Skoči na vsebino

Napaka previsok nivo olja ali ne?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 203
  • Avtomobil: 530 XD

Pozdravljeni,
Zanima me ali ta slika pomeni kakšno napako ,glede na napisano bi naj bil previsok tlak olja ali nekaj takega? Zadeva ni v napakah ampak sem jo zasledil ko grem v meni.
Hvala za odgovore.

Pripete slike za predogled

• 20180429_200247.jpg

Urejal NACA BOY, 30.04.2018, 15:58.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 897
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Pozdravljeni,
Zanima me ali ta slika pomeni kakšno napako ,glede na napisano bi naj bil previsok tlak olja ali nekaj takega? Zadeva ni v napakah ampak sem jo zasledil ko grem v meni.
Hvala za odgovore.

Za zacetek si prevedi z Google translate da boš vedel kakšno napako avto javlja. Gre se za preveč olja v motorju. Vprašanje na mestu je: zakaj je v motorju preveč olja? Še najmanj verjetna možnost je da so na servisu do lili preveč olja.

In mimogrede vse kar Idrive javi je potencialna okvara, čeprav morda ni potrebe da takoj odpelješ na servis.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 011
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Vprašanje na mestu je: zakaj je v motorju preveč olja? 

Ni nujno da ga je res preveč, ti senzorji včasih zajebavajo - lahko pa da prav kaže.

Naca boy, kdaj si nazadnje menjal oziroma dolival olje (oziroma je to naredil servis)?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 074
  • Avtomobil: F10

Nacaboy, evo morda si nasel napako zaradi vecje porabe.
Malo te spremljam na tem forumu in moj nasvet zate je, prodaj avto, ker toliko napak ko si pa ti mel moras imeti pa železne živce....
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Plavi hvala za nasvet pa dobro ,da me se spremlja nekdo razen moje in davčne zaradi takih kot sem jaz je ta forum koristen ker napišem vse kar se z našimi BMW-ji dogaja pol pa so jih pesek v oči meče in doma jamra kak se BMW kvari in dejansko se jih res ker ko grem na servis srečam vedno več nezadovoljnih voznikov BMW. Sam vozim že 5 Bmw in verjetno zadnjega.Je pa res da sem na tem že mel vse možne napake ampak nisem edini. Zadnji servis sem mel pred tremi meseci in po napisanem imam preveć olja v kar akoraj ne verjamem bom itak na servis zapelo.

Urejal NACA BOY, 30.04.2018, 20:22.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zadnji servis sem mel pred tremi meseci in po napisanem imam preveć olja v kar akoraj ne verjamem bom itak na servis zapelo.

Če si imel zadnji servis 3 mesece nazaj, če nisi medtem nič olja dolival in če se je šele zdaj prižgala lučka, je skoraj sigurno senzor v okvari. Lahko pa tudi da ga je nekaj zmedlo in je narobe pokazal, nebi bilo prvič. Na servisu vprašaj če se da v tvoj motor vgradit merilno paličico za fizično kontrolo olja, v večino motorjev se da, imajo luknjo v bloku za to že pripravljeno, samo čep je notri. Jaz bi to vgradil, na elektroniko se ni za zanašat.

Prikaži več možnosti

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 987
  • Avtomobil: F11 530da

Če si imel zadnji servis 3 mesece nazaj, če nisi medtem nič olja dolival in če se je šele zdaj prižgala lučka, je skoraj sigurno senzor v okvari. Lahko pa tudi da ga je nekaj zmedlo in je narobe pokazal, nebi bilo prvič. Na servisu vprašaj če se da v tvoj motor vgradit merilno paličico za fizično kontrolo olja, v večino motorjev se da, imajo luknjo v bloku za to že pripravljeno, samo čep je notri. Jaz bi to vgradil, na elektroniko se ni za zanašat.

A nimajo vse f10-11 sipke za olje?
Ker moja f11 jo ima
:ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A nimajo vse f10-11 sipke za olje?
Ker moja f11 jo ima

Ne vem, se pa vsekakor splača preverit :)

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 126
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Pozdravljeni,
Hvala za odgovore.

Imas slucajno pretezno kratke relacije?
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni nujno da ga je res preveč, ti senzorji včasih zajebavajo - lahko pa da prav kaže.

Naca boy, kdaj si nazadnje menjal oziroma dolival olje (oziroma je to naredil servis)?

Jerry drži, senzor kdaj pa kdaj poheca. Sem bil prvi ki je na to napako opozoril na forumu pri F seriji. Ampak BMW pozna to napako v drugi smeri. Ko je olje pred koncem javi prenizek nivo olja v motorju. Napaka se reši s ponovnim programiranjem senzorja (been there done that). Na srečo pa N47T motor ima še vedno šipko in se nivo zmeri ročno. Je pa tudi res, da pri napaki senzorja meritev količine olja pokaže pravilen nivo...

Torej sta rešitvi dve:fizično izmeri olje v motorju s šipko ali pa preko Idrive izvede meritev količine olja.

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 30.04.2018, 21:03.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za pomoč,fizično je olje ok kot mora bit do merice je pa res ,da delam večina kratke relacije in sem delal servis marca.
Kako pa narediš preko i driva meritev?
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za pomoč,fizično je olje ok kot mora bit do merice je pa res ,da delam večina kratke relacije in sem delal servis marca. Kako pa narediš preko i driva meritev?

Iz pozicije kjer si naredil tole sliko premakni kvadratek na oljno kantico in jo potrdi. Tam boš našel možno meriti nivo olja. Avto mora takrat stat na ravnem olje pa mora biti ogreto na vsaj 70 stopinj če se spomnim dobro. Meritev traja slabo minuto pri rahlo povišanjem prostem teku.

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 01.05.2018, 06:19.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Tma
Tma

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 111
  • Avtomobil: F11

Pri mojem ko je na palici malo nad polovico olje je na senzorju oz. displaju v kabini OK. Če je na palici (šipki) olje proti max. ga kaže na displaju kot preveč - razlika je cca 3dcl.

LP

Urejal Tma, 01.05.2018, 20:53.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Hvala za pomoč,fizično je olje ok kot mora bit do merice je pa res ,da delam večina kratke relacije in sem delal servis marca. Kako pa narediš preko i driva meritev?

Zakaj sem spraseval ce imas vecinoma kratke relacije. Problem je v DPF-ju, ker v tem primeru ne more izvesti normalne redne regeneracije.
Kar pomeni, da je sistem primoran v aktivno regeneracijo, in ker imas kratke relacije se tudi te regeneracije v vecini ne izvedejo do konca. In ker gre pri aktivni regeneraciji za dodaten vbrizg goriva, lahko neizgoreno gorivo pride v olje, kar seveda povzroci povecan nivo olja.
Mislim da je tudi v navodilih to opisano.
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti
    • fantastic five je všeč

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Aha ok hvala za vse odgovore torej ni nič narobe v bistvu.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 657
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Zakaj sem spraseval ce imas vecinoma kratke relacije. Problem je v DPF-ju, ker v tem primeru ne more izvesti normalne redne regeneracije.
Kar pomeni, da je sistem primoran v aktivno regeneracijo, in ker imas kratke relacije se tudi te regeneracije v vecini ne izvedejo do konca. In ker gre pri aktivni regeneraciji za dodaten vbrizg goriva, lahko neizgoreno gorivo pride v olje, kar seveda povzroci povecan nivo olja.
Mislim da je tudi v navodilih to opisano.

točno tak problem je imel forumaš leonT na novem sq7 ker ga je eno obdobje vozil preveč po jajcih 

Aha ok hvala za vse odgovore torej ni nič narobe v bistvu.

treba mu je vsake tolk dat mau vetra da se vse spuca pa bo

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Ce gre gorivo v olje se le to seveda s tem redci. Razredceno olje ali prevelik nivo olja seveda nista optimalna za delovanje motorja.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ce gre gorivo v olje se le to seveda s tem redci. Razredceno olje ali prevelik nivo olja seveda nista optimalna za delovanje motorja.

Itak da ne ampak folk to kar ignorira in se vozi, lol

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Itak da ne ampak folk to kar ignorira in se vozi, lol

Saj poznaš star slovenski pregovor, da od viška ne boli glava... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 962

Tocno to je bilo pri meni problem. Veliko kratkih in pocasnih relacij in mrzlo vreme, da je bil motor skoz hladen.
Prikaži več možnosti