Skoči na vsebino

Gori ASC lučka

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
dmav
dmav
  • Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: E46 320i

Pozdravljeni
Pred par tedni se mi je isto zgodilo pa sem avto parkrat ugasnil in prizgal pa je bilo vse uredu...danes pa spet med voznjo se mi je prizgala lucka za asc avto je bil brez moci in ko sem ga ugasnil in probal spet prizgat se je s tezavo zagnal pa ce sem dal gas med prostim tekom in cca 1200 obrati se je culo kot da bi malo crkaval pa me zanima ce kdo ve kaj bi lahko bilo sumim umazane injektorje mi pa ne gre v racun zakaj bi se lucka za asc prizgala...avto je 320i
Hvala vnaprej za odgovore :)
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 009
  • Avtomobil: BMW x

Preveri najprej, če ima akumulator med delovanjem motorja vsaj 13V ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

BMWBewk
BMWBewk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 340
  • Avtomobil: E39

Najverjetneje zaradi dušilne lopute, katera je v povezavi z asc da odvzame plin če gredo kolesa v prazno. A eml lučka ti tudi gori?

E30 316f/2, E36 318is coupe, E46 323ci, E39 528iA, E36 320Ci...E39 525dT

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Akumulatorja nemorem preveriti? Sem nameraval jutri ga zamenjat s tistim iz avta od mame ki jo nov da vidim ce je v tem tezava...nobena lucka mi ne gori razen asc
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je kaj narobe v tvojem avtu z elektriko, samo z akumulatorjem iz drugega avta ne boš ugotovil.

Dovolj dober digitalni voltmeter pa se dobi že za pod 10€ ...

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Sej ni bil to namen...mislu sem ga zamenjat da vidim ce je tezava v njemu...glede na to da smo zadnje case imeli izredno nizke temperature je to precej mogoce...pa tudi nekje sem prebral da ce je problem v akumulatorju da zato tudi zna "odpovedat" asc ker tej razni senzorcki al karkoli ze ne dobijo dovol voltaze...ce pa bo tudi z novim akumulatorjem tezava ostala bom potem naprej reseval
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907

Sej ni bil to namen...mislu sem ga zamenjat da vidim ce je tezava v njemu...glede na to da smo zadnje case imeli izredno nizke temperature je to precej mogoce...pa tudi nekje sem prebral da ce je problem v akumulatorju da zato tudi zna "odpovedat" asc ker tej razni senzorcki al karkoli ze ne dobijo dovol voltaze...ce pa bo tudi z novim akumulatorjem tezava ostala bom potem naprej reseval

Zato pa so ti rekli da izmeri voltazo....
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Mah - on že ve ... škoda časa še kaj pisarit ...

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Zato pa so ti rekli da izmeri voltazo....

Voltmetra nimam zato sem rekel da probam z drugim akumulatorjem ki ga imam in prisparam 10e? Se opravicujem ce sem kaj narobe povedal ni bil moj namen vas kakorkoli uzalit ali kaj podobnega
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907

Voltmetra nimam zato sem rekel da probam z drugim akumulatorjem ki ga imam in prisparam 10e? Se opravicujem ce sem kaj narobe povedal ni bil moj namen vas kakorkoli uzalit ali kaj podobnega

Če ti altenator ne polni ti drug aku nebo nic pomagal.

Ni problema, razumem da vsi ne vemo/vejo vse. Zato se pa vprasa :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

@dmav, diagnostika je kot forenzika ... če nekaj iščeš moraš najprej zavarovat sledi, da ti jih kaj ne spremeni, pa naj se gre za štromarijo, mehaniko ali pa kriminal. Vsaka sprememba stanja/sledi te med iskanjem lahko potem zavede v napačne zaključke in s tem nepotrebno izgubo časa in denarja  ... ti pa boš najprej kar menjal del sistema, ki je lahko samo eden od večih vzrokov ...

Kaj če po menjavi ugasne lučka? Mislil boš "aha, to je to in ves srečen tekel po nov akku"   :navijacica

Čez par dni pa se bo napaka ponovila :eek ... kaj boš pa potem, ko si po nepotrebnem že kupil nov akku? :stupid2

In tako naprej ... pa saj ne boš prvi s takim načinom "diagnostike" ... :cool

Toliko na kratko v slikah - ti pa naredi po svoje :)

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Če ti altenator ne polni ti drug aku nebo nic pomagal.
Ni problema, razumem da vsi ne vemo/vejo vse. Zato se pa vprasa :)

Ja samo glede na to da se mi je to zgodilo ze par tednov nazaj in je bilo vredu dokler sem bil na obali pa sem se dosti vozil bi rekel da ni nic narobe z alternatorjem?

@dmav, diagnostika je kot forenzika ... če nekaj iščeš moraš najprej zavarovat sledi, da ti jih kaj ne spremeni, pa naj se gre za štromarijo, mehaniko ali pa kriminal. Vsaka sprememba stanja/sledi te med iskanjem lahko potem zavede v napačne zaključke in s tem nepotrebno izgubo časa in denarja  ... ti pa boš najprej kar menjal del sistema, ki je lahko samo eden od večih vzrokov ...

Kaj če po menjavi ugasne lučka? Mislil boš "aha, to je to in ves srečen tekel po nov akku"   :navijacica
Čez par dni pa se bo napaka ponovila :eek ... kaj boš pa potem, ko si po nepotrebnem že kupil nov akku? :stupid2

In tako naprej ... pa saj ne boš prvi s takim načinom "diagnostike" ... :cool

Toliko na kratko v slikah - ti pa naredi po svoje :)

Ok razumem kaj mislis...bom nasel koga z voltmetrom ne more bit tako tezko...ce bo manj kot teh 13V kaj potem?
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...ce bo manj kot teh 13V kaj potem?

Potem se išče kje na instalaciji pade napetost (spoji, mase, varovalke, kleme, itd.), če alternator daje dovolj napetosti in brez prekinitev (krtačke, diode ali regler) ali pa kje kaj prebija ...

Jaz to ponavadi merim še s tokovnimi kleščami in osciloskopom kar je za neštromarje že prezahtevno. En poceni multimeter kar sem ti predlagal pa za večino ni noben bavbav ... :)

Urejal Iztok Z., 10.03.2018, 21:49.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Če boš rabil injektorje, ASC enoto ali alternator (obnovljen), imam vse na zalogi za tvoj avto. Samo najprej najdi napako kot ti je svetoval Iztok, da ne boš po nepotrebnem kupoval... ko boš vedel kaj je narobe, bomo rešili :)

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Ok hvala jutri bom probal zrihtat voltmeter pa drug akumulator tako kot sem rekel pa javim kaj bo iz tega
Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Voltmetra nisem uspel dobit ampak glede na simptome ne bi rekel da je baterija zakljucli smo da bo najverjetneje ali dusilna loputa ali bobina ali injektorji kaj pravite na to? Zjutraj je avto normalno vzgal pa sem sel malo vozit je bilo vse normalno potem pa spet kar naenkrat med vozjo se prizgala lucka ASC sicer pa ASC deluje normalno in se avto kolkortolko normalno pelje edino kar je je da ne dobiva obratov 100 let in na visokih obratih malo malo cuka pa da tam do 1200 se cuje nek pff kot da ga malo zadusi da se npr. Ne odpira ta loputa tako kot bi mogla...zaenkrat nimam kaj nardit bom v cetrtek bolj resno pogledal
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Priključi ga na TESTER pa sporoči kaj ti bo izpisalo.

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Priključi ga na TESTER pa sporoči kaj ti bo izpisalo.

Poznate koga na obali da ga ima? Ta ki ga jaz poznam ma tega za OBD kar pa moj letnik 98 se nima ce se ne motim?
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Poznate koga na obali da ga ima? Ta ki ga jaz poznam ma tega za OBD kar pa moj letnik 98 se nima ce se ne motim?

Obstajajo adapterji iz OBD na okrogli BMW konektor - kdor ima tester za bavarce ima skoraj zagotovo tudi ta adapter ...

Tale ga ima zagotovo: https://www.bmwslo.c...er/5361-tomos/ pa še na bimerje se spozna :)

Prikaži več možnosti

dmav
dmav
  • Uporabnik

Ok hvala se bom probal kaj zmenit
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.