Skoči na vsebino

Karavan ali limuzina + strešni kovček

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 100
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Lep pozdrav,

sem v dilemi glede oblike izbire avtomobila :-D, in sicer glede prostora. Enega otroka že imam in v prihodnosti bo prišel drugi ( še pridno treniram :laugh :laugh ) in me zanima Vi, kateri imate 2 ali več otrok kaj ste si izbrali za vozilo.

Pri meni je želja limo ampak potem bi moral dati strešni kovček na streho, kar mene ne moti, moti pa mojo ženo :-D :-D  ona bi sicer raje karavana. Problem je pa da v AT nihče ne prodaja karavana za pameten denar oziroma jih sploh ni ( Audi A6 3.0 tfsi 2011 - 2012 ), uvozil ga pa nebi, ker je NoVa cca 3000€, za ta denar si raje kak tuning del kupim. Limotov je pa kar nekaj ( 4x :skrbast )

Kako so kaj kovčki varni, pri normalni vožnji 120/130 km/h ?

Za vse odgovore se lepo zahvaljujem, :beer :beer :beer

Urejal jocker, 25.03.2018, 20:29.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Jaz imam sicer samo 1 otroka. Ko smo pri 8 mesecih šli na morje, sem imel E46 limuzino + strešni kovček (poln plenic, otroška banica, itd...), v prtljažniku pa otroški voziček (3 velika kolesa, ki je dejansko zasedel 3/4 prtljažnika). Šli smo v apartma (4 tedne). Poleg kovčka na strehi pa še 2 kolesa. Zraven smo imeli še kar nekaj zelenjavo iz vrta (v vrečkah, kjer je pač bil prostor okrog vozička. Še nekaj posode in oblačila (pač zapolnili prostor). Kovček/potovalka ni šla not (poleg vozička).

To je bilo prvo leto. Vsa naslednja leta pa strešnega kovčka več nisem uporabljal. 

Sedaj imamo poleg limuzine še coupeja in letos gremo z njim na morje...

Sestrična, ki gre prav tako na morje na isto lokacijo kot mi in ima 2 otroka, imajo ford s-max + sposodijo si naš kovček, pa jim včasih še mi kaj peljemo...(pa nikoli nimam nič v kabini na sedežih, ker v primeru nesreče to leti naokrog)

Kaj hočem povedat... Ljudje so različni, eni pač rabijo več, drugi manj, koliko, pa boš sam najboljše vedel.

Jaz vem samo to, da pri naši hiši ne bo drugega avta kot coupe ali pa še pogojno limuzina s 4 vrati. Grand coupeji (razen 6 - ki ima 4 vrata) odpadejo, Xi odpadejo, karavani odpadejo pa če so še tako uporabni. Pač prilagodim svoje potrebe obliki avta, ki mi je všeč in zato, ker bi 1x na leto potreboval nekaj večjega, se ne bom preostalih 250-300 dni vozil v nečem, kar mi ni všeč (nekomu drugemu pa je pač vseeno kak avto je, samo da je praktičen). 

Edina stvar, na katero glej, je to, da se pri limuzini podrejo sedeži... pri našem starem se namreč niso - je zelo uporabno za kakšne smučke, da ni treba prečk pritrjevat ali pa če kakšne late/cevi/omare itd.. voziš.

p.s.: zgoraj napisana sestrična in njen so s kovčkom peljali 160 po AC do Splita... pa ni bilo nič narobe :)

Urejal bpavsic, 25.03.2018, 20:58.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 973
  • Avtomobil: 535 PS

Mi smo imeli pri dveh majhnih otrocih e46 touring, poleg tega še strešni kovček in dva bicikla na strehi. Sedaj je že nekaj let pri hiši limuzina in ker gremo običajno na morje za 14 dni še vedno uporabljamo strešni kovček. Kadar gremo na kolesarjenje so na strehi štirje bicikli, v prtljažniku pa je dovolj prostora za prtljago, enako tudi pri smučariji, s tem da so smuči v avtu v smučarski vreči.

Za prvega maja smo šli enkrat na morje v hotel s coupejem in je bilo vseeno dovolj prostora za prtljago, je pa tako kot je že predhodnik napisal, da je za ene tudi kombi premajhen, medtem ko drugi zbašejo vse v precej manjši avto.

V bistvu bi ti pri dveh majhnih otrocih mogoče raje priporočil A6 avant quattro, ker vidim da gledaš Audije, ko enkrat otroci prerastejo vozičke pa je limuzina povsem dovolj. :ok 

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 100
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

V bistvu bi ti pri dveh majhnih otrocih mogoče raje priporočil A6 avant quattro, ker vidim da gledaš Audije, ko enkrat otroci prerastejo vozičke pa je limuzina povsem dovolj.  :ok

Bi ga vzel, če bi se kak prodajal, jih praktično ni v AT na netu, limoti pa so. Trenutni avto Mazdo CX7 prodajamo in ko se proda potem moram nekaj vzeti. Žena ima 500L Fičkota, ki tudi nima kaj preveč placa. Tudi, če bi imel limota + kovček se da vse stvari vrjetno nametat v kufer in kovček. Sem gledal kovčke cca 500l, to gre kar robe notri :-D :-D

Urejal jocker, 25.03.2018, 21:28.

Prikaži več možnosti

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 782
  • Avtomobil: A6 3.0 TDI, BiTu

Jaz imam a6 avanta in strešni kovček. Ne vem kaj se dogaja ampak moja vsako leto več spakira za na morje/smučanje. Pa sta otroka že 12 in 16 let.
Na potovanja (Pariz, Amsterdam, Fitence...) pa vedno brez kovčka ampak prostora ni na pretek.
Takole pa zgleda poletni setup na plaži

Pripete slike za predogled

• 7659E4ED-E4E5-4305-92BD-D5A4298DFA96.jpeg
Prikaži več možnosti

330i
330i

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 408
  • Avtomobil: 530xd G30, 420dA/F33

Mi smo imeli pri dveh nadebudnežih E46 limuzino. Ko smo bili v okolici doma, smo voziček Quinny (tri velika kolesa) prevažali v prtljažniku. Še vedno je bilo v prtljažniku dovolj prostora za dnevne nakupe, dnevno prtljago ipd.

Ko pa smo šli na pot z več prtljage (dopust), sem kupil takšen strešni kovček, da je vanj šel voziček.

Prtljažnik je bil tako prost za prtljago. Če smo se kje ustavili, sem enostavno vzel voziček iz "trugle" in smo šli...

Res je, da nismo bili v situaciji, da bi potrebovali dva vozička - takrat bi nam bolj trda predla.

Kasneje smo imeli E91 330d (torej karavana). Še vedno smo s sabo na daljše poti vozili strešni kovček, ki je bil rezerviran za voziček, da smo ga lahko hitro vzeli dol.

Vsekakor limuzina - jaz jo imam raje tudi za to, ker so mi enkrat vlomili v avto skozi zadnjo šipo. Samo svoji previdnosti se lahko zahvalim, da mi takrat niso odnesli laptopa - vzel sem ga iz avta, čeprav sem vedel, da ga na sestanku ne bom potreboval. Pri limuzini je tudi bistveno manj hrupa od zadnjih gum v potniški kabini, karoserija se manj zvija... 

What's the difference between men and boys?
The price of their toys!
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 411

Odvisno od preferenc, tebi ustreza malenkost manjsi hrup med voznjo, ki ga sam kompenziram s pogovorom ali glasbo vendar ni boljsega kot gledati kako ne zlagas prtljago, ki kar izginja v kufru pa se prespiva lahko dva v avtomobilu brez cerebralne paralize prihodnje jutro. Moj sedemsedeznik prelevim v kamper s skoraj francosko (150x190cm) posteljo. neprecenljivo.

Urejal jjjernej, 26.03.2018, 06:42.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Mi je zanimivo, da je več limuzin kot karavanov... Ko sma lani z ženo kupovala avte, je bilo daleč največ karavanov, potem šele limuzin, coupejev pa skoraj manj kot kabriov... Seveda pa večina dieselov, tako da če si želel bencinarja coupeja (kot jaz), je bila izbira dejansko med par avti.
Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 948
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pri nas smo, ko sta bila otroka majhna, imeli E36 limo, pa sem notri v prtljažnik zbasal tavelik voziček, kolo 12", pa je še za kako vrečko ostalo placa. :-D To na navaden dan, ko smo šli na morje, smo imeli marelo, vso prtljago, pa smo vse zbasali v prtljažnik in trugo na strehi. Zatem smo imeli Cliota, vozičkov nismo več potrebovali, pa je bil Clio tudi za na morje dovolj, zopet s trugo na strehi. Sedaj imamo Golf 4 karavan in gre za dopust vse v prtljažnik. Plus tut na običajen dan je men totalen luksuz placa, ko karkoli imaš vržeš zadaj, pa je plac. Ampak dobro, meni so karavani po obliki všeč, še namesto coupeja za gušt bi se raje v shooting-brake vozil okoli.

Bottom line: jaz osebno bi iskal karavana. Roko na srce so Audiji kot karavani ponavadi lepši od limo varjant.

Urejal Nixxon, 26.03.2018, 08:36.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 429
  • Avtomobil: avtomatik

Lep pozdrav,

sem v dilemi glede oblike izbire avtomobila :-D, in sicer glede prostora. Enega otroka že imam in v prihodnosti bo prišel drugi ( še pridno treniram :laugh :laugh ) in me zanima Vi, kateri imate 2 ali več otrok kaj ste si izbrali za vozilo.

Pri meni je želja limo ampak potem bi moral dati strešni kovček na streho, kar mene ne moti, moti pa mojo ženo :-D :-D  ona bi sicer raje karavana. Problem je pa da v AT nihče ne prodaja karavana za pameten denar oziroma jih sploh ni ( Audi A6 3.0 tfsi 2011 - 2012 ), uvozil ga pa nebi, ker je NoVa cca 3000€, za ta denar si raje kak tuning del kupim. Limotov je pa kar nekaj ( 4x :skrbast )

Kako so kaj kovčki varni, pri normalni vožnji 120/130 km/h ?

Za vse odgovore se lepo zahvaljujem, :beer :beer :beer

Moje mnenje: tudi A6 limo ima dovolj prtljažnika za vsak dopust. Vsaj zame :ok2

Se strinjam 

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 570
  • Avtomobil: e91

Jaz bi karavana vzel. Sploh če imaš otroke. Jaz si ne predstavljam, da bi imel limo in vsakič švical če bo šlo vse not al ne. Pa zlagal ko lego kocke

in se potem hvalil kaj vse sem not dal. Karavan je za vozičke, majhna kolesa... zakon.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj hočem povedat... Ljudje so različni, eni pač rabijo več, drugi manj, koliko, pa boš sam najboljše vedel.

... z @bpavsic

Jaz vedno, ko kam gremo, rečem enostavno ženi: Prtljažnika veš kolk je in toliko lahko vzamemo s sabo :ok2.

Za vse ostalo je pa Mastercard ;).

Ali pa uporabiš stavek: spakiraj tako, kot da gremo na morje npr. v Grčijo z avionom. Kaj bo pa potem?

Pod črto: folk danes tolk pretirava z vso kramo, ki jo vleče s sabo na dopust, da ni res. Za 14 dni morja vzameš 2x kopalke, nekaj kosov spodnjega perila, 2 brisači, nekaj majic in hlač in to je to. OK, pa voziček, če ga rabiš in nekaj plenic za štart. Vse ostalo se komot kupuje spotoma :ok2.

Bicikli oz kolesa: nikoli jih ne vzamemo na morje. Sem ostale člane nekak prepričal, da se kolesari doma od aprila do oktobra (cca :skrbast), ko pa gremo na morje, je pa na vrsti plavanje.

Če misliš na dopustu gledat na vsak € je boljše, da si doma. Ker ni pa spet take velike razlike, a stvari kupiš doma in jih pelješ s sabo, a jih kupiš tam, kjer pač si.

LP A. 

Urejal Andy04, 26.03.2018, 08:54.

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • BISSON in bpavsic uporabnikom je všeč to sporočilo

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 639
  • Avtomobil: Ni €€€

Jaz vidim problem samo v denarju. Če denar ni vprašanje,greš lahko na dopust tudi z lambotom. Drugače pa... z enim otrokom,karavan,strešni kovček,pa vse povsod po avtu vse. Zdaj s tremi otroci sem vplačal ure za C+E,kupujem scanio,man ali pa actros. :-D
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Jaz vidim problem samo v denarju. Če denar ni vprašanje,greš lahko na dopust tudi z lambotom. Drugače pa... z enim otrokom,karavan,strešni kovček,pa vse povsod po avtu vse. Zdaj s tremi otroci sem vplačal ure za C+E,kupujem scanio,man ali pa actros. :-D

Mi niti ne zapravimo kaj dosti... 60€ apartma za 4 (2 spalnici) na dan + cca 200€ goriva, cestnin in trajekta. Ostalo pa isti stroški kot če bi bili doma.

Mi hodimo že 10 let na en hrvaški otok v apartma. Zraven 3 kolesa na strehi (kolesarimo praktično vsak drug dan), oblačil imamo žena, hčerka (10 let) in jaz za 1 potovalko (na morje gremo za 3-4 tedne in tudi se ne rabimo it zvečer "kazat" na promenado v novih cotah vsak dan :)). V drugi potovalki je strojček za penit mleko (brez vsakodnevnega Late Macchiato žena ne gre nikamor :)), nekaj hrane iz vrta (zelenjava). Vse ostalo (meso, mleko itd...) kupimo prvi dan doli.
Cene so praktično iste kot pri nas in je čisto vseeno ali kupimo v Slo in vozimo poleg (oz. ni isto, ker ne rabimo vlačit poleg).
Poleg tega gre v prtljažnik še sup (veslo pritrdim na nosilce od koles na strehi), 3 pari plavutk in maske, 3 čelade za kolo, stiroporasta otroška deska za v vodo in 2 blazini za napihnit. Poleg tega še pridejo 3 notebooki, 2 tablici, 4G wifi router (čeprav tega več letos ne bom potreboval, ker je zdaj itak roaming pa še lani so v apartmaju ADSL naredili).
440L (e46/e9x) oz. 480L (F30) je za to dovolj. Res da je čisto poln ampak mi ni problem to spakirat.

Sem pa opazil, da vsako leto vzamemo manj zraven. Včasih smo vzeli paket mleka(12x) in 2x6 paket vode in en kup neke zelenjave in sadja, pa še zmrznjeno meso v hladilni torbi. Par let nazaj je žena ugotovila, da je mesnica tam boljša kot pri nas, poleg tega skoraj vsak dan pečem ribe, tako da praktično ne rabimo nič več mesa (mogoče kako faširano za polpetke). Zdaj je prostor hladilne torbe, mleka in vode pač zasedel sup, vodo smo itak ugotovili, da je iz pipe čisto ok, mleka pa ne spijemo več toliko, kot včasih, ko sem ga sam spil več kot 1L na dan.

Saj ni druga, če bi imeli večji prtljažnik, bi verjetno peljali več dol. Bi se zato kaj boljše imeli? Dvomim...
Tudi pakiranje dvomim, da bi šlo kaj hitreje (zdaj sem v 1h gotov in glede na to, da smo v hiši, ni takega problema, kot če bi bili npr. v bloku). Itak najprej naložiš večje stvari noter, potem pa prostorčke zapolniš s preostankom.

Se pa strinjam, da je karavan bolj komot (če ti je oblika všeč oz. če te ne moti).

Za nas, če bi imela 2 otroka (> 3-4 let), bi bil coupe še vedno ok, sploh pa med E46 limo in E92 coupe ni razlike v prtljažniku. F30 pa že ima večjega (prtljažnik :D)

Urejal bpavsic, 26.03.2018, 09:37.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 639
  • Avtomobil: Ni €€€

Razlika pride predvsem v nacinu dopustovanja. Jaz osebno kampiram. In kampiranje s sotorom vzame svoj davek.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 948
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Definitivno. Jaz sem v svojih časih cel prtljažnik samo s surf opremo nafilal.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Razlika pride predvsem v nacinu dopustovanja. Jaz osebno kampiram. In kampiranje s sotorom vzame svoj davek.

To je pa druga scena :).

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 913
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Karavan + strešni kovček :ok2, no vsaj pri nas je tako.

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 079
  • Avtomobil: Ruzak

Ce bi bil v AT bi vzel tole.

https://www.bmwslo.c...-2012-f11-520d/
Prikaži več možnosti

moofdi
moofdi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 240
  • Avtomobil: 3xAlfa, 1xRena

Čist odvisno kako si ravajen/navajen...nekateri enoprostorec pa trugo pa je premalo, drugi z cliotom bp.

Pri nas mamo sedaj drugega (4 mesece, ta starejša je stara 2.5leti) zmeraj smo šli na morje brez truge, ker jst tega ne dam na streho, ne maram jih, osebna preferenca.

2 leti nazaj z Škodo Rapid Spaceback, vozek, cune, nekej hrane, vse v prtlažniku brez izjeme, z zaprto polico.

Lansko leto z 156SW, brez vozka ampak sta tamal in moja šle že skor 1 teden prej, z vso šaro za tamalo, prenosno posteljico, rolo pokrit čez prtlažnik.

Letos gremo spet z 156SW, vozek, oba mulca, prenosna posteljica, vsa šara za mulce. Mogoče da bo kaj šlo za zadnje sedeže pa rolo bo doma ostal ampak bo šlo vse bp v avto.

Naša obožuje karavane zaradi praktičnosti, tako da je vedno vsaj en karavan pri hiši. Jst sm trenutno prav tako na karavanu...samo kar dosti menjamo avte, limo, 3 vratni, coupe...vedno je en avto karavan pri hiši za te fure z mulci.

Ko ne bo več potrebe po vozičku, ni ovire da nebi tut z kakšno limo šli na morje. V avto sm še vesno vse v prtlažnik poronal, nismo tolk zahtevni da gre pol stanovanja z nami.

Sestra od moje, sta pa sama + pes pa sta šla na morje z Škodo Superb nafilano do strehe in Polotom polnim + pes, ja z dvemi avti. :ok2

Urejal moofdi, 26.03.2018, 16:03.

Če je ravno, ni zabavno.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.