Skoči na vsebino

Leasing in porok

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: marprom

Ljudje kupujejo cunje v vrednosti 100€ na 6 obrokov pa se vam zdi da je nakup povrečnega avtomobila srednjega ranga na lizing problem? Vsak sam ve kje so njegove zmožnosti, če ne ve bo pač enkrat bolelo.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 515
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Jaz pravim, naj ga kar uzamejo če zaškripa.. Itak je 1x več vreden kot sem jim dolžen, vozit se pa itak imam s čim...

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 025
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Jaz pravim, naj ga kar uzamejo če zaškripa.. Itak je 1x več vreden kot sem jim dolžen, vozit se pa itak imam s čim...

Dobro se slepiš. Če ga bodo vzeli, bo tvoj lizing tekel dalje do odprodaje vozila na dražbi. Za koliko se bo prodal je velika uganka, verjetno krepko pod ceno, še posebej če bo huda kriza. Za razliko do polnega dolga na katerega bodo nabili še obresti, stroške izterjave.... pa boš še vedno dolžan ti.

In v takem primeru ni več minusa za tistega jurja kolikor znesejo obresti, ampak se hitro nabere stroškov še vsaj par stotakov ali tisočakov. In ko se začneo izvršbe je v igri vse premoženje. Najprej gotovina na računih, nato premično premoženje, na koncu pa še nepremičnine. Da o izgubi bonitete ko boš želel naslednji kredit niti ne govorim.

Avtor te teme ne dobi leasinga zaradi neplačila prometnega prekrška... Torej dolg v višini nekaj stotakov, morda kakšnega tisočaka... Tule pa se pogovarjamo o 10.000 + EUR.

Koliko so te bonitete zafrknjene pove moja izkušnja izpred nekaj let, ko sem delal v maloprodaji. Stranka ni dobila hitrega kredita, ker je zavarovalnica zavrnila zavarovanje. Ker je stranka vztrajala, sem preveril ozadje. Kredit je bil zavrnjen zaradi enega starega nerešenega zavarovalnega primera za par 10 EUR.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 219
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

ko zaškripa je ponavadi že prepozno in tone samo še navzdol. Poznam primere ko se ljudje duvajo z novimi ali novejšimi avti, obroke komaj da odplačujejo ker je na obroke še telefon, prenosnik, tablica, tv (seveda vse made by jabuk), obroki za stanovanje,....ni da ni na obroke in dejansko živijo-preživljajo iz mesca v mesec (če mene vprašaš dejansko životarijo), potem naslednji korak da si sposojajo denar pri tem znancu pa potem še pri onem, obljubljajo ne vem kaj kdaj in kako hitro bodo vrnili sposojeno, važno da je avto, terasa oz. kafiči čez teden in ob vikendih še kako morje in slike obešene vse povprek od žurk in pečenja. Skratka taki se mi zelo smilijo ker ne vidijo Titanica (da tone), si mečejo pesek v oči in je samo vprašanje časa kdaj bodo dosegli dno, če se ne bodo resno lotili sprememb. 

Urejal Taucher, 18.04.2018, 11:51.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in Rottie uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

ko zaškripa je ponavadi že prepozno in tone samo še navzdol. Poznam primere ko se ljudje duvajo z novimi ali novejšimi avti, obroke komaj da odplačujejo (ker je na obroke še telefon, prenosnik, tablica, tv (seveda made by jabuk), obroki za stanovanje,....ni da ni na obroke in dejansko živijo-preživljajo iz mesca v mesec (če mene vprašaš dejansko životarijo), potem naslednji korak da si sposojajo denar pri tem znancu pa potem še pri onem, obljubljajo ne vem kaj kdaj in kako hitro bodo vrnili sposojeno, važno da je avto, terasa oz. kafiči čez teden in ob vikendih še kako morje in slike obešene vse povprek od žurk in pečenja. Skratka taki se mi zelo smilijo ker ne vidijo Titanica (da tone), si mečejo pesek v oči in je samo vprašanje časa kdaj bodo dosegli dno, če se ne bodo resno lotili sprememb. 

Čisto kontra od mene, obrok plačujem bp, telefon imam znamke Huawei in je kupljen z gotovino, hifi stvari in ostale aparate kupujem z gotovino, hišo imam svojo in nisem nič več dolžan zanjo, denarja si ne izposojam, po kafičih sploh ne hodim ker nimam časa, na moje hodim vsak 2 vikend v mesecu, FB profila pa nimam.

LP

Prikaži več možnosti
    • Jerry in Andrej-h uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Čisto kontra od mene, obrok plačujem bp, telefon imam znamke Huawei in je kupljen z gotovino, hifi stvari in ostale aparate kupujem z gotovino, hišo imam svojo in nisem nič več dolžan zanjo, denarja si ne izposojam, po kafičih sploh ne hodim ker nimam časa, na moje hodim vsak 2 vikend v mesecu, FB profila pa nimam.

LP

Če verjameš ali ne, to sploh niti malo ni letelo nate (niti blizu tebe) k te sploh ne poznam. No upam, da avtor te teme uspešno zaključi zastavljeno pot in pride do vozila. :ok

Urejal Taucher, 18.04.2018, 12:00.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Nej fotr nase vzame in še plačuje. Tko je najbolj ugodno zate pa hud model boš v novem bemflu. :)

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Če verjameš ali ne, to sploh niti malo ni letelo nate (niti blizu tebe) k te sploh ne poznam. No upam, da avtor te teme uspešno zaključi zastavljeno pot in pride do vozila. :ok

Ti pa dam prav, znanec ima pri mojih letih novo zrihtano bajto na elitni lokaciji, vozi 3 leta star avto premium znamke, brezposelno ženo pa doma  prijavljeno na FB in vse na konkretne pufe. Zdaj-trenutno jim gre dobro. Vem pa sam kako je, ko sem pred 10 leti imel konkreten obrok za avto in je zaradi gospodarske krize šla plača konkretno dol. Hvala bogu, da takrat nisem imel familije.

Prikaži več možnosti

Goran91
Goran91
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: E60 525d

Nej fotr nase vzame in še plačuje. Tko je najbolj ugodno zate pa hud model boš v novem bemflu. :)

Nevem zakaj usi mislte da hocem benfla?;) obstajajo ljudje k nevozjo sam bemfle, audije in mercedese:)
Prikaži več možnosti

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 544

Vrtec...vzameš minimalen mogoč leasing npr. 100 eur mesečno, ostalo pa plačaš.

Stroški leasinga so zanemarljivi v tem primeru.

Urejal Costella, 18.04.2018, 13:13.

Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 180
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Tisti, ki znamo z denarjem se kej drugega pocet kot ga drzat v stumfu/na trr nam lizing pride prav ker z gotovino lahko vlozimo v posel ki pokrije stroske lizinga in se extra ostane + v tem casu uzivas v stvari ki si si jo zelel. Win win
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo

Goran91
Goran91
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: E60 525d

Tisti, ki znamo z denarjem se kej drugega pocet kot ga drzat v stumfu/na trr nam lizing pride prav ker z gotovino lahko vlozimo v posel ki pokrije stroske lizinga in se extra ostane + v tem casu uzivas v stvari ki si si jo zelel. Win win

Bravo;)
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 567
  • Avtomobil: BMW logicno

Še bolje pa najti avto razmeram in finančnim zmožnostim primeren in sploh ne imeti obveznosti nad sabo.....

Vendar je res, da če si sicer neuspešen, maš morda "pre" kratkega, da potem ti nekaj vsekakor manjka in še sosedom se ne zdiš frajer, da o bejbah ne govorim, tako, da ja ...... je bilo že vse povedano v tej temi.......

Meni se ravno taki zelo smilijo in, ko mi kak daljni znanec "priteži", kao rabim 1000 eur za en teden, mi hočejo avto na leasing pobrati...., mu samo rečem, lej kolega posojam za take stvari NE, ker nerad ostanem in brez "prijatelja" in brez denarja, če si pa lačen in res nimaš pejva te častim na eno kosilo, da si malo opomoreš, pa še kak drobiž za še kak obrok ti dam za povrhu.

Urejal Mat xxl, 18.04.2018, 19:02.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in re5pector uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Sem lepo rekel v primerih da je s.p., firma, da se vlaga v posel, obrat, storitev, mehanizacijo, v zaposlene, v proizvod,... to je druga pesem lizingi ali krediti. Vsak ki je kok tok pameten in brihten si bo avto privoščil na koncu potem ko bo dejansko že na zeleni veji pri vsem, ko bo začel denar delati denar, ne pa da prvo avto pol pa vse ostalo bo že nekako oz. iz mesca v mesec ali bo ali ne bo zagustilo. Sicer pa vsakomur svoje in prav je tako, kam pa bi prišli če bi vsi isto razmišljali in isto počeli. Če si in znaš bit sposoben, te nobena kriza ne more spravit iz tira da bi popolnoma potonil. 

Jaz se držim načela, pri denarju se vse začne in konča in ne posodim nikomur več, saj je najbolj žalostno da potem svoj denar moraš fehtat nazaj, ga dobivaš po obrokih (se stopi) po vrhu vsega pa še pride do zamere, krega, izgubo zaupanja in če si sposoben tako ali drugače, poroki, zavarovanje, hipoteke itd itd, ti dajo denar na banki kadarkoli in kolikorkoli da boš lahko odplačal, če ne pa ti začnejo pobirati..

No skratka ko bo avtor imel avto bo vse pozabljeno in srečno, da se mu vse dobro izteče. Tudi kar se tiče vrtca, otroški dodatki, če si že v štartu pozicioniran visoko, ti tudi makina ali kaj drugega kaj bistveno več ne bo spremilo staleža oz. razreda, kar ti zmanjšuje je število otrok oz. število članov družine.

Je pa tako da je denar samo številka, ki ne more kupiti zdravja, ne pameti ne okusa. Dejansko ga ne rabiš, kot le v primeru, če si hočeš kaj kupiti. :ok

Urejal Taucher, 18.04.2018, 19:32.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

Samo par centov v vso to kregarijo...

Ne obtožujte ljudi ki kupujejo avte na leasing. Eni še za polog vzamejo limit, kredit na banki itd itd.. tako pač je... živijo po vaše iz meseca v mesec... tako jim paše... očitno jim Desigual cunje iz outlet village ali second hand pašejo, Iphone, 

počutijo se bolje... imajo svoje potrebe in jih tako zadovoljujejo. Ali je to prav ali ni je stvar posameznika. Lizing danes ni več tako enostavno dobiti, s tem da z 1.1.2018 redno preverjajo tudi stanje v SiSBonu... Nekaterim je to obsesija da rabijo potrditev vsake 3 leta nov avto in počitnice na Kanarskih na 12 obrokov... pač tako je...

ljudi lahko ocenjujemo samo po tem ali so ok ali ne... kako pa svoj denar zapravljajo in kako so ga dobili je pa njihova stvar... tukaj lahko samo nadaljujemo rosfrej pult debato... na koncu je bolje če se pogovarjamo o tistmu kar nas druži - avtomobilih.. pa čeprav imamo spet vsak svoj pogled na ta svet :)

Prikaži več možnosti
    • Plavi, MajoR in INIESTA uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 070

Tocno tako. To ni bancni forum ali forum za varcni gospodinjstvo
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Samo par centov v vso to kregarijo...

Ne obtožujte ljudi ki kupujejo avte na leasing. Eni še za polog vzamejo limit, kredit na banki itd itd.. tako pač je... živijo po vaše iz meseca v mesec... tako jim paše... očitno jim Desigual cunje iz outlet village ali second hand pašejo, Iphone, 

počutijo se bolje... imajo svoje potrebe in jih tako zadovoljujejo. Ali je to prav ali ni je stvar posameznika. Lizing danes ni več tako enostavno dobiti, s tem da z 1.1.2018 redno preverjajo tudi stanje v SiSBonu... Nekaterim je to obsesija da rabijo potrditev vsake 3 leta nov avto in počitnice na Kanarskih na 12 obrokov... pač tako je...

ljudi lahko ocenjujemo samo po tem ali so ok ali ne... kako pa svoj denar zapravljajo in kako so ga dobili je pa njihova stvar... tukaj lahko samo nadaljujemo rosfrej pult debato... na koncu je bolje če se pogovarjamo o tistmu kar nas druži - avtomobilih.. pa čeprav imamo spet vsak svoj pogled na ta svet :)

Dober odgovor, z dnarjem naj dela vsak kakor mu paše, saj ga sam zasluži !

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti