Skoči na vsebino

2015 F31 325d M-sport

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
110 odgovorov v temi
Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: VW

Razmišljam o prodaji Passata, za zamenjavo pa mi je v oko padlo tole na Porsche Bravničarjevi.

https://www.avto.net...asp?id=12946599

Je mogoče že kdo bil na ogledu ali ve kaj več o avtu kot mi bodo znali ali hoteli povedati tam?

Urejal Gartner, 28.03.2018, 16:38.

E36 318is -> E39 540i -> E38 740iA -> E46 330ci -> E46 320iT -> E46 330iT -> E91 330xi -> AR 159 2.2 JTS(WTF?!?) -> E39 528iAT -> Leon ST 1.4 TSI FR -> Golf 7 Variant 2.0 TDI DSG -> Passat B8 Variant 2.0 TDI

Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 382

Glede na to, da greš iz 8b Passata, potem glej serijo 5, ker ko se enkrat navadiš na prostornost Passata, ti bo trojka (pre)majhna. Razen, če ne rabiš toliko prostora.
Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to, da greš iz 8b Passata, potem glej serijo 5, ker ko se enkrat navadiš na prostornost Passata, ti bo trojka (pre)majhna. Razen, če ne rabiš toliko prostora.

Ja, to sem pa že slišal. Sicer v F seriji še nisem sedel, se pa spomnim, da je bil E91 bolj prostoren od E46, zato sem nekako sklepal, da je F že nekje na ravni novega Passata.

E36 318is -> E39 540i -> E38 740iA -> E46 330ci -> E46 320iT -> E46 330iT -> E91 330xi -> AR 159 2.2 JTS(WTF?!?) -> E39 528iAT -> Leon ST 1.4 TSI FR -> Golf 7 Variant 2.0 TDI DSG -> Passat B8 Variant 2.0 TDI

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 187
  • Avtomobil: the e39 of the 2015s

Huda kombinacija. Je pa.to precej manjsi avto kot pasat
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Firedancer
Firedancer

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 213
  • Avtomobil: ni Bavarc

Ja, to sem pa že slišal. Sicer v F seriji še nisem sedel, se pa spomnim, da je bil E91 bolj prostoren od E46, zato sem nekako sklepal, da je F že nekje na ravni novega Passata.

Zanimivo... Meni recimo pa se E46 limo notri ni zdela manjša od recimo E90. Kvečjemu lahko rečem, da se v E90 počutim bolj utesnjeno... Sploh na zadnji klopi. Za F pa žal ne vem.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: ni moj:(

Kakšen menjalnik/motor imaš v Passatu? Se mi zdi, da to ful definira avto glede kvalitete vožnje, ki jo nudi.

Jaz imam npr. Passata DSG 4motion 190 PS in takšnega nebi šel (za)menjat za takšno trojko, če imaš slučajno navadnega 150PS in ročni menjalnik, pa takoj...

Trojka serije F ima v notranjosti sicer nekaj več mesta kot e90, pa še to večinoma zadaj...

:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 021
  • Avtomobil: B8

...zato sem nekako sklepal, da je F že nekje na ravni novega Passata.

Hahaha to pa je bil vic  :laugh Ni. Niti blizu. Svetove stran, dobesedno.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 083
  • Avtomobil: e91

Lep!! Motor top glede na to da je mlincek. Razlika med f30 in e90 je taka kot med e46 in e90... passat je bolj prostoren to je pa tudi vse kar mu gre v prid...
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

Lep!! Motor top glede na to da je mlincek. Razlika med f30 in e90 je taka kot med e46 in e90... passat je bolj prostoren to je pa tudi vse kar mu gre v prid...

Dosti je resnice v tem kar praviš, Passat ni BMW ali Audi in se to pozna po feelingu v vožnji, kako je sestavljen, itd., na koncu pa tudi poceni, saj je nov Passat "pol" cenejši avto že od trojke, kaj šele petice.

Je pa Volkswagnu potrebno priznati, da dela modele, ki so lahko čisto ljudski ali pa mejijo na avto z neko dušo... Passat z najvišjim paketom opreme, pravim manjalnikom, motorjem, pogonom, dvojno zasteklitvijo je kar orodje... ni pa na nivoju naloudane trojke ali petice, true fact.

Koliko para, toliko muzike :ok2

Urejal Eagle46, 28.03.2018, 18:00.

Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakšen menjalnik/motor imaš v Passatu? Se mi zdi, da to ful definira avto glede kvalitete vožnje, ki jo nudi.
Jaz imam npr. Passata DSG 4motion 190 PS in takšnega nebi šel (za)menjat za takšno trojko, če imaš slučajno navadnega 150PS in ročni menjalnik, pa takoj...
Trojka serije F ima v notranjosti sicer nekaj več mesta kot e90, pa še to večinoma zadaj...

Točno tako kot si napisal, tako mislim tud jaz, zato grem v prodajo. Pred Passatom sem imel novega DSG Golfa in šel na ročnega Passata. Grem nazaj na avtomat takoj ko se pojavi šansa :).

Hahaha to pa je bil vic  :laugh Ni. Niti blizu. Svetove stran, dobesedno.

Vidim, da bo treba najprej eno F pogledat, preden začnem sanjarit :).

Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo... Meni recimo pa se E46 limo notri ni zdela manjša od recimo E90. Kvečjemu lahko rečem, da se v E90 počutim bolj utesnjeno... Sploh na zadnji klopi. Za F pa žal ne vem.

Mogoče, ker ima E9X izbočeno armaturo, medtem ko ima še obrnjeno proti vozniku in je pri slednjo dosti boljši občutek...za zadnjo klop pa tud jaz ne vem, sem vedno jaz vozil :).

Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: F10 LCI 6cyl

Jaz sem tudi presedlal iz Passata B8, 140kW DSG z DCC podvozjem na F30 LCI 318d M-Sport in kasneje na F10 525dX. Na prvo žogo se mi je F30 zdel v primerjavi s Passatom malo bolj robat. Že na začetku pri odpiranju in zapiranju vrat lahko opaziš, da so BMWjeva dosti lažja in prijetnejša, na armaturno se hitro navadiš, vse je na dosegu roke. Sicer se mi prej nikoli ni zdela Passatova notranjost tako pusta, kot takrat, ko sem ga po dolgem času spet zapeljal. Še celo razočaran sem bil. V vožnji je občutek neprimerno boljši, tu F30 brezpogojno zablesti, Passat se lahko gladko skrije. V ovinkih nos namreč sili ven. Sicer pa, roko na srce, Passat ni slab avto, sploh v bolje opremljenih inačicah (se pridružujem že omenjenemu), ampak se žal ne more kosati s to fokusiranostjo na voznika in povezanostjo s cesto, ki se združita v "sheer driving pleasure", podvozje je reci piši - fenomenalno. 

Mislim da te F30/31 vsekakor ne bi pustila ravnodušnega. Ravno nasprotno, prepričan sem, da bi bil navdušen. Če pa bi ti bil prostorsko premajhen (predvsem zadaj bi znal bit), se ozri po F10/11. Ne bo ti žal, meni ni bilo  :ok

P.S. Na F10 imam manjšo porabo, kot na Passatu + xDrive + 30 konjev  :cool

Urejal snowlotus, 28.03.2018, 19:52.

Prikaži več možnosti
    • Martini Racing je všeč

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem tudi presedlal iz Passata B8, 140kW DSG z DCC podvozjem na F30 LCI 318d M-Sport in kasneje na F10 525dX. Na prvo žogo se mi je F30 zdel v primerjavi s Passatom malo bolj robat. Že na začetku pri odpiranju in zapiranju vrat lahko opaziš, da so BMWjeva dosti lažja in prijetnejša, na armaturno se hitro navadiš, vse je na dosegu roke. Sicer se mi prej nikoli ni zdela Passatova notranjost tako pusta, kot takrat, ko sem ga po dolgem času spet zapeljal. Še celo razočaran sem bil. V vožnji je občutek neprimerno boljši, tu F30 brezpogojno zablesti, Passat se lahko gladko skrije. V ovinkih nos namreč sili ven. Sicer pa, roko na srce, Passat ni slab avto, sploh v bolje opremljenih inačicah (se pridružujem že omenjenemu), ampak se žal ne more kosati s to fokusiranostjo na voznika in povezanostjo s cesto, ki se združita v "sheer driving pleasure", podvozje je reci piši - fenomenalno. 

Mislim da te F30/31 vsekakor ne bi pustila ravnodušnega. Ravno nasprotno, prepričan sem, da bi bil navdušen. Če pa bi ti bil prostorsko premajhen (predvsem zadaj bi znal bit), se ozri po F10/11. Ne bo ti žal, meni ni bilo  :ok

Hvala za izčrpno primerjavo. Super, da lahko dobim informacije od nekaterih, ki ste ali imate B8. Ja, VW te pusti precej hladnega, kar za vsak dan niti ni tako slabo, sem pa po parih letih VAG koncerna že malo naveličan in mi zmeraj bolj spet diši BMW, sploh zaradi razlogov, ki si jih navedel. Vsekakor bom pa vzel v obzir še F11.

Pri vsem skupaj me je strah teh blesavih BMW-jevih verig, ne bi se branil niti xDrive-a, ampak sem spet tudi o tem že prebral toliko problemov, da me na momente kar malo mine :).

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 326
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Bedarija. Ce je avto dobro vzdrzevan, gume taprave, tu mislim na xdrive, servisi delani po protoklu pa da ga ni imela pred tabo kaka budala, vse dela kot šus. Imam ze drugega f10 530 ta ki ga imam zdaj je xdrive, pa niti ene same okvare.
Res pa.da sam ne bi vzel nikoli vec 4 valjni motor. Imel sem 320d, to ne bi. Ta 325 je sicer lep, oprema dobra, samo 4 valjnik ga jebe. Jst bi 330xd. Je pa tako, da pri rabljenem nioli ne ves.
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: F10 LCI 6cyl

Hvala za izčrpno primerjavo. Super, da lahko dobim informacije od nekaterih, ki ste ali imate B8. Ja, VW te pusti precej hladnega, kar za vsak dan niti ni tako slabo, sem pa po parih letih VAG koncerna že malo naveličan in mi zmeraj bolj spet diši BMW, sploh zaradi razlogov, ki si jih navedel. Vsekakor bom pa vzel v obzir še F11.

Pri vsem skupaj me je strah teh blesavih BMW-jevih verig, ne bi se branil niti xDrive-a, ampak sem spet tudi o tem že prebral toliko problemov, da me na momente kar malo mine :).

Jaz sem na svojem zamenjal olje v xDrive, vse 4 gume nove, na dveh ločenih setih platišč (letne/zimske). Ne preveč skrbet, dokler ima avto servisno zgodovino jasno in pošlihtano, samo pali in vozi. Vsekakor kak preventivni servis ni odveč. Če imaš pa ob nakupu vozila možnost nakupa kakšne dodatne garancije (Porsche ponuja dobro garancijo Weltauto - sprobano!), potem je to vsekakor dobrodošlo.  :beer

Zdej pa hitro v nabavo bavarca! 

Srečno... :ok

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

Just sayin'... jaz imam Passat-a B8 2.0 190 2.0 TDI 190 PS DSG 4 Motion (Highline, full usnje, panorama, itd.), prej sem imel 2 X e91 3.0d in 1 X e61 3.0d (F serije nisem nobene imel).

Itak, da Passat glede užitka in občutkov v vožnji ni niti blizu, vendar je avto zelo udoben, tiho teče, motor je full zadušen. Glede lege težko rečem, ker se vozim večinoma po avtocesti... vendar je fact, da je avto izredno udoben in neutrujajoč na dolgih vožnjah.

Takole bom rekel, da Passat višje specifikacije za pol nižjo ceno (govorim za nove avte, v primerjavi z serijo F oz., sedaj že G) nudi obilo. Jaz sem presenečen tudi nad porabo, avtocestna vožnja cca 160 km/h kljub avtomatskemu menjalniku in 4X4 ne gre čez 6,5l/100 km (3.0d mi je pri isti vožnji porabil dober liter več).

Pomislite, naložen Passat (+DSG & 4 Motion) je pol cene nove G petice 2.0 d (tak deal dobiš, ko se vzame avto na firmo)
Čeprav, tale 325 iz oglasa je dobro opremljen... dobra, lepa kombinacija!
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 837
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Tole jaz pacam že dlje časa, cena se zelo niža in niža in ga ne prodajo-že lep čas se oglas obnavlja. Sicer ga nisem šel pogledat, saj bi imel na zunaj rajši belega,+ da ima F1 tipke, ima pa dobro opremo in lepo notranjost. S tem da ne vem ali ima el. oz memory sedeže ali ne. Vse ostalo mi je pri tem primeru sprejemljivo, tako da če me prehitiš z ogledom in opisom toliko boljše. Če pa ga ubodeš pa srečno vožnjo. Je pa verjetno če bi mu gotovino vrgel na mizo bila cena še nižja. Počakaj še kak mesec dva, bo še nižja cena. predvidevam da je uvoz, lastništvo ni navedeno, sicer pa se da to vse preveriti kaj in kako. REs da pravijo da je mlinček, samo se ga lahko na dobrih 250 dvigne to pa tudi ni tako malo. Če pa si navajen in iščeš prostor iz pasata, pa ti bo verjetno serija F11/G bolj pisana na kožo.  :)  

Urejal Taucher, 29.03.2018, 06:35.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 934
  • Avtomobil: Rog

zanimivo, prehod iz 140 kW na 105kW in ti je nudil več užitkov  

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 872
  • Avtomobil: VW TOURAN

Ni vse v kW ;)

Prikaži več možnosti
    • urban je všeč

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 366
  • Avtomobil: BMW M6 F10

Fantje , tudi jaz bi presedlal na BMW , pa Passata  nikakor ne gre prodat. Star je eno leto dsg, z vso opremo R LINE PLUS in pa 190 konjičev, pa ni ravno nekega povpraševanja. Imel sem mnogo bawarcev, tudi f10 , x6 , vse nove, pa lahko rečem, da jim Passat ne seže niti do kolen, je pa res , da je cenovno ugoden.

Prikaži več možnosti