Skoči na vsebino

Počitnice na morju, 2012-2019

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3544 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 035
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

pizza v Supernovi, s šunko iz kostne moke in sirnim nadomestkom, ti je se vedno “topšit”?

Ne, zadnjič sem našel eno boljšo, če sem čisto odkrit. Po dolgih letih iskanja, raziskovanja in okušanja najrazličnejših pic širom sveta sem ugotovil da mi je najboljša tista iz SM Mall-a v Manili, lahko ti dam naslov če hočeš da jo greš probat, ker je res vrhunsko-fantastična. Ta iz Supernove je zdaj za moje pojme druga najboljša na svetu. Aja, SM Mall je tudi shopping center. Kakšno naključje, a? 

Btw kaj pa je v tem sirnem nadomestku drugega kot sir? Je mogoče notri lepilo in žaganje ali kaj drugega? Povej, res me zanima. Jaz bi dal levo jajce stran da sem jedel sir, ampak jebi ga, vsak se kdaj zmoti.

Potapljac na dah, ki lovi s harpuno, 1. mnenje Jerrya o njem:
“Hvala bogu za take kot je ta dec, zaradi njega imamo lahko tudi taki kot sem jaz ribe na krožniku”

Po parih replikah, uzaljen Jerry:
“zakaj bi pa moral jest ravno ribo od potapljača na dah, ulovljeno v Jadranu? “

Prvi post sem napisal v šali, če še nisi vedel. Pa so potem začele ribe prijemat in sem peljal zgodbo dalje, jebi ga. To je moj način zabave, rad se malo pohecam s folkom ki določene zadeve preresno jemlje, upam da mi vidva ribici ne zamerita.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 226
  • Avtomobil: OOOO

Bo kar držalo, sem že pozabil, me že emšo malo jebe, kaj češ. Ni ravno moja najljubša jed na svetu in se nisem potrudil da bi si zapomnil kaj točno je tisti piščanec, probal sem ga ker so me zafrkavali češ da si ne upam in zato ker me pač zanima nenavadna hrana. Kar se tiče komentiranja pa škoda ker jaz mislim da si ne upaš komentirat, ne da zato ne boš več nič rekel ker se ne strinjava. No pa saj si že do zdaj dosti povedal, jaz vem da od začetka iz tebe nikoli nisem izvlekel več kot par besed pa če sem se na trepalnice postavil, tole je (bil) pravi roman s tvoje strani. Sem sam nase v bistvu kar malo ponosen da sem te zrajcal da si toliko napisal, hehe...
OK, in kaj si s tem novega povedal? A se moram zdaj sekirat kaj je v čevapih, ki jih rad jem? Ali moram na avijon in v Bosno, če hočem jest dobre čevape? Občutek imam da se ti grozno sekiraš zaradi teh stvari in 24/7 gledaš kaj je v hrani, ki jo ješ. Sorry, jaz se ne. Probam in če mi je dobro pridem drug dan ponovno jest, če mi je zanič me ne vidijo več. Simple as that. Delam kaj narobe?

Jerry a kupis avto tako da se vsedes in zapeljes in ti je kul al malo premislis in se pogovoris s tistimi ki se spoznajo na mehaniko recimo?
Pa tu cisto nic razen sekiranja ne vpliva na zdravje ce zahebes...

Sekiram se pa zaradi hrane res ne. Sem pa realist, ki tako kot ti velikokrat zal jem tudi v menzah. Z eno razliko, da se zavedam kaj pac spravim cez sebe. In ni mi tezko napisat, da je tudi pri divjih ribah v jadranu mikroplastika vedno vecji problem.

Bodi objektiven pa bo debata konstruktivna. Meni je vseeno, ce noces verjeti kaj jemo (da bo lazje in se ne bos pocutil, da si samo ti v tem :) )
Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry no hard filings.
Na marsikaj se ne spoznam. Ampak na gojeno ribo se pa zelo zelo dobro. Razlogov za to ne smem navajati.
Mogoce ti bi bilo lazje, ce bi dozivel smrad v ribogojnici. Ce bi vedel samo za par sestavin, ki tvorijo glavnino prehrane tem ribam in na koncu ce bi zvedel kako hitro zrastejo.

Puativa ekologijo pri strani. Ko vrzes tako ribo na zar se scedi voda. Vprasaj zeno, da ti jo potopi v olje (deep fried) in kako zelo jo bo ta voda motila. Nadalje je meso zagovina, ker se pac ne more peimerno gibati. O okusu se ne razglablja. Boljse da ne napisem zakaj ima spran okus- tak nedefiniran. Pa tudi kako se luske odstrani rajse ne bom pisal. Mislis, da jih tete rocno podrgnejo??

Zelim ti zdravja. Ampak boljse jest konzervirane sardelce, ki so ze 5 let v konzervi kot pa tale gojena jajca iz lokacije kot jo navaja Dylan...

Pa dobro, a v kravjem hlevu pa lepo diši? Ali v prašičjereji? Verjetno ne, ane. Boš zaradi tega samo zelenjavo jedel?

Brez skrbi, sem pogledal tiste grozne videe na jutubi in sem videl kakšne vse grozote delajo s temi ribami. Ni mi vzelo teka, ker, roko na srce, nisem videl nič strašnega. Sem mogoče kaj spregledal? Jih futrajo z žeblji, ali kaj?

Kar se deep fried rib tiče jih mi bolj kuhamo, deep fried sem jedel predvsem tilapie v Maleziji, žal tako dobro kot jih zna Kitajc pripravit jih ne zna nihče drug. Še moja skvo ne. Jo bom pa vseeno vprašal glede tiste famozne vode če kaj ve o tem, da vidim v čemu je fora. Čeprav si kar mislim, kako me bo debelo gledala.

O kakem drgnenju lusk govoriš? Moja jih ročno odstrani, ja. Oziroma z nožem, se mi zdi? Z zobmi pomojem ne, no vsaj ne da bi vedel. Je to spet kaka nova fora, tako kot tista z luknjo? Če lusk ne postrgaš z roko riba ni dobra, ali kaj? Pišuka, to bo še komplicirano.

Tudi jaz tebi želim zdravja, hvala, konzerviranih sardel pa ne jem, ker so mi OGABNE! Fuj!!!

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 063
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Vsak izgovor je dober, tudi tak, da si se hecal, vse za to, da si prikrojis resnico sebi v prid. Vidis, zato se mi ne da s teboj, ker se ne pride do konca, ceprav je vse crno na belem.... Kaj je pa v nadomestku za sir, pa le sam razisci, vedi, pa, da to uporablja vecina pizzerij. Urad za varstvo potrosnikov je dosegel, da se to ne sme imenovat riban sir za pizzo in so proizvajalci bili primorani sprementi naziv v nadomestek ribanega sira.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ti se razpises da skrijes bistvo, jaz ga pa napisem v treh besedah. Ne rabim leporecanja za zavarivanje protivnika. Sem ti pa ze veckrat dokazal zmoto in priznal si jo. . In ja, jedel sem balut in vsa jajca, ki si jih nasteval, pa se kaj poleg, pa o tem ne bom pisal, ker to ni stvar te debate!

Ma kaki, jaz se razpišem zato ker mi je to v užitek, ne zato da bi kaj skrival. Kaj pa naj bi skrival če se pogovarjamo o ribah, kaj imam od tega?? Lol, pomojem boljše da res neham pisat, me boste na koncu pomojem še kake konspiracije obtožili... češ ribe so samo šifre, lol #2.

Jerry a kupis avto tako da se vsedes in zapeljes in ti je kul al malo premislis in se pogovoris s tistimi ki se spoznajo na mehaniko recimo?
Pa tu cisto nic razen sekiranja ne vpliva na zdravje ce zahebes...

Sekiram se pa zaradi hrane res ne. Sem pa realist, ki tako kot ti velikokrat zal jem tudi v menzah. Z eno razliko, da se zavedam kaj pac spravim cez sebe. In ni mi tezko napisat, da je tudi pri divjih ribah v jadranu mikroplastika vedno vecji problem.

Bodi objektiven pa bo debata konstruktivna. Meni je vseeno, ce noces verjeti kaj jemo (da bo lazje in se ne bos pocutil, da si samo ti v tem :) )

Jaz ga kupim tako da preverim vsak vijak in vem za vse kar se dogaja v njegovem "drobovju", posledično se sekiram. Raje bi ga kupil tako da bi se vsedel notri, se zapeljal en krog in nebi vedel niti ali gre na nafto, na bencin, na štrom ali kaj četrtega. Tako kot jem ribe in ostalo hrano. Pa mi to ne rata, ker žal preveč vem o mehaniki. Štekaš? Znanje je prekletstvo, ko ga enkrat imaš se ga ne znebiš več, tudi če bi hotel. O ribah k sreči ne vem dosti, zato jih še vedno z užitkom jem. Delam kaj narobe?

Vsak izgovor je dober, tudi tak, da si se hecal, vse za to, da si prikrojis resnico sebi v prid. Vidis, zato se mi ne da s teboj, ker se ne pride do konca, ceprav je vse crno na belem.... Kaj je pa v nadomestku za sir, pa le sam razisci, vedi, pa, da to uporablja vecina pizzerij. Urad za varstvo potrosnikov je dosegel, da se to ne sme imenovat riban sir za pizzo in so proizvajalci bili primorani sprementi naziv v nadomestek ribanega sira.

Ura je 1:05, se pravi se ti da, drugače bi že zdavnaj spal. Lahko noč, prijetno mi je bilo klepetat z vama, ribici. Lahko jutri nadaljujemo... aja, pardon, v bistvu danes, hehe.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 475
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Koliko je normalna cena za hotel all inclusive ****, 2 odrasla in 2 mulca? Meni se zdi 240 EUR na dan kr OK.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 019
  • Avtomobil: Bmw

Koliko je normalna cena za hotel all inclusive ****, 2 odrasla in 2 mulca? Meni se zdi 240 EUR na dan kr OK.

Odvisno od lokacije.
Jaz osebno nebi dal toliko, je pa tudi res da sem veliko raje v apartmaju kot pa v hotelu.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Top lokacija uz more, kot vecina hotelov :)
Drugac Dalmacija, Tucepi, Makarska riviera.
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 398
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

Moja žena je do sedaj rezervirala v recimo zadnjih 10 letih vsaj 40x različnih kapacitet preko Bookinga (3-4x/letno vikend izleti, pa rezervira svoji sodelavki, pa sestri...) in do sedaj niti ene slabe izkušnje. Lahko samo pohvalim.
Pri milijonih online rezervacijah so seveda napake možne, ampak zato obupati ni vredno.

mam jaz enako izkusnjo. Vsaj 50 krat ze brez problemov
Prikaži več možnosti

matogato
matogato

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 168

@Jerch_

Bi nas lahko malo usmeril, kje lahko dobim kaj več informacij o pripravi hrane v restavracijah in teh prehranskih nadomestkih?

Ali pa če lahko še kaj več poveš o tej industriji, kar smeš, seveda? Verjetno je tako veliko alergij in zdravstvenih problemov, ki jih prej ni bilo,

sigurno tudi zaradi zelo slabe "hrane".

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Govorim o tem hotelu in lokaciji. Meni se zdi zanimivo, lepo, tudi možnosti izletov so zelo dobre, zanimive.

https://www.tucepiho...2196.1563873153

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 104
  • Avtomobil: e91

pa to je kot blokovsko naselje... ali pa Turčija, grozno

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Na lastovem je baje tudi bogato morje z ribami. @andy hodi dol in pravi da je fajn loviti.

Če si mislil iti s harpuno, lahko kar pozabiš, če bi rad se šel kot se zagre. Odkar je park je prepovedano z izjemo zelo majhnega območja. Kontrol ni malo, pa tudi domačini te bodo rade volje prijavili (kar je prav), ker imajo že sami s sabo dovolj težav, odkar harajo razni na novo odprti "OPGji", ki tolčejo prstace in podobno.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

@Jerch_
Bi nas lahko malo usmeril, kje lahko dobim kaj več informacij o pripravi hrane v restavracijah in teh prehranskih nadomestkih?
Ali pa če lahko še kaj več poveš o tej industriji, kar smeš, seveda? Verjetno je tako veliko alergij in zdravstvenih problemov, ki jih prej ni bilo,
sigurno tudi zaradi zelo slabe "hrane".

Restavracije se trudijo narediti najvec kar je mozno iz kupljenih surovin. Surovine so pa prilagonene minimalnim standardom glede na klasifikacijo - tako na splosno.
Ce se gleda gojene ribe od proizvajalca, ki je omenjen z zemljevidom v tej temi, je pac govora o tem da enako logiko prenese on naprej do dobavitelja hrane za te ribe. Ker Jerry in marsikdo drug ni inspektor in nima vpogleda v regulativo te hrane- se ta del pac odmisli, dokler je riba- kot pravi Jerry solidnega okusa.
Dobavitelj krmil izbira sestavine po principu najvecjega RVC in da je se znotraj zakonskih toleranc.

Saj pa bmw dela enako pri egrjih, ketnah, samo da mu je toleranca cas garancije :)
Pa ko se kaksen zakuri, zariba motor, gres dalje in ni nekih trajnih posledic.
Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem promotor zdrave hrane, sem pa kritik slabe hrane.
Ampak, kot z avtom in dopustom vsak poskrbi zase, da mu je kul.. ..tako naj bo tudi s hrano.

Lahko se tako studentu trumbas, da je nevarno it z 20 let starim Cliotom po AC, pa ce mu tako pase naj uziva ;)
Ajd tam se razumem ker mu je avto luksuzna dobrina in je pac varnost drugega pomena. Hrana pa ze dolgo za veliko vecino ni luksuz. Sploh predelana, predpripravljena hrana je izgovor za lenobo.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 063
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

@Jerry - SM Mall je tisti ob morju z drsališčem? Če ja ne rabim naslova, sem bil tam prej kot ti.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Če si mislil iti s harpuno, lahko kar pozabiš, če bi rad se šel kot se zagre. Odkar je park je prepovedano z izjemo zelo majhnega območja. Kontrol ni malo, pa tudi domačini te bodo rade volje prijavili (kar je prav), ker imajo že sami s sabo dovolj težav, odkar harajo razni na novo odprti "OPGji", ki tolčejo prstace in podobno.

Lastnik app kamor grem je tole objavil na airBNB.. mene je samo se zanimalo ali me sprejme na krov in ce je konoba namenjena gostom :)
Soba je bila kar naenkrwt v drugem planu..

Pripete slike za predogled

• 20190428_122033.jpg
  • Screenshot_20190428-121903_Chrome.jpg
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Razlika je v tem, da ti rad ribe ješ, Brane jih rad lovi s harpuno. :ok2

Pa verjemi da dobro vem situacijo, ker se dobesedno celo življenje potapljam tam, do lani ko sem zaradi butaste uredbe pred sezono prodal svojo prelepo lesenjačo sem tudi lovil- (poleg dejstva, da se je situacija konkretno spremenila v teh par destletjih in je rib vse manj, se ne grem več). Trenutni direktor parka je naš sosed, hišo imamo tam skoraj 40 let, določeni rangerji so moji prijatelji in se potrudim da vsaj mesec na leto preživim v njihovi družbi.

Park ima določene "težave"  in zadeva se nenehno spreminja malo po svoje, odvisno od direktorja. Zato tudi na novi strani težko najdeš kje je psloh dovoljeno, piše da je v lastni režiji, potem se pa delijo kazni. Malo je sedaj boljše (trenutni direktor je bil prej poklicni ribič) in se je območje precej povečalo, nekaj je slabše- recimo peš poti ne čistijo več.

Do sredine lanske sezone je veljalo izjemno majhno območje- Kopište, Bjelac in obe Mrkjenti- skratka skoraj dobesedno nič. Ilegalen lov je pa druga zgodba in ga vsak pravi ljubitelj narave/lovec ne bo podpiral pa na srečo je tudi vse bolj sankcionirano, tudi za domačine. Otok je dovolj majhen, da se hitro ve kdo se ne drži pravil.

Od lanske sezone dalje velja tole:

S tem da zgleda res veliko, ampak kdor pozna situacijo bo vedel, da je od duboke južno proti strugi zadeva le pogojno zanimiva, to so najbolj prepadne stene in če se ne potopiš dovolj je tako-tako. Že sam pravilnik in slika sta itak skregana med sabo, ker v opisu dovoljuje notranji del skrivene luke- torej od rta pri strugi pa do recimo dela preko rdečega svetilnika, po skici pa ne. No ta del preko uske do Negojne je kul.
Mrcara ti itak odpade brez vsaj nekega kajaka ali da rentas neko pasaro, ipd. S tem da je ta del poti precej prometen.

Koliko casa bo ta pravilnik veljal, pa verjetno se sami ne vedo.

ribolov-podvodnom-puskom_lokacije.jpg

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 471
  • Avtomobil: new age e39

hahah hudo. to je to

Lastnik app kamor grem je tole objavil na airBNB.. mene je samo se zanimalo ali me sprejme na krov in ce je konoba namenjena gostom :)
Soba je bila kar naenkrwt v drugem planu..

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Razlika je v tem, da ti rad ribe ješ, Brane jih rad lovi s harpuno. :ok2
Pa verjemi da dobro vem situacijo, ker se dobesedno celo življenje potapljam tam, do lani ko sem zaradi butaste uredbe pred sezono prodal svojo prelepo lesenjačo sem tudi lovil- (poleg dejstva, da se je situacija konkretno spremenila v teh par destletjih in je rib vse manj, se ne grem več). Trenutni direktor parka je naš sosed, hišo imamo tam skoraj 40 let, določeni rangerji so moji prijatelji in se potrudim da vsaj mesec na leto preživim v njihovi družbi.

Park ima določene "težave" in zadeva se nenehno spreminja malo po svoje, odvisno od direktorja. Zato tudi na novi strani težko najdeš kje je psloh dovoljeno, piše da je v lastni režiji, potem se pa delijo kazni. Malo je sedaj boljše (trenutni direktor je bil prej poklicni ribič) in se je območje precej povečalo, nekaj je slabše- recimo peš poti ne čistijo več.
Do sredine lanske sezone je veljalo izjemno majhno območje- Kopište, Bjelac in obe Mrkjenti- skratka skoraj dobesedno nič. Ilegalen lov je pa druga zgodba in ga vsak pravi ljubitelj narave/lovec ne bo podpiral pa na srečo je tudi vse bolj sankcionirano, tudi za domačine. Otok je dovolj majhen, da se hitro ve kdo se ne drži pravil.
Od lanske sezone dalje velja tole:

S tem da zgleda res veliko, ampak kdor pozna situacijo bo vedel, da je od duboke južno proti strugi zadeva le pogojno zanimiva, to so najbolj prepadne stene in če se ne potopiš dovolj je tako-tako. Že sam pravilnik in slika sta itak skregana med sabo, ker v opisu dovoljuje notranji del skrivene luke- torej od rta pri strugi pa do recimo dela preko rdečega svetilnika, po skici pa ne. No ta del preko uske do Negojne je kul.
Mrcara ti itak odpade brez vsaj nekega kajaka ali da rentas neko pasaro, ipd. S tem da je ta del poti precej prometen.

Koliko casa bo ta pravilnik veljal, pa verjetno se sami ne vedo.
ribolov-podvodnom-puskom_lokacije.jpg

Ocropus na katerem koncu Lastova pa si?
Je tezko zrentat coln na Lastovu?

Je tako.. jst jih rad jem in se na ta drugi del ne spoznam prevec.
Ksn parangal znam najezkat, mal panulavat in z mreze pobrat robo, tam se pa zakljuci ;)

Drugace pa sem nekaj let nazaj peljal sorodnika lovit s pusko na susac, ko sem se imel coln in ce ta sorodnik ne bi imel najvisjega staza vojnega veterana RH, bi pomojem zaprli in njega in mene.. susac namrec spada po lastovo park :) zdej pa al on tega ni vedel al ni mogel vedeti- se nisem nikoli spuscal. Vesel sem bil, da me niso zaprli in da nisem pustil nekaj plac tam...

Urejal Jerch_, 24.07.2019, 13:36.

Prikaži več možnosti