Skoči na vsebino

Obnova VTG-ja

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 926
  • Avtomobil: VW TOURAN

Pomoje je audi glede 4x4 pogona precej bolj zanesljiv.
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 316
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

Menjali smo samo olje, ni nič nagajalo, pri mojem in ženinem x u, menda, je lifitime olje, vendar mi je pooblaščenec svetoval, da je to nujno menjati vsaj na 80 do 100 k km, če ne želiš težav......  Torej ni bilo nobenih težav z tem.

Kok ste placali menjavo olja?lp
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kok ste placali menjavo olja?lp

Olje je okoli 35€/l delo pa tudi nekje od 30-50€

Drugače pa obrni telefon in vprašaj.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072
  • Avtomobil: E53 X5 FL

imel sem 2 bmwja samo z zadnjim pogonom, trenutni je pač xd, ker je SUV. sem se pa kr precej razvadil s tem xd, tak da bi rad na tem tudi ostal, sploh zaradi letošnje zime. Imeli smo prek 1m snega.

Ampak ko berem, kake ˝pizdarije˝ se dogajajo s tem VTG-jem...ma mine te. 

Nevem, poznam jih nekaj in se samo vozijo brez problemov. A tu na forumu pa takšne težave? 

Kaj pa opcija zadnji pogon + vgradnja špere? Govorim recimo za f11. 

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

imel sem 2 bmwja samo z zadnjim pogonom, trenutni je pač xd, ker je SUV. sem se pa kr precej razvadil s tem xd, tak da bi rad na tem tudi ostal, sploh zaradi letošnje zime. Imeli smo prek 1m snega.

Ampak ko berem, kake ˝pizdarije˝ se dogajajo s tem VTG-jem...ma mine te. 

Nevem, poznam jih nekaj in se samo vozijo brez problemov. A tu na forumu pa takšne težave? 

Kaj pa opcija zadnji pogon + vgradnja špere? Govorim recimo za f11. 

Tu pač napišejo ko imajo kakšen problem in potrebujejo pomoč,tako da ko odpreš katerikoli forum je 90% zadev samih problemov.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

Tu pač napišejo ko imajo kakšen problem in potrebujejo pomoč,tako da ko odpreš katerikoli forum je 90% zadev samih problemov.

Razumem, lahko bi se oglasili tudi tisti, ki jim vtg deluje brezhibno 200k km, in bi recimo dopisali, kakšne gume itd itd...

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 496
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Razumem, lahko bi se oglasili tudi tisti, ki jim vtg deluje brezhibno 200k km, in bi recimo dopisali, kakšne gume itd itd...

Ma dej.. crkuje unim, ki imajo prevrtene, servisirane pod kozolci od xy lastnika, zvozene korete za v prešo.. v 99 ih procentih je tko.
Moj dela ko ura, nobenih tezav sploh. Pa ne sam x drive. Vse dela v piko. Sam je pa avto ze od starta vožen in servisiran kot je treba.
Moj je f10 530xd, od kolega je imel pa 530xd f11, je imel pa cez 300k km isto ni mel nikol tezav z vtg jem.
Treba je met prave gume, pravilno dimenzijo. In ja.. lahko so tudi deljenih dimenzij. Sam jih imam, nobenih tezav. Morajo pa biti take, kot jih predpise proizvajalec, pa vsake tolk casa jih prekontrolirat da so enakomerno napumpane, pa da majo vse 4 enako visino profila.
Sam imam letne dunlop, zimske pirelli sotozero, oboje z zvezdno oznako, pac take so predpisane. Parkrat na leto jih preverim z merilcem profila da so enakomerno obrabljene in to je vsa umetnost.
Za nekatere znalce, bmw forum strokovnjake pac znanstvena fantastika, pol pa jokcajo tle po forumu kok vse crkuje. :-)))

Urejal miho1, 10.11.2018, 20:13.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma dej.. crkuje unim, ki imajo prevrtene, servisirane pod kozolci od xy lastnika, zvozene korete za v prešo.. v 99 ih procentih je tko.
Moj dela ko ura, nobenih tezav sploh. Pa ne sam x drive. Vse dela v piko. Sam je pa avto ze od starta vožen in servisiran kot je treba.
Moj je f10 530xd, od kolega je imel pa 530xd f11, je imel pa cez 300k km isto ni mel nikol tezav z vtg jem.
Treba je met prave gume, pravilno dimenzijo. In ja.. lahko so tudi deljenih dimenzij. Sam jih imam, nobenih tezav. Morajo pa biti take, kot jih predpise proizvajalec, pa vsake tolk casa jih prekontrolirat da so enakomerno napumpane, pa da majo vse 4 enako visino profila.
Sam imam letne dunlop, zimske pirelli sotozero, oboje z zvezdno oznako, pac take so predpisane. Parkrat na leto jih preverim z merilcem profila da so enakomerno obrabljene in to je vsa umetnost.
Za nekatere znalce, bmw forum strokovnjake pac znanstvena fantastika, pol pa jokcajo tle po forumu kok vse crkuje. :-)))

Ja, ampak pri 22kkm?? Kje piše, kakšne gume predpiše proizvajalec?

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Kolega kupuje Peugeot 508, letnike 2014-2016, 2.0hdi ali 1.6hdi, tam idealno okoli 100k km, pogojno do 140, 150k, ampak raje okoli 100. Gledati je šel par avtov, ki se prodajajo na a.net vsi okoli 130, 140k prevoženih lepo ohranjeni in iz uvoza. Se dobiva na kavi, pokličem kolega, ki se ukvarja z uvozom avtov, naj pogleda na svojih portalih, če se dobi kaj takšnega in kakšne so cene...pogleda in javi, da se zaključi tisti dan 7 dražb takih avtov, samo da imajo vsi 220-240k km, letniki 2014,2015, 2016.

Je kolega opustil idejo o nakupu tega modela, če je iz uvoza. 

Misliš, da je pri ostalih znamkah kaj drugače? :)

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 092
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

VTG za F serije je bil posodobljen 3/2015... od takrat naj ne bi bilo več težav.  Je kateri od vas s težavami lastnik avta, ki je letnik od sredine 2015 naprej? Kakšni so sploh simptomi teh težav? Kakšno cukanje se pojavlja? Ker meni je avto občasno pocukal, pa je bil krivec EGR... :)

Drugače je pa VTG v F serijah brez verige.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, ampak pri 22kkm?? Kje piše, kakšne gume predpiše proizvajalec?

Ce mu je pri 22k crknil, je bil itak v garanciji. So mu zrihtal brezplacno. Kaksna okvara se zgodi pri vseh znamkah.
Dimenzije koles imas itak po homologaciji tocno predpisane za vsak model avta, bmw svetuje se da imajo gume zvezdno oznako.
Ce se tega drzis je vse ok.
Prikaži več možnosti

matejpopek
matejpopek
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: f31xd

pozdravljeni. jst si lastim f31xd 2013. jst upažam samo pri polnem gasu v ovinek da malo tako pocuka. po ravnem pa čisto nič. ali je to posledica vtgja ali ne?
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot sem nekje prebral, vtg ne cuka pri polnem gasu. Cukanje se čuti pri počasni vožnji.

Prikaži več možnosti

matejpopek
matejpopek
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: f31xd

Kot sem nekje prebral, vtg ne cuka pri polnem gasu. Cukanje se čuti pri počasni vožnji.

pri počasni vožnji se avto lepo pelje. tk ko sem rekel samo kadar grem v ovinek z polnim gasom samo takrat rahlo cuka.
Prikaži več možnosti

18zimoni
18zimoni
  • Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: 320 touring x drive

Skratka ce ti gre  vtg je nov okoli 3700 eur. Nenormalna cena,glede na to de je bil se dve leti nazaj okoli 800 eur.
Tako pravijo na servisu Molk. Moj ima realnih 180.000 km,avto redno servisiran na bmw-ju,olje menjano in reset narejen pri Molku,ampak se vedno pri polnem pospesevanju kdaj pa kdaj malo,malo zacuka.  Sicer sem drugi lastnik,tako da razen servisov ne vem kaj so počeli z avtomobilom pred tem, Rekli so se da obnova ni smiselna ker je efekt kratkotrajen, ravno tako da ni dobro dat rabljenega gor,iz razbitega avta naprimer,ker ko to stoji,se zgodi ne vem kaj. Pri avtih letnik 2013,2014, je 3700 eur za vtg ze priblizno  1/3  vrednosti avta. Za razmislit ali menjat,ali avto prodat. 

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: BMW F31 320xD

pri počasni vožnji se avto lepo pelje. tk ko sem rekel samo kadar grem v ovinek z polnim gasom samo takrat rahlo cuka.

Meni je cukal nabolj v klanec pri polnem pospeševanju, tudi pri prehitevanjih, sploh v sport modu... Menjava olja in reset lahko pomaga, če ni že prehudo, če ne pa menjava lamel, oz. obnova kpl. Meni je po menjavi lamel  kasneje še izhodni zobnik na prirobnici podjedlo, verjetno zaradi šusov od cukanj... kaj pa vem... Vglavnem, kot da je z kurjega ta rumenga narejeno vse skupaj... Tisti, ki pametuje o slabem vzdrževanju, pa ima pač srečo, da mu ni kaj shodilo, tako kot ostalim tu, kaj naj rečem....

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Supr res. Kaksno sreco mam jst u lajfu, da mi pri 6 ih bmw jih in se 3 eh drugih znamkah ki sem jih imel prej ni slo nic omembe vrednega.
Sam se loto zdanem pa smo. :-))
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 520
  • Avtomobil: kombi

Če se nek sklop vrti, se sčasoma obrabi in je potreben obnove, torej menjava olja in resetiranje je brezveze, obnovit cel sklop.

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: BMW F31 320xD

Upam vsaj, da si ga vplačal, če ne ne bo nič ;)

No, pri mojih 6 avtomobilih do zdaj tudi ni šlo praktično nič, pa so bili vsi bolj "slabih" znamk, pol pa naletiš na preminum mino, pa kaj čmo, povem kot je, ne zagovarjam nobene znamke, tudi pljuvam ne, povem moje izkušnje, in zgleda je več takih, ne moreš pa nas povprek zmerjat da smo kupli smeti z prevrtenimi kilometri, pa da ne skrbimo nič za svoje avte. 

Supr res. Kaksno sreco mam jst u lajfu, da mi pri 6 ih bmw jih in se 3 eh drugih znamkah ki sem jih imel prej ni slo nic omembe vrednega.
Sam se loto zdanem pa smo. :-))

Vse jasno, samo ta sčasom je pri nekaterih zelo prekmalu. Pa BMW ni sploh predivdel menjave VTG olja, tako, da sploh nima čepa za izpust olja... Lifetime... dokler ne crkne ;)

Če se nek sklop vrti, se sčasoma obrabi in je potreben obnove, torej menjava olja in resetiranje je brezveze, obnovit cel sklop.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 690
  • Avtomobil: BMW

Brenco, koliko km je imel tvoj avto ko si ga kupil in koliko sedaj?
Prikaži več možnosti