Skoči na vsebino

BMW serije 7 kot prvo vozilo?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
316 odgovorov v temi
Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 494
  • Avtomobil: E46 320Ci

Go for it, jaz tudi za svoj avto dajem preveč denarja in časa, pa jebiga se še nisem naveličal ;) (BMW je isto moj prvi avto)

Ampak poglej rajše mogoče novejše serije 3, za tak denar, kot ga ti omenjaš dobiš že konkretno novejšo mašino, ki bo po tehnologiji blizu stare sedmice, pa še bolj športno se vozi manjši avto. Realno gledano, kolko gimmickov in tehnoloških zadevic pa res rabiš v avtu?

Dokler ima ABS pa dela "wroom wroom" dovolj glasno za tebe.... :ok

Urejal Maticb, 06.03.2018, 09:12.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 111
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Za prvi avto sem si kupil Fiesto 1.4i 16v.

In jo naredil totalko.

3x.

Vmes sem jo pa se ene 3x razbil tako, da ni bila cisto totalka.

Vse je slo iz kaska.

Zdaj pa (iz)racunaj koliko stane kasko za sedmico.

Pa vsedi se raje prej.

- mene, kot delničarja zavarovalnice, si pa oropal dividend.... :frown    :jok

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 301
  • Avtomobil: bmw m3

Jerry saj vem da ne moreš iz svoje kože, samo vseeno primerjati E32 in E65... Tole je tudi za tvoj nivo debate prevelika poenostavitev. V eni drugi temi si ravno čez E65 pljuval, da je ne boš nikdar dilal, saj ima preveč računalnikov in preveč kombinacij opreme, da bi bili rabljeni kosi zanimivi za prodajo. Danes pa v stilu študentskega AMG -ja svetuješ nakup... Tvoje izjave postajajo iz dneva v dan bolj zmedene in nasprotujoče. 

Če bi se posvetil čemu novejšemu od E39 bi ugotovil, da je E65 precej bolj kompleksen avtomobil kot E32. 

LP Tristan01

glih tko kot je ta sedmica čudo tehnike in polno računalnikov sedaj, je bila za tiste čase e32 še veliko bolj komplicirana, 100% bodi siguren, leta 97 nisi dobil kosov za tak avt vsepovsot, marsikdo še interneta ni imel, kdo je sploh tester imel, koliko je bilo mehanikov za te zadeve, daj no, ti neumno primerjaš in ne Jerry

Kupi si avto in uživaj, to ni noben bavbav

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Uh ste ga napadli. Iz prvega posta ste vse razbrali, kje živi, s kom, kolikšne ima prihodke in na koncu zaključili, da ne bo šlo. Bravo!

Fant, kupi si to, kar si želiš. Če bo jama brez dna pa prodaj naprej. Morda pa naletiš na dober primerek? Lahko kupiš tudi fiesto, pa bo za en kurac. Lahko rečemo, da so avtomobili kot bomboniera, nikoli ne veš, kaj boš dobil. :-D

Srečno, kakorkoli se boš odločil.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, BISSON in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Če misliš da boš lahko vzdrževal kupi, pa kaj če ti avto kakšen dan, dva ali pa teden stoji, pa kaj če je treba odšteti malo več za popravilo tudi golf se ti bo kvaril ampak ko se voziš v seriji 7 veš zakaj zlagaš na avto. To je moje mnenje samo jaz raje mečem celo leto v avto in ne hodim na dopuste in potovanja, si raje privoščim eno nedeljsko vožnjo. Premisli kaj ti je pomembno.

Evo malo dražji kot je tvoj budget, avta ne poznam ampak je pa lep.

https://www.avto.net...asp?id=12794883

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 829
  • Avtomobil: star Bmw

ali pa tale,

zamenjaš oljčni ležaj in se voziš naprej...

https://www.avto.net...sp?id=12923673n

no,  jaz si nebi upal kupovat tak avto, glede na to kaj pišete tukaj na forumu

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

Na 1000€ ali malenkost več podlage,nekomu govoriti naj kupi tak avto......

Eno je emocionalni nakup,ki ga večina zagovarja z šuški v žepu,drugo je pa po sloganu " kako čemo,lako čemo" ali drugače po zimi z letnimi gumami,light kugla v armaturki,servis -10000 km.

Dajte se vprašat koliko tak avto stane mesečno/letno,glede na to da je najman 95% prežvečenih,kant,jajc in ostalih približkov.

Sinko kupi si sanje,potem pa bodo stale na dvorišču.

Nabavna vrednost že ni problem,problem bo ko bo treba v enem letu še1x toliko vreči v avto.

Pri 20 letih bi ti jaz svetoval,da vzameš tistih par fičnikov,in greš ven pa kako bejbo fajn nategneš,ne pa da kupuješ rapahije.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 635

Če kupiš avto za eno leto z malo sreče ni nobenih stroškov, še izgube vrednosti ne :)

Uči se od LeonaT

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Nič več BMW

Zdravo družba...naj kolega kupi, za kar mu bije srček. Če ne danes, bo kupil čez čas in na račun drugih, se itak nič ne naučimo. Stari moj...privošči si in ne vem zakaj bi ti bilo lepše, kot je nam. :)

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 829
  • Avtomobil: star Bmw

Forum vse prenese.
V živo ti ne bo noben prijatelj ki pozna mehaniko, priporočil rabljen avto ki je stal nov 100jurjev za 10jurjev
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ti samo kupi tak avto katerega si želiš,če ga ne boš mogel imeti zaradi finančne nezmožnosti ga boš že prodal boš imel pa šolo ampak boš vsaj imel lepe spomine.

Če si avtomobilistični/bencin frik potem kupi tak avto kakršna ti je želja, večina ne da toliko za avto zmeče pa v smučanja ali potovanja ali telefone ali računalnike ali obleke itd. na koncu si na istem. Kakšne stvari si ne boš privoščil oz. ne boš zapravljal zanjo ,ker ti je nepomembna boš imel pa to kar si želiš in to je tak avto,čeprav roko na srce nimaš še pojma kaj sploh kupuješ,tako kot noben od nas ni vedel ,ko smo kupovali prvega BMW-ja. Po prvem BMW-ju si že vedel kaj pri naslednjem iščeš oz. kupuješ.

Saj je vedno isto ko si mlad človek kupi ali kupuje BMW-ja ni važno ali je to serija 7 ali pa 3 velika večina je zgroženih ,ker prva misel je drago vzdrževanje ker je BMW drugo pa verjetno tudi nekaj foušije.

Jaz sem isti kot je nekdo rekel pred mano ,seveda tudi malo premisliš in prespiš ampak če ti je nekaj želja enostavno kupiš/narediš kaj si drugi mislijo pa zaboli te.

Moj prvi avto pri 18- je bil BMW e36 316i(nisem vedel kaj kupujem dokler ga nisem imel) pa takrat je bilo še malo drugače kot danes ,ker takrat so bili BMW-ji kar redki na cesti in ga ni imel vsak sedaj ga ima lahko že vsak "mulc".No uglavnem to je bilo takrat za ljudi tako nepojemljivo da sem mulc kupil BMW-ja z plačo v tistem obdobju malenkost bolje od minimalne vsekakor pa ne tako kot ti 1000€,kar danes že dokaj redko kdo dobi. Da ne govorim o tem ko sem hitro prešaltal na razne 5er 7er z velikimi bencinskimi motorji.

Pa mi je žal? Niti malo. Bi ponovil še enkrat? Seveda

Urejal blackberet, 06.03.2018, 12:04.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 114
  • Avtomobil: avtomatik

Po avtonetu gledam serije 7, letnik 2006 ali malo starejši, cene pa se gibljejo nekje do 8000€. Dejstvo je, da imajo te avtomobili "prevoženih" 300k km ali še kakšnega več, zato me zanima, če se tak nakup sploh izplača. Če upoštevam še stroške registracije in zavarovanja (ker sem še bolj nov na cesti bom verjetno plačal bistveno več za zavarovanje) dodam na to še približno 1000€. Na mesec zaslužim v povprečju nekje dobrih 1000€.

Pa je to #1 neto plača ali se skriva v teh #2 1000€ še 120€ za malico in - hm - 100, 200 ali več € potnih stroškov?

LP A.

P.S. Ni mi treba odgovarjat :ok2. Samo če je to vse skupaj (# 2), potem 7ke definitivno ne kupuj.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 055
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Ti samo kupi.

Večina tu na forumu je itak nagnjena k pretiravanju. Stroške podeli s tri.

Če ti gre skozi z cestnino in zavarovanjem + še kaj nepričakovanega samo kupi in vozi.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 240
  • Avtomobil: OOOO

Razlika med deckotom in nami je ena v velika..
Ne glede na to kaj bo naredil ima zagotovljeno hrano, posteljo, babo (pac ce je je sigurno ne glede na odlocitev). Ze to je bistvena razlika. Torej ga boli qurac tudi ce bo avto pocepnil in ga bo pac za pol manj prodal.
Malo ste ze pozabli na studentsko zivljenje. Privoscite mu in ne bit obremennjen s komentarji...
Prikaži več možnosti
    • Jerry, žorž4x4 in Proart uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 340
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Kaj vse bo človek še prebral tukaj. Od izpita dalje sem vozil močnejše avtomobile, tudi BMWje, pa nisem razbil nobenega. Imam veliko kolegov, pa ne poznam nikogar, da bi usul avto, kaj šele 3x in to mlinček. Če nisi sposoben za (hitro) vožnjo, bo problem tako sedmica, kot tudi fiesta, kar si dokazal sam. Ne rabiš te predpostavke preslikat na vsakogar, če se bo poba sesul, pa bolj zanj, da se v sedmici, je varnejša od fieste, kasko gor ali dol.

Taki "nasveti" o vzdrževanju s strani tistih, ki jih trese ob koncu meseca in nasveti glede vožnje s strani tistih, ki imajo redno prometne nesreče, res niso na mestu.

Torej se nikoli nisi sportno udejstvoval, imas avto-moto-sportno nenavdihnjene kolege, in ves moj zivljenjepis razberes iz nekaj alinej. Klanjam se.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 839

Torej se nikoli nisi sportno udejstvoval, imas avto-moto-sportno nenavdihnjene kolege, in ves moj zivljenjepis razberes iz nekaj alinej. Klanjam se.

Športno udejstvovanje s fiesto nima veze z nakupom in normalno uporabo BMW serije 7. Nisem razbral tvojega življenjepisa, sem pa razbral, da nakladaš in športno udejstvovanje gor ali dol, če si se razbil 6x, si vozil preko meje svojih sposobnosti.

Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 254

Jaz sem imel kot študent v lasti dve E32 750i V12 in kljub temu da mi je ena od njih naredila precej sivih las, mi ni bilo nikoli žal. Tega motorja sicer nebi več imel, je pa Sedmica nekaj posebnega in če si jo kot študent lahko privoščiš, medtem ko se drugi (luzerji) vozijo z jajci katerih nakupna vrednost je toliko kot stane poln tank goriva Sedmice, go 4 it!

Jernej, se strinjam s tvojim komentarjem. Saj če iščeš, zagotov najdeš dober kos avtomobila. Od ta velikih sem si lastil 300M, sedaj pa S500 W220, pa še par gar zraven. Če delaš premišljeno, se da živeti s temi kravami. Bistveno je, da si nakup avtomobila takšnega ranga zastaviš kot projekt in ob tem uživaš. Tudi takrat ko naletiš na kakšnega bluzatorja. Če drugega ne, je to popoldanski izlet. "In so rekli, da je nemogoče ..." :) Jaz sem se ob teh nakupih naučil z razumom kontrolirati čustva. Čeprav sem mislil, da to ni mogoče. To je pa življenjska izkušnja, vredna več kot vse ostalo.

Prikaži več možnosti
    • INIESTA in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Sedmica je super za prvi avto. Samo še kakšen eksot te bo več naučil o simbiozi človeka in stroja kot 7mica.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 408
  • Avtomobil: BMW logicno

Pa vsekakor moraš vedeti, da je tak avto dosti lažje kupiti, kot pa imeti ;). Vse pa zavisi od sreče......
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 340
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Športno udejstvovanje s fiesto nima veze z nakupom in normalno uporabo BMW serije 7. Nisem razbral tvojega življenjepisa, sem pa razbral, da nakladaš in športno udejstvovanje gor ali dol, če si se razbil 6x, si vozil preko meje svojih sposobnosti.

Tudi tvoje pametovanje nima veze z nakupom in normalno uporabo BMW serije 7. Ce mislis da nakladam, tudi prav. Get over it. Bo slo?

Prikaži več možnosti