Skoči na vsebino

1998 E36 323Ti

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 387

No, pa se spet malo javljam.   :wave

V zadnjem času mi je pri zaviranju pri večji hitrosti začelo močno tresti.  Takoj sem pomislil, da so krivi pregreti diski, zato smo vse skupaj podrli, in dali mojstru podrejati. Izkazalo se je, da diski niso bili prav nič zviti. Problem pa je bil pri nosilcu ploščic, kjer se s časoma nabere veliko umazanije in pride do ne tekočega drsenja ploščic in blokiranja. No tako, smo vse skupaj dodobra sčistili in zadevo sestavili, izkazalo se je, da je bil ravno to vzrok prej omenjenega tresenja.  :ok

Ko je bil avto ravno na klocnih, sem to prida izkoristil in se lotil zaščite pod blatnikom. Tam se čez leta zaradi slabega odvajanja nabere veliko umazanije, velika  serijska napaka vseh E36... posledično na tem mestu začnejo rjaveti. No, pri meni še ni bilo tako grozno, našlo se je zgolj nekaj površinske rje. Močno sem jo prebrusil, namazal z Wurth rust converterjem, počakal, da zadeva reagira, nato namazal z temeljno barvo, kasneje presprejal še z črnim sprejem, na koncu pa še prešprical z Krown oljem.  

Montirana so bila tudi 17col kolesa z gumami SC5, katere bodo kmalu zamenjale nove Federal RS-R.  :3gears

In pa, da bo letos še malo spremembe, sem zamenjal smerokaze.  :)

Pripete slike za predogled

• IMG_7308.JPG
  • IMG_7318.JPG
  • IMG_7243.JPG
  • IMG_733033.jpg
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 889

Vosek bo boljši od Krown olja, ta se kar hitro spere.

Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Vosek bo boljši od Krown olja, ta se kar hitro spere.

Verjamem. sem tudi na to pomislil, a ga ravno nisem imel pri roki, ga bom pa ob naslednji taki priložnosti nanesel. :)

Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Da se bo sezona začela kot se spodobi, se je spet nekaj dogajalo...  :)

Kolega mi je naredil večji "Clutch stopper" saj je originalen bistveno premajhen, pedal pa je imel preveliko mrtvega hoda, kar je meni zelo moteče. Priporočljiv "upgrade" na vseh e36kah. 

Avto je bil tudi na obisku pri Sokliču, kjer so se menjali končniki in manšete volana, dodatno se ga je zadaj še spustilo (prej je visel preveč na klun..posledica oversteer) in seveda naredila se je še profesionalna optika. Pri nastaviti podvozja so se maximalno potrudili, zadaj se je do neke mere dalo nastaviti camber z ekscentricnimi pušami, za kaj več bo potrebno švasati ušesa, spredaj bi pa prav prišle camber plate. Ampak morem reči, da se avto že zdaj pelje kot po tirih za kar sem izredno zadovoljen.  :avto Komaj čakam še Federalke. 

Zdaj pa samo wruum ob sončnih dnevih po lepih cestah .  :cool

• IMG_7442 (1).JPG
  • IMG_7570 (1).JPG
  • IMG_7572.JPG
Prikaži več možnosti
    • PussyWagon je všeč

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Rečeno-storjeno, sezona se je igrači primerno začela.  :-D

28.4 smo se skupaj s prijatelji udeležili na No.1 TrackDay Novi Marof.  :avto 
Steza je zelo zanimiva, na sredini tehnično bolj zahtevna, na parih koncih pa kar odprta, brez skrbi, se doseže tudi tisto tro mestno številko hitrosti (beri 100km/h+).

Čez zaprte ovinke mi je avto silil preveč v podkrmarjenje. Idealna  tema za razmislek v boksih... ugotovili smo, da imam premalo negativnega cambra spredaj in že se je gledalo katere camber plate vzeti. Drugače sem pa vozil še na starih SC5 gumah, tako, da je bilo veselja na pisti kaj kmalu konce, saj so na desni strani, hitro v svet pogledali drati.  :jok No za nekaj krogov je še bilo, ko sem premenjal gume na drugo stran. Domov sem pa itak pelajl na zimakih.

Overall z celotnim dnem sem bil izredno zadovoljen, škoda edino, da ni bilo še enega kompleta gum, da bi še kakšen krog več naredil. Družba je bila pa itak taprava  :ok

• IMG_7606.JPG
  • IMG_7754.JPG
  • IMG_7740.JPG
  • IMG_7664.JPG
  • IMG_7642.JPG
Prikaži več možnosti
    • Jerry, crtacrta, tonchy in 2 ostalim je všeč

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kmalu po vrnitvi domov so se končno zmontirale težko pričakovane Semi-slick gume Federal RS-R.  :laugh

Motila me je še ena stvar in sicer, ko je bil avto naložen ali pa, če je letelo čez kakšen ovinek, je rado vsake toliko poribalo po gumi, zato smo ga zadaj  za 5mm dvignili. Dobil sem tudi že camber plate, in evo ponovno potreben obisk pri optiku.  :cool Končno se je tudi spredaj nastavil camber kot se spodobi. 

In kar se mora, ni težko, se je šlo avto preizkusiti na krajšo turo po stari cesti do  primorske.  :ok2

Občutna razlika pri vožnji skozi ovinke, avto je še bolj ubogljiv in pričara še večje užitke v vožnji.

Kmalu pa naju čaka ponovna preizkušnja na dirkališču. Poročam kako sva se odnesla.  :driver 

• IMG_8135.JPG
  • IMG_8369.JPG
  • IMG_7999.JPG
Prikaži več možnosti
    • mico, crtacrta, DJ Falco in 3 ostalim je všeč

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 581
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Koliko negativnega previsa si nastavil spredaj?
Imaš zadaj tudi nastavljivo?

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 069
  • Avtomobil: bmw

Kolk si dal za gume in kake dimenzije mas?
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kolk si dal za gume in kake dimenzije mas?

Dimenzije imam vse enake; 225/45R17, pride pa 85€ po komadu.

Koliko negativnega previsa si nastavil spredaj?Imaš zadaj tudi nastavljivo?

Spredaj imam -2.20, zadaj so pa ekscentricne Strongflex puše in smo lahko nastavili na -2.50.

Urejal Lex, 30.06.2018, 15:28.

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 069
  • Avtomobil: bmw

Mi lahk posles kako sliko gum.. Profila? Kje si jih pa nabivil?
Kako se pa v dezju obnesejo?
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 581
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Spredaj imam -2.20, zadaj so pa ekscentricne Strongflex puše in smo lahko nastavili na -2.50.

Kako se ti pa avto zadaj obnaša s takšnim previsom?
Za cestno uporabo naj bi blo od 1.50 do 2 stopinje dovolj. Zato me zanima :)
Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mi lahk posles kako sliko gum.. Profila? Kje si jih pa nabivil?
Kako se pa v dezju obnesejo?

Zgoraj v postu #21 imaš sliko, ko so bile naložene, drugače pa ne dvomim, da stric google ne premore še kakšne več. Nabavil pri alumodi. Po dežju je potrebno malo s pametjo, sploh, če je stoječa voda, take gume nimajo klasičnih kanalov za spodrivanje vode, zato rado pride do akvaplaninga. 

Kako se ti pa avto zadaj obnaša s takšnim previsom?
Za cestno uporabo naj bi blo od 1.50 do 2 stopinje dovolj. Zato me zanima :)

Meni se zdi v redu, lepo se nasloni čez ovinke in tudi za cestno uporabo, ne vidim težav, razen obrabe gum  :-D

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 975
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Zgoraj v postu #21 imaš sliko, ko so bile naložene, drugače pa ne dvomim, da stric google ne premore še kakšne več. Nabavil pri alumodi. Po dežju je potrebno malo s pametjo, sploh, če je stoječa voda, take gume nimajo klasičnih kanalov za spodrivanje vode, zato rado pride do akvaplaninga. 

Meni se zdi v redu, lepo se nasloni čez ovinke in tudi za cestno uporabo, ne vidim težav, razen obrabe gum  :-D

Tale avto se je super čez Dolomite držal. Seveda je tudi šofer obvladal - parkrat sem kar debelo pogledal, kako se je držal ceste. :ok

Glede gum - vsi jih hvalijo, da so tudi v mokrem zelo dobre (razen, če nisem zamešal s kakimi drugimi) oz. da aquaplaning ni tako izrazit. Jaz imam Yoko AD08R na mojem in je po mokrem guma kar suverena, medtem, ko ga v nalivu ni za srat. Kar hitro splavajo. Vsaj jaz si na AC z njimi več k 130 ne upam v nalivu - za zadnji pogon je še toliko bolj opasno.

Zato, kot si napisal, po pameti.

Je pa konkretna razlika v ceni med tema dvema gumama. Verjetno ni take razlike v performansih, da bi Yoko upravičil toliko višjo ceno.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Tale avto se je super čez Dolomite držal. Seveda je tudi šofer obvladal - parkrat sem kar debelo pogledal, kako se je držal ceste. :ok

Glede gum - vsi jih hvalijo, da so tudi v mokrem zelo dobre (razen, če nisem zamešal s kakimi drugimi) oz. da aquaplaning ni tako izrazit. Jaz imam Yoko AD08R na mojem in je po mokrem guma kar suverena, medtem, ko ga v nalivu ni za srat. Kar hitro splavajo. Vsaj jaz si na AC z njimi več k 130 ne upam v nalivu - za zadnji pogon je še toliko bolj opasno.

Zato, kot si napisal, po pameti.

Je pa konkretna razlika v ceni med tema dvema gumama. Verjetno ni take razlike v performansih, da bi Yoko upravičil toliko višjo ceno.

Verjamem ja, zdaj se bo pa moral pa še bolj, po vseh teh izboljšavah.  :laugh 

Lahko, da so te tudi dobre v mokrem, samo nimam pretirane želje po obisku kleparja, pa raje ne preizkušam limitov. Za po suhem pa sami superlativi, držijo tako kot se zagre.. skratka odlične, sploh za ta denar.  :ok

Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

No, tako pa je za nami še en, malo bolj divji dan na dirkališču Gaj.  :metalc  
Udeležba je bila zelo močna, nabralo se je zelo veliko voznikov vseh vrst znamk (Honda, BMW, Alfa, Nissan, Renault..). Na eno uro smo si delili pisto  z Twingo in Clio Cup. Moram reči, da je bila na trenutke celo  malo prevelika gneča.  Če nisi bil ravno med prvimi v vrsti si se kar načakal za vhod na progo, saj so od enkrat spuščali max. 22 vozil. Za kar se je izkazalo, da je to bistveno prevelika številka, ker dejansko si lahko od recimo 10prevoženih krogov uspel odpeljati hitro samo enega. Vedno si moral ali kakšnega prehiteti, ali se pa odmakniti hitrejšemu. Organizatorji so za naslednjič že obljubili drugačen razpored (manj vozil za manj časa).  :ok

Proga mi je bila od lani že "poznana", a še vedno, za kakšen ovinek ne vem dobro s katero prestavo ga je bolje odpeljati, ali je to 2. ali 3.  :confused Puščam odprto vprašanje za naslednjič...

Kakorkoli, štoparica za najhitrejši krog se je ustavila pri 1:13.692, za kar sem izredno zadovoljen, a je še vedno nekaj rezerve pri šoferju... naslednjič targetiram treto številko na vsaj 2. Drugače, se je pa avto peljal bistveno bolje, kot prvič, manj je bilo nepotrebnega oversteera, pa tudi gume so se izkazale za smotrn nakup.  :-D  

Povzetek: Super dan!  :)

Takoj naslednji dan, smo zamenjali olje v motorju ter filter. Kmalu pa se je avtu obrnila tudi magična številka 222222 kilometrov. Še na mnoga leta! :beer

• IMG_8419.JPG
  • IMG_8384.JPG
  • BMWBLOG-BMW-A-Cosmos-Dirkalisce-GAJ-TrackDay-59.jpg
  • IMG_8411.JPG
  • IMG_8439.JPG
Prikaži več možnosti
    • mico, fp4492 in dolenc46 uporabnikom je všeč to sporočilo

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: E30

Super.

Kako se je dalo priti na ta event? Je bil kje objavljen?

Glede na čas ste očitno vozili brez šikan? Tiste nagrbančene dele asfalta so kaj popravili od lani?

Urejal mico, 06.07.2018, 13:48.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 556
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Super tema! Kolega je bil na eventu, z vijolčno 6 gen civic VTI (o kateri sem pisal v drugi temi, ko se je prodajala) in naredil 1.11, pa ni ravno izkušen šofer. Tako, da je ta čas za BMWja res super, glede na to, kako se tisti Civic pelje.

Samo čim več uživat in tiščat po stezah! 

lp,m

Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Super.Kako se je dalo priti na ta event? Je bil kje objavljen?Glede na čas ste očitno vozili brez šikan? Tiste nagrbančene dele asfalta so kaj popravili od lani?

Še vedno je bil bolj zaprtega tipa, izključno z predprijavami. Objavljeno pa je bilo na Fb.
Res je, vozilo se je brez šikan, hvala bogu! :) Mislim, da so ja.

Super tema! Kolega je bil na eventu, z vijolčno 6 gen civic VTI (o kateri sem pisal v drugi temi, ko se je prodajala) in naredil 1.11, pa ni ravno izkušen šofer. Tako, da je ta čas za BMWja res super, glede na to, kako se tisti Civic pelje. Samo čim več uživat in tiščat po stezah!  lp,m

Hvala! Ja tista Honda je res dobro letela. Ma je kar vredu, samo nasednjič bo še boljši!

Tako ja, se trudim delati v tej smeri.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

schumacher
schumacher

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 388
  • Avtomobil: AR 156 2.5 V6

Super tema! Kolega je bil na eventu, z vijolčno 6 gen civic VTI (o kateri sem pisal v drugi temi, ko se je prodajala) in naredil 1.11, pa ni ravno izkušen šofer. Tako, da je ta čas za BMWja res super, glede na to, kako se tisti Civic pelje.

Samo čim več uživat in tiščat po stezah! 

lp,m

Civic je dobro letel me pa vseeno zanima je meril z transponderjem ali z racecronotom? VTI pa 1:11 je hudo dobr čas in sam kar malo dvomim, da ga lahko postavi neizkušen šofer oz nekdo, prvič pelje pisto.....

Prikaži več možnosti
    • Lex je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 556
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Civic je dobro letel me pa vseeno zanima je meril z transponderjem ali z racecronotom? VTI pa 1:11 je hudo dobr čas in sam kar malo dvomim, da ga lahko postavi neizkušen šofer oz nekdo, prvič pelje pisto.....

Transponder, saj je med uradnimi časi bil...

Avto je res narejen kot se spodobi in je kar nekaj znanja na njemu in smiselno izbrne komponente. 

lp,m

Prikaži več možnosti