Skoči na vsebino

Bmw e39 pfl problem z smerniki/dolge luci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
23 odgovorov v temi
A&M
A&M
  • Uporabnik
  • Sporočil: 224
  • Avtomobil: e39,f30

Zivjo, imam bmw e39 523i pfl na avtu imam sicer fl luci vendar na doticen problem ne igra vloge. Problem je sledec da mi smerniki na notranji rocki ne delujejo... Na rocki tudi funkcija dolgih luci ne deluje .Bc funkcija deluje normalno. Mislec ob tem da je sla rocka rakom zvizgat sem vceraj zamenjal rocko katera je 100% delovala vendar problema nisem resil. Mogoce kaksna ideja oz. je kdo ze imel podoben problem? Naj povem se da smerniki na stikalu vklopa vseh stirih delujejo normalno tako zunaj kot notri na stevcu.

Ze vnaprej hvala vsem za inf :ok
Prikaži več možnosti

BMWgeek
BMWgeek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583
  • Avtomobil: BMW

vrjetno je LCM v okvari

Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

Se da lcm kako preveriti stestirati preden ga menjam? Da ne zamenjam modul pa da ne bom potem se vedno na istem. Kako je z menjavo tega modula? Kako vem da je pravi za moj avto ter ali ke potrebno tudi kaksno programiranje ali kaj podobnega?
Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 124
  • Avtomobil: 525tds

Hm, sedem dni sm se jebu z ročko. Men je pa desna stran utripala ,brez da sm dal komando za žmigavc. (včasih ja ,včas pa ne )

Pa sm jo razdru ,pa vse lepo skup zložu in glej ga zlomka dela. Kurba,drig dan na avtocest spet začnejo utripat žmigavci na desni. Kaj čem tam nardit?

Žarnice sm ven pobral,da sm šu naprej. Uspel sem pridet do Schumija, tester pokaže ročka feller. Ajde ok,dobim drugo dobro ročko ,priklopim in isti drek.

O jebenti, pol je pa lcm si rečem. Ga dobim (Jeery) in monteram , spet nič oz. zdej sploh žmigavcev ni blo.

Pa klemo stran, kao reset,pa klemo gor, pa isti kurc. Vmes sm bil še enkrat pri Schumiju, tester ne pokaže napake vse dela.

Schumi pa tud ni mogu mene pedenat, ker je mel druzga dela čez glavo.

Enostavno se ročka in lcm modul nista znala poment.

Pol sm pa en popoldne izklopu ročko na volanu, in klemo dol, ter pustil moj sekret, celo noč brez elektrike.

Drug dan pa priklopim prvo ročko ,nato klemo in glej ti kripo, že teden dni vse ok dela.

Kaj čem s tem povedat ? Morda se elektronika ne zresetira kar prec in rabi več časa...pri mojmu primeru glih tko kaže...in spet veselo žmigam...

lp. F

Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

Pa dolge luci so ti delovale??
Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik

Jap,vse mi je delal, samo žmigavcem se je spipalo

Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

V mojem primeru deluje na rocki samo bc komanda... Sem imel tud cel dan odklopeno klemo pa je isto... Pomoje je lcm sel... Kako si nasel pravi lcm za tvoj avto?
Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik

Sej ni bil lcm hin, ampak ročka, čeprav je glih tko kazal.

lcm boš našel na forumu, najprej pa uporabnik Jeery, jih ma kar nekaj,morda najde celo tvojo št  modula.

Je pa mal jeba ven ga dobit, pvc lajšta pri sovoznikovem sedežu oz na pragu dobesedno izruvaš (ima tri štifte) po dolžini, pol pa ta zavito pvc pod predalom na spodnjem delu povlečeš k sebi oz nazaj in snameš iz vodil, pa tapecirunga mal na stran, pol pa že vidiš en kup dratov v modul.

spodaj je privit z 8 ali 10 ključem pa ga malo dol potegneš pa je snet.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 101
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Uporabniku ALFAinBMW dam svoje LCM module in ročke, kadar skosam kako e39, on jih vgrajuje in kodira, najprej pa seveda diagnosticira. Obrni se na njega, trenutno je sicer na kolektivnem ampak bo kmalu nazaj. Meni je na e39 podoben problem s smerniki in dolgimi lučmi (beri luči so delale in smerniki utripali, na števcu pa tega ni prikazovalo) rešil v 15min. Ni edini, ki to dela je pa od vseh po mojem zaenkrat še najmanj zaseden. Lokacija: Maribor

Prikaži več možnosti
    • A&M je všeč

A&M
A&M
  • Uporabnik

Uporabniku ALFAinBMW dam svoje LCM module in ročke, kadar skosam kako e39, on jih vgrajuje in kodira, najprej pa seveda diagnosticira. Obrni se na njega, trenutno je sicer na kolektivnem ampak bo kmalu nazaj. Meni je na e39 podoben problem s smerniki in dolgimi lučmi (beri luči so delale in smerniki utripali, na števcu pa tega ni prikazovalo) rešil v 15min. Ni edini, ki to dela je pa od vseh po mojem zaenkrat še najmanj zaseden. Lokacija: Maribor

Ali jih tudi popravlja? Da mu modul posljem ter pregleda in popravi??
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mislim, da je teh modulov toliko rabljenih in po takih cenah da se popravilo ne splača. Vsaj za lcm module ne.

Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

Mislim, da je teh modulov toliko rabljenih in po takih cenah da se popravilo ne splača. Vsaj za lcm module ne.

Malo mi je k....se cez pol slovenije peljati brez smernikov ;) najraje bi nekje modul dobil kateri mi ustreza avtu ter kasneje se sprogramiral vin :)
Malo mi je cudno da ni na modulu nibene st ali podobnega...po kateri bi verjetno kos iskal
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Malo mi je k....se cez pol slovenije peljati brez smernikov ;) najraje bi nekje modul dobil kateri mi ustreza avtu ter kasneje se sprogramiral vin :)
Malo mi je cudno da ni na modulu nibene st ali podobnega...po kateri bi verjetno kos iskal

Siguren da nič ne piše? Če bi vsaj vedel ali imaš lcm 3 ali 2 in ali je imel avto v originalu xenon ali ne.

Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

Soguren... Lahko ga poslikamcezkake pol ure ko bom doma... Jaz imam xenon sedaj ter fl luci... V originalu pa mislim da ne... Bi se to dalo kako preveritipo vinu?
Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

Ce lahko kdo kaj preveri?
Prikaži več možnosti

A&M
A&M
  • Uporabnik

Avto v originalu ni imel xenona.
Prikaži več možnosti

bmwfahrer uki
bmwfahrer uki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: E39 528i,Insignia

To bi lahko bil lcm3,se pravi da je že bil enkrat zamenjan,če je avto letnik 1996

Urejal bmwfahrer uki, 04.03.2018, 20:52.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

To dejansko JE mk3 LCM modul. @A&M, kot rečeno, oglasi se en dan pri meni (če imaš vozen in registriran avto) in bova pogledala kateri modul bo delal, jih imam na zalogi čisto vse tipe za E39. Ga pa morava obvezno priklopit in probat, drugače ne gre. Tale na sliki je brez nalepke, nekdo jo je očitno odstranil, brez tega pa ne moreš prit do serijske številke... šlo bi verjetno kvečjemu s testerjem, samo pomojem to niti nima smisla, glede na to da modul najverjetneje niti ni več originalen.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Cabl0
Cabl0

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: E39 520i

Pozdrav
Jaz bi si pa kr sposodil to temo.
Pred kratkim sem začel občutiti probleme z lučmi. Vse bolj kot ne dela. Dela pa ne desni zadnji smernik. Plus tega zadnja desna luč bolj kot ne brli kot gori. Zgleda kot elektronska svečka. Iskal sem podobne primere pa jih bolj kot ne ne najdem. Zato sprašujem še vaš, ki veste dost več kot jaz, če bi za to lahko bila kriva lcm kiblica. In če bi se postavila diagnoza za to jo verjetno Tut ma kdo za prodat :) aja gre pa za 2002 fl e39. Modul pa je v3

Pripete slike za predogled

• IMG_20190331_121818.jpg

Urejal Cabl0, 04.04.2019, 20:49.

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 562
  • Avtomobil: e39 530i

Ce je problem desno zadaj, najprej preveri kontakte na luci. Snami tapeto, potegni konekor, ocisti pine ne lampi in predrmaj vse skupaj malo. Pini na lampi radi zarjavijo, ker so iz pocinkane plocevine.
Prikaži več možnosti