Skoči na vsebino

Bmw Z4 streha se ne odpre do konca

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 146
  • Avtomobil: E60

Pozdravljeni, na mojem z4 se noce streha odpret do konca, ko pritisnem tipko se spustijo stekla, in se streha odklene, nato pa se ne zgodi nic vec. Utripa oranzna lucka.
Sem prebiral teme, nebi pa rad prej razkapal strehe kot imel pripravljen materijal za potrebno menjavo.

Zanima me pa tudi kje bi kupil stop lučko ki pride na zadnji haubi, na servisu je okrog 100 evrov :(

Hvala
Prikaži več možnosti

NejcNejc
NejcNejc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 50
  • Avtomobil: e85 e90

Pozdravljeni, na mojem z4 se noce streha odpret do konca, ko pritisnem tipko se spustijo stekla, in se streha odklene, nato pa se ne zgodi nic vec. Utripa oranzna lucka.
Sem prebiral teme, nebi pa rad prej razkapal strehe kot imel pripravljen materijal za potrebno menjavo.

Zanima me pa tudi kje bi kupil stop lučko ki pride na zadnji haubi, na servisu je okrog 100 evrov :(

Hvala

Verjetno je slo kaj elektro-hidravličnega... streho lahko pa rocno odpres ce je to e85...

Prikaži več možnosti
    • branebmw je všeč

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Verjetno je slo kaj elektro-hidravličnega... streho lahko pa rocno odpres ce je to e85...

Streha se  da  ročno normalno odpirat in zapirat ,elketrično se pa samo odklene na vrhu pri vetrobranskem steklu.

Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 823
  • Avtomobil: black

Torej je najverjetneje crknila hidravlična enota. Klasičen problem z zamašenimi odtoki in nabiranjem vode v njej.

Sem že dal čez to veselico na svojem.

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti
    • branebmw je všeč

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Kje pa kupim ta motorcek, da je cenovno ugoden?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 378
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Kje pa kupim ta motorcek, da je cenovno ugoden?

Daj jo popravit oz. obnovit, nova je kar draga aftermarket pa jaz ne bi dajal noter. So že teme kje in kdo jih je obnavljal oz. popravljal, ni nobena znanstvena fantastika ta motorček,tako k en kavni mlinček. Če ne pa ti naj povedo tisti ki so že imeli tak problem in si na konju. :)

Urejal Taucher, 08.04.2018, 07:50.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • branebmw je všeč

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Evo, motoček obnovljen, zamenjal  sem še olje v hidravliki, ter premestil motorček v prtljažni del tako da ge nebo več zalivala voda.  :)

Sem pa tudi očistil kanale za odvod vode tam kjer je prej bil motorček.

Sedaj dela odlično. 

Hvala za pomoč.

Urejal branebmw, 13.04.2018, 06:49.

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Evo, motoček obnovljen, zamenjal  sem še olje v hidravliki, ter premestil motorček v prtljažni del tako da ge nebo več zalivala voda.  :)

Sem pa tudi očistil kanale za odvod vode tam kjer je prej bil motorček.

Sedaj dela odlično. 

Hvala za pomoč.

Napiši kdo ti je popravil motorček, kdo ti je razdiral zadevo na avtu ali si sam ali imaš kaj slik, da bo v bodoče še komu lahko v korist brez odvečnega strahu. Brez skrbi sedaj naprej z vetrom v laseh :ok

Urejal Taucher, 13.04.2018, 06:55.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 120
  • Avtomobil: OPC

Pa kakšne slike se tudi ne bi branli :)

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

miucren
miucren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: BMW

lp

Če si zadevo poslikal ko si čistil kanale za odvod vode tam kjer je prej bil motorček.Daj slike gor da preventivno očistim te kanale.

:bmw BMW
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Zal nisem nc slikal, je pa ood motorckom lanal ki je za ocistit, ampak ga nemores ocistit ker ni prostora dokler je motorcek na mestu.

Je pa na YouTubu par posnetkov kako se motorcek odstrani..
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 080
  • Avtomobil: Z4 E85

lp

Če si zadevo poslikal ko si čistil kanale za odvod vode tam kjer je prej bil motorček.Daj slike gor da preventivno očistim te kanale.

Priponka  2006+ Z4 Clean droptop drains.pdf   742,26KB   182 Število prenosov

Urejal Gr3g4, 16.04.2018, 12:33.

Prikaži več možnosti

miucren
miucren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: BMW

Lp

Hvala za ta video bom preveril in očistil

:bmw BMW
Prikaži več možnosti

Bolid
Bolid
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: Z4

Pozdravljeni, tudi sam imam iste simptome strehe kot jo je opisal branebmw.Tudi pri meni se sliši motorček za odklepanje strehe, streha se loči od vetrobranskega stekla cca1 cm , sliši se črpalka v zadnjem levem boku lučka sveti rdeče zgodi se pa nič.Če ji pomagam z roko se potem zloži v zadnji del vozila.Zanimivo mi pa je, da ko dam komando zapiranje se pa lepo sama zapre od povsem odprte oziroma zložene strehe . Pregledal sem tisto zajlico ki je v prtljažniku in je lepo noter v vodilu. sam imam pomisleke, da je premalo olja v črpalki?? Pregledal sem že razne video posnetke na you tube, in sem videl da moram streho vzeti stran da pridem do črpalke. Kaj mislite je res premalo olja noter ali me zeze kaj drugega???

Prebral sem vse teme na račun strehe vendar takega primera ni opisal še nihče, no ja vsaj našel ga nisem.

L.p.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Pozdravljeni, tudi sam imam iste simptome strehe kot jo je opisal branebmw.Tudi pri meni se sliši motorček za odklepanje strehe, streha se loči od vetrobranskega stekla cca1 cm , sliši se črpalka v zadnjem levem boku lučka sveti rdeče zgodi se pa nič.Če ji pomagam z roko se potem zloži v zadnji del vozila.Zanimivo mi pa je, da ko dam komando zapiranje se pa lepo sama zapre od povsem odprte oziroma zložene strehe . Pregledal sem tisto zajlico ki je v prtljažniku in je lepo noter v vodilu. sam imam pomisleke, da je premalo olja v črpalki?? Pregledal sem že razne video posnetke na you tube, in sem videl da moram streho vzeti stran da pridem do črpalke. Kaj mislite je res premalo olja noter ali me zeze kaj drugega???

Prebral sem vse teme na račun strehe vendar takega primera ni opisal še nihče, no ja vsaj našel ga nisem.

L.p.

ja če še ni pa bo v kratkem šel motorček, zato pa se tudi "matra"... po moem bol da razdreš pa urediš pred sezono.... :ok

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 464

In na koliko ur ocenjujete taksno sanacijo, ce je res total nedostopen motorcek?
Prikaži več možnosti

Bolid
Bolid
  • Uporabnik

ja če še ni pa bo v kratkem šel motorček, zato pa se tudi "matra"... po moem bol da razdreš pa urediš pred sezono.... :ok

V soboto bom imel akcijo v delavnici pa da vidim kaj bo ratalo :blackeye

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 633
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

Ko je ravno debata o motorčku, je že kdo opravil relokacijo motorčka v prtljažnik?

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: bel traktore

avtor te teme

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

Bolid
Bolid
  • Uporabnik

Ekola, streha je uspešno ločena od vozila :metalc . Sedaj me pa zanima glede na to da motorček od strehe ni bil na svojem mestu ampak ga je nekdo že prestavil iz njegovega ležišča na levi bok avtomobila in je bil leže, ali me morda to zajebava :damn  ker ni bil v pokončne stanju temveč leže??? Noter tam kjer naj bi bil motorček je bilo polno vode in umazanije. Kanal kjer bi morala odtekati voda je bil zamašen z nesnago. Sedaj sem že očistil vse.Zanima pa me še kako je prava postavitev motorja predvidevam da mora bit prozorni pokrov kjer se vidi količina olja na vrhu, ter kaj mi svetujete naj zložim vse skupaj pravilno nazaj, glede na to da se je prej streha z pomočjo roke odprla ter sama zaprla?? :uh

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.