Skoči na vsebino

E30 vzmetenje, platisca

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
Blaž1231
Blaž1231
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: bmw e30 316

Pozdravljeni, sem lastnik bmw e30 316.
Sedaj je v originalnem stanju vendar bi ga rad spustil da bi bil malo nizji, ampak ne prevec.
Bi mi lahko svetovali kako bi se lotil tega, oz. katero vzmetenje bi uporabil.
Zraven tega pa kupujem tudi platisca, ki bi najbolj pristajala. Prosil bi da mi malo svetujete.

Lp

Pripete slike za predogled

• 2363F674-FA65-4240-B91C-1E9582C79BA7.jpeg
Prikaži več možnosti

Berlo
Berlo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: BMW 316 e30

Za nižanje e30 se zelo dobro obnesejo vzmeti h&r nižanje 35/35mm (modri) na originalnih amortizerjih če le te še upravlajo svojo funkcijo, kaj nižje na originalnih amortizetjih ne bo šlo, ampak ker nočeš nižat pretirano bo dovol avto zgleda res precej boljše in ne kot traktor :)

Ali pa alterativa h&r-a je eibach pro kit (črni) ki so vrhunske ampak menda za e30 precej mehke.

Če misliš avto registrerat kot starodobnika ali pa če je že, jih pobarvaj na črno ker so neisporosni pri predelavi starodobnikov :/

Ker vidim da je avto yu verzija priporočam še da dodaš zadnji stabilizator ker ga nima :)

Platišča so pa stvar okusa
Po mojem mnenju je za e30 (če bo ostal v dokaj originalnem stanju) 15 col nekaj v smislu bbs-a na rob (mrežaste) recimo originalne od e30 bmw style 5
GOOGLE je ful pametn, on use ve!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Blaž1231
Blaž1231
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: bmw e30 316

Najlepsa hvala.
Kje je najboljse h&r vzmeti kupit? Je možen kaki link?

Kaj pomeni da je yu verzija?
In kakšen zadnji stabilizator bi potreboval?

Hvala za odgovor
Lp
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Če imaš budget, se stegni in naroči tole: https://www.ebay.de/...mkAAOSwkNpab-re

Top izbira za cestno E30.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Pirc in eleksis uporabnikom je všeč to sporočilo

Berlo
Berlo

Začetnik

• Uporabnik

Yu verzija pomeni da je avto idelan za jugoslovanski trg, zaradi davka ima močno podhranjen motor 1.6 na vplinjač. Verjetno si pa tudi ugotovil da je avto kar se tiče opreme gol. Serijsko nima niti radija in desnega ogledala prav tako zadnjega stabilizatorja.

Stabilizator je "cev" ki povezuje levo in desno roko na avtu in preprečuje nagibanje v ovinkih. Dobiš ga rabljenega za cca 40€ kupiš še nove gumuce in končnike ki stanejo okoli 20€.

Eibach vzmeti:
https://www.mstyling...o-kit-bmw-3-e30

H&R vzeti:
Jih pa prodaja stahlgruber, naročijo pa ti jih tudi v adel-u (avtodeli)

Sigurno če imaš denar kupiš komplet bilstein b12 vendar se ti bo zataknilo pri homologacije če je ali če bo avto starodobnik.

Če pa nisi nek dirkač in bi imel še vedno solidno vzmetenje z dobrim razmerjem med športnostjo in udobnostjo pa kot sm rekel h&r oz. Eiabch in če so amortizerji zanič kupiš nadomestek originala najbolje bilstein b4.

In ko zamenjaš vzmeti, platišča 15 col, dodaš stabilizator ti povem da je to druk svet ker se avto spremeni iz "fedr gajbe" v gokard mogoče malo pretiravam ampak razlikka je velika :)

Ps. Pa da ne boš menjal motorja za novejšega z oznako m40 ker ima malo več moči ker te bom tepel ;) hahahaa
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 698
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Yu verzija pomeni da je avto idelan za jugoslovanski trg, zaradi davka ima močno podhranjen motor 1.6 na vplinjač. Verjetno si pa tudi ugotovil da je avto kar se tiče opreme gol. Serijsko nima niti radija in desnega ogledala prav tako zadnjega stabilizatorja.

Stabilizator je "cev" ki povezuje levo in desno roko na avtu in preprečuje nagibanje v ovinkih. Dobiš ga rabljenega za cca 40€ kupiš še nove gumuce in končnike ki stanejo okoli 20€.

Eibach vzmeti:
https://www.mstyling...o-kit-bmw-3-e30

H&R vzeti:
Jih pa prodaja stahlgruber, naročijo pa ti jih tudi v adel-u (avtodeli)

Sigurno če imaš denar kupiš komplet bilstein b12 vendar se ti bo zataknilo pri homologacije če je ali če bo avto starodobnik.

Če pa nisi nek dirkač in bi imel še vedno solidno vzmetenje z dobrim razmerjem med športnostjo in udobnostjo pa kot sm rekel h&r oz. Eiabch in če so amortizerji zanič kupiš nadomestek originala najbolje bilstein b4.

In ko zamenjaš vzmeti, platišča 15 col, dodaš stabilizator ti povem da je to druk svet ker se avto spremeni iz "fedr gajbe" v gokard mogoče malo pretiravam ampak razlikka je velika :)

Ps. Pa da ne boš menjal motorja za novejšega z oznako m40 ker ima malo več moči ker te bom tepel ;) hahahaa

To pa sploh ni res. Jaz imam zadevo urejeno in imam homologiranega kot starodobnika. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 428
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

meni je bilo rečeno, če so v homologaciji vpisane kakršnje koli spremembe avto ni več starodobnik oz je lahko vendar ne 100% kar pomeni, da ne plačaš samo 10% ampak nekaj več zaradi predelav,... sem pa to izvedel cca 1 mesec nazaj in se žal zaradi tega nisem odločil za določene spremembe,,...

dobro se prej pozanimaj.

Urejal Martin ///M, 12.04.2018, 09:58.

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Berlo
Berlo

Začetnik

• Uporabnik

Ja men ni in ni ratalo vpisat vzmeti pa da se j.... čeprav je nizanje na original m-tehnic. Še s pnevmatikam sem imel problem ki sem jih imel pred homologacijo. Nakoncu je le popustil in poklical na bmw in so mu povedali da je 15 col dodatna oprema in ne predelava tako da mi je vpisal brezplačno.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 698
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Cist tako v vednost. Jaz imam Bilsten in Eibach podvozje, INOX izpuh in BBS RZ (s sirsim robom) in imam normalno vpisano "starodobnik" v prometni in homologaciji. 

Vse se da ce je v skladu s smernicam obdobja iz katerga izhaja avto. Je pa res, da je fajn da to uredite prej predno se dela, homologacija za oldija. 

Drugac bo mal vec dela, da se to uredi.  

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator

Ja samo ti nimaš sploh homologiranega podvozja potem verjetno? oz nimaš vpisano nič pri predelavah se pravi si dejansko v prekršku, ker lonec ni original, podvozje pa tudi ne,..

ker pa je lonec po izgledu kot original in eibach fedri črni ter amortizerji rumeni kot original ti noben ne bo sitnaril, sklepam?

dejstvo pa je da če bi hotel čisto by the book bi moral vpisat v homologacijo in posledično oldi nebi bil več 100% starodobnik, to sem zvedel sedaj od dveh ki to dejansko delata, ker sem hotel urediti auspuh, da nebi imel težav ter podvozje pa sem potem rekel da zaenkrat pustim kot je,..

Urejal Martin ///M, 18.04.2018, 12:52.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 301
  • Avtomobil: bmw m3

Ja samo ti nimaš sploh homologiranega podvozja potem verjetno? oz nimaš vpisano nič pri predelavah se pravi si dejansko v prekršku, ker lonec ni original, podvozje pa tudi ne,..

ker pa je lonec po izgledu kot original in eibach fedri črni ter amortizerji rumeni kot original ti noben ne bo sitnaril,

dejstvo pa je da če bi hotel čisto by the book bi moral vpisat v homologacijo in posledično oldi nebi bil več 100% starodobnik, to sem zvedel sedaj od dveh ki to dejansko delata, ker sem hotel urediti auspuh, da nebi imel težav ter podvozje pa sem potem rekel da zaenkrat pustim kot je,..

ni nujno da tiste dva ki si jih vprasal vse vesta

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator

ja se strinjam sej zato se pogovarjamo,..

jaz sem to zvedel od dveh en na homologaciji iz lj in en, ki to ureja iz štajerskega konca, ker sem hotel imeti vse tako kot mora biti, da nimam jebe s policaji,

nisem trdil da tko je samo da sta mi dva to povedala in da pač vzamete v info ko boste urejali, da ne bo pol presenečenj v kolikor pride do tega, jaz sem si namreč že vse zrihtal za homologacijo lonca in si delal nepotrbne stroške,...

v kolikor pa rata pa pač toliko bolje pa to upam tudi delite tukaj :)

sam sem se potem odločil da ga zaenkrat pustim na original m podvozju, auspuh pa pač izgleda original sam preveč glasen je bog pomagaj,... upam ,da ne bo težav,.. homologacijo za oldtimerja pa bom urejal 2019 ko bo uradno star 30 let.

Prikaži več možnosti