Skoči na vsebino

Razlaga: Zakaj se pogonska veriga pretrga (2.0d in ostali...)

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
92 odgovorov v temi
branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 181
  • Avtomobil: Bmw

zakaj si pol sploh menjal?

Nevem. Za tastovega 14m sem jo moral kupit, pa ker sem imel namen menjati bremze (se ena stvar ki ni bila zanič :skrbast ) sem si rekel da bom se tisti gumi blazilec pr prenosu zamenjal, pa naj bo se ketna, ce ze vse menjam...
Pa gumam tudi ni nic falilo, samo 2011 letnik so bile :ok2

A si glavo in cilinder na APN že zrihtal?

Ne se, zlahtnik mi ga bo cez zimo, pa se to sva prisla do zakljucka da bo 40 cisto dovolj v smislu dolgorocne zanesljivosti mopeda.
Kapo cilindra sem pa zamenjal sam za original 38 bat...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

mihabmwe39
mihabmwe39

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 114
  • Avtomobil: F11

Ta start stop naredi vec skode kot pa koristi. Pa se dejanski stane ta stvar, avto zaradi start stopa potrebuje mocnejsi akumulator, boljsi zaganjac pa se ksno drugo stvar. Sam neki mi je pa zanimiv zakaj pa Mercedes nima tezav z verigo?

Tudi Mercedes ima tezave..E200,220 in 250cdi od l 09..
Do te informacije sem prisel,ko sem vprasal na nemskem forumu o zanesljivosti e250 cdi letnik 09/12
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 250

Tudi Mercedes ima tezave..E200,220 in 250cdi od l 09..
Do te informacije sem prisel,ko sem vprasal na nemskem forumu o zanesljivosti e250 cdi letnik 09/12

Mercedes ima sele z 2011 start stop sistem. Tezave z verigo se pa pojavljajo pri motorji z euro 6normo. Pri euro 5normi je tezava vcasih z odmicnimi gredmi
Prikaži več možnosti

mihabmwe39
mihabmwe39

Novinec

• Uporabnik

Mercedes ima sele z 2011 start stop sistem. Tezave z verigo se pa pojavljajo pri motorji z euro 6normo. Pri euro 5normi je tezava vcasih z odmicnimi gredmi

Zanimivo...Mercedes je poskrbel za preventivno menjavo na Kulanzo...je pa tudi stara e klassa 200kompressor,e 280 bencinar in e350 bencinar prizadeta z verigo...pa ni bilo ne duha ne sluha o start stoppu...
No kakor koli,ce bi bila samo veriga problem pri bmw bi bil to macji kaselj..saj ce pogledamo VAG skupino moras tudi jermen menjati na cca 120-150 tkm..
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

pri vag grupi ravnotako verige crkujejo....bolj kot si misli marsikdo.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 797
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Po tem še razni bulletproof m62 motorji v primeru menjave verige niso več bulletproof.

Kaj mislis da ni verig na zalogi iz leta 95-2003? :) Seveda so ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Vrjetno so,ampak kako bos pa vedel kdaj je bila narejena.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 088
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

če je v original škatli je datum gor :-D

Prikaži več možnosti

mihabmwe39
mihabmwe39

Novinec

• Uporabnik

pri vag grupi ravnotako verige crkujejo....bolj kot si misli marsikdo.

Res je...TSI sesalce sem pozabil
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 364

Tud tdi v6 majo s ketnami probleme, v8 tdi so tud ketne menjal, pa tudi drugi proizvajalci niso brez tezav. Hondini dizli recimo vem da grejo ketne.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 416
  • Avtomobil: BMW logicno

Je kje podatek, kaj je z verigami na 6 cilindrcih BMW 3.0 D npr. X5 E70, FL letnik 2011 ?  

Ker ja pooblaščenec svetuje pri 200 t km vsaj meritve raztezka in menjavo šponarjev, če je zadeva še v tolerancah, še bolje pa menjava kpl. verige, ki je več, kot kak cel motor, kjer jasno spet ne veš, kaj je z ketno.... ?

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 238
  • Avtomobil: E91 320d xd

Zanimivo...Mercedes je poskrbel za preventivno menjavo na Kulanzo...je pa tudi stara e klassa 200kompressor,e 280 bencinar in e350 bencinar prizadeta z verigo...pa ni bilo ne duha ne sluha o start stoppu...
No kakor koli,ce bi bila samo veriga problem pri bmw bi bil to macji kaselj..saj ce pogledamo VAG skupino moras tudi jermen menjati na cca 120-150 tkm..

Na 200 tkm Vw
Citroën 240tkm
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 088
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Je kje podatek, kaj je z verigami na 6 cilindrcih BMW 3.0 D npr. X5 E70, FL letnik 2011 ?  

Ker ja pooblaščenec svetuje pri 200 t km vsaj meritve raztezka in menjavo šponarjev, če je zadeva še v tolerancah, še bolje pa menjava kpl. verige, ki je več, kot kak cel motor, kjer jasno spet ne veš, kaj je z ketno.... ?

enako se trgajo, in enako se menjajo kot na n47 ali b47 ali,...... motorjih le da je na x -i mal več dela k moreš spredaj pogon stran vzet,....

Prikaži več možnosti