Skoči na vsebino

Obnova VTG-ja

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 496
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Meni je Podlesnik rekel da priporoča menjavo olja. moj je f10, tako da očitno je način, tudi, če nima čepa za izpust.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Meni je Podlesnik rekel da priporoča menjavo olja. moj je f10, tako da očitno je način, tudi, če nima čepa za izpust.

Pa saj je @pocesnk napisal da ga zvakumiraš ven skozi čep za dolivanje oz. level.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

peter123
peter123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: bmw f30

Pozdravljeni!

Pa koliko zdaj dejansko stane nov VTG? Eni pišejo 1000€ drugi pišejo 3700€. Da se človek malo pripravi :)

Prikaži več možnosti

peter123
peter123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: bmw f30

No zdaj mi je jasno. Cena novega je res okol 4k eur. Koliko je pa cena za celotno obnovljenega?

http://www.bolha.com...1333671457.html okoli 1k €?

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ce ga unicis do konca, se ga ne da vec popravljat, je drago. Ce pa mas malo obcutka, pa porajtas ko zacne rahlo cukat in peljes takoj na popravilo se ga da popravit za malo denarja.
Je pa tud res, da ce mas gume take kot je treba, pa menjas olje in ne delas z avtom kot svina z mehom se sploh ne pokvari.
Prikaži več možnosti

blazek33
blazek33
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: 320 d xDrive

Kako pa je z menjavo olja v VTGju v xDrivu.Ga je že kdo menjal ?Je priporočljivo ali ni potrebe po menjavi.

Zaenkrat mi dela vse OK. brez problemov.Sam se sier držim načela ne diraj lava dok spava. Lp

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Olje je treba menjat. Ne vem pa tocn na kolk km. Ob naslednjem servisu ko bo, bom vprasu Podlesnika, ce je ze treba.
Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 748
  • Avtomobil: E61 525D

Forumaš Mihold je napisal v temi ''f10 xdrive deljene dimenzije'' zelo izčrpen post..samo delček posta bom kopiral..celotnega si lahko preberete v temi..

Moje izkušnje so takšne, da so na xdrive vozilih lahko pnevmatike mešanih dimenzij proizvajalca, ki ga BMW priporoča.
Razlika v profilu naj ne bo več kot 4mm, predvsem pa naj bo v pnevmatika tudi ustrezen tlak! Ta je tudi zelo pomemben, saj se ob neustreznem tlaku v pnevmatiki obseg lahko tudi bistveno spremeni. Če bo to upoštevano VTG sigurno ne bo crknil zaradi mešanih dimenzij ;)

V VTG-jih je zelo malo olja, povprečno okrog 5-7dcl. Vsak lahko logično sklepa, kaj to pomeni če olje ni bilo nikoli zamenjano 150 000km ali več... če na takem vozilu lastnik hipotetično zamenja kolesa iz vseh 4 enakih na kolesa mešanih dimenzij in avto začne po zamenjavi na mešane dimenzije pri pospeševanju cukati, ni problem v kolesih, je problem v sami mokri sklopki VTG-ja ki je že tako obrabljena, da se ne more več elektronika adaptirati na dano situacijo mešanih koles (tisti 1%) Tudi če se nazaj montira vse 4 enake pnevamtike in problem izgine, ne bo dolgo več, ko se bo ta problem čez čas pojavil tudi z vsemi 4 enakimi kolesi.

V VTG-ju je mokra sklopka, tudi ta se obrablja (saj je sklopka, lamele so obrabljive :)) Obraba same sklopke je odvisna tudi od načina uporabe vozila. Bolj kot rinemo recimo po snegu ali blatu, večkrat ko VTG mora prenašati navor naprej nazaj, bolj se sklopka obrablja, kar je logično. Vozila, ki vozijo samo po dobrih podlagah, bodo imela manjšo obrabo sklopke VTG-ja kot tista, ki vozijo po slabih podlagah.

Zaključek:
Servisirajte VTG na 60kkm (menjava olja), imejte ustrezno napumpane pnevmatike in enako znamko in model pnevamtik, ki jih priporoča BMW (tudi če mešanih dimenzij) na prvi in zadnji osi in da ni razlike med njimi več kot 3-4mm.

Edit:evo tema https://www.bmwslo.c...enzije-platišč/

Edit 2 : Post 24

Urejal Tarik, 02.01.2019, 19:09.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 387
  • Avtomobil: bmw

Fantje mi lahko nekdo na kratko razlozi kaj vtg je,lp
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 126
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Je že razloženo na drugi strani te teme.

Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 361
  • Avtomobil: BMW e91

Lp,meni je sel VTG,ni bili ne cukanja ne cesar koli da bi lahko posumil,samo id enkrat je odpovedal. Avto je je zacel zaganjati in brokirat,skratka bedna scena. Avto odpeljal na ACosmos kjer je opravljena optika 80€ in predracun pipravila 3490€,samo del 2700€ skratka podn od xdriva in razocaranje. Avto 320xd 15.letnik 165k prevozenih,sreca je da je pod garancijo ampak prav razmisljam o prodaji.
Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Prejsnji teden dobil avto,popravil preko garancije strosek 670€,menjana 4x lamela,2x zobnika ter olje.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 008
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ja kaj pa je z predracunom od 3490€, ki ga zgoraj navajas?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 126
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Uradni servis po navodilu tovarne, ne popravlja VTG jev - SAMO NOVO! Cena 3450!

Tudi kakršnokoli dolivanje ali menjava ,jim je tuje.

Dober serviser ga popravi  od 600-800€- menjava sklopke in olja in spet dela brezhibno!Priporočajo pa menjavo na cca 60.000km.

Urejal BISSON, 31.05.2019, 10:59.

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 092
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

se je že kdo srečal pri noveši seriji vtg ja, da so bile obrabljene ''ripne'' v katere pride prvi kardan? Kako se to sanira dokaj ugodno?

Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Bisson vse povedu,zau je tko pri uradnih....
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 176
  • Avtomobil: 523i

VTG za F serije je bil posodobljen 3/2015... od takrat naj ne bi bilo več težav.  Je kateri od vas s težavami lastnik avta, ki je letnik od sredine 2015 naprej? Kakšni so sploh simptomi teh težav? Kakšno cukanje se pojavlja? Ker meni je avto občasno pocukal, pa je bil krivec EGR... :)

Drugače je pa VTG v F serijah brez verige.

Ma kdo kaj vec info? Gledam 2016 f31 xdrive, pa da vem a opustim idejo al je "varno" kupit famozni xdrajv
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj je 2013 letnik, o kakih tezavah z vtg jem ne duha ne sluha.
Prikaži več možnosti

one90
one90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2

Pozdravljeni, kupil sem 318d Xdrive, letnik 2016, moj prvi BMW, prvo kar bom naredil je to, da zamenjam olje v vtg-ju, to so mi svetovali vsi, tudi prodajalec. Preseneča me, da tovarna naj nebi imela predpisanega intervala menjave olja, možakar, ki sem ga klical za menjavo, pa mi je rekel, da naj bi se olje menjalo na vsakih 60.000 km. Avto ima 180.000 na števcu, redno servisiran in res lepo ohranjen, odlično se pelje, ne cuka, ne vibrira itd., kar naj bi bili simptomi okvare vtg. Baje, da tudi na pooblaščenih servisih ne menjajo tega olja, a to samo pri nas, ali so mogoče kje bolj dovzetni za takšne stvari, kljub temu, da menjava ni predvidena? Kajti, glede na kilometrino bi sedaj moralo olje biti menjano že tretjič. Imam pa še eno vprašanje glede pnevmatik in tiste zvezdice. Berem, da ni potrebe, da jo pnevmatika ima, ampak me pa vseeno zanima, če se te dobijo samo na pooblaščencu, ker so "kao" original? 

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 092
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Gume z zvezdico dobiš praktično povsod, je pa res, da je nabor zelo okrnjen ...GY, michelin, pirelli,  bridgestone, continental, dunlop, hankook, potem se pomoje neha... in še to ponavadi samo en ali dva modela gum.

Prikaži več možnosti