Skoči na vsebino

BMW serije 7 kot prvo vozilo?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
252 odgovorov v temi
nsterle
nsterle
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: trenutno brez

Pozdravljeni!

Sem nov uporabnik na forumu, nisem pa še našel podobnega posta na to temo. Sem namreč študent, izpit za avto imam že več kot 2 leti, kmalu pa ne bom več mladi voznik. Pri zavarovalnici sem sedaj v 12. razredu (10% bonusa) in razmišljam o nakupu avtomobila. VEM, da je avto ogromen strošek, nisem pa prepričan, če sem zadevo res dobro premislil. Všeč so mi namreč večji avtomobili (višji, daljši, terenci,...), predvsem pa lu ksuzni kot je BMW 7.

Po avtonetu gledam serije 7, letnik 2006 ali malo starejši, cene pa se gibljejo nekje do 8000€. Dejstvo je, da imajo te avtomobili "prevoženih" 300k km ali še kakšnega več, zato me zanima, če se tak nakup sploh izplača. Če upoštevam še stroške registracije in zavarovanja (ker sem še bolj nov na cesti bom verjetno plačal bistveno več za zavarovanje) dodam na to še približno 1000€. Na mesec zaslužim v povprečju nekje dobrih 1000€.

Kaj bi mi svetovali? Všeč mi je tudi serija 5, vendar nima takšne opreme kot sedmica.

P.S.: ni mi pomembno, da je avto ultra športen (kakšni bmw 550i ali kaj podobnega), le da je "luksuzen".

L.p.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 425
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Pozdravljeni!

Sem nov uporabnik na forumu, nisem pa še našel podobnega posta na to temo. Sem namreč študent, izpit za avto imam že več kot 2 leti, kmalu pa ne bom več mladi voznik. Pri zavarovalnici sem sedaj v 12. razredu (10% bonusa) in razmišljam o nakupu avtomobila. VEM, da je avto ogromen strošek, nisem pa prepričan, če sem zadevo res dobro premislil. Všeč so mi namreč večji avtomobili (višji, daljši, terenci,...), predvsem pa lu ksuzni kot je BMW 7.

Po avtonetu gledam serije 7, letnik 2006 ali malo starejši, cene pa se gibljejo nekje do 8000€. Dejstvo je, da imajo te avtomobili "prevoženih" 300k km ali še kakšnega več, zato me zanima, če se tak nakup sploh izplača. Če upoštevam še stroške registracije in zavarovanja (ker sem še bolj nov na cesti bom verjetno plačal bistveno več za zavarovanje) dodam na to še približno 1000€. Na mesec zaslužim v povprečju nekje dobrih 1000€.

Kaj bi mi svetovali? Všeč mi je tudi serija 5, vendar nima takšne opreme kot sedmica.

P.S.: ni mi pomembno, da je avto ultra športen (kakšni bmw 550i ali kaj podobnega), le da je "luksuzen".

L.p.

Tole ni debata ali je nakup sedmice smiseln ali ne, temveč debata kaj si želiš v življenju. Trenutno si študent, nimaš skrbi in imaš lepe dohodke. S tega vidika nakup sedmice ne bo problematičen, je pa seveda vprašanje, ali si pripravljen večino svojih dohodkov nameniti avtomobilu. Sedmice, ki jih gledaš namreč niso več preprosti avtomobili kot pred desetletji, temveč polne računalnikov za takšne in drugačne namene. Vzdrževanje predvsem pa popravila so temu primerno zapleteni (več si preberi v podforumi namenjenem tem avtomobilom).

Nagradno vprašanje je, ali si pripravljen nameniti toliko sebe in svojih dohodkov le v avtomobil. Ali bo na račun luksuznega avtomobila trpela kakovost tvojega življenja.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, zigi, Andy04 in 2 ostalim je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 453
  • Avtomobil: quattro

Moj nasvet, megane Rs, civic type r, golf Gti... Uživaj življenje s tapravimi avtomobili, za velike krave, Suve itd. še imaš čas...
Prikaži več možnosti
    • Jure24, bmw330cd, jocker in 5 ostalim je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: avtomatik

Moj nasvet: predrag avto zate :ok2.

Ni problem avto kupit, problem bo vzdrževanje.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • zigi in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 510
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Do sedaj sem si lastil 4 BMW-je.

1986 316 (75hp)

1993 318iS Coupe (140hp)

1996 520iA (150hp)

trenutno 2005 318i (143hp)

Kot lahko vidiš, je večina serija 3.

Po mojih izkušnjah lahko rečem, da ima serija 3 najboljše ravnotežje med prostornostjo, užitki v vožnji in vzdrževanjem.

Za 8k dobiš zelo dobro naloženo 3ko in vsakič ko se boš peljal, se boš peljal z nasmeškom.

Sicer res ne izgleda kot neka velika limuzina v primerjavi z 5ko in 7ko, ampak počutje je veliko boljše kot v primerjivih avtih drugih znamk.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

oskar
oskar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 88
  • Avtomobil: bmw

Ne kupuj te stare pokvarljive krave... če boš kupil, potem ne jokat po forumu, ker bo vsak teden nova lučka svetila in bo podrtija stala pod kozolcem, kjer jo bodo šravfali vaški vseznalci... Nakupu sedmice s 300k+ itak da se ne splača, neumno vprašanje, težko boš našel avto ki se ga manj splača kupit kot pa tole kar ti kupuješ... prodal ga pa itak ne boš nikoli, edino mogoče kakšnemu burekpeku za 3k

...nafta za ogrevanje, plin za kuhanje, bencin za avtomobile...

Prikaži več možnosti
    • kroskris, zigi in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 256

Budget je premajhen "samo" zaradi potencialnih stroškov. Avto se je od novega pocenil za več kot desetkrat, deli in servisiranje pa ne. In drag avto ima drage komponente.

Naredi kar ti seveda paše, ker življenje je najboljša šola. :) Lahko da se bo tveganje izplačalo, lahko pa da boš v veliki izgubi. Ko ljudje umirajo jim je vedno bolj žal za tisto česar niso storili, v primerjavi s tistim česar so.

Urejal ginek, 05.03.2018, 14:16.

Prikaži več možnosti
    • zigi in E39-530d uporabnikom je všeč to sporočilo

tismi
tismi
  • Uporabnik
  • Sporočil: 473
  • Avtomobil: E38 740i

Koliko zaslužiš je manj pomembno od tega, koliko si pripravljen mesečno namenit za avto. Vsak avto je strošek, nov ali rabljen, vendar višje, kot posežeš po razredih, večji so tudi stroški. Jaz te čisto razumem, da si želiš izpolnit neko željo, ampak časa za to imaš še ogromno, ne hitet v tak nakup samo zato, ker se ti trenutno finančno izide. Te misel na račun servisa v znesku €500 plaši? Kaj pa €1000? Moraš namreč vedet, da so ti stari avti, polni elektronike, samo tempirane bombe, tako moraš imeti na razpolago kaj več kot samo okrog €1000 mesečno. 

Jaz ne bi hitel na tvojem mestu z nakupom sedmice, sploh pa ne E65 modela.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61 593
  • Avtomobil: SHARK

Jaz sem imel kot študent v lasti dve E32 750i V12 in kljub temu da mi je ena od njih naredila precej sivih las, mi ni bilo nikoli žal. Tega motorja sicer nebi več imel, je pa Sedmica nekaj posebnega in če si jo kot študent lahko privoščiš, medtem ko se drugi (luzerji) vozijo z jajci katerih nakupna vrednost je toliko kot stane poln tank goriva Sedmice, go 4 it!

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti
    • gasparri, BMW Deutschland, tomazM5 in 2 ostalim je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 974
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Zdravo,

Te cisto razumem ker od 18 leta dalje ko sem naredil izpit sem vedno zelel velike avtomobil in to sem tudi kupoval, pa mi ni slo nikoli slabo financno. Pri E65 sem naredil kroz cez rabljene avtomobile (dokler bodo finance dopuscale). Stal me je avto v 25 mesecih 7.000+ EUR, brez nakupa, (dve zavarovanji (500€x2), 6 gum, 4 platisca, vzdrzevanje). Z Sumijem sva postala BBF. Je pa res da vsaj danes recem da sem nekaj probal, nekaj ustvaril, si izpolnil dolocene zelje. Ce je bilo vredno, nevem, kakor za koga :)

Lp
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 510
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Najbolj pametno se je učit na napakah drugih.

7dmica ni vredna živcev, ki ti jih bo požrla.

72ac5424e8e2a2b3d2f220ea01c98f6322cff1c3

Urejal kroskris, 05.03.2018, 15:21.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Rondell
Rondell

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: e46

Najprej se odseli od doma, nato pridejo na vrsto BMW sedmice :).

Prikaži več možnosti
    • Warden, penny3 in urban uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 425
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Jaz sem imel kot študent v lasti dve E32 750i V12 in kljub temu da mi je ena od njih naredila precej sivih las, mi ni bilo nikoli žal. Tega motorja sicer nebi več imel, je pa Sedmica nekaj posebnega in če si jo kot študent lahko privoščiš, medtem ko se drugi (luzerji) vozijo z jajci katerih nakupna vrednost je toliko kot stane poln tank goriva Sedmice, go 4 it!

Jerry pa ne pozabi ob tem dodat, da obe E32 skupaj nista imeli toliko elektronskih igračk skupaj kot ji ima E65 samo v voznikovem sedežu. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • andy in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 301
  • Avtomobil: _

Na mesec zaslužim v povprečju nekje dobrih 1000€.

S tem denarjem si sicer lahko privoščiš sedmico in kak tank bencina, to je pa bolj kot ne vse (če živiš pri starših in nimaš drugih stroškov). Zdaj se pa odloči, ali želiš uživati v življenju, potovati, hoditi na izlete itd. Ali pa se želiš voziti okrog s starim BMWjem. 

Hint: obe odločitvi sta pravilni, le, da je ena malo bolj pravilna kot druga :)

Hint 2: jaz se držim pravila, da za avto dam toliko, kot znaša moj 2 do 3 mesečni dohodek. V tem primeru potem ni težav, ko daš tistega jurja za kasko ali nove gume, ne boli glava, ko greš na servis in ti zamenjajo še nek nepredviden del za 300€ in tako naprej.

نعمة الله على جميع الأمم ،
من يشتغل ويعمل في ذلك اليوم المشرق ،
عندما تكون مساكن الأرض
لا ، لا يوجد صراع يمسك به.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Rottie uporabnikom je všeč to sporočilo

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 565
  • Avtomobil: cl

Če boš veliko razmišljal, si jo ne boš kupil! Če pa se odločiš, pa boš vsaj vedel, kakšen avto je to ... in ne boš vse življenje malce "zakompleksano" tuhtal ... "mater, to bi pa jaz imel, ampak ..." Če si jo boš privoščil, je to pravi čas, kajti, ko bo življenje postalo "odgovorno" in se boš prilagodil vsakdanjim obveznostim, ki jih prinese družina itd. , takrat teh priložnosti ne bo več! Bo pa to draga izkušnja, ki ti bo v življenju kar prav prišla ... tako ali tako ... ! :)

Prikaži več možnosti
    • krt, zigi, BMW Deutschland in 3 ostalim je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 872
  • Avtomobil: Črni Blisk

Težko boš našel nekaj, kar ni že zjahano in ne zahteva res preveč vložka. 

Če potegneš črto pod povprečjem E65, pa tudi E60 ipd.  je treba dat min. 8-9k eur za avto + 2-3k eur za porihtat nujne zadeve + vsaj 1x toliko še na strani za rezervo. Če nočeš voziti v strahu.

-Gume so 600-800 eur komplet

-Poraba 2L+ višja kot na petici, treba tankat

-Z 10% zav bonusom boš dal  skoraj jurja za zav + 350 eur registracija.... luči, ogledala in šipe so draga, treba imet to zavarovano

Da se.... če ne plačuješ kake drage najemnine in dobiš dober primerek. Jaz sem z takimi prihodki takrat kot študent kupil e39 in je bilo to nekje to kar sem si tedaj lahko privoščil in dobro vzdrževal. Js bi ti svetoval E46, E39, E87, E90 ali max E60 - če najdeš lepo zaenkrat, če bi rad imel bavarca.

lp

Urejal mstipic, 05.03.2018, 16:50.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 709
  • Avtomobil: BMW

@nsterle, svetujem ti, da si pregledaš teme oseb, ki so si takšno vozilo lastili dlje časa, predvsem fiksne stroške (zavarovanje, cestnina, pnevmatike, zavore...) ter potencialne okvare in se na podlagi tega odločiš, če si res pri svojih letih želiš večino svojih prihodkov (ko rečem večino, mislim dejansko večino!) nameniti vozilu... Vedi pa, da časa za tak avtomobil imaš še ogromno. Kupiš si nekaj bolj racionalnega, zaključiš šolo, se dobro zaposliš in nato brez skrbi kupiš avto kot si ga želiš (takrat bo to F01 pod 10.000€).

Predvsem ti pa svetujem, da ignoriraš zgornji Jerry-jev nasvet!

Kakorkoli se odločiš, srečno!

Prikaži več možnosti
    • jocker in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

nsterle
nsterle
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: trenutno brez

Hvala vsem za odgovore, sem kar presenečen nad odzivom. Mislim, da bom zadevo še enkrat lepo premislil, predvsem o seriji 5, ki mi je nekako všeč. Če ne prej, se na forumu spet oglasim, ko bom ponosen lastnik BMW vozila.

Zaenkrat pa hvala in lep pozdrav; tema se lahko zaklene

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 005
  • Avtomobil: BMW F11

:welcome

Madonca, čisto drugi časi.

Ko sem imel jaz tvoja leta, niti slučajno nisem nikogar spraševal, kaj bi kupil.

Jaz sem preprosto VEDEL-to je to. Če si ga ŽELIŠ-kupi! Še dobro,da ni bilo interneta, da bi me lahko "neznaci" prepričevali.

Sem imel dobro plačo, tri tedne v mesecu delal po 16 ur in na koncu zaslužil (ti tudi ne znam natančno povedat) mislim da 1.000.000,oo din.

Se s kolegom vsedel v avto in v Trst po dva dvojna Webra, za mojo 101-ko. Plačal sem jih 1.200.000,oo!

Se pravi da sem moral še dodati malo privarčevanega...

Mladost je norost-samo srce poslušaj in nas NE pametnjakovičev za tvoj denar...   :deda

Urejal BISSON, 05.03.2018, 16:55.

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti
    • Jerry, mico, YUGONIGGA in 2 ostalim je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 732
  • Avtomobil: star

tudi sam ti ne svetujem nakupa 7 niti nakupa 5. Resnično to so avti podvrženi napakam. V povprečju kar računaj na 200€ samo za popravila na mesec... lahko bo potem pol leta ok (ampak nebo ker ni pri nobenemu tako) in bo potem od šusa 1000€ ali pa 3 mesece zaporedoma, pa ta senzor pa ta lučka pa una roka na podvozju itd... Kupi si eno e92 330ci ročni menjlnik (tudi ta ni imun na okvare) ampak boš imal vsaj nekaj pribljižno za dušo... ker 5 in 7 so nepremičnine...

kot je nekdo napisal mi smo to ta drago šolo že dali skozi in ti iz izkušenj povemo da ne ponovi naših napak...

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti