Skoči na vsebino

Nedelovanje upravljalne enote prezračevanja klimatronic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
28 odgovorov v temi
Sedmak
Sedmak

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni!

Pregledal sem forum in nekatere strani na internetu a našel sem le podobne primere, identičnega mojemu pa nikjer.

Avto je BMW 520i, 2002, klimatronic.

Včeraj, ko sem po daljši vožnji ugasnil avto, sem slišal, da ventilator še deluje. Mislil sem, OK, vroča mašina, to je to. Ko sem se po 15 minutah vrnil k avtu, je ventilator še kar delal. Usedem se v avto in ugotovim, da v resnici dela ventilator kabine. Obrnem ključ - upravljalna enota prezračevanja je mrtva. Ne deluje nobena komanda, ne sveti displej. Ventilator deluje s polno hitrostjo, gretje dela s polno močjo. Do doma pridem tako, da izključim konektorje na upravljalni enoti.

Naslednji dan, upajoč na čudež, upravljalno enoto ponovno priključim in ugotovim, da je situacija enaka včerajšnji. Preveril sem varovalki 9 in 20, obe OK.

Prva stvar, ki mi je prišla na misel je bil seveda zloglasni ježek. Ampak, ali lahko ježek blokira celotno upravljalno enoto. In tudi, ko konektor (tripolni) do ježka izključim iz upravljalne enote, je ta še vedno mrtva.

V kolikor ima med člani foruma kdo že podobno izkušnjo ali idejo, kako zadevo sanirati, ga prosim za pomoč.

Hvala in lep dan

Sedmak

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 429
  • Avtomobil: X3-E83, 5-E39

Lepo predstavljen problem in vsebinski naslov :)

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Cale
Cale

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 254
  • Avtomobil: E39 525i E30 318i

Sem imel skoraj identicno tezavo. Pridem v Zadar, vgasnem avto, ventilacija dela.  Se ne sekiram, pridem cez 3 dni dnazaj do avta - prazen accu :)

Zamenjal jezka, po skoraj desetih letih se vedno ok..

lp

The only way to find the limit is to go over it!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 086
  • Avtomobil: SHARK

Ježek  :ok

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti

Sedmak
Sedmak

Začetnik

• Uporabnik

Fantje, hvala za odgovore.

Še eno vprašanje: kje, poleg na uradnem servisu, je mogoče tega ježka kupit. Kakšna je cena? Bom poročal o stanju po opravljeni menjavi.

Hvala in lep pozdrav

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Še eno vprašanje: kje, poleg na uradnem servisu, je mogoče tega ježka kupit. Kakšna je cena? Bom poročal o stanju po opravljeni menjavi.

Hvala in lep pozdrav

Ni za kaj. Dobiš ga pri schumiju, samo ne vem če ni še vedno na bolniški, bil je. Ali pa ebay.

Prikaži več možnosti

bmwfahrer uki
bmwfahrer uki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: E39 528i

Hvala in lep pozdrav

V avtotrgovini ga tudi imajo,pa najcenejšega kitajca ne kupuj

https://www.rezervni...anjega-prostora

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 430
  • Avtomobil: e39 530i

Pri meni je blo enako enkrat. Pridem domov, ventilator kabine dela po ugasnjenem avtu. Bil je večer, zato odklopim kar celo enoto. Drug dan pridem, priklopim nazaj in vse dela lepo bp. Ze vec kot leto od takrat.

Tako da jaz bi najprej enoto preveril. Odklopi samo konektor na enoti, ki gre do jezka. Tisti z najmanj zicami, 3 ali 4 malo debeljse so.
Edit: vidim da si to ze naredil. Tako da moj glas gre k enoti.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 429
  • Avtomobil: X3-E83, 5-E39

Hvala in lep pozdrav

Trgovina ADEL avtodeli, npr v Celju, Bukovžlak, Maribor, Sl. Bistrica, ...

Urejal Warden, 29.04.2018, 21:01.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 240
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ekran na enoti mu ne sveti in noben gumb mu ne prime, niti za lopute, gretje zadnje šipe (če je način, kako te dni preverit, če dela)...

Ste prepričani, da je tu krivec ježek in ne sama enota? Jaz bi najprej poskusno menjal enoto (Jerry, kdorkoli z e39?).

Sem pa jaz ježka naročil pri Autocommercu, ki je uvoznik za eno od ta znanih znamk teh stvari, ta moment se res ne spomnim, katero znamko sem že vzel, mi je pa priporočilo in kontakt dal @tomos. To je bilo kakšni 2 ali celo 3 leta nazaj, še vedno dela.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ekran na enoti mu ne sveti in noben gumb mu ne prime, niti za lopute, gretje zadnje šipe (če je način, kako te dni preverit, če dela)...

Ste prepričani, da je tu krivec ježek in ne sama enota? Jaz bi najprej poskusno menjal enoto (Jerry, kdorkoli z e39?).

Sem pa jaz ježka naročil pri Autocommercu, ki je uvoznik za eno od ta znanih znamk teh stvari, ta moment se res ne spomnim, katero znamko sem že vzel, mi je pa priporočilo in kontakt dal @tomos. To je bilo kakšni 2 ali celo 3 leta nazaj, še vedno dela.

Jaz nisem 100% prepričan, simptomi so res čudni. Sedmak, če se ti da prit do mene, ti lahko posodim ježka in enoto za probo. 

Prikaži več možnosti

Sedmak
Sedmak

Začetnik

• Uporabnik

Zamenjal sem ježa, problem je ostal. Jerry, če imaš upravljalno za posodit, bi se pa res oglasil na probo. Samo ne vem kje te dobim.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zamenjal sem ježa, problem je ostal. Jerry, če imaš upravljalno za posodit, bi se pa res oglasil na probo. Samo ne vem kje te dobim.

Imam, ni problema, sem pa v Ljubljani.

Prikaži več možnosti

Sedmak
Sedmak

Začetnik

• Uporabnik

Danes je verjetno že prepozno. Kdaj se lahko oglasim?

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik

Si uredil zadevo?
Prikaži več možnosti

Sedmak
Sedmak

Začetnik

• Uporabnik

Takole je: krivec je bila upravljalna enota. Z drugo rabljeno sem jo zamenjal v torek in danes še vedno deluje. Upam, da je zadeva rešena.

Drugače pa ne vem, kaj je privedlo do odpovedi. Mogoče pač leta in posledično mnogo prevoženih kilometrov in ur delovanja.

Kot sem že zgoraj omenil, pri pregledu naprave ni bilo videti kakršnih koli znakov defekta, tako da je v takih primerih najboljša metoda odkrivanja krivca menjava posameznih komponent.

Zahvaljujem se vsem forumašem za sodelovanje pri temi in za pomoč.

Prikaži več možnosti
    • Warden in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik

Kakšni so elektrolitski kondezatorji v stari enoti? So kaj napihnjeni?

Prikaži več možnosti

Sedmak
Sedmak

Začetnik

• Uporabnik

Iskreno povedano elektrolitov nisem niti opazil kaj šele gledal. Večina elementov je smd. Pozoren sem bil na skurjeno vezje/elemente in počene/hladne lote. Pretirano v globino tudi nisem šel, ker takrat še nisem bil 100% v njeno krivdo, večji sum je bil na ježu. Tako da - šola za v prihodnje.

Glede na starost avta in prevožene kilometre pa je odpoved elektrolitov čisto realna možnost, se strinjam.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 240
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ma glede na opisane simptome ni mogel biti ježek kriv, ježek ne povzroči, da enota umre, samo hitrosti ventilatorja se ne da nastavljat in dela po svoje oz. ne dela.

Prikaži več možnosti

wdream8
wdream8
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW e39 525d

Evo točen isti problem se je naredu na moji e39ki, tako da a ima kdo kšno upravlalno enota za klimo viška? :) rabm pa za faceliftan model seprav po 2000 :)

Prikaži več možnosti