pol ure dela in nastavitve. 

Za informacijo o investiciji. Števci in vgradnja s šest mesečno garancijo v Črnučah je bila sledeča:

6WB - 800 EUR

kodiranje - 250 EUR

garancija - 0 EUR

Sicer mi je ponudil tudi odkup starih števcev, vendar sem odklonil ponudbo. Saj mi je bil ponujen odkup oz. ponudba slaba in v primeru okvare, bi bil ponoven nakup 6WA instrumen cluster mnogo dražji. Torej so OEM števčki ostali pri meni. Avto zdej zgleda že kar Okay. Bo potrebno še dodelati par malenkosti in potem zna biti kar všečen.

Nisem uspel narest še kvalitetnih svojih slik. Obljubim, da objavim, ko jih naredim. Sem sicer poiskusil objavit svoje slike iz neta - neuspešno. Očitno še ne znam. Našel sem jih pa na internetu. Mogoče bodo prepričale v menjavo še koga, tako kot so mene. Vam povem se splača.

Hvala in lep pozdrav.

2017-BMW-4-Series-interior-12-1024x470.j

2017-BMW-4-Series-interior-13-1024x462.j

2017-BMW-4-Series-interior-14-1024x465.j

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Bavarec fan uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 481
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Saj izgledajo dobro, samo ni variante da bi dal za tole 1050€. Moraš res imeti velikansko željo po teh števcih, glede na to da niso tako funkcionalni kot pri npr. VAG grupi. Preden me popljuvate, to je moje osebno mnenje. Pri novem je bila zadeva doplačila 400€, tisto ne rečem.. Jurja, pa hvala lepa.. Glej naj ti služijo, te pa po eni strani razumem da si hotel imeti to v avtu in si zdaj zadovoljen.. V bistvu to je važno da je tebi všeč, pa ne da meni niso všeč.. cifre so prevelike za tako malo "haska".. 

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Na žalost, če hočeš to imeti, toliko pride. Ni alternative. Je pa potem vožnja v takem avtu popolnoma drugačna. Pač ta števec pričara svoj čar.

G serija ima pa live cocktpit, tako kot ima Vag grupa, ne vem zakaj si omenil, da ni enako? Kateri VAG je pa imel leta 2015 2016 boljši števec?

Prikaži več možnosti

yazz
yazz

Začetnik

• Uporabnik

Saj izgledajo dobro, samo ni variante da bi dal za tole 1050€. Moraš res imeti velikansko željo po teh števcih, glede na to da niso tako funkcionalni kot pri npr. VAG grupi. Preden me popljuvate, to je moje osebno mnenje. Pri novem je bila zadeva doplačila 400€, tisto ne rečem.. Jurja, pa hvala lepa.. Glej naj ti služijo, te pa po eni strani razumem da si hotel imeti to v avtu in si zdaj zadovoljen.. V bistvu to je važno da je tebi všeč, pa ne da meni niso všeč.. cifre so prevelike za tako malo "haska".. 

Se strinjam vsak ima svoj okus. Želel sem si to a žal to nisem dobil, ko sem si izbiral avto. Kaj in kako imajo VAG in AUDI grupe me niti ne interesira. Vem pa, da so 2021 Audi komletno digitalizirali in vse je na "touch" BMW je to že imel menda s serijo 2018 dalje. Nima veze, da ti odgovorim, sem želel in sem tudi vgradil. Je dodana vrednost. 

Na žalost, če hočeš to imeti, toliko pride. Ni alternative. Je pa potem vožnja v takem avtu popolnoma drugačna. Pač ta števec pričara svoj čar.

G serija ima pa live cocktpit, tako kot ima Vag grupa, ne vem zakaj si omenil, da ni enako? Kateri VAG je pa imel leta 2015 2016 boljši števec?

Cena je taka kot je. Res je ni alternative sem vse možno obrnil. Tudi vse BMW servise v SLO in so me odbijali kot žogco. Na koncu sem dobil to v Avtoelektronik. majstr ni kej...

VAG 2015, 2016 so mel še na zajlo števce....  :metalc

Lep pozdrav.

Prikaži več možnosti

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: TDI

VAG 2015, 2016 so mel še na zajlo števce....  :metalc

Pretiravat ravno ni treba. Foter je imel na Passatu 2015 active info display, ki vključuje tudi full navi. Je kar pogrešal zadevo, ko je kasneje šaltal na F31, še bolj pa lane assist, ki sa ga takrat v trojki ni dalo dobit, ga je imel pa pred tem na passatu. Ampak niti ni pomembno. Ima pa F3X druge kvalitete :D 

Sicer pa tudi sam kolebam glede vgradnje 6WB v bodočo 4ko, ki je trenutno v familiji in jo imam namen odkupit. Vizuelno je vsekakor zanimiva opcija, ampak se še nisem odločil, če sem pipravljen plačat takšno ceno glede na dodano vrednost, ki jo prinaša. Mogoče če bi bila edina manjkajoča stvar, se pa hitro nabere, ker bi za začetek sigurno menjal osnovni radio za NBT Evo ID6, potem se pa že kar nabere. Bo treba nekje preverit zadevo v živo.

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 709
  • Avtomobil: G31

Pretiravat ravno ni treba. Foter je imel na Passatu 2015 active info display, ki vključuje tudi full navi. Je kar pogrešal zadevo, ko je kasneje šaltal na F31, še bolj pa lane assist, ki sa ga takrat v trojki ni dalo dobit, ga je imel pa pred tem na passatu. Ampak niti ni pomembno. Ima pa F3X druge kvalitete :D

Lane assist (če meniš vibra na volanu, lane departure warning) sem imel na F31 iz 2013. Active lane assist (vrtenje volana da ostaneš na cesti) pa verjetno res ni bilo na voljo.

Prikaži več možnosti

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: TDI

Lane assist (če meniš vibra na volanu, lane departure warning) sem imel na F31 iz 2013. Active lane assist (vrtenje volana da ostaneš na cesti) pa verjetno res ni bilo na voljo.

Nisem mislil vibre na volanu oz. Lane Departure Warninga, ampak dejanski lane assist, ki drži avto na sredini voznega pasu tudi če spustiš volan (seveda z neko časovno omejitvijo, potem začne jambrat, da je potrebno prijet volan). Sigurno ni bilo, ker je takrat konfiguriral novo F31 LCI in je bila vsekakor želja, ker se je zadeve navadil na Passatu, ampak žal ni bilo opcije.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 336
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

6WB v F serijah res nimajo nekaj veliko funkcijskih dodatkov napram 6WA, ampak vseeno so pa estetsko zelo lepo dovršeni in celo grafika ne deluje "umetno"...lep dodatek so masivni obročki in pa zakritost pravokotnosti ekrana. Števčka goriva in temperature sta pa itak še klasična, ampak vseeno dobro kamuflirana, da zgledata digitalno. Vse kontrolne lučke so tudi še vedno klasika. 

Anyway...meni so zelo všeč :ok2

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 810
  • Avtomobil: BMW

Kje sta števčka za gorivo in temperaturo klasična? Pri trojki?

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 336
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

In pri petki serije F :)

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.