Skoči na vsebino

Bmw Z4 streha se ne odpre do konca

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 271
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

El. motorcek je skoraj sigurno na koncu, leta naredijo svoje. Sm imel 2 x tak primer pri prejsnjem avtu. Ce imas razdrto bi jaz drugega narocil, ni to neko bogastvo, ce se prav spomnin okoli 130€. V vsakem primeru pa lahko rocno odpiras in zapiras, tudi s pomocjo roke med elektricnim procesom, ker, ko se ena operacija odpiranja/ zapiranja konca, jo prevzame potem drug el. motor.
Prikaži več možnosti

icetouched
icetouched
  • Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: E46 316ti & E85 Z4 2.5i

Jaz sem se ravno ta vikend lotil strehe mojega Z4 E85. Moja streha se je sicer zapirala in odpirala, se je pa slišalo, da hidravlična enota vleče zrak.

Ko sem vzel streho ven se je izkazalo, da je nekdo pred mano že zamenjal motorček ali celo kompletno enoto. Pri tem enote ni pritrdil na konzolo ampak je bila nekako zataknjena notri pod kotom. preveril sem cilindre in linije in nisem videl, da bi kje kaj puščano. Ko sem preveril nivo hidravlične tekočine je bila ta na max. Zato sem sklepal, da je bil problem v temu, da je bila celotna enota pod kotom in je zato vleklo zrak...

Ko pa sem testiral odpiranje/zapiranje z 12V napajalnikom, se je izkazalo, da je nivo tekočine nekje na polovici odpiranja/zapiranja padel pod minimum, potem je črpalka vlekla samo še zrak!

Ker sem itak mislil zamenjati hidravlično tekočino sem lepo stočil staro ven in natočil notri novo. Ponovno sem naredil en cikel odpiranja/zapiranja, kjer je sicer vmes spet zmanjkalo tekočine. Ko sem jo ponovno dotočil na max. nivjo in ponovil zapiranje/odpiranje strehe je vse skupaj delovalo tako kot mora - brez zastojev in vlečenja zraka.

Skratka... Preveri nivo tekočine, tako da postaviš enoto navpično (https://www.newtis.i...ble-top/IIuNXym). Ta mora biti na zgornjem robu "+" znakca na rezervoračku. Potem odpri/zapri streho in preveri ponovno, če pade pod max jo dotoči. Ko montiraš nazaj glej tole skico: https://www.newtis.i...ble-top/Bq9DfKV

Če rabiš dotočiti hidravlično tekočino uporabi ZH-M, jaz imam tole od Febi Bilstein (https://www.autodoc....ilstein/1866997) pri sebi doma (LJ), če nuja:)

Prikaži več možnosti
    • Borut30 in Bolid uporabnikom je všeč to sporočilo

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 080
  • Avtomobil: Z4 E85

Vsi ki imate streho enkrat odmontirano, za božjo voljo, prestavite hidro pumpo v prtljažnik! To je edini način, da bo zadeva delala verjetno do konca življenja avta. Drugače bo slej kot prej spet zagnil motor zaradi vode. Poleg tega je menjava pri prestavljeni pumpi nato možna brez demontaže strehe.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.