Skoči na vsebino

Žarnica H7 LED za motocikel (za dolgo in kratko luč)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
BMWenergy
BMWenergy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 592
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni, v motocikel bi dal žarnico H7 LED  (x2 za dolgo in kratko luč)

https://www.silux.si...500k-36w-2-kosa

ampak mi je rekel kolega da brez homologacije lahko dobim kazen...?

Prosim za preverjene odgovore, kako je s tem na cesti? Gre na tehničnem prek? Policija? Hvala, lp

Urejal BMWenergy, 14.05.2018, 18:04.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Sicer ne vem kako lahko homologiraš žarnice (kot je navedeno na spletni strani), ampak kolikor vem, dokler imajo CE certifikat so ustrezne za uporabo. Da bi si pa kdo dal izključno žarnice vpisat pa še nisem slišal... 

sem pa prav pogooglal zdaj, in ne morem verjeti...
http://www.rtvslo.si...logacija/439885

Raje kakšne nightbraker ali kaj podobnega, boš dovolj viden oz. bolj kot zdaj, dovolj viden za nekatere pa tako ali tako "ne boš nikoli".

Urejal DJ Falco, 14.05.2018, 18:41.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • BMWenergy in diabolik uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 334
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Pozdravljeni, v motocikel bi dal žarnico H7 LED  (x2 za dolgo in kratko luč)

https://www.silux.si...500k-36w-2-kosa

ampak mi je rekel kolega da brez homologacije lahko dobim kazen...?

Prosim za preverjene odgovore, kako je s tem na cesti? Gre na tehničnem prek? Policija? Hvala, lp

Pozabi na homologacijo LED nadomestka.

Za homologacijo potrebujes na produktu E oznako (http://www.bimetri.com/e-mark_en/), homologacijsko stevilko in TUV certifikat, tega pa z LED nadomestki ne bos dobil. Ker je H7 standardizirana zarnica (geometrijska oblika baze, pozicija nitke, prikljucek, delovna moc itd.) le ta ne potrebuje homologacijske oznake in certifikata, pac pa je certificirana s strani proizvajalca, in oznacena z E-oznako in nazivnimi podatki (H7 12 V 55 W, ime proizvajalca itd) - ce teh oznak ni, zarnica ni odobrena za uporabo v cestnem prometu. Primer na sliki - zarnica H4:

420.jpg

Imam en par tocno taksnih svetilk kot na tvojem linku, in na mojem mopedu (Aprilia SL1000 Falco - 3x H7) je menjava kot prvo povzrocila nizjo svetilnost zarometa, kot drugo pa neustrezen vzorec svetlobnega snopa - sem jih vgradil, preizkusil, pa takoj zamenjal s pravo H7. Aja, pa se tista ogabna hladno bela svetloba brez ostro odrezanega snopa - to dvoje ne gre skupaj, sicer pa na motorju itak noces imeti ostro odrezanega snopa, verjemi... V osnovi gre torej za vstran vrzen denar. Morda jih bom, ko bo cas dopuscal, vgradil za dolge luci (2x H7), kratko pa vgradil Osram Nightbreaker.

Na tehnicnem ne gre skoz. Kolega pravi, da redno dobiva na izredne preglede paciente z LED svetilkami. Ustreznosti seveda ne more potrditi, in sledi kazen in predelava na stroske lastnika. Pravi, da ob "predelavi" (vgradnja H7) vgrajujejo najdrazje zarnice. :)

kolikor vem, dokler imajo CE certifikat so ustrezne za uporabo. Da bi si pa kdo dal izključno žarnice vpisat pa še nisem slišal... 

Luc je osnovni predpogoj za varnost ob voznji ponoci - raje verjemi. :)

CE je samocertificiranje, jaz si lahko to na rit napisem ce hocem, in to bo pomenilo, da jaz garantiram, da moja rit ni nevarna za uporabo in skodljiva za okolje (ceprav bi bila okoljska neoporecnost vprasljiva :laugh ). Z legalnostjo uporabe v cestnem prometu oznaka CE nima veze. Da bi si dal vpisati zarnice pa se nisi slisal zato, ker jih je nemogoce vpisati - ali ustrezajo in so ze odobrene, ali pa ne, in jih je nemogoce odobriti.

Urejal zok, 16.05.2018, 08:49.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

ali ustrezajo in so ze odobrene, ali pa ne, in jih je nemogoce odobriti.

ah... ...velja izkljucno za zarnice ze vgrajenih luci. Homologirati se da drug tip luci ali dodatne luci - predpogoj je seveda spet certifikat...

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

Da so luči ključnega pomena za varnost (podnevi in ponoči) in vidljivost se zavedam. To da lahko celo luč homologiraš vem (imam na e36, pri motorju ne more biti kaj drugače), zmotilo me je predvsem omemba homologacija žarnice. 

Za cestno uporabo jih je potrebno homologirati.

Torej v tem primeru, kdo želi imeti LED H7 mora homologirati celoten žaromet, ki že vsebuje LED žarnice, da se lahko legalno vozi - tako povedano je seveda logično. 

Sam imam navadne H7 ki oddajajo malo bolj belo svetlobo (ne tisto klasično rumeno) in so čisto ok. Ponoči se pa ne vozim, že zaradi temnega vizirja - ker to je suicide mission potem :) 

Urejal DJ Falco, 16.05.2018, 14:32.

Prikaži več možnosti
    • diabolik in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik

Torej v tem primeru, kdo želi imeti LED H7 mora homologirati celoten žaromet, ki že vsebuje LED žarnice, da se lahko legalno vozi - tako povedano je seveda logično.

To bi pa slo - v primeru, da ima ta zaromet TUV certifikat v katerem pise, da je ta zaromet namenjen za uporabo na doticnem modelu motocikla (ali pa ce je univerzalen). :ok

Imas prav, pri motociklu in avtomobilu je s homologacijami podobno, le da se pri motociklu policisti v marsikaj ne vtikujejo. Ce imas nehomologiran izpuh ki ni preglasen, navadno ne bo tezav. Zatemnjena sajba na mopedu - sploh ni problema (vizir na celadi podnevi tudi navadno tolerirajo). Menjane tacke - nikogar ne briga. Nosilec tablice vkolikor ima odsevnik - ni panike. Ce so zmigavci neke normalne oblike in svetilnosti, tudi ni tezav - navadno komplicirajo za LED, ki imajo navadno prevec usmerjen snop svetlobe, in so s strani preslabo vidni.

Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

No, vsaj pri tem so nam bolj naklonjeni  :laugh  

Srečno na cesti, pa upam da se kdaj kam skupaj zapeljemo  :ok

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 563
  • Avtomobil: BMW x

... bela svetloba brez ostro odrezanega snopa - to dvoje ne gre skupaj, sicer pa na motorju itak noces imeti ostro odrezanega snopa, verjemi...

Meni je zanimivo, da LED katere izvor je večji kot drobna nitka halogenke, kljub temu sveti lepo v črto ... in to tako ostro, da sem moral namerno malo zamaknit luči po višini, ker me je motilo, da sem ponoči s kratkimi videl samo tisto pod črto, naprej pa skoraj nič ...

V mislih imam zamik črte po višini cca. 5cm na 30 metrov.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

diabolik
diabolik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: BMW r65

Sicer ne vem kako lahko homologiraš žarnice (kot je navedeno na spletni strani), ampak kolikor vem, dokler imajo CE certifikat so ustrezne za uporabo. Da bi si pa kdo dal izključno žarnice vpisat pa še nisem slišal... 

Raje kakšne nightbraker ali kaj podobnega, boš dovolj viden oz. bolj kot zdaj, dovolj viden za nekatere pa tako ali tako "ne boš nikoli".

Kjerkoli ima prste zraven država in njeni nagnusni priveski se ve: tisti, ki ga organi obravnavajo, bo finančno izdatno olajšan. Temu jaz ne pravim zaslužek, ampak izplen, ker zaslužek je treba tudi zaslužiti. Ta rabota bi bila v svetu poštenosti gladko protipravna, da ni, pa država predhodno najprej sprejme k plenilstvu nagnjeno zakonodajo. In potem je vse v redu.

Naša država je pravna. Ali veste, zakaj? Zato, ker ima vselej "prav"...

Prikaži več možnosti
    • Milan P in DJ Falco uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik

Kjerkoli ima prste zraven država in njeni nagnusni priveski se ve: tisti, ki ga organi obravnavajo, bo finančno izdatno olajšan. Temu jaz ne pravim zaslužek, ampak izplen, ker zaslužek je treba tudi zaslužiti. Ta rabota bi bila v svetu poštenosti gladko protipravna, da ni, pa država predhodno najprej sprejme k plenilstvu nagnjeno zakonodajo. In potem je vse v redu.

Naša država je pravna. Ali veste, zakaj? Zato, ker ima vselej "prav"...

Homologacija stane 30 eur, kar ni noben denar. Je pa kar prav, da morajo biti zadeve postimane tako, da so varne.

Prikaži več možnosti