Skoči na vsebino

Karavan ali limuzina + strešni kovček

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 808

Pa dejansko se kaj spravi v prtljažnik od 156SW? Ker mi deluje manjši od večine limuzin

Prikaži več možnosti

mihado
mihado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 990
  • Avtomobil: Citroen C4 Grand Picasso

Mi imamo karavana in poleti za morje ter pozimi za smučanje uporabljamo trugo. Meni je karavan veliko bolj praktičen, sploh za poletne izlete in piknike ko vzamemo zraven kolese od otrok in lahlo vse brez problema dam v prtljažnik.
Recimo kolega ima E46 limo in ko gre na ribolov se lahko pelje samo sam. Ves prtljažnik in vse sedeže ima zasedene. Z mojem Passatu smo lahko šli kamot štirje.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 164
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Tako kot vsak pravi. Kolikor prostora imas, toliko ga pac zapolnis.
Ko sem imel enega otroka, smo sli z E46 330Ci. Z dvema pa sedaj hodimo z E39 530dTA, ki ima tlorisno gledano kar veliko povrsino, je pa dno postavljeno kar visoko. Ce bi dno bilo se ene 10 cm nizje, bi bil pa res ze luksuz od prtljaznika. Sedaj se hitro zgodi, da roletice ne gre zapreti.
Prikaži več možnosti

moofdi
moofdi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 240
  • Avtomobil: 3xAlfa, 1xRena

Pa dejansko se kaj spravi v prtljažnik od 156SW? Ker mi deluje manjši od večine limuzin

Vozek, prtljago za 4, pa imam v boku še nizkotonec zmontiran. Dejansko je manjši tudi kot od 156 limo, meni odtehta z višino kadar jo rabim (dostikrat vozim kakšne večje zadeve), ko podreš sedeže gre pa ogromno noter.

Ne vem, mi smo še vse spakirali, je pa res da moja ne vzame 300 oblekic na morje, pa tudi hrana se kupuje na lokaciji in se ne nosi pol špajze s sabo.
Če je ravno, ni zabavno.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 082
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

fantje še eno vprašanje...

cena avta 27000€ - ovrednoten po Eurotaxu 18000€ na grobo samo letnik in kilometri, če bi mu ponudil 23000-24000€ a bi bilo to žaljivo?

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Probaj :) Po moje ne, mogoče se najdeta kje pri 25k.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Jaz imam a6 avanta in strešni kovček. Ne vem kaj se dogaja ampak moja vsako leto več spakira za na morje/smučanje. Pa sta otroka že 12 in 16 let.
Na potovanja (Pariz, Amsterdam, Fitence...) pa vedno brez kovčka ampak prostora ni na pretek.
Takole pa zgleda poletni setup na plaži

Po moje sem se včeraj peljal za tabo ;). Žiri - Selo?

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 298
  • Avtomobil: S-max + RT

čak mal pa CX-7 ti ni dosti velik?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 082
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

čak mal pa CX-7 ti ni dosti velik?

Vozni park moram zamenjat za bencinarje, ker sva dobila siht 5 km od doma in dizlne ne rabimo vec. CX7 ni tako velik kot zgleda :-D :-D  gre dosti notri ampak vozek zasede veliko prtljaznika, ce bi sel vozek v stresni kovcek bi bilo zadosti placa.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 487
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Bom kar uporabil tole temo Karavan vs Limuzina...

Zmotila me je trditev ožjega družinskega člana ki dela v avtoprodaji...

Pribil mi je tole: Limuzine ne moreš prodat, razen kakim Bosancem in Albancem... Vsi ostali iščejo karavane ker so bolj uporabni.

Zdaj pa glede na to da jaz nimam nič proti Bosancem in Albancem, sem očitno (ne da bi to vedel) po razmišljanju eden od njih. Meni so karavani delovni konji, hardcore family wagni in službena vozila za trgovske potnike. Tako izgledajo karavani v mojih očeh. Limuzine pa se mi zdijo malo bolj elegantne in "športne". Zdaj glede na nas ki smo južnaki in merkamo po limuzinah, imate kupci karavanov ogromno izbiro, pri nas je pa kriza. Zato se mi zdi čudna trditev da folk išče karavane kateri so po ponudbi v razmerju 90/10 napram limuzinam, pa glede na to da nas je kar lep procent z južnaškim razmišljanjem. 

Jaz kolikor opažam limoti pri Nemcih dosegajo kot rabljeni dosti večje cene kot pa karavani, čeprav so novi karavani dražji od limuzin.  Je pa res da so meni osebno bolj všeč USA spec Nemški avtomobili. Tam ni kvačkalice, 1.6-2.0 dizl in ruzak na hrbtu (KARAVAN).. značilni vzorec službene D mule.. 

No zanima me mnenje, a so vam res vsem bolj všeč karavani? 

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 699
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Men so oblikovno všeč, niso pa tolk skladni kot limuzine, ki je klasična oblika avtomobila. Ampak praktičnost je močno na strani karavana za odtenek slabšo obliko, v mojih očeh. So pa ljudje ki so jim karavani ful grši.

Redki avti so v karavanski verziji lepši, eni teh ki se jih zdele spomnim sta Volvo V90 in Alfa 159.

Urejal Nixxon, 01.03.2021, 10:55.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 262
  • Avtomobil: 225xe

Meni osebno oblika ne igra velike vloge pri avtu. Res mi je vseeno kako avto izgleda. Vzamem tisto, kar mi najbolj ustreza iz vidika uporabnosti. Trenutno so to karavani, SUVi/crossoverji ali enoprostorci.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 298
  • Avtomobil: S-max + RT

vse je odvisno od življenjskega stila.

Meni je pomembno, da imam ravno nakladalno površino, ker grem vsake toliko po material (lepenka 70x100) in mi je pomembno, da lepo leži v prtljažniku in da jo ne dajem čez rob (samo ne križ imam)

Ko prideš v tiste leta, ko ti je vstajanje iz coupejev ni v užitek si rečeš kur* gleda lepoto.

Ko imaš otroke, ti je važno, da so tudi oni na udobnem. Da si lahko npr. sedež nastavijo...da sedijo višje in kaj vidijo ven....

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • tristan01 je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 781
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Smo imeli tole debato pred par dnevi v VAG Peskovniku. So ljudje, ki pravijo da ne rabijo toliko prtljažnika, da o karavani grdi, da se slabše peljejo kot limuzine, da so bolj hrupni...

Smo potem takšni, ki dajemo večjo prednost dodatni prostornosti in priročnosti karavana... 

Tole je debata v stilu ali ti bolj ustreza blond ali rdeča ženska. Vsaka ima svoj čar in oboževalce, univerzalnega odgovora pa ni. Je pa res, kar trdijo prodajalci: Na določenih trgih so limuzine bolj cenjene kot karavani. Ravno zaradi tega, vidiš nekatere avtomobile v limuzinski izvedbi le na določenih trgih - npr. Renault Thalia, P206 limuzina... Eden takih trgov je sigurno Balkan in bližnji vzhod. 

Na našem trgu je karavanov toliko, ker se v glavnem uvažajo vozila iz poslovnega najema. Tu pa je funkcionalnost pred izgledom. Tako vsako podjetje raje vzame karavana kot limuzino. Cena v ceniku tudi ni merilo, popusti na flotna vozila so za velike kupce na meji nerealnega, potem tudi razlika med limuzino in karavanom ne igra več velike vloge. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 548
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Pribil mi je tole: Limuzine ne moreš prodat, razen kakim Bosancem in Albancem... Vsi ostali iščejo karavane ker so bolj uporabni.

Zdaj pa glede na to da jaz nimam nič proti Bosancem in Albancem, sem očitno (ne da bi to vedel) po razmišljanju eden od njih. Meni so karavani delovni konji, hardcore family wagni in službena vozila za trgovske potnike. Tako izgledajo karavani v mojih očeh. Limuzine pa se mi zdijo malo bolj elegantne in "športne". Zdaj glede na nas ki smo južnaki in merkamo po limuzinah, imate kupci karavanov ogromno izbiro, pri nas je pa kriza. Zato se mi zdi čudna trditev da folk išče karavane kateri so po ponudbi v razmerju 90/10 napram limuzinam, pa glede na to da nas je kar lep procent z južnaškim razmišljanjem. 

Jaz kolikor opažam limoti pri Nemcih dosegajo kot rabljeni dosti večje cene kot pa karavani, čeprav so novi karavani dražji od limuzin.  Je pa res da so meni osebno bolj všeč USA spec Nemški avtomobili. Tam ni kvačkalice, 1.6-2.0 dizl in ruzak na hrbtu (KARAVAN).. značilni vzorec službene D mule.. 

Meni je karavan top - oblikovno mislim, praktičnost je na stranskem tiru :) Še če bi bila e28 v karavanski različici, bi se odločil za slednjo.

Tudi Panamera, mi v Sport turismo izvedbi lepša. 

alex-sired-e28-touring-stanceworks-title

Prikaži več možnosti
    • -DIN- je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ja, 159 SW s Ti paketom je res lepa :ok

Pripete slike za predogled

• 3.jpg
  • 4.jpg
Prikaži več možnosti
    • dnjehen je všeč

MihaR
MihaR

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 526

Sej ti je prov povedu v osnovi, ljudje pač vzamejo funkcijo pred izgledom...tko da si si sam odgovoru, a nimaš doma SUV?
Ubistvu se mi zdi da se ti zdej čutiš mal prizadetega, ker ti je en reku da si "južnak"? Kupu bi tist kar si kupoval M4, pa nebi mel teh težav :laugh

Ja, 159 SW s Ti paketom je res lepa :ok

a ti to preprodajaš? konkurenca jerryu?

https://www.avto.net...TDm Ti kot NOVA

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Prodajam ja :ok

Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 263

...
Redki avti so v karavanski verziji lepši, eni teh ki se jih zdele spomnim sta Volvo V90 in Alfa 159.

Audi A6
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 699
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sta oba lepa.

Primer ko je karavan grd je npr. taprva generacija Merca E-klase z okroglimi lučmi.

6fc1f87a9f3803f205a9733e604dca71.jpg

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.