Skoči na vsebino

R 1100 RT letnik 1996 težave z ABS-om po menjavi sprednjih ploščic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
Tomo91
Tomo91
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: R 1100 RT

Pozdravljeni!

Po menjavi sprednjih zavornih ploščic pri r 1100 rt letnik 1996 imam težave z lučkami za abs. poskusil sem že resetirat abs in ni nič nucalo, menjal različne podložke "senzorja" za abs in lučki še zmeraj utripata izmenično in ne obe hkrati. 

Kako bi lahko rešil problem?

hvala za vsak odgovor oz. info

Urejal Tomo91, 31.03.2018, 11:55.

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Tudi,ko si se odpeljal iz mesta,pa 100m še vedno utripajo?

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

Tomo91
Tomo91
  • Uporabnik

Tudi,ko si se odpeljal iz mesta,pa 100m še vedno utripajo?

lučki mi utripata vedno izmenično, nikakor ne obe hkrati,tko da tudi ko se premaknem utripa..ker ob normalno je da ob zagonu utripata obe hkrati,ob premiku ugasneta. nevem zakaj nočeta utripat obe hkrati..

Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 907
  • Avtomobil: F11 525dx; R 1100 RT

Najbolj pogost scenarij je preslab (ali premalo napolnjen) akumulator. Če med zagonom motorja napetost preveč pade, se ABS računalnik ne bo več "postavil" do naslednjega vžiga in lučki izmenično utripata. Poskusi do konca napolniti akumulator in nato poskusi znova.

LP, Skiny

Prikaži več možnosti

Tomo91
Tomo91
  • Uporabnik

Najbolj pogost scenarij je preslab (ali premalo napolnjen) akumulator. Če med zagonom motorja napetost preveč pade, se ABS računalnik ne bo več "postavil" do naslednjega vžiga in lučki izmenično utripata. Poskusi do konca napolniti akumulator in nato poskusi znova.

LP, Skiny

LP, Skiny

sem poskusil prej še z priklopom na kable iz druzga motorja in mi isto nočeta utripat obe hkrati..mogoče od 30 poizkusov sta dvakrat obe svetili noo-stop kar tudi nevem kakšen pomen ima?

Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik

Morda veš, kdaj je bilo nazadnje menjano zavorno olje?
Prikaži več možnosti

Tomo91
Tomo91
  • Uporabnik

Morda veš, kdaj je bilo nazadnje menjano zavorno olje?

ne tega pa žal ne..ker sem lastnik pol leta. a se lahko kljub temu vozim al je kaj narobe če se vozim preden ne zrihtam?

Urejal Tomo91, 31.03.2018, 15:04.

Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik

Nočem strašit, ampak dovolj pogosta napaka je tudi okvara abs enote kot posledica neupoštevanja intervalov menjave zavornega olja. Draga napaka. Zavorno olje mora biti praktično prozorne barve, če je rumenkasto je že staro.
Kolikor se spomnim je tudi na abs računalniku možna diagnostika z ledico (utripanje kod, tako kot na motornem računalniku).
Če nimaš manuala, bom zvečer preveril doma in ti sporočim.

Lp, Skiny

ne tega pa žal ne..ker sem lastnik pol leta. a se lahko kljub temu vozim al je kaj narobe če se vozim preden ne zrihtam?

Narobe nima biti kaj, le previdno brez abs-a.
Prikaži več možnosti

Tomo91
Tomo91
  • Uporabnik

nevem lahko da je tudi to,če abs sklopim sveti spodnja lučka.to je uredu? aha lahko ja.manuala nimam.no dobro, je bolše da ga sklopim al pustim da utripato lučki?

Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik

nevem lahko da je tudi to,če abs sklopim sveti spodnja lučka.to je uredu? aha lahko ja.manuala nimam.no dobro, je bolše da ga sklopim al pustim da utripato lučki?

Načeloma vseeno; rezultat je enak (zavore delujejo, ABS ne deluje). Je pa ena goreča lučka manj moteča od dveh utripajočih...  :ok2

Za diagnostiko si lahko pomagaš s telim postopkom - po potrebi si pomagaj z google translate v angleščino:

http://powerboxer.de...eicher-auslesen

V originalnem repair manualu tega navodila nisem zasledil, servisi imajo ustrezno diagnostično orodje.

Če rabiš repair manual, si ga lahko naložiš iz mojega dropboxa:

https://www.dropbox....1100 x.pdf?dl=0

LP, Skiny

Prikaži več možnosti

Tomo91
Tomo91
  • Uporabnik

Njalepša hvala za pomoč in nasvete:)

Prikaži več možnosti