Skoči na vsebino

Težave z avtomatskim menjalnikom 520d

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
149 odgovorov v temi
Ne30jc
Ne30jc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 193
  • Avtomobil: bmw

Pozdravljeni. Zanima me ali ima kdo podobne težave oziroma izkušnje  z avtomatskim menjalnikom ZF 8hp pri 520d.  Težave se pojavljajo predvsem tedaj, ko je vozilo hladno. Ko je vozilo hladno, je prestavljanje precej grobo oziroma na trdo. Tudi prestavljanje v vzratno prestavo je precej občutno. Ko se vozilo ogreje, tedaj ti simptomi delno izginejo in včasih prestavlja brezhibno, včasih se pa zgodi, da se občuti prestavljanje, vendar ni tako grobo kot tedaj, ko je vozilo hladno.

Lastnik vozila sem leto dni. Model F10, 2011 letnik, prevoženih ima 109.000 km. Pred nekaj tisoč km sem naredil servis menjalnika (menjava olja+filtra+adaptacija menjalnika), saj smo bili mnenja, da bo menjava olja rešila nastale težave. A jih žal ni popolnoma. Na trenutke res dobro prestavlja, včasih je pa prestavljanje precej grobo. Predvsem tja do 5. prestave.

Je imel mogoče kdo podobne težave in ve vzrok zakaj menjalnik grobo prestavlja?  

Za vaše odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Preveri nosilce motorja.

Prikaži več možnosti

Ne30jc
Ne30jc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 193
  • Avtomobil: bmw

Preveri nosilce motorja.

In seveda pelji nazaj v lesce naj zrahta vsaj 1x tako kot treba.drugace imas pa zravn firmo turbine.si ki znajo popolnoma isto naresti servis kot majster rok za menjalnike.

Prikaži več možnosti

DenisV
DenisV

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21
  • Avtomobil: BMW F10 520d

Si bil zraven ko so menjali olj?. Kakor jaz vem od drugih pri njemu ne smeš biti zraven v delavnici. Je znan po temu ,da je kakšnemu tudi samo naredil adaptacijo olja pa ni menjal. Razlika je seveda bila. Ali pa kasiral obnovo na menjalniku pa napaka ni bila odpravljena. Preveč je takih zadev ,da bi bil zaupanja vreden. Če pridejo take stvari od enega,dveh,treh jemlješ z rezervo,danes imaš čuda različnih ljudi. Ko nateguješ pol SLO potem pa nisi več zaupanja vreden.

Čisto možno je da bi bil to razlog prodaje.

Poleg navedenega bi jaz preveril še pritisk olja.

Ne nisem bil zraven, saj so mi rekli, da ne smem biti poleg pri menjavi.. mi je pa končani menjavi olja pokazal tudi filter.. če se je že zamenjal filter, potem se je verjetno tudi olje.. upam vsaj no.. Sam sem bral pozitivne izkušnje z njim in sem ga tudi zato peljal tako daleč na servis.. Upam, da je res bilo pri meni vse opravljeno kot je treba. 

Sedaj bom ob prvi priložnosti dal preverit količino olja v menjalniku in pritisk olja.. upam, da je tu težava in da se bo dalo to ugodno rešit.. 

Moram pa povedat, da mi je danes dokaj dobro prestavljal, na trenutke sicer občutno ampak vseeno dosti boljše v primerjavi s prejšnjimi dnevi.. kot da bi vedel, da sem pisal o njem :)  pred menjavo olja mi je tudi precej "butnilo" ob prestavljanju v parking (P), sedaj po menjavi olja se več to skoraj ne zgodi.. 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

Jaz vsem, ki gredo v Lesce predlagam, da so tiste 2 -3 ure zraven, naj to postavijo, kot pogoj, da sploh pridejo, naložijo 1 stol v avto in se igrajo 2 do 3 ure z kako tablico, gsm om,   sigurno bo to ena boljših investicij....   Meni je delal menjave na ene 130 t km olja in filtra, ja prej je delal kot po maslu in potem tudi, zanimivo pa, da znanec kupil avto enak, kot moj z 220 t km , sedaj jih ima 310 t km, nobeden nič menjal, prestavlja mrzel ali topel ko po putrčku, pa ni bilo na menjalniku nič delano, le preverjen nivo olja v menjalniku in difih ,  menjano pa nič.....

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 391
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz vsem, ki gredo v Lesce predlagam, da so tiste 2 -3 ure zraven, naj to postavijo, kot pogoj, da sploh pridejo, naložijo 1 stol v avto in se igrajo 2 do 3 ure z kako tablico, gsm om,   sigurno bo to ena boljših investicij....   

Si bil ti zraven v delavnici, ko ti je menjal olje? Zaenkrat nisem še od nikogar slišal, da mu je pustil bit zraven.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

A tu je govora o Roku iz Lesc? En cas ste ga vsi na forumu samo hvalili. Zdaj pa povsem druga zgodba. Meni je leto dni nazaj menjal olje v menjalniju na E60 in je ocitno ok naredil, ker odtlej menjalnik bolje dela. Doslej sem zanj slisal le pozitivno, a ocitno ni cisto tako.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Ne nisem bil zraven, saj so mi rekli, da ne smem biti poleg pri menjavi.. mi je pa končani menjavi olja pokazal tudi filter.. če se je že zamenjal filter, potem se je verjetno tudi olje.. upam vsaj no..

Kako ves, da ti je pokazal tvoj filter? Filtrov, wandlerjev, zobnikov ima on tam pun klinac.
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 575
  • Avtomobil: F11

Še moje mnenje. Rok mi je pri 400.000 obnovil menjalnik + wandler, da sem 1.900€ na roko, računa kot kaže ne izstavlja, trajalo je skoraj en mesec in me je glede roka nategoval in da ima gužvo.... Menjalnik je po obnovi skoraj cel mesec zelo cukal, samo je rekel da se more navadit. Ok sem verjel, pokazal mi je celo neke dele, ostale pa je rekel, da je že vrgel stran. Avto ima sedaj 100.000 več po obnovi in menjalnik mi je zadnje čase error metal, zadnjih 30.000 ne prestavlja najlepše in cuka iz druge v prvo, ostalo ok. Kaj bom sedaj naredil ne vem, še nekaj 10.000 bom vozil pol pa raje rabljen avtomat dal, bo po mojem lepše delalo in dlje ter za manj €.

Srečno zrihtaj, tudi sam ne vem na koga se sedaj obrnit in to se Rok zaveda. Gospod iz štajerske, ki je dobro rihtal avtomatike, saj tako sem slišal in bral pa ga žal ni več med nami. Imamo pa še nekaj strokovnjakov tudi na forumu ki rihtajo avtomate, samo ne vem zakaj se ne javijo. :)

Urejal pele, 05.03.2018, 07:54.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 375
  • Avtomobil: Nič več BMW

Zdravo družba...tudi jaz sem se zaradi hvaljenja forumašev odločil za "menjavo" olja in sita pri Roku iz Lesc. Svojo izkušnjo sem podrobno opisal v eni od tem, nisem smel bit zraven, danes mi je žal, a sem na vse skupaj pozabil. Mojega avta tam ne vidijo več.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 192
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Na FB-ju se zelo reklamira zadnje čase. Tam pišite svoje izkušnje ,da se ne bo še več ljudi nategnilo.

Olje mogoče še  zna zamenjati z superiorno TIM ECKART fancy šmency metodo,katera to ni. Pa tudi kot vidimo še menjava olja je vprašanje.

Da avtomatik cuka po obnovi ter adaptaciji je čisti nateg. Lahko prestavlja drugače dokler se ne navadi stila vožnje ampak še vedno mora delati kot puterček.

Od takih pri katerih ne smeš biti v delavnici pri delu samo bežite. 

Urejal blackberet, 05.03.2018, 08:09.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

Popolno in kvalitetno obnovo naredi Palčič. Ne vem zakaj eni odkrivate toplo vodo???
Menjalniki obnovljeni v tujiji, se obnovijo samo tiste komponente, ki so trenutno hin. So primeri, ko je čez 10-20 tkm zopet bil problem, ponovno menjalnik dol, v tujino.....stroški....
Medtem pa Palčič že v štartu zamenja vse in potem je res naslednjih 200+tkm mir.
Prikaži več možnosti
    • bozzicek je všeč

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 260
  • Avtomobil: E30 318IS

Karkoli mehanskega na avtomobilu, je sposoben urediti Gregor Palčič, kot je že @tutjstgamam povedal. Gregor ni najcenejši, ampak je pa njegova cena popolnoma upravičena. Če se je na svoji 535d gt lotil obnove menjalnika in avto deluje kot treba, potem bo že nekaj na tem....Do sedaj je na vseh mojih avtih olje v menjalniku menjal ravno on, problema pa še nikoli...Je pa res da ima možakar gužvo...

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 375
  • Avtomobil: Nič več BMW

Karkoli mehanskega na avtomobilu, je sposoben urediti Gregor Palčič, kot je že @tutjstgamam povedal. Gregor ni najcenejši, ampak je pa njegova cena popolnoma upravičena. Če se je na svoji 535d gt lotil obnove menjalnika in avto deluje kot treba, potem bo že nekaj na tem....Do sedaj je na vseh mojih avtih olje v menjalniku menjal ravno on, problema pa še nikoli...Je pa res da ima možakar gužvo...

Kar je samo dober znak.

Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 575
  • Avtomobil: F11

No ja Rok ma tudi gužvo, pa je to dober znak?

Hvala vam pa za namig za Palčiča.

Urejal pele, 05.03.2018, 09:30.

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 843
  • Avtomobil: e92 325i

Ne razumem zakaj se fijakate do majstrov ala lesce inp. Če imaš miholda, francija, podlesnika, ki ti naredi za enako ceno (meni je podlesnik še dal fajn popoust tako da sem bil pod 380e) in lahko stojiš zraven oz. imaš garancijo. Mene še podlesnik nikoli ni odjebo za kako stvar ko sem pojamral, da nekaj ni blo OK. 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • Sandi90 je všeč

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072
  • Avtomobil: E53 X5 FL

A to je ta Rok iz Lesc, kateri ima firmo turbine.si in obnavlja tudi menjalnike?  Ker se sam zanimam za obnovo turbine, in pa menjavo olja v menjalniku

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 097
  • Avtomobil: F10

A ni drugače Avtomehanotronika d.o.o. tudi zelo prštiman servis za take zadeve?

lp

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Apogej
Apogej
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65
  • Avtomobil: enkrat en, drugič drug ~

... Pred nakupom vozila sem ga tudi  dal preverit pri Selmar Celje in plačal 80 eur, da so mi celotno vozilo pregledali. Toda tudi oni niso opazili nobenih napak. Očitno tukaj samo dosti plačaš in nič ne dobiš za to.. Zdi se mi, da je čist možno, da se je vozilo prodalo ravno zaradi problemov z menjalnikom.

Potem je vseeno, če si ga kupil pri Šargijih, Kekotih in njim podobnih tretjerazrednih manipulatorjev. Jaz jim ne bi nič verjel na slepo. 

~~ Honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere. ~~

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 023
  • Avtomobil: Črni Blisk

Če imaš probleme z ZF menjalnikom, odšraufaj, odpelji v DE v tovarno in daj staro za novo + 2k eur in dobiš tovarniško obnovljenega z garancijo. Tako bi jaz naredil in prišparal vsaj živce in čas...

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 114
  • Avtomobil: avtomatik

Pozdravljeni. Zanima me ali ima kdo podobne težave oziroma izkušnje  z avtomatskim menjalnikom ZF 8hp pri 520d.  Težave se pojavljajo predvsem tedaj, ko je vozilo hladno. Ko je vozilo hladno, je prestavljanje precej grobo oziroma na trdo. Tudi prestavljanje v vzratno prestavo je precej občutno. Ko se vozilo ogreje, tedaj ti simptomi delno izginejo in včasih prestavlja brezhibno, včasih se pa zgodi, da se občuti prestavljanje, vendar ni tako grobo kot tedaj, ko je vozilo hladno.

Lastnik vozila sem leto dni. Model F10, 2011 letnik, prevoženih ima 109.000 km. Pred nekaj tisoč km sem naredil servis menjalnika (menjava olja+filtra+adaptacija menjalnika), saj smo bili mnenja, da bo menjava olja rešila nastale težave. A jih žal ni popolnoma. Na trenutke res dobro prestavlja, včasih je pa prestavljanje precej grobo. Predvsem tja do 5. prestave.

Je imel mogoče kdo podobne težave in ve vzrok zakaj menjalnik grobo prestavlja?  

Za vaše odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Kaj to pomeni - ni popolnoma? Kaj je bilo boljše?

Moj predlog: pelji avto še na posodobitev software-a in hkrati reset PC-ja za menjalnik.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti