Skoči na vsebino

Počitnice 2012-2021

* * * * - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
6079 odgovorov v temi
maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 694
  • Avtomobil: V8

Pa po kateri logiki bo dovolj hitri test? Če prijateljica ne spada pod izjeme, potem rabi PCR. Pa če je na HR 1 uro, ali pa en mesec.

Že ves čas trobim ,da je VSE odvisno, ali je ona prijavljena na istem naslovu kot on, ali ne. Če ni, ne spada pod izjemo, pod katero on hodi dol kot lastnik. Če je, potem sploh ni problema in gre lahko nazaj z njim z negativnim hitrim testom. Po črki zakona je tako in pika!

Po kaki crki zakona?! Daj ne me no! Hitri test za njo velja 48h, ne rabi govorit kam gre, tudi za nazaj! Ne me no, 2x na teden gre skoz pa noben ne trobi.
Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 003
  • Avtomobil: Boljši od E39 :)

Aha, se pravi jaz grem lahko danes na hitri test, potem v ZG v Areno v shopping, pa pivo, potem pa nazaj čez mejo brez problema? Svaka čast če ti tako delaš in ti rata. 

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha, se pravi jaz grem lahko danes na hitri test, potem v ZG v Areno v shopping, pa pivo, potem pa nazaj čez mejo brez problema? Svaka čast če ti tako delaš in ti rata.

Da. Ne svaka čast, vsaj nekaj lahko. Čudno a ne?
Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik

https://www.avtokamp...ska-prehod-meje

Še en link, ki pravi da to, kar si ti rekel, ni res. Zdej če greš ti 2x na teden čez mejo in nazaj samo s hitrim testom, imaš pač veliko srečo, da še nisi fasal karantene.

Ali pa imaš še kaj, poleg hitrega testa. Ali imaš nepremičnino na HR, ali greš poslovno, ali tranzit, ali kaj tretjega. Samo s hitrim testom ne gre nazaj v Slo. Razen če nas je pol 110.000 bedakov, ki do prejšnjega tedna nismo šli v lastne apartmaje na HR, ker bi rabili PCR ob povratku.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 770
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Vem da stalno pišete kaj je potrebno za prehod meje ter vračanje nazaj domov. Nimam pa časa ta oment vsega prebirati, ker sem v službi. Torej, če bi jutri želel čez noč v Novigrad (kjer imam stanovanje), kaj moram storiti, da ne bo problemov pri prečkanju meje v eno ali drugo stran? Se da urediti v soboto dopoldan, kar potrebuješ za, kakor sem že omenil za sem in tja. Dol bi ostal  40ur ali manj. Z menoj bi šla prijateljica z dve leti starim otrokom.
Najlepša hvala, lp M

... naj ti bo....

... vse kar so napisali je res.... in ni :)

...moj predlog je sledeč....

... itak greš proti Kopru...

* ustaviš se na Vrhniki in narediš brezplačni HAG

* prosiš, da ti izdajo pisno potrdilo

* dobiš v 20 minutah po opravljenem testz

* na potrdilu NE piše kateri test uporabljajo, čeprav je prvi, ki je napisan na dovoljenimi na Hrvašjem

* to potrdilo je na meji dovolj, če se bi slučajno našel kakšen pacient na Hrvaškem mu samo hladno rečeš naj preveri v sistemu, ker si v njega zaveden z tem testom in tam tudi piše vse kar želi in mora vedeti. In ja na meji imajo vpogled v ta sistem.

* z tem potrdilom se moraš vrniti v Slovenijo v roku 72 ur od IZDANJA potrdila, ne od časa prehoda meje.

* če želiš ostati na Hrvaškem dlje časa narediš ored pivratkom BAG za 150 kun in z njim prečkaš mejo. Če te vprašajo kdaj si prišel na Hrvaško rečeš, da včeraj in si delal zato BAG trst pri njih, da nisi zgubljal časa pri nas. Če se me najde kakšen picajzelj ne boš imel problema pri vrnitvi niti čez 14 dni.
Naši nimajo vpogleda kdaj si prečkal mejo imajo ga Hrvatje ampak samo na vsakem prehodu posebej in niso povezani med seboj, zato se moraš v tem primeru vrniti čez drug prehod kot pa si vstopil.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in m4tj4z uporabnikom je všeč to sporočilo

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 094
  • Avtomobil: F31 320d

Mati je šla 27. 4. na Hrvaško v apartma... brez testa... in 3. 5. nazaj, prav tako brez testa.

Brez vsakih težav.

Je sam en detajl... cepljena je. ¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Vocko in m4tj4z uporabnikom je všeč to sporočilo

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.avtokamp...ska-prehod-meje
Še en link, ki pravi da to, kar si ti rekel, ni res. Zdej če greš ti 2x na teden čez mejo in nazaj samo s hitrim testom, imaš pač veliko srečo, da še nisi fasal karantene.
Ali pa imaš še kaj, poleg hitrega testa. Ali imaš nepremičnino na HR, ali greš poslovno, ali tranzit, ali kaj tretjega. Samo s hitrim testom ne gre nazaj v Slo. Razen če nas je pol 110.000 bedakov, ki do prejšnjega tedna nismo šli v lastne apartmaje na HR, ker bi rabili PCR ob povratku.

https://www.24ur.com...otrebujete.html

In ja, ste bedaki ker se niste pozanimal.

Zdej mam pa dost, za ljubico je za izhod in nazaj dovolj hitri test ki velja 48h! In ne obrači me več!

Ps. Verjetno je pri nas več kot 110k bedakov.
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 597
  • Avtomobil: rižota

Ne, tisto velja za vstop na Hrvasko. Za nazaj je za lastnike in ozje clane, ce potujejo skupaj. Drugace PCR.

Ce hoces po zakonu, naredi ljubici najemno pogodbo za nepremicnino ali ce ji zaupas, potrdilo, da jo lahko uporablja - ce je najemnik ali uporabnik pase v izjemo (to je meni mama napisala, ko sem sel sam oz z punco, ki je pa cepljena, ampak tako ni nic gledal). Pa reces da je soseda z morja in si delita prevoz.

Pa za izvenzakonsko zvezo ne potrebujes potrdila ko je en pisal, niti ni zmeraj nujno da sta prijavljena skupaj. Ce bi rabil potrdilo, se nebi s z dokazovanjem teh toliko ukvarjali na sodiscih, so sli kaksni skozi ko niso bili prijavljeni pa je sodisce priznalo. Nebi pa tega uporabil za dopust, ker te lahko zjebe ce greta narazen :D

Urejal Марщал, 07.05.2021, 17:40.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 175
  • Avtomobil: Bmw

Leta 2021 imamo take probleme s prehodom meje, kot vzhodni in zahodni nemci po 2sv vojni.... edino to še nisem ugotovil, kje je kapitalistični in kje komunistični režim :skrbast

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • veloce, gusti4u, sash in 4 ostalim je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 479
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Vse skupaj je ena komedija. Nabijajo o epidemiji, jaz pa ta hip ne poznam človeka, ki bi bil prehlajen, kaj šele, da bi imel gripo.
Sem mislil, da je epidemija takrat, ko je 3/4 prebivalstva bolnih in v bolniški....
Prikaži več možnosti
    • sash in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 175
  • Avtomobil: Bmw

Vse skupaj je ena komedija. Nabijajo o epidemiji, jaz pa ta hip ne poznam človeka, ki bi bil prehlajen, kaj šele, da bi imel gripo.
Sem mislil, da je epidemija takrat, ko je 3/4 prebivalstva bolnih in v bolniški....

Saj so. V javnem sektorju :ok2

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 847
  • Avtomobil: E46 323Ci

https://www.24ur.com...otrebujete.html
In ja, ste bedaki ker se niste pozanimal.
Zdej mam pa dost, za ljubico je za izhod in nazaj dovolj hitri test ki velja 48h! In ne obrači me več!
Ps. Verjetno je pri nas več kot 110k bedakov.

Narobe. Dajmo se 1x...

Hrvati niso problem, cez spustijo vsakega, ki jim prinese €€€.

Problem so nasi, ko se vracas nazaj domov. In ce bos naletel na bedaka, ki se mu vstane na hojsa, bo ljubica fasala karanteno.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 630
  • Avtomobil: bel traktore

jesus christ mary and joseph, v katerem času mi to živimo?!

tnx fantje

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 700
  • Avtomobil: new age e39

Izpis iz ZVEM ni dovolj. Hrvati zahtevajo potrdilo, na katerem je žig in razviden proizvajalec testa, obeh stvari ni na izpisku iz ZVEMa. V praksi, te v 80% spustijo čez mejo tudi s tem izpiskom, samo dovolj je 1x, da se najde en kreten, pa ne boš šel čez.

Uradno drži kar si napisal. Nisem oa se slišal, da bi koga zavrnili. Oz ga dali va karanteno. Ti si?
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 821
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Pod kaj se šteje hotel na HR? Velja naš hat 72ur za povratek ali ne?
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 225
  • Avtomobil: 2Fast4You

Uradno drži kar si napisal. Nisem oa se slišal, da bi koga zavrnili. Oz ga dali va karanteno. Ti si?

Predprejsnji vikend, ko sem se vračal, je bilo na Dragonji par LJ tablic na strani v delu. Sem vprašal policaja kaj se dogaja, pa je rekel da nimajo testov in jim pišejo karantenske odločbe. Po drugi strani pa je Leon šel tja in nazaj kar z enimi testi. Pa meni recimo še niso zahtevali izpisa iz zemljiške knjige ob povratku, tako da bi komot lahko bil tudi v hotelu.

Pod kaj se šteje hotel na HR? Velja naš hat 72ur za povratek ali ne?

Po črtici zakona ne, kot sem napisal zgoraj sem pa v dveh vikendih šel preko meje na 3 različnih prehodih ( Sočerga, Dragonja ter Sečovlje) pa nikjer nisem bil pozvan predložiti izpis iz zemljiške knjige, tak da je kot skozi pišemo, odvisno od policaja, tvojega obnašanja, ...

Urejal bullit, 08.05.2021, 07:47.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Na Vinici sem moral pokazati lastniški list pri vstopu nazaj v Slo.  Enako na Vinici so baje Hrvati spuščali tudi tiste z izpisom iz ZVEM, medtem ko na Brodu na Kolpi niti pod razno, ali si obrnil, ali si pa šel na HR s karantensko odločbo, ki jo pa itak lahko takoj prekineš s HAT testom. Tako da kot sem že napisal, Hrvati niso problem (razen glede testiranja otrok nad 7 let), Slovenci serjejo pri povratku nazaj.

Starši so šli večkrat čez mejo, večino časa jih tudi pogledali niso, 1x so pa morali čisto vse pokazati, pa še so Slovenci nekaj drkljali in so se morali kregati, čeprav so imeli VSE po reglcih (MP Jurovski Brod)

O ja, na Vinici so en dan na veliko pisali karantenske odločbe. Prav tako vem za primer, ko je eden šel na HR brez testa, tam šel v karanteno, potem pa čez 2 dni prišel nazaj na mejo in so mu Hrvati dali 8000 kun kazni za kršenje karantene.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 557
  • Avtomobil: Mesanec

Skratka ostanimo doma...kam smo prisli
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 630
  • Avtomobil: bel traktore

Ravno to hočejo. Mi tudi na pamet ne pade...

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 364
  • Avtomobil: :(

Ravno to hočejo. Mi tudi na pamet ne pade...

Glede na to da se dogovarja že, da bo tudi 1 dozica ok za prosto pot, bi rekel, da je bolj verjetno da želijo vsaj en šus v rokico in ne to da ostanemo doma  :-D

Urejal HiM, 08.05.2021, 22:51.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.