Skoči na vsebino

X3 F25 in pogonska veriga

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
Puzo
Puzo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: X3 F25

Pozdravljeni!

Imam X3 F25, letnik 2011 (motor N47), prevozenih cca 213.000. Slisal sem, da imajo menda tile motorji probleme s pogonsko verigo (beri ketno). Kako to zvedet? Se da kako to diagnosticirati? Ce ja, kaksni so vasi predlogi - kaj narediti?
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 413
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Če do zdaj ni škripnila, je še kar dobra....

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 521
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Pozdravljeni!

Imam X3 F25, letnik 2011 (motor N47), prevozenih cca 213.000. Slisal sem, da imajo menda tile motorji probleme s pogonsko verigo (beri ketno). Kako to zvedet? Se da kako to diagnosticirati? Ce ja, kaksni so vasi predlogi - kaj narediti?

Točno tako vprašanje je postavljeno v temi "N47 verige - do kdaj so težave?", kjer je 140 odgovorov.

Preko 1200 odgovorov pa je v temi "E90 318d, 320d, ... seznam uporabnikov s problemi verige na N47 (3/2007-11/2011)".

Veselo branje :-D

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 033
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Na kratko, če je še prva, menjaj čim prej....

Prikaži več možnosti

Puzo
Puzo

Začetnik

• Uporabnik

Na kratko, če je še prva, menjaj čim prej....

Ne vem, ce je bila ze menjana, je iz tujine pripeljan.. definitivno je v planu to menjat.. samo sem mislil, da obstaja kak soliden test ali solidna diagnostika ampak po branju ostalih tem vidim da dejansko to ne obstaja.. peiporocate kaksen dober servis za menjavo?
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 521
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Ne vem, ce je bila ze menjana, je iz tujine pripeljan.. definitivno je v planu to menjat.. samo sem mislil, da obstaja kak soliden test ali solidna diagnostika ampak po branju ostalih tem vidim da dejansko to ne obstaja.. peiporocate kaksen dober servis za menjavo?

TEME: Menjava verige pri nepooblaščencu, Menjava verige - predlog mehanika, Menjava verige, Menjava ketne, Utrgana veriga (Maribor z okolico) ...

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 915
  • Avtomobil: Renault&BMW

seveda da obstaja, meritev raztezka verige
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Odvisno kakšne namene imaš z avtom. Če planiraš, da ga boš imel še en čas, menjaj verigo (enkrat jo boš itak moral). Če planiraš, da ga boš imel še kako leto, dve, naredil 20-40kkm, naredi meritev in potem itak ne boš menjal ampak bo to delal naslednji lastnik. 

Jaz imam v planu za naš N47 (180kkm) še naredit kakšnih 15-20kkm do drugega leta, potem pa menjava verige (brez meritve, kar direkt menjava), visokotlačne črpalke, konkreten servis avtomatika, še malo pregledat injektorje in turbo (mogoče kar zamenjava). S tem si "kupim" mir za naslednjih 10 let in 200k. Potem pa bo avto itak 15+ star in bomo videli v kakem stanju bo (rja, elektronika...) in ali se bo splačalo vse to še enkrat dat skozi.

Prikaži več možnosti

Puzo
Puzo

Začetnik

• Uporabnik

Odvisno kakšne namene imaš z avtom. Če planiraš, da ga boš imel še en čas, menjaj verigo (enkrat jo boš itak moral). Če planiraš, da ga boš imel še kako leto, dve, naredil 20-40kkm, naredi meritev in potem itak ne boš menjal ampak bo to delal naslednji lastnik.

Jaz imam v planu za naš N47 (180kkm) še naredit kakšnih 15-20kkm do drugega leta, potem pa menjava verige (brez meritve, kar direkt menjava), visokotlačne črpalke, konkreten servis avtomatika, še malo pregledat injektorje in turbo (mogoče kar zamenjava). S tem si "kupim" mir za naslednjih 10 let in 200k. Potem pa bo avto itak 15+ star in bomo videli v kakem stanju bo (rja, elektronika...) in ali se bo splačalo vse to še enkrat dat skozi.

Hvala za tale odgovor. Na sreco je ocim mehanik in bova kar menjala brez meritve, itak moram menjat ker imam plan se avto vozit vsaj nekaj let - tako kot si napisal. S tem ko si napisal, konkreten servis menjalnika, to si mislil na olje in filter ali si imel v glavi tudi kaj programskega?

Urejal Puzo, 08.04.2018, 08:50.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Olje, filter, razstavit kar se da, porihtat, če je kaj obrabljeno... Predvidevam, da je zadevo lažje naredit takrat, ko se menjuje veriga, glede na to, da je treba vzet motor ven.

Prikaži več možnosti

ziga18
ziga18

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj napisal. A velja to, da če je avto redno servisiran pri pooblaščencu, da velja menjava verige zastonj do 200.000 km? Namreč rekli so mi da to ne velja, čeprav je bil avto servisiran od začetka in da pride menjava z delom 1400€. 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 194
  • Avtomobil: BMW logicno

Vse zavisi pd letnika FL modeli 2014 in mlajši pravijo na pooblaščencu nimajo več te težave . 

Prikaži več možnosti