Skoči na vsebino

2015 F31 325d M-sport

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
111 odgovorov v temi
TMX
TMX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: F31

Jaz sem tudi presedlal iz Passata B8, 140kW DSG z DCC podvozjem na F30 LCI 318d M-Sport in kasneje na F10 525dX. Na prvo žogo se mi je F30 zdel v primerjavi s Passatom malo bolj robat. Že na začetku pri odpiranju in zapiranju vrat lahko opaziš, da so BMWjeva dosti lažja in prijetnejša, na armaturno se hitro navadiš, vse je na dosegu roke. Sicer se mi prej nikoli ni zdela Passatova notranjost tako pusta, kot takrat, ko sem ga po dolgem času spet zapeljal. Še celo razočaran sem bil. V vožnji je občutek neprimerno boljši, tu F30 brezpogojno zablesti, Passat se lahko gladko skrije. V ovinkih nos namreč sili ven. Sicer pa, roko na srce, Passat ni slab avto, sploh v bolje opremljenih inačicah (se pridružujem že omenjenemu), ampak se žal ne more kosati s to fokusiranostjo na voznika in povezanostjo s cesto, ki se združita v "sheer driving pleasure", podvozje je reci piši - fenomenalno. 

Mislim da te F30/31 vsekakor ne bi pustila ravnodušnega. Ravno nasprotno, prepričan sem, da bi bil navdušen. Če pa bi ti bil prostorsko premajhen (predvsem zadaj bi znal bit), se ozri po F10/11. Ne bo ti žal, meni ni bilo  :ok

P.S. Na F10 imam manjšo porabo, kot na Passatu + xDrive + 30 konjev  :cool

Jaz samo vem, da če primerjam B7 passata in F31 je Passat zvočno boljše izolirat. Tukaj je edina prednost passata poleg praktičnosti.

LP

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 629
  • Avtomobil: vsi nemški

F31 je tudi brez letnih gum, menjava diskov in ploščic je bila opravljena enkrat(zadaj samo ploščice), servisiran v Trzinu, pripeljan iz Nemčije pri 20k km. Avtomat še ni bil deležen servisa, motor naj bi bil BP, je pa stari N47T motor. Električnih sedežev nima, ima pa gretje. Usnje in nasploh notranjost naj bi bila odlično ohranjena. Zunaj je bil barvan samo zadnji odbijač.

so ga ponovno pocenili :)

https://www.avto.net...asp?id=13137724

Urejal Taucher, 16.05.2018, 13:42.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

so ga ponovno pocenili :)

https://www.avto.net...asp?id=13137724

Zopet nižaj cena, so že na 26900... tako kot bil mnenja v preteklosti, če jim bo kdo vrgel 25 na mizo ga bodo ziher dali, saj bo kmalu leto dni na okoli ko je pri njih.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

F31 je tudi brez letnih gum, menjava diskov in ploščic je bila opravljena enkrat(zadaj samo ploščice), servisiran v Trzinu, pripeljan iz Nemčije pri 20k km. Avtomat še ni bil deležen servisa, motor naj bi bil BP, je pa stari N47T motor. Električnih sedežev nima, ima pa gretje. Usnje in nasploh notranjost naj bi bila odlično ohranjena. Zunaj je bil barvan samo zadnji odbijač.

Se pravi ti si ga šel na hitro pogledat, si jim ponujal menjavo ali cash? katerega leta je bil uvoz? ko se je zamenjalo lastnikov? 

Urejal Taucher, 25.05.2018, 09:05.

Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: VW

Se pravi ti si ga šel na hitro pogledat, si jim ponujal menjavo ali cash? katerega leta je bil uvoz? ko se je zamenjalo lastnikov?

Ne, samo po telefonu sva z lastnikom govorila. Je pa lastnik eden od prodajalcev tam, tako da boš vse zvedel od njega, je prijazen možakar(Žiga).

E36 318is -> E39 540i -> E38 740iA -> E46 330ci -> E46 320iT -> E46 330iT -> E91 330xi -> AR 159 2.2 JTS(WTF?!?) -> E39 528iAT -> Leon ST 1.4 TSI FR -> Golf 7 Variant 2.0 TDI DSG -> Passat B8 Variant 2.0 TDI

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ne, samo po telefonu sva z lastnikom govorila. Je pa lastnik eden od prodajalcev tam, tako da boš vse zvedel od njega, je prijazen možakar(Žiga).

Čemu ga pa prodaja oz. kaj tebe moti, cena, barva usnja,...?

Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: VW

Mene je potem premamil drug avto, očitno zmotilo pa me ni nič, razen mogče malenkost nekaj začetnega vložka, pa tudi cena je bila takrat še 30, če se prav spomnim. Letnih gum ni zraven, menjalnik bo verjetno dobro poservisirati, preveriti verigo, pa odkar se prodaja, ga njegova vozi samo na kratke razdalje v domačem kraju, ker ima on služben avto za v Ljubljano. Mislim, da zdaj, ko je cena 2 jurja manj, bi se vse to lepo izšlo, ampak jaz sem že drugje. Pokliči pa ga pojdi pogledat. Kot sem že napisal, je fejst možakar in verjamem, da bo odgovoril na vsa vprašanja :ok .

E36 318is -> E39 540i -> E38 740iA -> E46 330ci -> E46 320iT -> E46 330iT -> E91 330xi -> AR 159 2.2 JTS(WTF?!?) -> E39 528iAT -> Leon ST 1.4 TSI FR -> Golf 7 Variant 2.0 TDI DSG -> Passat B8 Variant 2.0 TDI

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 295
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Podatek za katerega ne vem zakaj hudiča ljudi tako zanima? Jaz ti lahko prodam avto po treh mesecih lastništva, to pa zato ker se ga naveličam. Je pa problem da mi takšni heci ne gredo finančno skozi. Če bi pa lahko, bi pa to redno prakticiral. :-D

Urejal Bavarec fan, 28.05.2018, 09:42.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Zanima me čist iz firbca, vsakega lastnika vprašam za razlog prodaje, četudi mi reče da se ga naveliča :) Vprašam pa tudi za vse ostale detajle-morda zaradi kake napake vozila, ki jo je kdo ugotovil na ogledu ali kaj drugega za kar je dober da se izve od lastnikov, oglednikov. Da se lastniki menjajo zelo hitro, podzavestno mi ni ok (slab znak-čeprav morda nepravičen), je pa tako da verjamem da je še par takih poleg tebe, ki se avta v max. pol leta naveličajo in  prodajo naprej (če pri tem še zasluži tok bolj zanj).

Sam nisem v tej shemi in če kupim potem ostaja pri hiši, imam pač druge stvari v lifu za počet in se mi z šverc scenami ne da ubadat. Da se avta ne naveličam morda razlog ta, da že v osnovi gledam, da je tak - po večini mojih željah, če ni, ga raje ne grem gledat. Žal ne iščem samo znamko na pokrovu, pa tud če kupim je potem nekaj deset let "mir".   

Skratka lastništvo pa me zanima zato ker gledam vedno max. prvi ali drugo lastnik in čim manj km, z znano zgodovino in vse ostalo. V kolikor se odločim za ogled, bom tudi ponudil svojo ceno, potem pa se naj odloči ali ja ali ne. Se mi pa ne mudi, tako da imam čas zato lahko izbiram po mili volji. 

Pri tem dotičnem bo verjetno poleg nakupa dati nanj cca 3 čuke (menjalnik, ketna in gume), da si potem recimo "siguren" v avto. Napisano da v garanciji, imaš recimo potem takem leto dni krito, potem pa sledi v lastni režiji preventivna kontrola in recimo menjava.  :ok

Urejal Taucher, 28.05.2018, 10:27.

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

dimitri
dimitri

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: ///M6

Zanima me čist iz firbca, vsakega lastnika vprašam za razlog prodaje, četudi mi reče da se ga naveliča :) Vprašam pa tudi za vse ostale detajle-morda zaradi kake napake vozila, ki jo je kdo ugotovil na ogledu ali kaj drugega za kar je dober da se izve od lastnikov, oglednikov. Da se lastniki menjajo zelo hitro, podzavestno mi ni ok (slab znak-čeprav morda nepravičen), je pa tako da verjamem da je še par takih poleg tebe, ki se avta v max. pol leta naveličajo in  prodajo naprej (če pri tem še zasluži tok bolj zanj).

Sam nisem v tej shemi in če kupim potem ostaja pri hiši, imam pač druge stvari v lifu za počet in se mi z šverc scenami ne da ubadat. Da se avta ne naveličam morda razlog ta, da že v osnovi gledam, da je tak - po večini mojih željah, če ni, ga raje ne grem gledat. Žal ne iščem samo znamko na pokrovu, pa tud če kupim je potem nekaj deset let "mir".   

Skratka lastništvo pa me zanima zato ker gledam vedno max. prvi ali drugo lastnik in čim manj km, z znano zgodovino in vse ostalo. V kolikor se odločim za ogled, bom tudi ponudil svojo ceno, potem pa se naj odloči ali ja ali ne. Se mi pa ne mudi, tako da imam čas zato lahko izbiram po mili volji. 

Pri tem dotičnem bo verjetno poleg nakupa dati nanj cca 3 čuke (menjalnik, ketna in gume), da si potem recimo "siguren" v avto. Napisano da v garanciji, imaš recimo potem takem leto dni krito, potem pa sledi v lastni režiji preventivna kontrola in recimo menjava.  :ok

prosim, če kdaj prodajam avto, da ne hodiš na ogled. Večjega komplikatorja od tebe še nisem srečal. Pa kdo kupuje navadno trojko pol leta? :crazy bogi

Prikaži več možnosti
    • miha84, BMW Deutschland in black mamba uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Piši kar želiš (četudi žaljivke), s tem pokažeš svoj nivo, na katerega se ne bom in nimam namena spuščati. Ta forum in še za marsikoga tukaj, me niti malo ne gane,... ja neMore vsak avto izpolnjevati vseh pogojev.... ostalo niti ne bom komentiral ... lep dan  :)

Urejal Taucher, 28.05.2018, 13:01.

Prikaži več možnosti

empacher
empacher

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: F31 325d

Evo, pa je nasel novega lastnika. Vceraj sem ga sel iskat. Avto je odlicen, ohranjen kot nov, prejsnji lastnik je res vzorno skrbel. Pelje se tudi odlicno. Je res nek priblizek tega kaj bi si zelel, ce bi narocal novega.
Prikaži več možnosti
    • sando, BMW Deutschland in ily uporabnikom je všeč to sporočilo

vidk37
vidk37
  • Uporabnik
  • Sporočil: 275

Najbolj zoprni so tisti kupci, ki bi pr rabljenem imel vse možne opcije opreme in se vtikajo v čist vsako malenkost. Po vrhu pa še hočejo da je cena čist na podno, prvi lastnik in da je avto kot iz škatlice, za 40% vrednosti novega... Komu ne paše ima vedno opcijo novga naročit tko kot sem jaz naredil, ko so mi testnega ponujal.

Prikaži več možnosti
    • andy, miha84 in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 465

zdaj me pa res matra za koliko je šel? 

Prikaži več možnosti

empacher
empacher

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: F31 325d

25300€ in dve leti garancije
Prikaži več možnosti
    • filipo je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Evo, pa je nasel novega lastnika. Vceraj sem ga sel iskat. Avto je odlicen, ohranjen kot nov, prejsnji lastnik je res vzorno skrbel. Pelje se tudi odlicno. Je res nek priblizek tega kaj bi si zelel, ce bi narocal novega.

No super, dolgo časa je stal in našel kupca. Verjamem da je odličen, saj že po slikah in parih besedah mu ni bilo kaj očitati. Jaz bom vzel petico, ker trojka na osnovi ogleda in velikosti prtljažnika in prostor na zadnjih sedežih za naše potrebe žal premajhna. Jaz če se ne motim sem nekje zapisal da bo šel za 25, konec koncev pa ni važno.

Zdaj pa po letne gume in usnje redno čistiti da ne bo dobilo sledov kakšnih čudnih barv. Srečno in varno vožnjo. :ok  

Urejal Taucher, 04.06.2018, 20:05.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 465

25 je ql cena za tak avto... srecno voznjo

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Pozna kdo tole vozilo, malce me zbodel podatek da je pri 80kkm bil menjan menjalnik, pa to pri recimo takrat 2 let starem avtu? sicer ena skrb manj, a vseeno... očitno bo potem ketna in vse ostalo zrelo za menjavo. 

https://www.avto.net...asp?id=13271458

Urejal Taucher, 03.07.2018, 07:15.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 358
  • Avtomobil: Citroen AX

Pa kaj je s to ketno? Zamenjas jo, pa je, ce jo bo lih treba. Ce ne, pa ne. A pri avtu druge znamje tudi kompliciras, da je treba zobati jermen menjat? Ja madona, to je danes ratalo potrosnio material, ali pac redno vzdrzevanje.

Daj ze kupi nekaj, ali pa raje nehaj, ker te cist povsod nekaj (za)boli.  

Prikaži več možnosti
    • Martin ///M je všeč

MihaR
MihaR

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474

Pozna kdo tole vozilo, malce me zbodel podatek da je pri 80kkm bil menjan menjalnik, pa to pri recimo takrat 2 let starem avtu? sicer ena skrb manj, a vseeno... očitno bo potem ketna in vse ostalo zrelo za menjavo. 

https://www.avto.net...asp?id=13271458

Kaj je fora da za vsak avto na forumu sprašuješ? tako kot si sam zgoraj napisal si firbec, ki se mu že na daleč vidi da ne bo nič kupil!
Če ti je 325d za 25k predrag, zakaj bi sploh debatirali o 330d za 35k ? res škoda časa, ker ga ne boš kupu !!!

Pa zakaj je bil menjalnik pod garancijo zamenjan? pa a bo treba ketno za 1000€ zamenjat? pa a ma kakšno prasko? 1000 in eno vprašanje? usedi se v avto in pojdi na ogled, denar daj na mizo pa potem razpravljaj, ne pa tle po forumu otresat kok je zadnja cena, a kdo ve....?

fant avto stane 35k rabljen, nov je 70k+, če nimaš 4-5k na strani za letno vzdrževanje (zavarovanje, gume, servisi, preventivne okvare), + izguba vrednosti in nafta, pozabi na tak avto...glej nekaj primernega svojemu žepu, ali se pa še naprej vozi z vlakom.

Lp

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.