Skoči na vsebino

Semi slick gume

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 775
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

Ker še ni teme o semi slick gumah, me zanima mnenje glede street legal semi slick gumah, kakšno znamko izbrat, kakšna je kvaliteta in življenska doba.

Osebno me zanima 205/45/16,6cly motor(težji od M20) bi pa imel za spredaj, torej trše in za več kot 3000km

Hvala in lp
Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 947
  • Avtomobil: star

Tega je kar dosti napisanega... forumasi vecinoma vozijo federalke sam osebno tudi tokrat sem rekel da bom preizkusil nankang in moram rect da so federal boljse... za visje cole pa furajo cup2
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 278
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Katere Nankang si preizkusil? AR1 ali NS2R

Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 679
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `05

Sam sem bil zadovoljen s Kumho ku36. Po občutku enaka kot Toyo R888, vendar cenejša.
E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 459

Kje pa dobite te gume?

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 662
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Semislick lahko v grobem deliš na dva tipa...

Take, ki so all in, z zelo malo profila in posledično tendenco k aquaplaningu na avtocesti.. to so gume tipa R888, Nankang AR1, Yokohama A048, pzero corsa..

In take, ki imajo kljub mehki zmesi precej profila za odvodnavanje... to so federal RSR, Nankang NS2r, Yokohama AD08r, kumho ku36...

Če je avto pretežno na cesti in občasno na pisti, potem je slednja kategorija čisto ok, če pa štejejo desetinke, potem pa je samo najboljša guma primerna.

Moje izkušnje s Federal RSR so super. Nove super držijo, skoraj kot 'namenske' semislick gume, lani sem z njimi naredil 10kkm, 5 do 6 track dayev s tem da sem se na zadnjem grobniku naredil 40 krogov in precej počez afnanja. Pravijo da imajo mehke bočnice v primerjavi s kako resnejšo gumo in da precej hitro starajo. Pod črto, za ta denar so že 10 let praktično nepremagljive.

Letos sem se odločil za malenkost dražjo gumo, Yokohama AD08r... po gripu naj bi bila tam tam z RSR, naj bi imela trše bočnice in naj bi starala precej bolje. O vsem bom poročal ko jih stestiram, edino za staranje bo treba koga drugega vprašat, ker jih bo prej zmanjkalo, kot bi uspele zastarat.

Sicer pa zelo pohvalijo Nankang AR1, NS2r niti ne tako zelo. R888 je itak referenca med manjšimi dimenzijami (do 18"), večjim dimenzijam pa Pirelli Pzero Corsa.
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, sash, fp4492 in 3 ostalim je všeč

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik

Pussywagon bi ti dal zelenca.
Kar si napisal sem potreboval, info od uporabnika.
Bom probal spredaj z federalkami, zadaj še premislim ker jih tako ali tako v 1 sezoni skurim.

Hvala
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni problema, z veseljem.

Če boš vozil drift, potem je zadaj res za debatirati, sicer pa tudi samo za hitro cestno vožnjo ali občasne divjanja na pisti predlagam vse 4 gume enakega tipa.

Saj veš, avto želiš imeti uravnotežen. Tudi če želiš voziti ves čas počez, preko fizike ne gre in stabilen avto je osnova. Še kitaro je treba uglasiti, potem pa ti špilaj nanjo kar ti paše! ;)
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 947
  • Avtomobil: star

Jaz sem nabavil ns2r in so slabse kot federal rsr. Predvsem me moti hrup. Pac za vsak dan ratas neumen kolikor so glasne. Federal veliko boljse... cena pa tam tam. Nasploh so federal za ta denar zakon... naslednje bodo ponovno federal... ps avtorju teme vse te gume majo nove samo 6mm;)
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: E30

Osebno me zanima 205/45/16,6cly motor(težji od M20) bi pa imel za spredaj, torej trše in za več kot 3000km

Hvala in lp

Glede na tip vozila in price / performance gre moj glas federal rsr. Če denar ni problem pa r888.

Sam sem bil zadovoljen s Kumho ku36. Po občutku enaka kot Toyo R888, vendar cenejša.

Ti R888 ne rabiš, tako da bi bilo res škoda plačevati več zanje.

Jaz sem nabavil ns2r in so slabse kot federal rsr. Predvsem me moti hrup. Pac za vsak dan ratas neumen kolikor so glasne. Federal veliko boljse... cena pa tam tam. Nasploh so federal za ta denar zakon... naslednje bodo ponovno federal... ps avtorju teme vse te gume majo nove samo 6mm;)

NS2R so res glasne, niso pa slabe za svoj denar. In precej bolj trpežne in prizanesljivejše do težjih avtomobilov, kjer rsr hitro scefraš ...

Prikaži več možnosti

DrPwner
DrPwner
  • Uporabnik
  • Sporočil: 236
  • Avtomobil: e46 320d

Koliko pa povprečno zdržijo semislick gume kilometrov?

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik

neodgovorljivo vprašanje; take gume nihče ne uporablja samo za normalno fijakanje naokoli. Z bolj športno vožnjo pa se gume bolj obrabljajo. Tako da na življensko dobo bistveno bolj kot mehkejša zmes, vpliva koliko se gume uporabljajo in kolikšen del vseh voženj predstavlja športna vožnja. 

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 971
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | *

Bridgestone Potenza RE070 v 225/45-17 z lahkoto zdrži 15.000km in več. Na mojem avtu (~1,4tone, 225KM in 4x4) imam 2.komplet, letnik 2015 in bo še zdržal to sezono, pa je optika precej agresivno nastavljena.

Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala vsem za odg, za zadnji 2 semi slich še premislim, sprednji 2 pa imam zanič zato tudi nameravam kupit semi slick.
Bom se pozanimal o ceni federalk.

Lp
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 805
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

js mam NS2R spredaj in KU36 zadaj...perfektn grip. Če prideš mimo lahk vidiš.

Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik

js mam NS2R spredaj in KU36 zadaj...perfektn grip. Če prideš mimo lahk vidiš.

Spredaj mi je pomemben grip in trše gume(zarad težjega motorja), zadaj imam podvozje nastavljeno na zelo trdo, min. zibanja-posledično zgubi grip kar sem hotel in bom prvo probal samo spredaj slick
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 196
  • Avtomobil: F15

Semislick lahko v grobem deliš na dva tipa...

Take, ki so all in, z zelo malo profila in posledično tendenco k aquaplaningu na avtocesti.. to so gume tipa R888, Nankang AR1, Yokohama A048, pzero corsa..

In take, ki imajo kljub mehki zmesi precej profila za odvodnavanje... to so federal RSR, Nankang NS2r, Yokohama AD08r, kumho ku36...

Če je avto pretežno na cesti in občasno na pisti, potem je slednja kategorija čisto ok, če pa štejejo desetinke, potem pa je samo najboljša guma primerna.

Moje izkušnje s Federal RSR so super. Nove super držijo, skoraj kot 'namenske' semislick gume, lani sem z njimi naredil 10kkm, 5 do 6 track dayev s tem da sem se na zadnjem grobniku naredil 40 krogov in precej počez afnanja. Pravijo da imajo mehke bočnice v primerjavi s kako resnejšo gumo in da precej hitro starajo. Pod črto, za ta denar so že 10 let praktično nepremagljive.

Letos sem se odločil za malenkost dražjo gumo, Yokohama AD08r... po gripu naj bi bila tam tam z RSR, naj bi imela trše bočnice in naj bi starala precej bolje. O vsem bom poročal ko jih stestiram, edino za staranje bo treba koga drugega vprašat, ker jih bo prej zmanjkalo, kot bi uspele zastarat.

Sicer pa zelo pohvalijo Nankang AR1, NS2r niti ne tako zelo. R888 je itak referenca med manjšimi dimenzijami (do 18"), večjim dimenzijam pa Pirelli Pzero Corsa.

čakamo na primerjavo yokohame :)
Kaj priporočaš 245 40 18 kot gume samo za pisto, torej uporabljene bodo kot 2. komplet

Prikaži več možnosti