Skoči na vsebino

Stavka učiteljev

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
175 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 673
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

A za studentski dom si ze slišal?

...glede na to, da sem imel tam že skoraj inventarno št., :)

To da neka odrasla oseba z normalno ravnjo intelekta ne razume od kje place javnemu sekturju, je .....ne vredno komentarja.

....meni je zelo jasno od kje plače JS in kako funkcionira gospodarstvo, glede na tebe, ki misliš, da daje plače JS edino električar, mehanik, klepar, zidar, in malo morje "podjetij" z enim zaposlenima, ki niso niti davčni zavezanci itd.

...v Slo je problem ,ker se premalo ali skoraj nič ne ustvarja in prodaja naprej z visoko dodano vrednostjo, izvoza opa je absolutno premalo glede na sposobnosti, znanje in kapital, ki ga imamo....v glavnem so samo še zastopstva za tuje firme in se preprodajajo njihovi produkti, domača industrija in kmetijstvo se pa uničuje...

lp

joda

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 470
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ravno tisti, ki niso imeli možnost študirati zaradi različnih vzrokov so tisti, ki danes garajo v gospodarstvu za plače JU.

...vidis, jaz sem pa prvi studij zavozil, in potem kot zvina garal za SVOJO placo.

In nekateri se vedno ne locite javne uprave od javnega sektorja.

Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 435
  • Avtomobil: 240

Hay!

...glede na to, da sem imel tam že skoraj inventarno št., :)

....meni je zelo jasno od kje plače JS in kako funkcionira gospodarstvo, glede na tebe, ki misliš, da daje plače JS edino električar, mehanik, klepar, zidar, in malo morje "podjetij" z enim zaposlenima, ki niso niti davčni zavezanci itd.

...v Slo je problem ,ker se premalo ali skoraj nič ne ustvarja in prodaja naprej z visoko dodano vrednostjo, izvoza opa je absolutno premalo glede na sposobnosti, znanje in kapital, ki ga imamo....v glavnem so samo še zastopstva za tuje firme in se preprodajajo njihovi produkti, domača industrija in kmetijstvo se pa uničuje...

lp

joda

lp

kar je kriv JS, zgresen izobrazevalni sistem, zgresena zunanja politika.....itd

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 054
  • Avtomobil: Ni €€€

Sej,ce nisi davcni zavezanec se ne pomeni da ne placas davka.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Andrej-h
Andrej-h
  • Uporabnik
  • Sporočil: 248
  • Avtomobil: e61

@joda:

Če nisi dačni zavezanec moraš DDV v celoti plačat, če si pa zavezanec, potem pa večino tega davka (lahko) dobiš vrnjenega.... Verjetno nisi vedel?

Torej ima drzava več od ne zavezancev, kot zavezancev, kateri davek dobijo vrnjen (čeprav tista večja podjetja odvedejo več drugih dajatev)

Aja, pa še to, visoka dodana vrednost pride zaradi tega, ker je treba državi veliiiiko davka plačat.

Urejal Andrej-h, 15.03.2018, 07:38.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 954
  • Avtomobil: Rdeča raketa

...veliko jih sprinta priprave iz neta, samo ne priznajo....no moja jih res ne :)

Moja je tudi ugotovila da da ti priprava zares koristi med poukom jo moraš naredit tako kot tebi paše na svoj način, tiste z neta so v teh primerih neuporabne.

Vedno se mi spomin vrne na uslužbenko za spremembo stalnega prebivališča,ko baba ni vedela za novo naselje,ki je tu že cca 10let.Šetala me je od vrat do vrat in me delala mono.Plačo pa cuka ziher lepo.

Domnevam da je bila neka uslužbenka na UE, plače tistih so daleč od bogatstva, bi rekel da kaj več kot 800€ ne dobi, prej manj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 673
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... tiste z neta so v teh primerih neuporabne.  

...da te ne bom tepel :)

....odvisno od katere založbe učbenike uporabljaš...in od določene so priprave vrhunske, glede na odziv učiteljev, ki jih uporabljajo...

@andrej...od česa morajo plačati celotni davek in koliko?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

Ja nekateri imajo preslab intelekt da bi lahko studirali, nekateri nimajo financnih zmoznosti (ne zivijo vsi v LJ da imajo fax pred nosom) itd. In vsi ti delajo danes po proizvodnjah za tekočimi traki ali pa garajo pri obrtnikih na terenu. Takih je koliko? 75%

Vse se da :ok2. Če ne prej, pa slej.

Jaz sem fax naredil ob delu.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 850
  • Avtomobil: FR-V + RT

in še nekaj o JU. 

1.3.sem poslal vprašanje na FURS v zvezi z VKR.

Pravkar (po 15h dneh) sem dobil odgovor o prejetju zahteve.  Gužva, nimaš kaj....

Odgovor bom prejel v najkrajšem možnem času....kaj to pomeni? Letos?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ah to ni še nič, jaz sem na privat firmo glede enega kosa poslal vprašanje pred 10 leti, pa odgovora še nisem dobil. :ok Sem potem kontaktiral direkt proizvajalca (iz skandinavske dežele), ki ne samo da je odgovoril v enem dnevu, še tako prijazen je bil da mi je tisti kos zastonj poslal. Tko da ...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 357
  • Avtomobil: bmw m3

in še nekaj o JU. 

1.3.sem poslal vprašanje na FURS v zvezi z VKR.

Pravkar (po 15h dneh) sem dobil odgovor o prejetju zahteve.  Gužva, nimaš kaj....

Odgovor bom prejel v najkrajšem možnem času....kaj to pomeni? Letos?

verjemi da tam ne vejo niti kaj pomeni gužva

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 879
  • Avtomobil: Becikl

Ah to ni še nič, jaz sem na privat firmo glede enega kosa poslal vprašanje pred 10 leti, pa odgovora še nisem dobil. :ok Sem potem kontaktiral direkt proizvajalca (iz skandinavske dežele), ki ne samo da je odgovoril v enem dnevu, še tako prijazen je bil da mi je tisti kos zastonj poslal. Tko da ...

Fak star jaz ne vem al si bedak ali se delaš. Tistega kosa privatniku nisi nič plačal, @gusti4u pa že od rojstva plačuje uradnike na FURSU, nima izbire. Pa vseeno za svoj denar ne dobi kakovostne storitve, ti si pa lepo kontaktiral drugega privatnika in si dobil kar si hotel naslednji dan. A naj @gusti4u kontaktira kak drug FURS. Ne more, ker ni izbire!!!!! 

In če bo še 10 takih kot ti, bo un privatnik morda uvidel, da mora prodajat tudi po en kos in bo začel....na drugi strani se pa FURS-ovcem jebe za @gusti4u-ja ker vedo da revež nima izbire, kot čakati na njih. Plačo imajo pa zagarantirano.

Urejal _T_O_M_O_, 15.03.2018, 12:47.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

A naj @gusti4u kontaktira kak drug FURS. Ne more, ker ni izbire!!!!! 

Saj ni samo en človek zaposlen na FURSu. Pokličeš tja pa vprašaš, ponavadi dobiš odgovor takoj.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Fak star jaz ne vem al si bedak ali se delaš. Tistega kosa privatniku nisi nič plačal, @gusti4u pa že od rojstva plačuje uradnike na FURSU, nima izbire. Pa vseeno za svoj denar ne dobi kakovostne storitve, ti si pa lepo kontaktiral drugega privatnika in si dobil kar si hotel naslednji dan. A naj @gusti4u kontaktira kak drug FURS. Ne more, ker ni izbire!!!!! 

In če bo še 10 takih kot ti, bo un privatnik morda uvidel, da mora prodajat tudi po en kos in bo začel....na drugi strani se pa FURS-ovcem jebe za @gusti4u-ja ker vedo da revež nima izbire, kot čakati na njih. Plačo imajo pa zagarantirano.

Zdej sem se delal, zadeva je bila mišljena sarkastično.
Predvswem sem pa vedel da se bo našel nekdo ki se bo užgal na ta komentar. Lo and behold ...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

prašičereja
prašičereja
  • Uporabnik
  • Sporočil: 33
  • Avtomobil: mercedes itak

Hay!

...pero razsvetli me in mi naštej katero gospodarstvo, še bolje pa katera podjetja...

lp

joda

Ja menda imaš prav yoda, denar se magično ustvari samo da javni sektor malo pojamra, pa je. Če se noče pojaviti, pa gre javni sektor na ulice, potem se denarja kolikor hočeš pa gotovo pojavi!!! Denar raste za javni sektor na drevesih.

Veš jaz sem že star prašičeznalec, včasih je bilo mogoče res tako, v SFRJ, ko so denar sami tiskali. Mogoče ne veš če še nisi v kakšno šolo hodil, ampak tisti sistem ni bil dober, čeprav smo bili vsi miljonarji in miljarderji iz tedna v mesec.

Danes nam pa denar tiskajo samo v Briselu (ali Frankoforteju ali kje že je sedež evropske centralne bankarije?), tako da ne gre več tako kot bi si javni sektor želel. Diktatura je končana, miselnost pa ne nujno.

Urejal prašičereja, 15.03.2018, 21:36.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Evo, en primer plače učitelja v USA ... očitno tam tudi niso učitelji ravno srečni s plačo... dejstvo pa je, da danes svet ne spoštuje več učiteljev ali znanja, izobrazbe, dela in truda nasplošno, ampak časti predvsem razne hitre zaslužkarje in špekulante, ki z minimalno dela potegnejo ven največ denarja, ponavadi itak na tujo škodo... ampak to ni važno, ker so oni kao ful uspešni in se je treba po njih zgledovati..

‘I need a college degree to make this?’ asks Arizona teacher who posted salary online

NC2I6LZ.png

Urejal Rottie, 17.03.2018, 11:23.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti