Skoči na vsebino

Stavka učiteljev

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
175 odgovorov v temi
tom-bmw
tom-bmw

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: Patrol GR ,Passat DSG

Kaj menite? Si zaslužijo?
Prikaži več možnosti
    • bmwcs je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 707
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Jaz mislim, da si. Je pa res, da bi bilo treba solski sistem posodobit. Se vedno berejo knjige, ki smo jih mi pred 30 leti, organizacija jim šepa, treba bo najti sinergijo s ikt tehnologijo,...
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 050
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Naj se štrajka na polno. Podpiram vse štrajke načeloma.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • perobmw in SONiK uporabnikom je všeč to sporočilo

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 927
  • Avtomobil: prdalica

Učitelji. NE...

Podpirama pa stavko za vzgojitelje v popravnih domih, posebnih ustanovah in vrtcih. Nikakor pa ne profesorjev ipd razvajenih riti.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 801
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Naj se štrajka na polno. Podpiram vse štrajke načeloma.

dokler ostali, ki nismo zaposleni v javni upravi...ne trpimo posledic. Sicer pa, kdo se bo zavzel za ljudi, ki zares živijo v bedi in tudi na delovnem mestu, ki si ne zasluži tega naziva. Verjemi ali pa ne, da je takšnih delovnih mest veliko. Sam ne podpiram štrajka učiteljev. Vse pa vrti okoli denarja in počasi prehajamo v začaran krog...kdo bo koga. Trpijo pa starši, otroci itd...Sistem je bil zavožen že nekaj časa nazaj, čeprav je sedaj govora samo o denarju. Tudi dvomim, da bi se kej spremenilo, če bi bil šolski sistem kej drugačen, ker gre vse le za denar. Imam pol žlahte učiteljev in vem, kako delajo, kako živijo in koliko zaslužijo. Učitelji so carji, imajo v večini zlo dobre službe, veliko dopusta in kar lepe plače. 

Urejal Borut30, 13.03.2018, 09:58.

Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 850
  • Avtomobil: FR-V + RT

bolj zanimivo  bo, ko bodo morali nič krivi učenci nadomeščati te dni 

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 034
  • Avtomobil: Črni Blisk

Na šiht pridejo ob 7h, domov grejo ob 13-14h, pol pa jokajo da je treba še doma delat.  :napaka

Čistilke, kuharce, hišniki pa na minimalcu.

Urejal mstipic, 13.03.2018, 09:59.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti
    • sssimon in Vugy uporabnikom je všeč to sporočilo

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 050
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Vsak se sam za svojo plačo bori. Če si tiho si lahko 40let na minimalcu. Jaz pa še trije sodelavci smo se sami zbunili skoraj 12 let nazaj za večjo plačo v firmi. In tudi dosegli. 

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 801
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Vsak se sam za svojo plačo bori. Če si tiho si lahko 40let na minimalcu. Jaz pa še trije sodelavci smo se sami zbunili skoraj 12 let nazaj za večjo plačo v firmi. In tudi dosegli. 

vse lepo in prav...učitelji so pa daleč od minimalca. Vsak se bori ja, samo so pa nekje meje. Zanimivo pa je, da je več kot 50% učiteljev proti stavki. To vem iz zanesljivih virov. Torej ni problem samo v zaposlenih, temveč par posameznikov, ki z svojimi nespametnimi govori in grožnjami...kažejo svoj ego in navidezno moč. Tukaj mislim predvsem na sindikat in g. Štruklja. 

Prikaži več možnosti

tom-bmw
tom-bmw

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: Patrol GR ,Passat DSG

Moje mnenje za OŠ ucitelje je da si ne zaslužijo več!

Imam sosedo ki dela kot učiteljica tujega jezika in gledam njen delavnik.
V službo štarta ob pol osmih ,doma je maksimalno ob eni uri. Vmes med delavnikom je pri frizerju , trgovini ....itak skos na fb.

Naj pridejo na šiht ob 7 uri štemplajo kot ostali v gospodarstvu in svoje delo opravljalo do 15-16 ure. Ne da šole zaposlujejo neke dodatne pomočnice za popoldansko varstvo itd.

Pomislite koliko več je zaposlenih v osnovnih šolah kot v naših časih .
Prikaži več možnosti
    • Vugy je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 945
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Odvisno kje...
Moja žena gre v šolo okrog 7:00 in zelo redko gre iz šole pred 15:00. Ob torkih ima še govorilne ure in je tam do 17:00.
Poleg tega še doma popravlja teste in preverjanja vsakih par dni. Včasih je vsako preverjanje in test še ročno skenirala/slikala, ker jih je morala vračat učencem in se je hitro kak primerek "izgubil" ali "spremenil", potem pa starši na vrata, kar je trajalo več kot pol ure. Še dobro, da sem ji ta del avtomatiziral. MFC printer z obojestranskih skeniranjem v cloud in povezava s tablico/službenim računalnikom - ko starši pridejo, jim samo pokaže.
Ravno tako sem ji naredil aplikacijo za preverjanje domačih nalog in pribora (uči matematiko), da gre samo s tablico hitro po razredu in v 5 minutah preveri vse (ja, je pikolovsko ampak drugače danes ne gre, ker učitelji nimajo več praktično nobene možnosti kaznovanja - s tem pa lahko "zapre usta" staršem, ki pridejo na vrata, kako je možno, da je njihov dobil slabo oceno, če pa je takoooo priden). Vsako leto ima najmanj en projekt, ki ga tudi predstavlja na konferencah in pred 40. letom ima max napredovanja. Tablico, notebook itd... ima seveda svoja, čeprav jih uporablja 95% za šolo.
Priprave dela v vsako leto na novo oz. jih izboljšuje (čeprav pri matematiki ni ravno nekega napredka) in poskuša vsako leto ure naredit bolj zanimive in čimbolj motivirat učence (dela cele poletne počitnice).
Tako da če bi seštel njen delovni teden, dela sigurno 200h / mesec in to ne 10 ampak 12 mesecev.

In ne, stavke NE podpira, ker pravi, da dobi dovolj in se ji zdi, da več ne rabi. Sploh glede na to, koliko zaslužim (privat firma) v primerjavi z njo jaz (in se počuti "butasto" ob mojem znanju - njene besede, ne moje). Je pač realna in samokritična in ve kakšne so zadeve v gospodarstvu in se dobro zaveda, da če gospodarstva ni oz. stagnira, potem tudi javnega sektorja ni.

Bi pa takoj stavkala, če bi se šlo za:
- več pravic/svobode učiteljev (danes mora učitelj res hudo pazit, kaj reče in naredi, drugače so starši že z grožnjami pred vrati)
- manj sprememb in nepotrebne "papirologije" (ki si jo zmišljujejo nesposobneži v vladi, ki nimajo niti ure prakse v razredu)
- manj otrok z raznoraznimi namišljenimi odločbami (kjer moraš vsakega otroka posebej "ujčkat" in ga drugače tretirat)
- plačilo glede na delovno mesto in ne na izobrazbo (če ti raznoraznim kvazi mag. in dr.jem ne ustreza plačilo za določeno delovno mesto, si naj išče drugo, ravno tako primer vzgojiteljic vs. učiteljic)
- ukinila bi vse dodatke na delovno dobo (zakaj bi moral starejši dobit več, če je kvečjemu manj produktiven, kot mlad in zagnan učitelj)
...
toliko iz glave.
Bo pa verjetno vsak rekel, da je pač nora, ker toliko dela... Nekateri pač hodijo/hodimo DELAT, drugi pa v službo...

Urejal bpavsic, 13.03.2018, 11:04.

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Pravilno, da štrajkajo. Učitelji imajo preveč pomembno nalogo, da bi se na njih šparalo. IMHO bi morali imeti plače izenačene s poslanci, sodniki, zdravniki itd. Denarja je v proračuno dovolj, le razporediti ga je potrebno bolj racionalno. Kakšno patrio manj, pa bo.

Naj pridejo na šiht ob 7 uri štemplajo kot ostali v gospodarstvu in svoje delo opravljalo do 15-16 ure.

Tako se dela večinoma le še v proizvodnji. Storitvene dejavnosti imajo večinoma fleksibilne urnike. Vrednotenje dela na podlagi opravljenih ur je v večini primerov nesmiselno.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Pomislite koliko več je zaposlenih v osnovnih šolah kot v naših časih .

-pa polovico manj otrok kot  20 - 30 let nazaj!

Tudi jaz bi, kot otrokova učiteljica:

Naj nekdo skupaj vrže:

-krompirjeve počitnice (za lase privlečeno in nepotrebno)

-prosti dnevi okoli Dneva reformacije in Dneva mrtvih

-prosti dnevi od Božiča do Novega leta 

-zimske počitnice

-prosti dnevi od 27.4. pa čez prvomajske praznike

-pa vmes športni dnevi,naravoslovni dnevi

-pa en teden tabor z otroci

-Dan šole

-vmes je pa še učiteljica skočila  za teden dni v Dubaj

-tri tedne pa je bila na bolniški

-dva dni za štrajkanje - do sedaj!

-končni izlet

-poletne počitnice

-mogoče sem kaj pozabil, tri dni seminarja na morju ne odštejem

Jaz sem moral pa dva dni  dopusta vzeti ...za njihov štrajk!

Urejal BISSON, 13.03.2018, 11:18.

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

BISSON, kdo ti brani? Postani učitelj, če je tako super, ali pa si zrihtaj šiht, kjer lahko vzameš toliko dopusta.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti
    • OffsummeR in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

Odvisno kje...
Moja žena gre v šolo okrog 7:00 in zelo redko gre iz šole pred 15:00. Ob torkih ima še govorilne ure in je tam do 17:00.
Poleg tega še doma popravlja teste in preverjanja vsakih par dni. Včasih je vsako preverjanje in test še ročno skenirala/slikala, ker jih je morala vračat učencem in se je hitro kak primerek "izgubil" ali "spremenil", potem pa starši na vrata, kar je trajalo več kot pol ure. Še dobro, da sem ji ta del avtomatiziral. MFC printer z obojestranskih skeniranjem v cloud in povezava s tablico/službenim računalnikom - ko starši pridejo, jim samo pokaže.
Ravno tako sem ji naredil aplikacijo za preverjanje domačih nalog in pribora (uči matematiko), da gre samo s tablico hitro po razredu in v 5 minutah preveri vse (ja, je pikolovsko ampak drugače danes ne gre, ker učitelji nimajo več praktično nobene možnosti kaznovanja - s tem pa lahko "zapre usta" staršem, ki pridejo na vrata, kako je možno, da je njihov dobil slabo oceno, če pa je takoooo priden). Vsako leto ima najmanj en projekt, ki ga tudi predstavlja na konferencah in pred 40. letom ima max napredovanja. Tablico, notebook itd... ima seveda svoja, čeprav jih uporablja 95% za šolo.
Priprave dela v vsako leto na novo oz. jih izboljšuje (čeprav pri matematiki ni ravno nekega napredka) in poskuša vsako leto ure naredit bolj zanimive in čimbolj motivirat učence (dela cele poletne počitnice).
Tako da če bi seštel njen delovni teden, dela sigurno 200h / mesec in to ne 10 ampak 12 mesecev.

In ne, stavke NE podpira, ker pravi, da dobi dovolj in se ji zdi, da več ne rabi. Sploh glede na to, koliko zaslužim (privat firma) v primerjavi z njo jaz (in se počuti "butasto" ob mojem znanju - njene besede, ne moje). Je pač realna in samokritična in ve kakšne so zadeve v gospodarstvu in se dobro zaveda, da če gospodarstva ni oz. stagnira, potem tudi javnega sektorja ni.

- več pravic/svobode učiteljev (danes mora učitelj res hudo pazit, kaj reče in naredi, drugače so starši že z grožnjami pred vrati)
- manj sprememb in nepotrebne "papirologije" (ki si jo zmišljujejo nesposobneži v vladi, ki nimajo niti ure prakse v razredu)
- manj otrok z raznoraznimi namišljenimi odločbami (kjer moraš vsakega otroka posebej "ujčkat" in ga drugače tretirat)
- plačilo glede na delovno mesto in ne na izobrazbo (če ti raznoraznim kvazi mag. in dr.jem ne ustreza plačilo za določeno delovno mesto, si naj išče drugo, ravno tako primer vzgojiteljic vs. učiteljic)
- ukinila bi vse dodatke na delovno dobo (zakaj bi moral starejši dobit več, če je kvečjemu manj produktiven, kot mlad in zagnan učitelj)
...
toliko iz glave.
Bo pa verjetno vsak rekel, da je pač nora, ker toliko dela... Nekateri pač hodijo/hodimo DELAT, drugi pa v službo...

Pri nam isto, samo da uči angleščino od 4 ~ 9. razreda.

Stavke ravno tako ne podpira.

Jaz mislim, da si. Je pa res, da bi bilo treba solski sistem posodobit. Se vedno berejo knjige, ki smo jih mi pred 30 leti, organizacija jim šepa, treba bo najti sinergijo s ikt tehnologijo,...

1. Šolski sistem posodobit: Ja.

2. Iste knjige kot 30 let nazaj: Ne. Knjige (vsaj na OŠ, kjer uči žena) za angleščino menjajo - ne vem - vsake tri, štiri leta. To pa tudi pomeni vsako leto nove priprave za učitelje, za nas starše pa €€€ za knjige (čeprav gre večina preko šolskega sklada).

3. Organizacija šepa in sinergija s tehnologijo: ja.

LP A.

Urejal Andy04, 13.03.2018, 11:27.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 194
  • Avtomobil: E46, E34

Kdaj bo pa štrajk gospodarskega sektorja?
Prikaži več možnosti
    • BISSON, voodoo child in E39-530d uporabnikom je všeč to sporočilo

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko ga boste organizirali.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Nos in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144

Odvisno kje...

...
toliko iz glave.

Jap, popolnoma ista /enaka situacija. Drugače pa, včasih je profesor / učitelj nekaj bil, sedaj je pa en tavelik pičkin dim. Vsak jeb*eni starš ve več od cele šole, ok ne čist vsak, ogromno jih pa je. Aja, pa osnovnega spoštovanja za ta poklic ni čisto nič, tako da...ja....

Aja, podpora stavki sigurno ne, oz kot taka kot je prikazana za vse absolutno ne, oz absolutno ZA, če zagotovijo denar od tavelikih pijavk, ki kasirajo po 5000€+ , kar pa seveda lahko samo sanjaš  :masa

Urejal OffsummeR, 13.03.2018, 11:39.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

exess
exess
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65
  • Avtomobil: Kolo

Veliko ljudi na pamet kritizira, pa niti ne pozna zadeve. Štrajkajo predvsem za to, da se jim vrne to kar je bilo obljubljeno. Ko je prišla gospodarska kriza, so jim zmanjasli plačo, nekatere dodatke zmanjsali, nekatere ukinili. Vlada je obljubila (takrat), da bo slo vse nazaj tako kot je bilo, ko bo krize konec. Krize je konec, nazaj nocejo dat nic.

Prevec ljudi samo jamra kako mamo, da bi blo treba vse zamenjat, ko se pa kdo postavi za sebe, se pa po njemu pljuva v smislu kaj se pa gre, naj bo zadovoljen s tem kar ima. Res je zalostno, da je velika vecina poklicev, kateri so najmanj placani, taksnih da je delo “zajebano” ampak primerjat cistilke, delavce v proizvodnji, profesorje, ucitelje, zdravnike in to vse naenkrat ni najbolj smiselno. Ze zdravniki niso vsi na istem. Prosvetni delavci tudi ne.

Se mi zdi da vecino ljudi motijo nekatere zadeve samo zato, ker se jim zdi, da je drugim bolje kot je njim. Pa ce se jih tiče ali pa ne. Bog ne daj da kdo kaj pridobi pa da jaz nimam nic od tega.

P.s.: Nism zaposlen v šolstvu.
Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

Rajši naj naredijo čistko na ministrstvu za šolstvo in ostalih inštitucijah, ki so s tem ministrstvom povezane... Pa naj une €€€ dajo učiteljem.

Drugače pa: ne vem, kdo je v eni drugi temi omenjal plače učiteljev/-ic 1500 neto... 17xx bruto je kar prava vrednost. Za tak denar pa jaz osebno - hvala lepa ne šola.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in bpavsic uporabnikom je všeč to sporočilo