Skoči na vsebino

Nova X5 2018

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
184 odgovorov v temi
Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Dokler je ročni menjalnik itak ni problema.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 562
  • Avtomobil: BMW logicno

Zadnje luči so mi bile znane, no sedaj sem ugotovil, da BMW kopira že pri Renoju, od Kadarja.   So pa veliko bolj dopadljive , kot stara X5. 

Koliko mislite, da padejo cene sedanjih X5, ko pride ta nova X5 na trg ?   ene 7 - 10 k eur ali ?

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 027

Jest vedno ugasnem start stop in ko ful teram po ac grem tankat kar s prizganim motorjem da skoz laufa. Pol pa spet ful gasa dalje :-)
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 395
  • Avtomobil: star

Edino pravilno;)
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 723
  • Avtomobil: Nemški

Jest vedno ugasnem start stop in ko ful teram po ac grem tankat kar s prizganim motorjem da skoz laufa. Pol pa spet ful gasa dalje :-)

Tudi jaz. Se mi ga smili ugasnit...
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 474

Pičke, zdaj pa full air suspension.. Prej pa no way!

Zdej bodo šele smeti....

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 027

Pri peticah so vsi ferdi sli zadaj, tukaj bo isto :-)
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 744
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Ugasnje prej, ali da menjalnik v "jadranje"? Ker močno dvomim, da bi ugasnil kar med vožnjo :eek

Ugasne ugasne, ja...sedaj ima že večina avtov "razširjeno območje start-stop", tako da (če so izpolnjeni pogoji) crkne motor že med 7-10 km/h (odvisno od znamke in modela).
Ja jaz sedaj že čisto avtomatsko takoj ko vžgem avto ugasnem še ta trapast sistem...ker me dela živčnega, da mi avto med stanjem ugaša.

Trajen izklop start stopa in je problem rešen.

To je že tudi postala "mission imposible" pri novih avtih....ker tovarniški testerji sploh nimajo več možnosti, da bi diagnostik lahko karkoli manipuliral s start-stopom....jbg, to si plačal, to imaš. Bruselj že ve.....
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 805
  • Avtomobil: LPP Urbana

Edino pravilno glede na sistem start stop. Mogoce se motim, naj me kdo popravi: a ni blo receno enkrat, da ni pametno tankat medtem ko je avto prizgan ( bi lahko nek zrak potegnilo al vakum)?

Aja pa zadnje luci: kot bi gledal Forda, S Max-a...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 932
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Govorilo se je, da je razlog da se ne tanka prižganega nevarnost vnetja goriva, zaradi kateregakoli vzroka že.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 022
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Edino pravilno glede na sistem start stop. Mogoce se motim, naj me kdo popravi: a ni blo receno enkrat, da ni pametno tankat medtem ko je avto prizgan ( bi lahko nek zrak potegnilo al vakum)?

Aja pa zadnje luci: kot bi gledal Forda, S Max-a...

Avto je pri prižganem motorju nevarno tankat zaradi nevarnosti požara. Le malo ljudi se zaveda, da lahko že kakšna iksrica ali dve povzorčita resen požar. Konec koncev povprečen bencinski servis imam med 50 in 100 tonami goriva v rezervoarjih.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

skis
skis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462
  • Avtomobil: F26 X4 M40i

zdej šele vidim, da me je ta zadnji "L" iz luči pravzaprav vedno malo motil...

meni je všečen. zelo.

The Ultimate Driving Machine
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 588
  • Avtomobil: 218d AT, M2

To je že tudi postala "mission imposible" pri novih avtih....ker tovarniški testerji sploh nimajo več možnosti, da bi diagnostik lahko karkoli manipuliral s start-stopom....jbg, to si plačal, to imaš. Bruselj že ve.....

Dejansko to drži...sem imel izklopljenega na avtu, dam na vpoklic menjave EGR in so sprogramirali avto na novo, pa start/stop spet dela, ga želim spet izklopiti in tester po zadnjem update-u ne ponudi več funkcije...

lp,m

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 880

Končno priključni hibrid s 6 valjnikom....

BMW X5 xDrive45e iPerformance

Efficiency meets supremacy: the drive portfolio of the new BMW X5 is to be extended in the course of 2019 with the addition of a plug-in hybrid system. The new BMW X5 xDrive45e iPerformance combines a model-specific in-line 6-cylinder petrol engine featuring BMW TwinPower Turbo Technology with the very latest BMW eDrive technology. Consistent progress in the area of plug-hybrid drive has produced a system output now increased to 290 kW/394 hp, a tangible enhancement in terms of electrically powered range and a significant reduction in fuel consumption and CO2 levels as compared to the predecessor model.

More impressively than ever, the second generation of the plug-in hybrid model combines the purely electrically powered driving pleasure of a BMW iPerformance automobile with the versatility that is typical of a Sports Activity Vehicle (SAV). In doing so, the new BMW X5 xDrive45e iPerformance offers optimised qualities in terms of both driving dynamics and efficiency. It does the sprint from zero to 100 km/h in 5.6 seconds – more than one second less than the predecessor model. The top speed when driving on electric power alone is increased from 120 to 140 km/h. Its electrically powered range is now approximately 80 kilometres*, almost three times that of its predecessor. The combined fuel consumption of the new BMW X5 xDrive45e iPerformance drops to 2.1 litres per 100 kilometres*, while the relevant CO2 emissions figure is now 49 grams per kilometre*.

These improved levels are the result of a completely newly developed drive technology. It comprises a 3.0-litre and 210 kW/286 hp in-line 6-cylinder engine from the current BMW EfficientDynamics drive family and the latest generation of BMW eDrive technology. An electrical system output of 82 kW/112 hp, a lithium-ion battery with extended storage capacity and further developed power electronics for intelligent energy management give the plug-in hybrid system of the BMW X5 xDrive45e iPerformance unique performance characteristics as well as an impressive level of efficiency. Together, the two drive units generate a system output of 290 kW/394 hp along with a maximum system torque of 600 Nm. The combustion engine and electric motor deliver their power to an 8-speed Steptronic transmission of the latest generation and the intelligent all-wheel drive system BMW xDrive. In this way, the drive torque is transferred to all four wheels when driving on electric power alone as well as when using the combustion engine or indeed both drive units: this ensures sporty driving pleasure on the road and supreme off-road performance over loose terrain at all times. The top speed of the BMW X5 xDrive45e iPerformance is 235 km/h.

2019-_BMW-_X5-x_Drive45e-_G05-i_Performa

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 755
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Pil pa bo k 2 dizla skp :-)
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 562
  • Avtomobil: BMW logicno

Bojim se, da bo ta nova X5 ka, ki meni nikakor ne potegne na prvi pogled ( prevelika maska, kot en pujsek) imela, kar hudo konkurenco v obliki zvezde .....

https://siol.net/avt...nos-foto-477520

Bi se skoraj upal trditi, da se bo zvezdic prodalo več, kot X5-k , vsaj meni je nekako bolj všečna, pa nikakor ne sanjam o avtih za mesarje ;).

Prikaži več možnosti

nomad
nomad
  • Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Avtomobil: f11 530xd, Cooper S R56

Meni tudi novi Mercedes tokrat ni všeč, kaj menite na konkurenco ostali? 

Suv

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 861
  • Avtomobil: bel traktore

Bojim se, da bo ta nova X5 ka, ki meni nikakor ne potegne na prvi pogled ( prevelika maska, kot en pujsek) imela, kar hudo konkurenco v obliki zvezde .....

https://siol.net/avt...nos-foto-477520

Bi se skoraj upal trditi, da se bo zvezdic prodalo več, kot X5-k , vsaj meni je nekako bolj všečna, pa nikakor ne sanjam o avtih za mesarje ;).

Strah za manj....poglej od mečke notranjost....kot da armaturka oz števci niso dovolj grdi, se ustavi še na številu prezračevalnih rež...no no no GO

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 932
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Poičakam da vidim X5ko v živo, ter ML-a, al kako se že sedaj imenuje, je pa oblikovno meni trenutno Volvo favorit.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 584
  • Avtomobil: kombi

Taale slika zgoraj, Bmw nima kolkurence, žal

Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč