Skoči na vsebino

Obnova VTG-ja

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
116 odgovorov v temi
one90
one90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3

Aha, so pa vsaj znamke, torej niso neke slabe gume. 

Prikaži več možnosti

aci2
aci2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: BMW 520d F11 2013

Iz kje pa si če ni skrivnost. Bi prišel na menjavo olja in testiranje.

Pa dobr kje vi to serviserat olje je res cca 35€-40€ za delo pa ni več kot pol urce dela. 30€ je pri meni delo za zamenjavo olja plus reset..... tko da 90-140 plus ddv je čisti nateg če se mene upraša.

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: Vespa-Cannondale

Pokličeš Šumija, v pol ure vse gotovo, cena -razumna.

Aha, so pa vsaj znamke, torej niso neke slabe gume. 

Tudi sam sem bil pred nakupom novih gum obremenjen s to zvezdico, pa sem govoril z serviserji in vulkanizerji, da tudi z gumami brez zvezdice vse dela OK.In res je tako, pomembna je enakomerna obraba in tlak v gumah.

O tem VTGju in verigah je ogromno napisanega, v večini gre bolj za nakladanje in iskanje najcenejših rešitev popravila. Kot pri vse drugih avtomobilih je pač potrebna menjava ali jermenov ali verig, ki poganjajo odmične gredi. Nekje pri 60000km nekje na 9000o itd.Pri  Bmw okoli 200000 km,lahko malo prej ,nekaterim pa tudi pri skoraj 400000 km dela še prva veriga.Prav tako menjava olja v VTG na cca 60000 km.Žal tovarna ne priporoča ne ene ,ne druge oblike vzdrževanja.

Tudi same meritve raztega verige, so več ali manj nerelavantne in še dodatno zapravljanje denarja.

Preprosto je potrebno avto redno vzdrževat in prevzeti odgovornost lastništva!

Težko od nekoga, ki je dal zadnji družinski denar za polog lizinga, pričakujemo vzorno vzdrževanje .

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti
    • Warden in bojan.u uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 908
  • Avtomobil: Rdeča raketa

https://www.bmwslo.c...snk-iz-kamnika/
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 375
  • Avtomobil: BMW e91

A je kakšna fora če daš Eco pro mode,ali takrat dela 4xpogon ali pa dela samo zadnji pogon??? Ima kakšen pomen za vtg.
Prikaži več možnosti

peter123
peter123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: bmw f30

Zdravo!

Mene pa zanima če bo kakšen problem, če dam gor letne gume k imajo zadaj cca 6,5mm profila spredaj pa 5mm profila? So pa deljenih dimenzij.

Gume so original michelin z zvezdico. Samo spredaj se pač malo hitreje obrabljajo kot zadaj.

Hvala za odgovore, če kdo kaj ve. LP

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 100
  • Avtomobil: BMW

Imaš x-drive?
Prikaži več možnosti

peter123
peter123
  • Uporabnik

Imaš x-drive?

Seveda. BMW f30 320xd. Saj drugače ne bi niti spraševal. Gume so drugače še zelo fajn ohranjene. So dale čez manj kot 15k km.

Pa ta razlika je po sredini gume. Ob robu se pa spredaj obrabljajo še bolj.

Urejal peter123, 25.06.2020, 17:20.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 100
  • Avtomobil: BMW

Kakšen tlak imaš v gumah? Mogoče prenizek, zato ti pobira robove. Imaš veliko vožnje po regionalkah ali večinoma AC?

Sam bi kupil nove gume, ker je razlika velika, poleg tega je strošek popravila VTGja lahko velik.
Prikaži več možnosti

peter123
peter123
  • Uporabnik

Tlak sem imel enakomeren. Vožnje nekako 50:50 pomoje.Malo mi je tut čudno kupovat nove gume saj so te še zelo lepo ohranjene.

V tej temi je nekdo napisal da je razlike lahko tudi 3-4mm.

Zaključek:
Servisirajte VTG na 60kkm (menjava olja), imejte ustrezno napumpane pnevmatike in enako znamko in model pnevamtik, ki jih priporoča BMW (tudi če mešanih dimenzij) na prvi in zadnji osi in da ni razlike med njimi več kot 3-4mm.

Urejal peter123, 25.06.2020, 18:45.

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: BMW F31 320xD

Imate kaj izkušenj s temle? Zanimiva stvar... 

https://www.xdelete.app/

Prikaži več možnosti

peter123
peter123
  • Uporabnik

Wow res zanimiva stvar. Verjetno če izklopil x-drive ne bi blo nobenih več težav z VTGjem. Kdo ve kaj več?

Sprva sem bil malo skeptičen, da se da to kar tako izklopiti vendar po commentih na youtube sodeč res deluje.

Prikaži več možnosti

Premium
Premium
  • Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: Bmw e91 330i x

Imate kaj izkušenj s temle? Zanimiva stvar... 

https://www.xdelete.app/

Wow res zanimiva stvar. Verjetno če izklopil x-drive ne bi blo nobenih več težav z VTGjem. Kdo ve kaj več?

Sprva sem bil malo skeptičen, da se da to kar tako izklopiti vendar po commentih na youtube sodeč res deluje.

Dejansko deluje, nevem pa kaj bo rekel pogon ko se ga bo po nekaj časa vklopilo nazaj. Zaenkrat je RWD :)

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 689
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Dejansko deluje, nevem pa kaj bo rekel pogon ko se ga bo po nekaj časa vklopilo nazaj. Zaenkrat je RWD :)

To pa je meni totalen non - sense, zakaj bi kupil xdrive da ga potem izklopis????
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

peter123
peter123
  • Uporabnik

To pa je meni totalen non - sense, zakaj bi kupil xdrive da ga potem izklopis????

Ker je ta x-drive narejen totalno za en k.... Jaz sem imel gor original tovarniško predpisane gume in platišča pa se mi je uničil VTG po dobrih 20k kilometri (na srečo popravljeno v garanciji)

Pa bi bilo fajn da bi ga lahko vklopil samo ko je sneg, da se pač zadeva ne ponovi, ker če moram sedaj kupiti novega je to takoj 20-25% vrednosti avta kar je res slaba...

Prikaži več možnosti
    • brenco je všeč

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 314
  • Avtomobil: F11 Msport

Zal je vecina bolj nalozenih bawarcev s tem klincevim xdrivom. Tudi moj.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 689
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Ker je ta x-drive narejen totalno za en k.... Jaz sem imel gor original tovarniško predpisane gume in platišča pa se mi je uničil VTG po dobrih 20k kilometri (na srečo popravljeno v garanciji)
Pa bi bilo fajn da bi ga lahko vklopil samo ko je sneg, da se pač zadeva ne ponovi, ker če moram sedaj kupiti novega je to takoj 20-25% vrednosti avta kar je res slaba...

Znanec je kupil 4 leta starega e92 330cxd (120kkm) pa mu je vtg shodil pri 175kkm, po tem ko se je en teden peljal z rezervno gumo dve coli manjsi od ostalih treh.... Nabavil je potem rabljenega za 300€ kateri je deloval do 320kkm, ko je prodal avto, načeloma je pri vtgju problem vezan na prevelike čevlje, pa ni nič zlonamerno mišljeno
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.