Skoči na vsebino

Egr napaka- p0430 exhaust gas recirculation control circuit

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
Grega123
Grega123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: Vw passat

Imam passata b7 2011 letnik 2.0 140hp, prevozenih 200km. Javlja mi napako exhaust gas recirculation control circuit. Spucal sem Egr, vendar se mi se vedno prizge lucka za spiralo in lucka za katalizator. Avto takrat zgubi moc in ne vlece vec. To se mi pa prizge takrat ko se peljem na daljso relacijo! Potem ga parkrat prizgem dol, gor, dol, nato se malo peljem v safemode. In ko ga potem prizgem gor se spirala zbrise, ter sveti samo lucka za katalizato. Avto potem vlece normalno. Morda kdo kaj ve kaj bi lahko naredil oz, kaj je narobe?
Hvala za odg.
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 667
  • Avtomobil: F31 320d

Verjetno je napaka P0403, in ne P0430?

To je bolj znak težave na električnem delu ki kontrolira EGR ventil.

To ni povezano s tem da bi bil EGR zapacan.

Kak slab stik na konektorjih, lahko tudi težave v samem servotu (ali elektromagnetu).

Lahko je težava na sami napeljavi med računalnikom in EGRom, ali pa celo okvara računalnika v najslabšem primeru.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

Kak slab stik na konektorjih, lahko tudi težave v samem servotu (ali elektromagnetu).
Lahko je težava na sami napeljavi med računalnikom in EGRom, ali pa celo okvara računalnika v najslabšem primeru.

Je napaka p0403 ja.. Torej moram preveriti kaj vse? Napeljavo do egrja? Kje pa je ta elektromagnet? Je to ko ima neke vakumske cevke ter en konektor? Na vrhu je pa tak cep sive barve?
Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

A je morda to pokvarjeno?

Pripete slike za predogled

• s-l400.jpg

Urejal Grega123, 22.04.2018, 20:57.

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik

Ja, to, ali konektor, ali napeljava...

Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

Ja, to, ali konektor, ali napeljava...

Torej ce to zamenjam, pregledamo napeljavo, konektor, mi ga bebi amelo vec dati v safe mode? Kaj ste pa mislali z servo?
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik

Nekateri novejši motorji imajo namesto tega vakum ventila servomotor ki premika loputo na EGRu.

Tam potem nimaš vakumskega sistema in tega elektromegnetnega ventila. Tako da imaš eno ali drugo. Pri tebi je ventil...

Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

Nekateri novejši motorji imajo namesto tega vakum ventila servomotor ki premika loputo na EGRu.
Tam potem nimaš vakumskega sistema in tega elektromegnetnega ventila. Tako da imaš eno ali drugo. Pri tebi je ventil...

Hvala. Upam da bo res to, ker mi dela kar preglavice to ker grem z strahom na neko dolgo pot, a se bo przgalo a se nebo! Ali bi bilo morda kaj narobe ce bi recimo odstranil celotni egr oz da bi bila loputa skoz odprta(zašvasana)?
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik

EGR se lahko blindira, tako da je loputa vedno zaprta... se da, ampak potem moraš še računalnik preprogramirat, ker drugače ti bo napake javljal. Pa seveda to ni ravno "po pravilih"...

Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

EGR se lahko blindira, tako da je loputa vedno zaprta... se da, ampak potem moraš še računalnik preprogramirat, ker drugače ti bo napake javljal. Pa seveda to ni ravno "po pravilih"...

To vem da ni po pravilih ja!
Koliko pa bi bila potem okvirna cena da mi en avtomehanik pregleda napelavo ter zamenja ta elektromagnet. Na uradnem bi bilo kar drago al?
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 385

Moja diagnoza pa je da imaš fuč lager, ki odpira/zapira loputo znotraj EGRja. Lahko zamenjaš lager, če so vsa vodila ok, drugače pa menjava oz. blindiranje. Je pa na zajebanem mestu, tako da je potrebno skoraj pol avta podret, da se pride do njega.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

Moja diagnoza pa je da imaš fuč lager, ki odpira/zapira loputo znotraj EGRja. Lahko zamenjaš lager, če so vsa vodila ok, drugače pa menjava oz. blindiranje. Je pa na zajebanem mestu, tako da je potrebno skoraj pol avta podret, da se pride do njega.

Mislis tisti lager ko je vakuum gr? Tst odpira pa zapira normalno.
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne moreš vedet dokler komplet EGRja ne razdreš.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

Ne moreš vedet dokler komplet EGRja ne razdreš.

Ja saj sem imel razdrt egr, in se je pregledalo ves mehanizem a dela al ne dela...
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko, da ti v normalnem dela. Ko se pa vse skupaj segreje, pa začne lager štekat. Vem za dva primera, ko sta lagerčka zaribala.

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 167
  • Avtomobil: F32 425d

a je imel tvoj avto lazniv softwer? Ce ja, pel na servis in ti morjo zamenjat EGR brezplacno
Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

a je imel tvoj avto lazniv softwer? Ce ja, pel na servis in ti morjo zamenjat EGR brezplacno

Oh to pa nevem, ke se bi pa dalo to preverit?
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik

Oh to pa nevem, ke se bi pa dalo to preverit?

Pokliči na pooblaščen servis, da preverijo po VINu.

Prikaži več možnosti

Grega123
Grega123
  • Uporabnik

Pokliči na pooblaščen servis, da preverijo po VINu.

Samo jaz sem drugi lastnik,mi bodo vseeno povedli kk pa kaj je?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 863
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, ker njih briga samo VIN številka avta, ne njegov lastnik.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti