Skoči na vsebino

Eni trgovci v Italiji imajo pa res lepe popuste na nove BMWje

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
410 odgovorov v temi
višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 498
  • Avtomobil: F31

https://www.autostar...ndale-sede.html

dsc2512.jpg

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 139
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Doloceni popusti niso nic posebnega npr F21 21%, sam sem dobival pri nas ponudbe 24%, nekateri so pa neverjetni F14 50%, G11 43%, G30 25% :-O
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61 801
  • Avtomobil: SHARK

Uf, za tole se pa splača že stanovanje prodat in ga dat na SIG table... bom premislil :D

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66 289
  • Avtomobil: E46 325i

Uf, za tole se pa splača že stanovanje prodat in ga dat na SIG table... bom premislil :D

Pa ne pozabi, KCOMa vprašat kaj ne smeš počet, da ti ga potem ne zaplenijo pri nas. :hihi

Objavljena slika
*** Danes je težko bit budala! Konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan! ***
Prikaži več možnosti

gade
gade

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 658
  • Avtomobil: Toyota

Zanimivo ... če odštejeno par hibridov ... samo dizli!

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo ... če odštejeno par hibridov ... samo dizli!

Pri cenah goriva v Italiji verjetno drugega kot dizle in hibriode tako sploh ne prodajajo.

Objavljena slika
*** Danes je težko bit budala! Konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan! ***
Prikaži več možnosti
    • višnja je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61 801
  • Avtomobil: SHARK

Pa ne pozabi, KCOMa vprašat kaj ne smeš počet, da ti ga potem ne zaplenijo pri nas. :hihi

Če lahko dokažeš izvor premoženja, ti ga nihče ne zapleni  :ok

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 865
  • Avtomobil: 316ti Compact

Dizlov v Italiji se resujejo. Vsi pocasi saltajo na benzince in hibride.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 620
  • Avtomobil: BMW logicno

Samo ne vem zakaj, je štos v obdavčitvi ali....,  ker dizel tam je pač nekaj dražji primerljivo z njihovimi višjimi cenami , vendar te verjetno niso razlog ?

Prikaži več možnosti

vidk37
vidk37
  • Uporabnik
  • Sporočil: 221
  • Avtomobil: BMW 520d 18'

V Nemčiji in Angliji se je nakup dizlov zadnje leto tudi drastično zmanjšal. Pri nas pa ni čutiti tega trenda saj ko sem na avto.net gledal do dve leti rabljene serije 3, je bilo od 100 vozil cca. 95 dizlov in samo 5 bencinskih.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 678
  • Avtomobil: Audi A4 cabrio

Bo se prislo, z zamikom, kot vse ostalo.
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

vidk37
vidk37
  • Uporabnik

Prijatelj iz Nemčije mi je povedal, da v Hamburgu bodo z 31.5. prepovedali starejše dizle v določenih delih mesta. Upajmo da jih ne bodo uvozili v Slovenijo, ker tukaj je mnogim ekologija Španska vas... 

Urejal vidk37, 23.05.2018, 11:15.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 865
  • Avtomobil: 316ti Compact

Samo ne vem zakaj, je štos v obdavčitvi ali....,  ker dizel tam je pač nekaj dražji primerljivo z njihovimi višjimi cenami , vendar te verjetno niso razlog ?

Zaradi prepovedi dizlov v vse vec mestih. Dizlov se pac vec ne kupuje, samo na nasem balkanu se gredo za med, drugje se jih pa resujejo s takimi in drugacnimi opcijami.

V Nemčiji in Angliji se je nakup dizlov zadnje leto tudi drastično zmanjšal. Pri nas pa ni čutiti tega trenda saj ko sem na avto.net gledal do dve leti rabljene serije 3, je bilo od 100 vozil cca. 95 dizlov in samo 5 bencinskih.

Pri nas so kulturni benzinci skoraj izumrli. Skoraj sami klincevi dizli, kar je zanimivega pleha.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 111
  • Avtomobil: BMW

Prijatelj iz Nemčije mi je povedal, da v Hamburgu bodo z 31.5. prepovedali starejše dizle v določenih delih mesta. Upajmo da jih ne bodo uvozili v Slovenijo, ker tukaj je mnogim ekologija Španska vas... 

Glede na to, da sem tudi sam uvozil dizla ravno iz Hamburga, ti lahko povem, da napisano delno drži.

Z 31.5. bodo sicer omejili prevoz po določenih ulicah ( kot so to že storili v LJ ), nekatere pa popolnoma zaprli za ves promet.

https://www.ctvnews....ution-1.3941223

Občinska skupnost je vložila predlog za prepoved dizelskih  EURO 3 in EURO 4 vozil v 2,5km polmer centra.

Odločitev še ni.

Hamburg ima težave predvsem z težko industrijo in lego kraja, zato je zrak v mestu res onesnažen.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 111
  • Avtomobil: BMW

Zaradi prepovedi dizlov v vse vec mestih. Dizlov se pac vec ne kupuje, samo na nasem balkanu se gredo za med, drugje se jih pa resujejo s takimi in drugacnimi opcijami.

Pri nas so kulturni benzinci skoraj izumrli. Skoraj sami klincevi dizli, kar je zanimivega pleha.

Prosim če mi jasno napišeš opcijo za službeno vozilo, katero v letu dni prevozi cca. 50.000km.

Govorim o limuzini razreda 7/S/8, kakršno sem kupoval pred kratkim - pa tudi razred nižje kaj bolje ni.

Sam rešitve v bencincih in hibridih nisem našel, vsaj ne v vozilu takšnega ranga.

Naj kupim hybrid sedmico, ali še bolje kar hydrogen - bom še zalival ac, da bo ob cesti lepše raslo.

V kolikor pa se bo prepoved res uvedla ( in to ne tako, da bodo za cca. 150 EUR vozili vsi ) bi bilo primerno, da mesto poskrbi za cca. 1000 električnih vozil ki bodo skozi na voljo uporabniku, ki pride v mesto, parkira svojega in se naprej odpelje z zero emission vozilom. Takoj sem za to - tudi plačam neko primerno cifro.

Vsi večji avtomobilski proizvajalci še zmeraj podpirajo dizle ( vodja razvoja v Audiju je to tudi v medijih zelo jasno povedal ), ker primerne rešitve za nekoga ki prevozi več kot 80 km dnevno še nimajo.

Zagovorniki teh zakonov so običajno ekologi, kateri se napajo z donacijami gospodarstva in države, ter redki posamezniki starih bencincev z prostornino večje plastenke Coca Cole, ki jim je v ponos, da je njihov avtomobil pridobil na vrednosti v višini škatlice "žeplenic". Sedaj se jim pridružujejo TCEjarji, TSIjarji - ker pač želijo postati globalni.

Da ne bo pomote, tudi sam podpiram čisto okolje in manjše emisije ampak, da 316d/535d/740d letnika 2012 - 2014 EURO5 ne bo smel v mesto, na drugi strani pa Olcit 1.1 8v letnika 1989 postane simbol čistosti mesta...

P.s. : Avstrija se ima za zelo eko državo, ali bodo uvedli prepoved tudi na AC Salzburg - Villach?

Prikaži več možnosti
    • višnja je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 751
  • Avtomobil: Golf VII GTI

Imam doma Megana 1.2 TCE, EU6 in A6 avant 2.0 TDI Q, EU6. Glede na to da ima Megane pol litra večjo porabo od Audija, popolnoma razumem Audijeve inženirje. No sodelavec je lani za mano kupoval identičnega novega Megana, sicer v karavanski različici in se je na koncu odločil za 1.5 dizla. No razlika v porabi med mojim in njegovim je dobre 3 litre, tako da za njegovih 20k km letno je bil diesel dober deal. Sploh pa iz vidika da je prejšnji avtomobil imel 8 let.

Prikaži več možnosti

vidk37
vidk37
  • Uporabnik

Imam doma Megana 1.2 TCE, EU6 in A6 avant 2.0 TDI Q, EU6. Glede na to da ima Megane pol litra večjo porabo od Audija, popolnoma razumem Audijeve inženirje. No sodelavec je lani za mano kupoval identičnega novega Megana, sicer v karavanski različici in se je na koncu odločil za 1.5 dizla. No razlika v porabi med mojim in njegovim je dobre 3 litre, tako da za njegovih 20k km letno je bil diesel dober deal. Sploh pa iz vidika da je prejšnji avtomobil imel 8 let.

Novejši dizli mislim da niso okoljstveni problem ker drugače sam ne bi kupoval novega dizla, starejši dizli so problem in teh je največ na cesti. Razlika v porabi pa tudi ni tako velika. Ko je bil naš Scenik 1.2 tce 115 konjev 1 teden na garancijskem popravilu sem imel testnega Scenika 1.5 dci 110 konjev. Z mojim imam povprečno porabo 7 litrov, ko sem imel pa testnega je pa imel 5,7 litrov. Pa sem z obema vozil iste relacije in enak način vožnje.

Urejal vidk37, 23.05.2018, 16:02.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 751
  • Avtomobil: Golf VII GTI

Novejši dizli mislim da niso okoljstveni problem ker drugače sam ne bi kupoval novega dizla, starejši dizli so problem in teh je največ na cesti. Razlika v porabi pa tudi ni tako velika. Ko je bil naš Scenik 1.2 tce 115 konjev 1 teden na garancijskem popravilu sem imel testnega Scenika 1.5 dci 110 konjev. Z mojim imam povprečno porabo 7 litrov, ko sem imel pa testnega je pa imel 5,7 litrov. Pa sem z obema vozil iste relacije in enak način vožnje.

Kapo dol za takšno porabo, naš Megane 1.2 tce 130hp, je na 8.5.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

.

Urejal Rottie, 23.05.2018, 17:02.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo daljši članek v nemščini okoli teh prepovedi, a ga google translate lepo prevede.

Diesel driving ban: verdict! (Stuttgart / Munich / Hamburg)

https://www.autozeit...ot-131634.html#

diesel-fahrverbot-schild-neu.png?itok=uj

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • simply je všeč