Skoči na vsebino

Leasing in porok

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
Goran91
Goran91
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: E60 525d

Ali se da dobiti leasing ce si imel izvrsbo ampak ce imas poroka? Hvalaa
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 817
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ali se da dobiti leasing ce si imel izvrsbo ampak ce imas poroka? Hvalaa

eee moj gorane...a še nis zrihtu?

a ni bolje, da potem kar porok vzame? in mu ti plačuješ obveznosti.

v nasprotnem primeru bosta oba s porokom imela vpisano obveznost v sisbonu. 

Urejal bancnik, 15.04.2018, 22:06.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Goran91
Goran91
  • Uporabnik

eee moj gorane...a še nis zrihtu?

a ni bolje, da potem kar porok vzame? in mu ti plačuješ obveznosti.

v nasprotnem primeru bosta oba s porokom imela vpisano obveznost v sisbonu.

Cakam ta tedn samo me mal to skrbi ampak nej nebi bil problem ce imas poroka:)
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 025
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Cakam ta tedn samo me mal to skrbi ampak nej nebi bil problem ce imas poroka:)

Seveda s porokom ni problem. Če boš ti zatajil, bodo pa njega izterjali. Banki je v takem primeru skoraj vseeno, dokler je porok kreditno sposoben.

Je pa tako poroštvo sigurno nekaj kar terja veliko zaupanje v kreditojemalca.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Goran91
Goran91
  • Uporabnik

Seveda s porokom ni problem. Če boš ti zatajil, bodo pa njega izterjali. Banki je v takem primeru skoraj vseeno, dokler je porok kreditno sposoben.

Je pa tako poroštvo sigurno nekaj kar terja veliko zaupanje v kreditojemalca.

LP Tristan01

Ja sej avto uzemam za sebe in druzino zou je prislo do enih izvrsb v letu 2012 govorim policijske kazni ampak ok vse je poplacano napake treba placat in iz napak se ucimo. Oce mi bo porok tako da nisem clovek ki bi lastnega oceta nat... vem da se marsi kaj dogaja itak imam pa namen avto izplacat cimprej :) drugac pa hvala na odgovoru:)
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

ni nujno.. sem imel primer ko ni bilo opcije... ne 90% pologa, ne porok, ne nič.. nema... 

Prikaži več možnosti

Goran91
Goran91
  • Uporabnik

ni nujno.. sem imel primer ko ni bilo opcije... ne 90% pologa, ne porok, ne nič.. nema...

Katera lizing hisa pa? Ker summit da brez bp tud ce je bila izvrsba vazno da ostane na racunu 440€ samo hocjo pa 20% pologa
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 567
  • Avtomobil: BMW logicno

Samo a ni bolje kupiti avto po zmožnostih, ki je tvoj, ne nek fancy avto in nabrušeno koso ves čas imeti nad glavo ???
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 803
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Se strinjam z uporabnikom Mat xxl, nekaj da sklanfaš skupaj dokler nebo finančno bolje potem pa že uzameš avto. Moje mnenje, ne poznam tvoje situacije.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Goran91
Goran91
  • Uporabnik

Samo a ni bolje kupiti avto po zmožnostih, ki je tvoj, ne nek fancy avto in nabrušeno koso ves čas imeti nad glavo ???

Pa jst da imam 20000€ usparanih nebi ga skesiral :) najvecja bedarija je avto kupit na kes in cez tri leta za njega dobis 15000€
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 214
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

A mi isti k*? Zdaj ga ne skesiras in placujes leasimg naslednjih 3-5 let, potem ga sele preplacas. Vem da je na cca. 15k okoli 16,5-17k za vrnit. Edino da imas sedaj vecjo izbiro, kot bi jo imel ce nimas kesa.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 219
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Sicer ne poznam situacije, ampak zadnje čase k slišim da folk jemlje take in drugačne alternative od casha za avte, a ni vseeno ta opcija dražja, odobritev, obresti,... Če imaš firmo ali obrt vzameš na to da imaš kot strošek, kako pa je za fizično osebo pa spet druga pesem. Sam nisem nikoli razmišljal in hvala bogu vedno kupoval avte na cash, saj kar kupim ponavadi obdržim zelo veliko let, tako da izguba na vrednosti vozila je v vsakem primeru. 

naj mi prosim kdo razloži: 20-30 flik, zakaj je bolj smiselno vzet pol leazing (ali kredit) za ne vem 350-430e/5-6 let, pri čem si na boljšem? pod pogojem da avta ne misliš prodat v kratkem času naprej... 

Urejal Taucher, 18.04.2018, 06:21.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 544

naj mi prosim kdo razloži: 20-30 flik, zakaj je bolj smiselno vzet pol leazing (ali kredit) za ne vem 350-430e/5-6 let, pri čem si na boljšem? pod pogojem da avta ne misliš prodat v kratkem času naprej... 

Npr. nižje plačilo vrtca.

Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 515
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Jaz mam takole: avto za 40k €, 20k je bilo pologa ostalo pa fafing..preplačal ga bom za 2300€

Drugi avto, 15k €...nič pufa plačan z gotovino. Me pa z njim jebejo pri vrtcu!

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Če avto ni vreden 50.000€ te stroški leasinga pridejo več kot je prihranek vrtca. Škoda se tolažit s tem in na leasing kupovati starega BMW-ja za 10 jurjev.

Tudi če imaš tako nesrečo da zaradi vrednosti avta padeš ravno razred višje je to razlike cca 40€. 40€ x 12 je 480€ na leto. Ampak avto za 10.000€ ti tako malo spremeni izračun, da moraš imeti res nesrečo da te ravno to porine rang višje.

Urejal andrej777, 18.04.2018, 06:33.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 515
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Če avto ni vreden 50.000€ te stroški leasinga pridejo več kot je prihranek vrtca. Škoda se tolažit s tem in na leasing kupovati starega BMW-ja za 10 jurjev.

Tudi če imaš tako nesrečo da zaradi vrednosti avta padeš ravno razred višje je to razlike cca 40€. 40€ x 12 je 480€ na leto. Ampak avto za 10.000€ ti tako malo spremeni izračun, da moraš imeti res nesrečo da te ravno to porine rang višje.

Itak sem rabil puf, kredit je bil dražji-več preplačila + vrtec za dva mulca.. Meni se splača. :-D

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 219
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Verjetno odvisno od razreda do razreda glede vrtca, vendar mi smo že tako v skoraj najvišjem razredu za plačilo, brez kakršnih koli nepremičnin in vrednosti vozil. Potem sem vprašal, tudi če bi imel avto za 30 flik, bi dejansko neki minimalnega dvignilo razmerje in izračun, vendar bi še vedno padel oz. ostal v istem razredu. Očitno bo treba več otrok, da si bomo stroške vrtca znižali, eden ni nobeden dva pa sta že preveč ali kako že pravijo pregovori. ;) Drugače pa mislim da vsi sistemi in vse ostalo kar se tiče mladih družin je enostavno lupljenje do konca in izkoriščanje, k velike izbire itaq da nimaš.

Sam sem mnenja da je najboljše kupovanje na cash, kok imaš tok daš, vse ostalo je treba biti previden. No razen nepremičnina, ko je težje priti do nje z "šparanjem", k boš star ali pa prej umru oz. če hočeš imeti svojo streho, brez takih ali drugačnih kreditov ne gre.

Urejal Taucher, 18.04.2018, 07:01.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 948
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ni samo vrtec. Pri nakupu novega avta je marsikdaj le-ta cenejši, če vzameš določen del na leasing. Je ravno sosed imel ta primer da so mu na leasing dali avto še ceneje.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 956
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

kolega je v AT hotel oz je kupil BMW1 na cash in mu je prodajalec rekel, da je na keš kao avto 750€ dražji, na njihovo financiranje leasing pa je cenejši... itak, ko pa te potem 1500-2000e na obresti opalijo :fight :fight potem je šel, v drugo vas in kupil na gotovino in še ceneje je dobil... smešen sistem  :crazy  :crazy  :crazy 

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 941

Jaz pa vidim zakaj gredo ludje v lizing čeprav imajo gotovino. Vsi se nakako bojijo kdaj bo spet nastopila kriza bla bla bla. In če ima nekdo recimo 15k € in hoče kupiti avto za 15k€ rajši vzame lizing ter je pripravljen popušiti 1000€ kot pa ne imeti nič na računu.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, sash in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo