Skoči na vsebino

Karavan ali limuzina + strešni kovček

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 781
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ee... in ravno vreca pri Audiju (drugje je zal nisem se videl) je nekaj najboljsega ce smucas. Priznaj da brez tega, bi imel v avtu drvarnico :)

Vsekakor je karavan bolj prakticen. Problem je, da te prakticnosti je vedno lahko vec in vec. In zato sem jst bolj za varianto, da ce to res rabis, vzames. Pomisli koliko drugih je tako aktivnih kot ti- pa vseeno zaradi trga vozijo ogromne karavane, kombije, poltovorna vozila, ...
To je kot vozila ala Ranger. 30 let nazaj so imeli take avte 3je oskrbniki koc, ki so gor vozili pasulj, danes jih ma ze vsak Mihec, ki gre malo se sprehodit v gore, da se ja cimblizje in cim bolj komot pripelje do stene :)

Jerch, 

Kje je tista meja kar je še smiselno? Če pogledaš malce bolj široko: človek je tisočletja hodil peš ali potoval s konjem in vozom pa mu ni nič manjkalo. Danes pa je problem v sosednjo ulico do najbližjega Mercatorja... Kaj kdo rabi in kaj je preveč je zelo subjektivna odločitev. Potrošniška naravnanost pa nam nudi vsem kup izbire in to se lepo vidi povsod v našem življenju ne samo na cesti. 

V tej debati ne bomo prišli do soglasja. Enim ustreza limo, drugim karavan, tretjim SUV, četrtim pickup, peti pa raje ožemajo ročico plina na dveh kolesih... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 921
  • Avtomobil: OOOO

Seveda. Se strinjam.
Vsak si kupi kar si sam zeli.
Razlika je, da nekoc si se moral nauciti ziveti s prtljaznikom Yugeca in namesto 240 litrov se ti je v 101ki z 285 litri to zdel luksuz. Otrok se je na plazi igral s peskom, enako doma za bajto, kjer se je stalno nekaj gradilo. Casi so sli naprej in v to temo sem pisal izkljucno zato, ker tako kot je kaksna baba zgubila mero z joski, je tudi kaksen dec z avtom. Ampak kdo sem jst da bi sodil :)
Zagovarjam trugo izkljucno zato, ker je razen shrambe (kar se strinjam z Damirjem) - sploh ce je prava - se vedno najcenejsa ce ze ne najbolj komot resitev za vse, ki se s potrebo po vecjem prostoru znajdejo parkrat na leto.
Prikaži več možnosti
    • gusti4u je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 487
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Ee... in ravno vreca pri Audiju (drugje je zal nisem se videl) je nekaj najboljsega ce smucas. Priznaj da brez tega, bi imel v avtu drvarnico :)

Vsekakor je karavan bolj prakticen. Problem je, da te prakticnosti je vedno lahko vec in vec. In zato sem jst bolj za varianto, da ce to res rabis, vzames. Pomisli koliko drugih je tako aktivnih kot ti- pa vseeno zaradi trga vozijo ogromne karavane, kombije, poltovorna vozila, ...
To je kot vozila ala Ranger. 30 let nazaj so imeli take avte 3je oskrbniki koc, ki so gor vozili pasulj, danes jih ma ze vsak Mihec, ki gre malo se sprehodit v gore, da se ja cimblizje in cim bolj komot pripelje do stene :)

Saj to je fora, pri nas 20-25 letniki brez familije kupujejo A4 avante in 3 touringe? Enega celo poznam ima 8 let starega A4 avanta za drugi avto pri bajti, za prvega pa imajo 2017 A3 sportback.. Pa se dec sam vozi v službo vsak dan z avantom. Isto je bil moj stric, edino on je zdaj nabavil CLA limota.. prej pa nekaj let A4 avant.. Pa se sta sama s teto (odrasli otroci), teta pa vozi sportsvana.. Moj foter isto, se sam vozi z 508 break??? Fora je da je na trgu toliko teh bivših službenih karavanov da še folk samo to vozi, zato mi je smešna trditev da limuzine niso zaželjene. Če jih sploh ni na voljo?

Rangerje, pri nas jih privatniki kupujejo ko zmešani... Mater s temi Raptorji so čisto znoreli, ratujemo američani.. 

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 921
  • Avtomobil: OOOO

Saj to je fora, pri nas 20-25 letniki brez familije kupujejo A4 avante in 3 touringe? Enega celo poznam ima 8 let starega A4 avanta za drugi avto pri bajti, za prvega pa imajo 2017 A3 sportback.. Pa se dec sam vozi v službo vsak dan z avantom. Isto je bil moj stric, edino on je zdaj nabavil CLA limota.. prej pa nekaj let A4 avant.. Pa se sta sama s teto (odrasli otroci), teta pa vozi sportsvana.. Moj foter isto, se sam vozi z 508 break??? Fora je da je na trgu toliko teh bivših službenih karavanov da še folk samo to vozi, zato mi je smešna trditev da limuzine niso zaželjene. Če jih sploh ni na voljo?

Rangerje, pri nas jih privatniki kupujejo ko zmešani... Mater s temi Raptorji so čisto znoreli, ratujemo američani..

Tisti prvi del se nekako razumem, pac trg narekuje tempo.
Ta drugi del pa... kaj naj recem :)
O tem sem govoril.

Resitev za vse, ki imate radi 4x4, veliko prostora in da se gre lahko v mestu cez plocnik pa v guzvi na slo smuciscu parkiras po zelji je tole:
IMG-9a3b04bea28480971f42676b65d47b32-V.jpg
IMG-161fc55dee5c573ba6c0c061cb64d85d-V.jpg

Ima reduktor, stane manj kot primerljiv SUV tega razreda, vozi se vsaj enakovredno, prostora ima pa sigurno najvec :)
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 745
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Kaj pa če je ravno žena tista, ki hoče vozit, kar ji srce narekuje? Ona sanja o RS (ford), čeprav naj bo, tudi z st se bi zadovoljila  :-D

Kdo nosi hlace, ti al ona? :ok2
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 702
  • Avtomobil: Alfa 166

Danes že težko vidiš žensko v krilu. :ok2

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 745
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Je se malo mraz, ja, tu na obali jih sicer je kr nekaj tudi cez zimo, ki kazejo nogice :ok2
Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 808

Za udobje jajc, bi blo bolje, če bi krilo nosili moški  :ok2  

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 781
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Seveda. Se strinjam.
Vsak si kupi kar si sam zeli.
Razlika je, da nekoc si se moral nauciti ziveti s prtljaznikom Yugeca in namesto 240 litrov se ti je v 101ki z 285 litri to zdel luksuz. Otrok se je na plazi igral s peskom, enako doma za bajto, kjer se je stalno nekaj gradilo. Casi so sli naprej in v to temo sem pisal izkljucno zato, ker tako kot je kaksna baba zgubila mero z joski, je tudi kaksen dec z avtom. Ampak kdo sem jst da bi sodil :)
Zagovarjam trugo izkljucno zato, ker je razen shrambe (kar se strinjam z Damirjem) - sploh ce je prava - se vedno najcenejsa ce ze ne najbolj komot resitev za vse, ki se s potrebo po vecjem prostoru znajdejo parkrat na leto.

Jerch, sva verjetno oba otroštvo preživela v eni drugi državi in drugačnem sistemu, ampak ti časi so minili. Verjamem, da je marsikomu avtomobil kompenzacija za tisto česar jih je mati narava prikrajšala. Močno dvomim, pa da smo to lastniki karavanov. Za dvigovanje ega so drugi avtomobili. 

Lastnika karavana dojemam kot racionalno osebo, ki kupuje stroj, ki mu služi. Z leti smo postali razvajeni, s sabo vlačimo vedno več krame in to se pozna tudi na velikosti avtomobilov. 

Ko praviš, da smo moški izgubili mero z velikostjo avtomobilov... Hja to je problem tega foruma. Saj vidiš, da po forumskih merilih 6 ognjev komaj zadostuje za premikanje avtomobila, V8 je za tekočo vožnjo, AMG im M divizija pa sta nekaj kar je primerno za študente.... 

Samo še čakam da kakšen forumaš nabavi 25 tonca za vsakdanjo vožnjo v pisarno. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

Jerch, sva verjetno oba otroštvo preživela v eni drugi državi in drugačnem sistemu, ampak ti časi so minili. Verjamem, da je marsikomu avtomobil kompenzacija za tisto česar jih je mati narava prikrajšala. Močno dvomim, pa da smo to lastniki karavanov. Za dvigovanje ega so drugi avtomobili. 

Lastnika karavana dojemam kot racionalno osebo, ki kupuje stroj, ki mu služi. Z leti smo postali razvajeni, s sabo vlačimo vedno več krame in to se pozna tudi na velikosti avtomobilov. 

Ko praviš, da smo moški izgubili mero z velikostjo avtomobilov... Hja to je problem tega foruma. Saj vidiš, da po forumskih merilih 6 ognjev komaj zadostuje za premikanje avtomobila, V8 je za tekočo vožnjo, AMG im M divizija pa sta nekaj kar je primerno za študente.... 

Samo še čakam da kakšen forumaš nabavi 25 tonca za vsakdanjo vožnjo v pisarno. 

LP Tristan01

ha, to me spomni da se je naša tajnica s podaljšanim in povišanim Ivecotovim kombijem vozila v službo,....zasedla je pol parkinga in ene parkrat med obračanjem pobuškala druge avte,...za predstavo prilagam sliko,....potem ji je direktor prepovedal parkiranje s tem kolosom  in je protestno dala odpoved :)

iveco.jpg

Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 813
  • Avtomobil: E70 3.0d

Pozabljate, da je nekomu SUV, karavan, enoprostorec enostavno všeč. Meni osebno je veliko karavanov dejansko lepših od limuzin. Ne zaradi prostora in praktičnosti. Enostavno so mi lepši.
LP
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, veloce, jocker in 2 ostalim je všeč

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 314
  • Avtomobil: Ford S-Max

Kdo nosi hlace, ti al ona? :ok2

Js jih sploh ne :ok2

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.