Skoči na vsebino

Težave z avtomatskim menjalnikom 520d

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
149 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 761

Nisem ljubitelj pooblascencev in jih nic ne zagovarjam. Samo na vecjih servisih je menjava olja v menjalniku cist vsakdanje opravilo, teh posegov naredijo vsako leto vec 100.
Prikaži več možnosti
    • Mrcina je všeč

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 947
  • Avtomobil: Rog

Kje bi bilo mogoče videti menjalnik 8HP in/ali 9HP razstavljen v "prafaktorje"? V vsakemu od teh bi namreč želel videti sončnike planetnih gonil, seveda z razlogom. 

Prikaži več možnosti

vegi007
vegi007

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: BMW F31 320dA LCI

Zivjo forumasi,

Jaz sicer nisem avtomehanik, rad pa naredim veliko stvari sam kot nek diy zanesenjak - pac uzivam ce lahko kaj sam naredim. Olje v avtomatskih menjalnikih sem menjal ze trikrat, dvakrar bmw enkrat vag (dsg). Vedno sem se drzal navodil proizvajalca, simpl poseg. Pragam link od zf, kjer je opisan postopek. Komur je tole zakomplicirano, naj pelje avto k pooblascencu, tam imas racun in garancijo na opravljeno delo.

Link: https://www.zf.com/u...change_oil.html

Ajdi.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 960
  • Avtomobil: študentski

Kaj pa reset menjalnika?
Zamenjava vtikaca pri katerem rado pusca?
Odstranitev valve body-ja da se dobi cimvec olja vn iz sistema?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

.

Urejal blackberet, 10.03.2019, 07:43.

Prikaži več možnosti

vegi007
vegi007

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: BMW F31 320dA LCI

Zivjo blackbaret,

Opisanega nisem delal. Moje razmisljanje je bilo da saj zato je pa filter in tisto malo olja res ne vpliva bistveno. Karter gre pa itak nov notri. Meni pri vtikacu nikoli ni puscalo, je pa tole dober predlog, ce se dogaja, hvala, vem za drugic.

Kar se pa reseta tice. Sem spraseval na zf ce je to potrebno in odgovor je bil sledec: reset se naredi, ce je bil v menjalniku delan vecji poseg, oziroma se zaradi dolocene napake lahko zgodi, da se menjalnik adaptira neoptimalno. Sama menjava olja in s tem spremembo delovanja menjalbka zaradi drugacne viskoznosti novega olja, menjalnik v parih dneh sam polovi z avtomatsko adaptacijo.Tako jaz reseta nisem delal in tudi ni bilo potrebe. Sem pa delal menjavo olja kot preventivni ukrep in z menjalnikom ne prej ne potem ni bilo nobenih tezav.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo olja? Po odstranitvi VB-ja gre se vsaj liter dva ven.

Prikaži več možnosti

bp2678526
bp2678526

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 89
  • Avtomobil: E39 540i, Mercedes CLS

Bom tukaj vprašal za 6 stopenjski ZF menjalnik kateri grdo menja iz prve v drugo. Saj ne da bi karkoli butnilo ampak menja nekako tako, da najprej dobiš občutek, da je motorju odvzelo plin, nato menjalnik menja v drugo in nato kot da bi sklopka v menjalniku prehitro zagrabila in imaš občutek, da je avto narahlo pospešil. Obrati med menjanjem ne poskočijo in ostale brzine menja skoraj brezčutno.

Olje je bilo menjano nekje 5k km nazaj in še kot zanimivost to. Omenjen problem se pri mrzlem motorju več ali manj ne čuti ampak samo pri ogretem...

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 274
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Samo adaptacijo resetiraj, pa bo - sem imel predlani poleti problem, da je iz prve v druge ob dobro segretem menjalniku zabilo kot boksar tezkokategornik - prav tako cca 5k po menjavi olja. Po resetu se zadeva ni vec nikoli ponovila.

Adaptacijo resetiras z racunalnikom (INPA, ISTA-D, Bosch ESI-Tronic ali podobno), tisto s tiscanje plina v poden 30 sekund vsaj po mojih izkusnjah ne deluje.

Urejal zok, 27.06.2019, 05:15.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 040
  • Avtomobil: F10

Pravijo, da dela enako
Steps...

1) hit start button once to turn on power (Don't start the engine)
2) then press the accelerator down to the floor for 5 sec 
3) then hit start button once to turn off power
4) then remove foot from accelerator 
5) then waite for 2 minutes
4) then start the engine like normal and try it out!
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti