Skoči na vsebino

Obnova E30 cabrio - par vprašanj

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
ZaFo
ZaFo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: BMW

Pozdrav!

Obnavljam E30 cabrio. Avto je 03/1990 in je PFL. Počasi gredo kleparska in ličarska dela proti koncu. Imam dve vprašanji.

Zamenjal bi sprednji in zadnji odbijač ter stranske letve. Je kaj takega v redu? https://m.ebay.de/it...XQAAOSwOYFaX9Gw

Obstaja kakšna alernativa? Klepar bi jih kupil pri Eurotonu oz. podobnem dobavitelju, ampak pravi, da ni nujno, da jih sploh imajo v ponudbi. Mene bolj skrbi kvaliteta, ker predvidevam, da gre za ponaredke. Se da dobiti originale?

Avto bi obnovil tudi znotraj. Načeloma je v dobrem stanju, me pa moti malo razpokano usnje. Da avto ostane čimbolj originalen, bi ga dal globinsko očistiti in obnoviti sedeže v Ledercenter. Kakšne so vaše izkušnje? Baje tam razpoke pokitajo in na novo pobarvajo. Kako to izgleda čez čas in kako na to vpliva sonce?

Hvala in lep pozdrav,
Blaž
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 699
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Odijace najdi original in se jih da obnovit. Nekej delov imam jaz na zalogi in sicer robove.  Lahko ti jih prodam naceloma. 

Glede na to, da je cabrio bi jaz raje problekel sedeze. originalno usnje je vrjetno "prepeceno" na fertik in tudi vprasanje, kako se bo obnovljeno usnje obnasalo, ce bo dolgotrajno izpostavljeno direktnemu soncu. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

ZaFo
ZaFo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: BMW

Odijace najdi original in se jih da obnovit. Nekej delov imam jaz na zalogi in sicer robove.  Lahko ti jih prodam naceloma. 

Glede na to, da je cabrio bi jaz raje problekel sedeze. originalno usnje je vrjetno "prepeceno" na fertik in tudi vprasanje, kako se bo obnovljeno usnje obnasalo, ce bo dolgotrajno izpostavljeno direktnemu soncu.

Hvala Pirc! Imaš kakšne izkušnje z obnavljanjem sprednjega in zadnjega gumijastega odbijača?

Stranske letvice niso tako slabe, bom uporabil originalne. Hvala!

Moj avto sicer nima krom paketa, ampak bi dal letvice kromirati. Kdo je mojster v Sloveniji?

Koga priporočaš za preoblačenje notranjosti?
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 699
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Hvala Pirc! Imaš kakšne izkušnje z obnavljanjem sprednjega in zadnjega gumijastega odbijača?

Stranske letvice niso tako slabe, bom uporabil originalne. Hvala!

Moj avto sicer nima krom paketa, ampak bi dal letvice kromirati. Kdo je mojster v Sloveniji?

Koga priporočaš za preoblačenje notranjosti?

Gume se kupi ponavadi nove. 

Kromirat jaz dajem v galmo je pa zelo pomembna predpriprava. Pomojem je bolje ce najdes krom oz. polirane letvice originalne.

Taptnikov je vec. Meni dela kolega ampak se je precej podrazil v zadnjem casu. Lahko ti dam kontakt pa povprasaj. 

Ce bos rabil streho ti jo pa jaz postimam. 

Urejal Pirc, 08.05.2018, 08:44.

LP Pirc
Prikaži več možnosti